Volvo S60: jedno z najbezpečnejších áut

Piatok, 24 august 2012

Podľa amerického Poisťovacieho inštitútu pre bezpečnosť na diaľnici (IIHS) je Volvo S60 jedným z dvoch vozidiel, ktoré získali najvyššie hodnotenie inštitútu počas nových čelných nárazových testov, ktoré pracujú s malou kontaktnou plochou.

Volvo S60
Podľa amerického inštitútu pre bezpečnosť je Volvo S60 jedným z najbezpečnejších

Počas testu 25 % prednej časti vozidla na strane vodiča narazí na pevnú prekážku rýchlosťou 64 km/h s figurínou Hybrid III pripútanou na sedadle vodiča. Skúška je koncipovaná tak, aby napodobnila situáciu, ktorá nastane pri náraze predného rohu vozidla do iného vozidla alebo objektu, napríklad do stromu alebo stĺpa elektrického vedenia.

"Nárazy s relatívne malou kontaktnou plochou mávajú veľmi vážne následky a preto nás výsledok testu veľmi teší. Naším cieľom je vyrábať autá, ktoré pomáhajú chrániť cestujúcich pri väčšine havárií, ku ktorým dochádza v reálnej premávke. Tento test potvrdil, že naše bezpečnostné systémy fungujú tak, ako sme zamýšľali, dokonca aj v prípade, že pri náraze sa do kontaktu s druhým objektom dostane len malá časť prednej časti vozidla," hovorí Thomas Broberg, hlavný bezpečnostný poradca spoločnosti Volvo.

Minulý rok až päť modelov značky Volvo – C30, S60, S80, XC60 a XC90 – získalo titul najbezpečnejší výber roku (Top SafetyPick). Volvo bolo jedinou európskou značkou luxusných vozidiel, ktoré malo v správe IIHS na rok 2011 päť ocenených modelov.

Model XC60 bol jediným SUV, ktorý inštitút IIHS vyhlásil za Top SafetyPick a získal celkovo 5 hviezdičiek v hodnotení US NCAP. Počas testov v roku 2010 získalo Volvo XC60 päť hviezdičiek vo všetkých samostatných nárazových testoch, vrátane 5 hviezdičiek za bezpečnosť vodiča a 5 hviezdičiek za bezpečnosť spolujazdca pri čelnom náraze, ako aj 5 hviezdičiek za oba bočné testy.

Autor: janGold
Pridať komentár
Bleskovky
UltraGrip
Výsledky testov zimných pneumatík dlhodobo potvrdzujú kvalitu pneumatík radu Goodyear UltraGrip. Aj v najnovšom teste zimných pneumatík pre sezónu 2019 boli pneumatiky Goodyear UltraGrip Performance+ vyhlásené za víťaza testu. Rovnako ako Goodyear UltraGrip 9+ aj táto novinka ponúka tú správnu zmes. Špeciálny plastifikátor na báze živice a rastlinných olejov zaisťuje, že si pneumatiky uchovávajú pružnosť i za nízkych teplôt. To spolu so sofistikovaným dezénom a inovatívnymi 3D priečnymi drážkami zaisťuje, že zimné pneumatiky UltraGrip ponúkajú optimálnu priľnavosť a pohodlie za akýchkoľvek zimných podmienok - na snehu, na ľade, na mokrých i suchých komunikáciách.
Matej-Homola
Slovenský automobilový pretekár Matej Homola dokázal v talianskej Monze obsadiť v 13. pretekoch seriálu TCR veľmi pekné piate miesto, keď sa prepracoval zo 17. miesta na štarte na piatu priečku v cieli. Zviedol pre to niekoľko parádnych súbojov. Svoju rýchlosť z tréningu preniesol do pretekov, vďaka ktorej sa dostavil úspech. "Boli to parádne preteky, poriadne som si zapredbiehal, auto tento raz fungovalo výborne," neskrýval nadšenie po pretekoch slovenský jazdec. "Zobral som výborné body, uvidíme ako dopadne zajtra." Nedeľňajšie štrnáste preteky seriálu TCR však nepriniesli Homolovi želaný výsledok a po kontakte s Talianom Pantiaticcimim skončil s poškodenou prednou nápravou a riadením na 14. mieste.
Nové-Dunlop
Dunlop uvádza na trh nové pneumatiky pre motokros Geomax MX53, ktoré nahrádzajú doterajšie MX52 pre pevný terén. Nové MX53 ponúkajú jazdcom najvyššiu výkonnosť vo svojej triede na širšej škále rôznych povrchov, než akú pokrývala predchádzajúca generácia. V širokom portfóliu pneumatík Geomax značky Dunlop sa nachádzajú medzi MX71 určenými do extra tvrdý povrchy a veľmi všestrannými MX33. Nová technológia Dunlopu posúva úžitkové vlastnosti pneumatík na novú úroveň. Veľkou výhodou nových pneumatík je ich vysoká výkonnosť za rôznych terénnych podmienok. Dopĺňajú pneumatiky strednej kategórie Geomax MX33, ktoré pomáhajú jazdcom vyhrávať preteky MXGP a supercross.