Volvo S60: jedno z najbezpečnejších áut

Piatok, 24 august 2012

Podľa amerického Poisťovacieho inštitútu pre bezpečnosť na diaľnici (IIHS) je Volvo S60 jedným z dvoch vozidiel, ktoré získali najvyššie hodnotenie inštitútu počas nových čelných nárazových testov, ktoré pracujú s malou kontaktnou plochou.

Volvo S60
Podľa amerického inštitútu pre bezpečnosť je Volvo S60 jedným z najbezpečnejších

Počas testu 25 % prednej časti vozidla na strane vodiča narazí na pevnú prekážku rýchlosťou 64 km/h s figurínou Hybrid III pripútanou na sedadle vodiča. Skúška je koncipovaná tak, aby napodobnila situáciu, ktorá nastane pri náraze predného rohu vozidla do iného vozidla alebo objektu, napríklad do stromu alebo stĺpa elektrického vedenia.

"Nárazy s relatívne malou kontaktnou plochou mávajú veľmi vážne následky a preto nás výsledok testu veľmi teší. Naším cieľom je vyrábať autá, ktoré pomáhajú chrániť cestujúcich pri väčšine havárií, ku ktorým dochádza v reálnej premávke. Tento test potvrdil, že naše bezpečnostné systémy fungujú tak, ako sme zamýšľali, dokonca aj v prípade, že pri náraze sa do kontaktu s druhým objektom dostane len malá časť prednej časti vozidla," hovorí Thomas Broberg, hlavný bezpečnostný poradca spoločnosti Volvo.

Minulý rok až päť modelov značky Volvo – C30, S60, S80, XC60 a XC90 – získalo titul najbezpečnejší výber roku (Top SafetyPick). Volvo bolo jedinou európskou značkou luxusných vozidiel, ktoré malo v správe IIHS na rok 2011 päť ocenených modelov.

Model XC60 bol jediným SUV, ktorý inštitút IIHS vyhlásil za Top SafetyPick a získal celkovo 5 hviezdičiek v hodnotení US NCAP. Počas testov v roku 2010 získalo Volvo XC60 päť hviezdičiek vo všetkých samostatných nárazových testoch, vrátane 5 hviezdičiek za bezpečnosť vodiča a 5 hviezdičiek za bezpečnosť spolujazdca pri čelnom náraze, ako aj 5 hviezdičiek za oba bočné testy.

Autor: janGold
Pridať komentár
Bleskovky
Suzuki-Vitara
Japonská automobilka Suzuki vyrobila za uplynulý fiškálny rok 2019 (apríl 2019 až marec 2020) vo svojich výrobných závodoch na celom svete 2,97 (2 966 399) milióna automobilov. Napriek prerušeniu výroby pre pandémiu koronavírusu dokázala automobilka vyprodukovať 87,4 percent objemu predvlaňajšieho rekordného roku, v ktorom značka vyprodukovala 3,39 milióna (3 393 976) vozidiel, čo je najviac vo svojej storočnej histórii. V závodoch Suzuki ďalej pokračoval trend prehlbovania prevahy produkcie závodov mimo Japonska. V zahraničných závodoch počas vlaňajšieho fiškálneho roku vyrobila automobilka 2,02 milióna (2 022 227) vozidiel, kým automobilky v Japonsku len vyše 944 tisíc vozidiel.
Volvo-heng-du
Výrobný závod spoločnosti Volvo Cars v čínskom meste Čcheng-tu, jej najväčší v Číne, získava 100 percent svojej elektrickej energie z obnoviteľných zdrojov. Celkový obnoviteľný energetický mix v celosvetovej výrobnej sieti spoločnosti tak dosiahol 80 percent. Stopercentný energetický mix z obnoviteľných zdrojov v čínskom závode Čcheng-tu je výsledkom čerstvo podpísanej zmluvy o dodávke elektrickej energie a prispeje k zníženiu emisií CO2 v závode o viac ako 11-tisíc ton ročne. Približne 65 percent vyrobenej elektriny pochádza z vodnej energie, zvyšná časť zo slnečnej a veternej energie a iných obnoviteľných zdrojov.
BMW5-digital-world-premie
Priaznivci a fanúšikovia bavorskej značky BMW sú v očakávaní premiéry modelov radu 5 Sedan a praktickejšieho kombi Touring. Avšak vzhľadom na stále platné cestovné obmedzenia na celom svete sa prezentácia nového BMW radu 5 Sedan, nového BMW radu 5 Touring a nového BMW radu 6 Gran Turismo uskutoční v digitálnej forme. Stane sa tak v stredu 27. mája a záujemcovia o internetovú premiéru týchto troch modelov ju môžu sledovať na internete o 08:00 hod. na www.live.bmwgroup.com/en a http://www.live.bmwgroup.com/en>.