Volvo V90 Cross Country: Pre oddych a zábavu (+ video)

Utorok, 31 január 2017

Nové Volvo V90 Cross Country nahradilo veľké oplastované kombi V70 XC, resp. XC 70. Nová generácia sprehľadnila pomenovanie, takže Volvo teraz má za XC70 náhradu V90 Cross Country a ponúka ho s dvomi benzínovými a dvomi naftovými motormi.

Volvo V90 Cross Country
Volvo V90 Cross Country vybrala švédska automobilka pre kampaň zameranú na oddych

Modelu Cross Country nechýba pohon všetkých kolies, ktorý sa štandardne dodáva pre všetky ponúkané motory. Základný model má pod kapotou štvorvalcový dvojlitrový turbodiesel s výkonom 190 koní, 400 Nm a 6stupňový manuál, za príplatok aj 8stupňový automat. Už s týmito parametrami dokáže uspokojiť široký okruh záujemcov.

Možno práve to bol dôvod, prečo automobilka vsadila na prémiový model V90 Cross Country a rozbehla s ním veľkú kampaň zameranú na oddych a zábavu a chce ňou vrátiť do života ľudí vášeň. Volvo ju začalo medzinárodným prieskumom. Prvým zistením bolo, že až šesť z desiatich ľudí na celom svete chce tráviť čas rôznymi aktivitami v prírode. Napríklad turistikou, behaním či bicyklovaním. Kampaň s V90 Cross Country reaguje na tieto zistenia a vyzýva ľudí, aby vrátili svojmu životu vášeň a dobrodružstvo.

"Väčšina z nás dospeje v živote do bodu, keď vymení zanietenosť do lyžovania či surfovania za kariéru. Niektorí ľudia tak môžu stratiť svoj zmysel pre dobrodružstvo, keď sa usadia a začnú viesť pohodlný život. Táto kampaň nám pripomína, že teraz je ten správny čas oživiť vzťahy a vášne, ktoré máme tak radi a umožňujú nám žiť naplno," vraví Thomas Andersson, viceprezident pre globálny marketing spoločnosti Volvo Group.

"V90 Cross Country predstavuje auto, ktoré vám pomôže od všetkého ujsť; ako dokonalý spoločník vám umožní uniknúť od zaneprázdnených životov a dosiahnuť vytúženú rovnováhu medzi prácou a osobným životom," dodáva Thomas Andersson.

Ladí to aj s tým, čo povedal britský filozof Alan Watts, keď v roku 1959 vyzval ľudí, aby prestali žiť len pre svoju kariéru a namiesto toho žili v súčasnosti a viac robili veci, ktoré majú radi. Mal pre nich odkaz:"Nebudete žiť vôbec, ak nebudete žiť naplno práve teraz."

Video:

Video player is loading, please wait...

Autor: J. Goldberger
Foto: Volvo
Pridať komentár
Bleskovky
1-Sikyna-Imola
Seriál majstrovstiev sveta v motokrose pokračoval v talianskej Imole pätnástym kolom. Jazdcov čakala rýchla a náročná trať na slávnom Autodrome Enza a Dina Ferrariho. Richard Šikyňa (MX Slovakia - JD Gunnex KTM RT), jediný Slovák v štartovom poli, si v kvalifikácii triedy KTM 250 SXF vyjazdil 17. priečku. V pretekoch v úvode prvej jazdy po kolízii s iným jazdcom a poškodení motocykla z pretekov odstúpil. V druhej jazde aj napriek technickým problémom bol v cieli na 14. mieste a pripísal si ďalších 7 bodov do priebežného hodnotenia seriálu. So 105 bodmi mu patrí 22. miesto priebežného hodnotenia.
1-Autíčko
Skupina vysokoškolských študentov prerobila detské elektrické autíčka pre potreby dvoch hendikepovaných deti. Urobili to počas šesťtýždňovej letnej stáže v Technologickom centre Adient v Trenčíne v rámci trinásteho ročníka projektu letnej študentskej stáže. Do projektu sa zapojili talentovaní študenti z viacerých slovenských aj zahraničných vysokých škôl. Projekt zahŕňal návrh, prípravu realizácie a úpravu špeciálnych sedadiel, ako aj ďalších komponentov autíčka. Pracovalo na ňom dvanásť vybraných študentov z vysokých škôl technického smeru z Trenčína, Bratislavy, Brna, Liberca a Edinburgu.
Seat Leon
V posledný júlový týždeň Seat Leon tretej generácie dosiahol významný míľnik, keď od svojho uvedenia na trh sa predal jeden milión exemplárov. Najlepšie predávaný model španielskej značky mal svetovú výstavnú premiéru v októbri 2012 na parížskom autosalóne a krátko na to sa začal predávať. Vďaka úplne novému dizajnu podľa filozofie formula Leon, založenej na harmónii dizajnu a funkčnosti, sa stal najpredávanejším modelom z programu Seatu a prekonal dominanciu modelu Ibiza z predchádzajúcich 30 rokov. Leon tretej generácie, navrhnutý, vyvinutý a vyrábaný v závode Martorell, využíva modulárnu stavebnicu komponentov s priečne uloženým motorom MQB koncernu Volkswagen. Nová stavebnica znamenala skok v oblasti technológie a výroby a kvalita výroby dosiahla štandard koncernu Volkswagen.