Volvo XC 90 získalo cenu Red Dot Award

Nedeľa, 05 apríl 2015

Spoločnosť Volvo získala za nové SUV XC 90 jedno z najprestížnejších ocenení v oblasti produktového dizajnu. Ocenenie Best of the Best udelila tridsaťosemčlenná porota zložená z odborníkov z celého sveta modelu Volvo XC 90 za priekopnícky dizajn a vysokú úroveň kvality.

1 Volvo XC 90
Nová vlajková loď švédskej automobilky – elegantné a luxusné Volvo XC 90

Ocenenie zhodnotil hlavný viceprezident oddelenia dizajnu spoločnosti Volvo Cars Thomas Ingenlath takto:"Model XC 90 je ohlasovateľ nového dizajnového smerovania značky. Pri jeho vývoji sme si veľmi dobre uvedomovali význam dedičstva značky Volvo a hodnotu autentickosti a škandinávskeho dizajnu, no odvážili sme sa urobiť niekoľko progresívnych krokov s cieľom dosiahnuť štýl dizajnu a úroveň spracovania, ktoré nás opäť posunú ďalej."

Model XC90 povýšil luxusné švédske SUV na vyššiu úroveň a Volvo si od neho sľubuje veľa, hlavne pokiaľ ide o dizajnovú filozofiu. Volvo XC 90 má dláždiť cestu budúcim modelom značky prostredníctvom nezameniteľných dizajnových prvkov. Patrí k nim napríklad nová predná maska s novým logom Volvo a "plávajúcou" maskou chladiča alebo svetlá na denné svietenie v tvare písmena T, ktoré pripomínajú kladivo severského boha Thora.

Thomasovi Ingenlathovi a jeho tímu sa podarilo vniesť precízny a novátorský charakter exteriéru nového XC 90 aj do vnútra tohto modelu. Luxusný priestor pre cestujúcich pôsobí upokojujúco a relaxačne aj vďaka použitiu najkvalitnejších prírodných materiálov ako koža, drevo alebo krištáľ. Vidieť to napríklad aj na tom, ako dôkladne vývojári spoločnosti Volvo prepracovali informačné displeje a používateľské rozhranie vo vozidle, ktoré je teraz oveľa jednoduchšie a výnimočne intuitívne.

2 Detail Volvo XC 90
Jeden zo zaujímavých detailov luxusného interiéru modelu Volvo XC 90

Ocenenie Red Dot Best of the Best, najlepší z najlepších, udeľuje porota za priekopnícky dizajn a je najvyšším individuálnym ocenením v tejto súťaži. Dostanú ho len špičkové produkty v každej kategórii. V roku 2015 túto pečať kvality získalo z takmer päťtisíc prihlásených produktov len 81 v 31 kategóriách.

Autor: J. Goldberger
Foto: Volvo
Pridať komentár
Bleskovky
Mazda-cx30
Mazda CX-30 získala ocenenie Zlatý volant 2019 v kategórii SUV/crossover pre vozidlá do dĺžky 4,4 m. Úplne nové kompaktné SUV tak získava svoje vôbec prvé ocenenie v jednej z najdôležitejších čitateľských súťaží. Cenu odovzdali včera v Berlíne prezidentovi Mazda Motor Europe Yasuhiro Aoyamaovi. Pre Mazdu je to historicky piate ocenenie v kategórii Zlatý volant. Prvé získala Mazda 323 v rokoch 1985 a 1989, potom Mazda 626 v roku 1992 a Mazda2 v roku 2014.
skoda-octavia
Automobilka Škoda predstavila novú generáciu modelu Octavia. Štvrtá generácia najpredávanejšieho modelu českej automobilky má nové dimenzie, emotívnejší vzhľad, je priestrannejšia, bezpečnejšia a ponúka väčšie možností konektivity. Je tiež dlhšia a širšia než predchádzajúce generácie a ponúka aj väčší batožinový priestor. Vďaka novému dizajnovému jazyku značky Škoda pôsobí Octavia ešte emotívnejšie. Nový koncept interiéru kombinuje väčšiu funkčnosť a ponuku priestoru s kvalitnými materiálmi a novými dizajnovými prvkami. Moderné možnosti konektivity a nové asistenčné systémy zaisťujú väčšiu úroveň bezpečnosti a komfortu. Svetová premiéra štvrtej generácie Škody Octavia sa konala netradične v pražskej Národnej galérii.
Igor-Drotár
Tradičné podujatie po skončení sezóny Setkání mistrů v českej Sosnovej neďaleko Českej Lípy,na ktorom nechýbal ani slovenský automobilový pretekár Igor Drotár, sa konalo už po osemnásty raz. Ani nepriazeň jesenného počasia neodradila davy fanúšikov, aby zaplnili priestor okolo sosnovskej arény. Tradičné podujatie otvárajú paralelné vyraďovacie preteky vždy dvoch áut. Z približne päťdesiatky zúčastnených pretekárov skončil Drotár v silnej konkurencii aj profesionálnych jazdcov na výbornom šiestom mieste. Igor Drotár: "V prvej jazde som zajazdil piaty najrýchlejší čas. Čakal som, že v druhej jazde sa zlepším, no pokazil som znovu štart a napokon som skončil šiesty, čo je z 50-ky skvelých jazdcov výborný výsledok."