Volvo XC 90 získalo cenu Red Dot Award

Nedeľa, 05 apríl 2015

Spoločnosť Volvo získala za nové SUV XC 90 jedno z najprestížnejších ocenení v oblasti produktového dizajnu. Ocenenie Best of the Best udelila tridsaťosemčlenná porota zložená z odborníkov z celého sveta modelu Volvo XC 90 za priekopnícky dizajn a vysokú úroveň kvality.

1 Volvo XC 90
Nová vlajková loď švédskej automobilky – elegantné a luxusné Volvo XC 90

Ocenenie zhodnotil hlavný viceprezident oddelenia dizajnu spoločnosti Volvo Cars Thomas Ingenlath takto:"Model XC 90 je ohlasovateľ nového dizajnového smerovania značky. Pri jeho vývoji sme si veľmi dobre uvedomovali význam dedičstva značky Volvo a hodnotu autentickosti a škandinávskeho dizajnu, no odvážili sme sa urobiť niekoľko progresívnych krokov s cieľom dosiahnuť štýl dizajnu a úroveň spracovania, ktoré nás opäť posunú ďalej."

Model XC90 povýšil luxusné švédske SUV na vyššiu úroveň a Volvo si od neho sľubuje veľa, hlavne pokiaľ ide o dizajnovú filozofiu. Volvo XC 90 má dláždiť cestu budúcim modelom značky prostredníctvom nezameniteľných dizajnových prvkov. Patrí k nim napríklad nová predná maska s novým logom Volvo a "plávajúcou" maskou chladiča alebo svetlá na denné svietenie v tvare písmena T, ktoré pripomínajú kladivo severského boha Thora.

Thomasovi Ingenlathovi a jeho tímu sa podarilo vniesť precízny a novátorský charakter exteriéru nového XC 90 aj do vnútra tohto modelu. Luxusný priestor pre cestujúcich pôsobí upokojujúco a relaxačne aj vďaka použitiu najkvalitnejších prírodných materiálov ako koža, drevo alebo krištáľ. Vidieť to napríklad aj na tom, ako dôkladne vývojári spoločnosti Volvo prepracovali informačné displeje a používateľské rozhranie vo vozidle, ktoré je teraz oveľa jednoduchšie a výnimočne intuitívne.

2 Detail Volvo XC 90
Jeden zo zaujímavých detailov luxusného interiéru modelu Volvo XC 90

Ocenenie Red Dot Best of the Best, najlepší z najlepších, udeľuje porota za priekopnícky dizajn a je najvyšším individuálnym ocenením v tejto súťaži. Dostanú ho len špičkové produkty v každej kategórii. V roku 2015 túto pečať kvality získalo z takmer päťtisíc prihlásených produktov len 81 v 31 kategóriách.

Autor: J. Goldberger
Foto: Volvo
Pridať komentár
Bleskovky
1-Sikyna-Imola
Seriál majstrovstiev sveta v motokrose pokračoval v talianskej Imole pätnástym kolom. Jazdcov čakala rýchla a náročná trať na slávnom Autodrome Enza a Dina Ferrariho. Richard Šikyňa (MX Slovakia - JD Gunnex KTM RT), jediný Slovák v štartovom poli, si v kvalifikácii triedy KTM 250 SXF vyjazdil 17. priečku. V pretekoch v úvode prvej jazdy po kolízii s iným jazdcom a poškodení motocykla z pretekov odstúpil. V druhej jazde aj napriek technickým problémom bol v cieli na 14. mieste a pripísal si ďalších 7 bodov do priebežného hodnotenia seriálu. So 105 bodmi mu patrí 22. miesto priebežného hodnotenia.
1-Autíčko
Skupina vysokoškolských študentov prerobila detské elektrické autíčka pre potreby dvoch hendikepovaných deti. Urobili to počas šesťtýždňovej letnej stáže v Technologickom centre Adient v Trenčíne v rámci trinásteho ročníka projektu letnej študentskej stáže. Do projektu sa zapojili talentovaní študenti z viacerých slovenských aj zahraničných vysokých škôl. Projekt zahŕňal návrh, prípravu realizácie a úpravu špeciálnych sedadiel, ako aj ďalších komponentov autíčka. Pracovalo na ňom dvanásť vybraných študentov z vysokých škôl technického smeru z Trenčína, Bratislavy, Brna, Liberca a Edinburgu.
Seat Leon
V posledný júlový týždeň Seat Leon tretej generácie dosiahol významný míľnik, keď od svojho uvedenia na trh sa predal jeden milión exemplárov. Najlepšie predávaný model španielskej značky mal svetovú výstavnú premiéru v októbri 2012 na parížskom autosalóne a krátko na to sa začal predávať. Vďaka úplne novému dizajnu podľa filozofie formula Leon, založenej na harmónii dizajnu a funkčnosti, sa stal najpredávanejším modelom z programu Seatu a prekonal dominanciu modelu Ibiza z predchádzajúcich 30 rokov. Leon tretej generácie, navrhnutý, vyvinutý a vyrábaný v závode Martorell, využíva modulárnu stavebnicu komponentov s priečne uloženým motorom MQB koncernu Volkswagen. Nová stavebnica znamenala skok v oblasti technológie a výroby a kvalita výroby dosiahla štandard koncernu Volkswagen.