Volvo V90 Cross Country: Pre oddych a zábavu (+ video)

Utorok, 31 január 2017

Nové Volvo V90 Cross Country nahradilo veľké oplastované kombi V70 XC, resp. XC 70. Nová generácia sprehľadnila pomenovanie, takže Volvo teraz má za XC70 náhradu V90 Cross Country a ponúka ho s dvomi benzínovými a dvomi naftovými motormi.

Volvo V90 Cross Country
Volvo V90 Cross Country vybrala švédska automobilka pre kampaň zameranú na oddych

Modelu Cross Country nechýba pohon všetkých kolies, ktorý sa štandardne dodáva pre všetky ponúkané motory. Základný model má pod kapotou štvorvalcový dvojlitrový turbodiesel s výkonom 190 koní, 400 Nm a 6stupňový manuál, za príplatok aj 8stupňový automat. Už s týmito parametrami dokáže uspokojiť široký okruh záujemcov.

Možno práve to bol dôvod, prečo automobilka vsadila na prémiový model V90 Cross Country a rozbehla s ním veľkú kampaň zameranú na oddych a zábavu a chce ňou vrátiť do života ľudí vášeň. Volvo ju začalo medzinárodným prieskumom. Prvým zistením bolo, že až šesť z desiatich ľudí na celom svete chce tráviť čas rôznymi aktivitami v prírode. Napríklad turistikou, behaním či bicyklovaním. Kampaň s V90 Cross Country reaguje na tieto zistenia a vyzýva ľudí, aby vrátili svojmu životu vášeň a dobrodružstvo.

"Väčšina z nás dospeje v živote do bodu, keď vymení zanietenosť do lyžovania či surfovania za kariéru. Niektorí ľudia tak môžu stratiť svoj zmysel pre dobrodružstvo, keď sa usadia a začnú viesť pohodlný život. Táto kampaň nám pripomína, že teraz je ten správny čas oživiť vzťahy a vášne, ktoré máme tak radi a umožňujú nám žiť naplno," vraví Thomas Andersson, viceprezident pre globálny marketing spoločnosti Volvo Group.

"V90 Cross Country predstavuje auto, ktoré vám pomôže od všetkého ujsť; ako dokonalý spoločník vám umožní uniknúť od zaneprázdnených životov a dosiahnuť vytúženú rovnováhu medzi prácou a osobným životom," dodáva Thomas Andersson.

Ladí to aj s tým, čo povedal britský filozof Alan Watts, keď v roku 1959 vyzval ľudí, aby prestali žiť len pre svoju kariéru a namiesto toho žili v súčasnosti a viac robili veci, ktoré majú radi. Mal pre nich odkaz:"Nebudete žiť vôbec, ak nebudete žiť naplno práve teraz."

Video:

Video player is loading, please wait...

Autor: J. Goldberger
Foto: Volvo
Pridať komentár
Bleskovky
Mazda-cx30
Mazda CX-30 získala ocenenie Zlatý volant 2019 v kategórii SUV/crossover pre vozidlá do dĺžky 4,4 m. Úplne nové kompaktné SUV tak získava svoje vôbec prvé ocenenie v jednej z najdôležitejších čitateľských súťaží. Cenu odovzdali včera v Berlíne prezidentovi Mazda Motor Europe Yasuhiro Aoyamaovi. Pre Mazdu je to historicky piate ocenenie v kategórii Zlatý volant. Prvé získala Mazda 323 v rokoch 1985 a 1989, potom Mazda 626 v roku 1992 a Mazda2 v roku 2014.
skoda-octavia
Automobilka Škoda predstavila novú generáciu modelu Octavia. Štvrtá generácia najpredávanejšieho modelu českej automobilky má nové dimenzie, emotívnejší vzhľad, je priestrannejšia, bezpečnejšia a ponúka väčšie možností konektivity. Je tiež dlhšia a širšia než predchádzajúce generácie a ponúka aj väčší batožinový priestor. Vďaka novému dizajnovému jazyku značky Škoda pôsobí Octavia ešte emotívnejšie. Nový koncept interiéru kombinuje väčšiu funkčnosť a ponuku priestoru s kvalitnými materiálmi a novými dizajnovými prvkami. Moderné možnosti konektivity a nové asistenčné systémy zaisťujú väčšiu úroveň bezpečnosti a komfortu. Svetová premiéra štvrtej generácie Škody Octavia sa konala netradične v pražskej Národnej galérii.
Igor-Drotár
Tradičné podujatie po skončení sezóny Setkání mistrů v českej Sosnovej neďaleko Českej Lípy,na ktorom nechýbal ani slovenský automobilový pretekár Igor Drotár, sa konalo už po osemnásty raz. Ani nepriazeň jesenného počasia neodradila davy fanúšikov, aby zaplnili priestor okolo sosnovskej arény. Tradičné podujatie otvárajú paralelné vyraďovacie preteky vždy dvoch áut. Z približne päťdesiatky zúčastnených pretekárov skončil Drotár v silnej konkurencii aj profesionálnych jazdcov na výbornom šiestom mieste. Igor Drotár: "V prvej jazde som zajazdil piaty najrýchlejší čas. Čakal som, že v druhej jazde sa zlepším, no pokazil som znovu štart a napokon som skončil šiesty, čo je z 50-ky skvelých jazdcov výborný výsledok."