Volvo XC 90 získalo cenu Red Dot Award

Nedeľa, 05 apríl 2015

Spoločnosť Volvo získala za nové SUV XC 90 jedno z najprestížnejších ocenení v oblasti produktového dizajnu. Ocenenie Best of the Best udelila tridsaťosemčlenná porota zložená z odborníkov z celého sveta modelu Volvo XC 90 za priekopnícky dizajn a vysokú úroveň kvality.

1 Volvo XC 90
Nová vlajková loď švédskej automobilky – elegantné a luxusné Volvo XC 90

Ocenenie zhodnotil hlavný viceprezident oddelenia dizajnu spoločnosti Volvo Cars Thomas Ingenlath takto:"Model XC 90 je ohlasovateľ nového dizajnového smerovania značky. Pri jeho vývoji sme si veľmi dobre uvedomovali význam dedičstva značky Volvo a hodnotu autentickosti a škandinávskeho dizajnu, no odvážili sme sa urobiť niekoľko progresívnych krokov s cieľom dosiahnuť štýl dizajnu a úroveň spracovania, ktoré nás opäť posunú ďalej."

Model XC90 povýšil luxusné švédske SUV na vyššiu úroveň a Volvo si od neho sľubuje veľa, hlavne pokiaľ ide o dizajnovú filozofiu. Volvo XC 90 má dláždiť cestu budúcim modelom značky prostredníctvom nezameniteľných dizajnových prvkov. Patrí k nim napríklad nová predná maska s novým logom Volvo a "plávajúcou" maskou chladiča alebo svetlá na denné svietenie v tvare písmena T, ktoré pripomínajú kladivo severského boha Thora.

Thomasovi Ingenlathovi a jeho tímu sa podarilo vniesť precízny a novátorský charakter exteriéru nového XC 90 aj do vnútra tohto modelu. Luxusný priestor pre cestujúcich pôsobí upokojujúco a relaxačne aj vďaka použitiu najkvalitnejších prírodných materiálov ako koža, drevo alebo krištáľ. Vidieť to napríklad aj na tom, ako dôkladne vývojári spoločnosti Volvo prepracovali informačné displeje a používateľské rozhranie vo vozidle, ktoré je teraz oveľa jednoduchšie a výnimočne intuitívne.

2 Detail Volvo XC 90
Jeden zo zaujímavých detailov luxusného interiéru modelu Volvo XC 90

Ocenenie Red Dot Best of the Best, najlepší z najlepších, udeľuje porota za priekopnícky dizajn a je najvyšším individuálnym ocenením v tejto súťaži. Dostanú ho len špičkové produkty v každej kategórii. V roku 2015 túto pečať kvality získalo z takmer päťtisíc prihlásených produktov len 81 v 31 kategóriách.

Autor: J. Goldberger
Foto: Volvo
Pridať komentár
Bleskovky
Suzuki-SX4-S-Cross
V rebríčku počtu predaných osobných áut na Slovensku v roku 2019 sa Suzuki medzi 39 značkami umiestnila s počtom 3709 predaných vozidiel na veľmi peknom jedenástom mieste. Pričinili sa o to hlavne modely SUV Vitara a SX4 S-Cross. Modernizovaná Vitara v segmente SUV obsadila podľa štatistiky registrácií Zväzu automobilového priemyslu šieste a SX4 S-Cross ôsme miesto. O úspech v celkovej predajnosti modelov Suzuki v roku 2019 sa postarali tiež modely Swift a Ignis. Novou posilou značky v roku 2020 budú nový hit, malý off-road Jimny, a trvalka značky Swift.
Benzina-Tank
Benzina rozširuje svoje služby na Slovensku o Tank Kartu Business. Umožní firmám a podnikateľom okrem čerpania pohonných látok využívať aj rad benefitov, a to od zvýhodnenej ceny až po jednoduché vyúčtovanie a správu tankovacích kariet. Je to ďalší krok v stratégii Benziny, ktorá sa po rokoch vrátila znovu na Slovensko a má vo svojej sieti už desať čerpacích staníc. V pláne má tiež zavedenie karty Tank Karta Easy pre bežných motoristov. Marek Zouvala, riaditeľ siete čerpacích staníc Benzina: "Firmy a podnikatelia potrebujú šetriť každý cent. Preto sme pre nich pripravili nástroj na znižovanie prevádzkových nákladov aj administratívy. Tank Karta Business je nielen efektívnym riešením pre pohodlné tankovanie so zľavou, ale tiež vhodným nástrojom ako si ušetriť starosti a zjednodušiť účtovníctvo."
Elektrické-roznášky
Spoločnosť DPD začala doručovať zásielky v centre hlavného mesta prostredníctvom cyklokuriéra. Ide o pilotný projekt, ktorý má šancu rozšíriť sa aj do iných miest. Spoločnosť tiež výrazne rozširuje svoje doručovanie zásielok flotilou elektrických dodávkových automobilov, a to nielen v Bratislave, ale po celom Slovensku. Doručovanie elektrickou dopravou v mestách je jedným zo spôsobov, ako spoločnosť DPD podporuje svoj záväzok doručovať všetky zásielky do cieľa bez uhlíkovej stopy.