Volvo S60: jedno z najbezpečnejších áut

Piatok, 24 august 2012

Podľa amerického Poisťovacieho inštitútu pre bezpečnosť na diaľnici (IIHS) je Volvo S60 jedným z dvoch vozidiel, ktoré získali najvyššie hodnotenie inštitútu počas nových čelných nárazových testov, ktoré pracujú s malou kontaktnou plochou.

Volvo S60
Podľa amerického inštitútu pre bezpečnosť je Volvo S60 jedným z najbezpečnejších

Počas testu 25 % prednej časti vozidla na strane vodiča narazí na pevnú prekážku rýchlosťou 64 km/h s figurínou Hybrid III pripútanou na sedadle vodiča. Skúška je koncipovaná tak, aby napodobnila situáciu, ktorá nastane pri náraze predného rohu vozidla do iného vozidla alebo objektu, napríklad do stromu alebo stĺpa elektrického vedenia.

"Nárazy s relatívne malou kontaktnou plochou mávajú veľmi vážne následky a preto nás výsledok testu veľmi teší. Naším cieľom je vyrábať autá, ktoré pomáhajú chrániť cestujúcich pri väčšine havárií, ku ktorým dochádza v reálnej premávke. Tento test potvrdil, že naše bezpečnostné systémy fungujú tak, ako sme zamýšľali, dokonca aj v prípade, že pri náraze sa do kontaktu s druhým objektom dostane len malá časť prednej časti vozidla," hovorí Thomas Broberg, hlavný bezpečnostný poradca spoločnosti Volvo.

Minulý rok až päť modelov značky Volvo – C30, S60, S80, XC60 a XC90 – získalo titul najbezpečnejší výber roku (Top SafetyPick). Volvo bolo jedinou európskou značkou luxusných vozidiel, ktoré malo v správe IIHS na rok 2011 päť ocenených modelov.

Model XC60 bol jediným SUV, ktorý inštitút IIHS vyhlásil za Top SafetyPick a získal celkovo 5 hviezdičiek v hodnotení US NCAP. Počas testov v roku 2010 získalo Volvo XC60 päť hviezdičiek vo všetkých samostatných nárazových testoch, vrátane 5 hviezdičiek za bezpečnosť vodiča a 5 hviezdičiek za bezpečnosť spolujazdca pri čelnom náraze, ako aj 5 hviezdičiek za oba bočné testy.

Autor: janGold
Pridať komentár
Bleskovky
1-Autíčko
Skupina vysokoškolských študentov prerobila detské elektrické autíčka pre potreby dvoch hendikepovaných deti. Urobili to počas šesťtýždňovej letnej stáže v Technologickom centre Adient v Trenčíne v rámci trinásteho ročníka projektu letnej študentskej stáže. Do projektu sa zapojili talentovaní študenti z viacerých slovenských aj zahraničných vysokých škôl. Projekt zahŕňal návrh, prípravu realizácie a úpravu špeciálnych sedadiel, ako aj ďalších komponentov autíčka. Pracovalo na ňom dvanásť vybraných študentov z vysokých škôl technického smeru z Trenčína, Bratislavy, Brna, Liberca a Edinburgu.
Seat Leon
V posledný júlový týždeň Seat Leon tretej generácie dosiahol významný míľnik, keď od svojho uvedenia na trh sa predal jeden milión exemplárov. Najlepšie predávaný model španielskej značky mal svetovú výstavnú premiéru v októbri 2012 na parížskom autosalóne a krátko na to sa začal predávať. Vďaka úplne novému dizajnu podľa filozofie formula Leon, založenej na harmónii dizajnu a funkčnosti, sa stal najpredávanejším modelom z programu Seatu a prekonal dominanciu modelu Ibiza z predchádzajúcich 30 rokov. Leon tretej generácie, navrhnutý, vyvinutý a vyrábaný v závode Martorell, využíva modulárnu stavebnicu komponentov s priečne uloženým motorom MQB koncernu Volkswagen. Nová stavebnica znamenala skok v oblasti technológie a výroby a kvalita výroby dosiahla štandard koncernu Volkswagen.
Goodyear-Eagle-F1-SuperSport
Nové pneumatiky Eagle F1 SuperSport spoločnosti Goodyear obsadili prvé miesto v teste veľmi vysoko výkonných pneumatík Ultra Ultra High Performance. Test sa konal na skúšobnom okruhu spoločnosti Continental v texaskom Uvalde. Hodnotili sa pneumatiky ôsmich rôznych výrobcov, vrátane značiek Continental a Michelin na vozidle BMW M2 s pneumatikami rozmeru 245/35 R19 na prednej náprave a 265/35 R19 vzadu. Pokrýval všetky hlavné disciplíny obvyklé v testoch pneumatík, vrátane hodnotenia ovládateľnosti za sucha i mokra, brzdných vlastností na suchom i mokrom povrchu, sklonu k aquaplaningu, valivého odporu, hlučnosti a pohodlia pre vodiča.