VW T-Roc ocenený konzorciom Green NCAP

Nedeľa, 07 máj 2023

Automobilky vzhľadom na tlak EÚ na znižovanie čistoty výfukov motorových vozidiel bojujú na technickom poli o čo najnižšie exhaláty svojich vozidiel. Ako sa im darí, na to dohliada konzorcium Green NCAP, ktoré uplynulý týždeň zverejnilo výsledky testov šiestich automobilov s rozličnými druhmi pohonu. Hodnotí to škálou piatich hviezdičiek, rovnako ako Euro NCAP pri hodnotení bezpečnosti.

1-VW-T-Roc

Volkswagen T-Roc 1,5 TSI získal najvyššie ocenenie Clean Air Index zo všetkých doteraz testovaných automobilov s benzínovým motorom od konzorcia Green NCAP

Konzorcium Green NCAP testuje autá so všetkými druhmi pohonu, s motormi na benzín, naftu a plyn, s hybridným aj elektrickým pohonom. Testy prebiehajú najprv v laboratóriu pri reálnejších podmienkach, ako zapnuté svetlá a klimatizácia, a následne v reálnej premávke.

Volkswagen T-Roc poháňaný prepĺňaným benzínovým motorom s priamym vstrekovaním 1,5 TSI (110 kW/150k) vybavený 6-stupňovou manuálnou prevodovkou dosiahol najlepší výsledok v oblasti Clean Air Index zo všetkých doteraz testovaných automobilov s benzínovým motorom od konzorcia Green NCAP.

Kompaktný crossover T-Roc je rozmerovo menší ako SUV Tiguan. S dĺžkou 4,24 m je nepatrne kratší ako Golf, ale s vyššou svetlou výškou a vyššie položenými sedadlami má priestorovo odlišne koncipovanú kabínu a o 45 litrov väčší objem batožinového priestoru.

Model T-Roc sa vyrába s benzínovými motormi TSI s výkonmi od 81 kW/110k do 140 kW/190k a s naftovými TDI s výkonom 85 kW/115k a 110 kW/150 k, z nich najvýkonnejšie sú s pohonom všetkých kolies.

V ponuke je aj T-Roc R s motorom 2,0 TSI s výkonom 221 kW/300k a verzia T-Roc Cabriolet so skladacou plátennou strechou.

Importér Porsche Slovakia poskytuje na T-Roc bonus 1500 eur, takže najlacnejší T-Roc sa ponúka za cenu od 22 090 eur. Pri financovaní spoločnosťou Volkswagen Financial Services sa dá získať ďalší bonus 500 eur.

1-VW-T-Roc 2-VWT-Roc
Autor: J. Goldberger
Foto: Volkswagen
Pridať komentár
Bleskovky
mini-cooper-s-countryman
Britský výrobca automobilov prichádza v edícii Uncharted so zaujímavou ponukou, modelom Mini Cooper S Countryman ALL 4. V exkluzívnom laku ponúka edičný Countryman so štvorvalcovým motorom s výkonom 131 kW/178k a technológiou s dvojitým preplňovaním. Výsledkom je zaručená športová zábava a možnosti všestranného využitia. Model s pohonom všetkých kolies je zábavou na asfaltovej ceste i v teréne, a svojou trakciou dokáže presvedčiť aj na piesku. Mini Countryman v edícii Uncharted je vďaka silnému motoru a pohonu všetkých kolies doma tak na asfaltových cestách, ako aj v teréne.
merc-S63-E
Nový Mercedes-AMG S 63 E Performance, špičkový model zo segmentu luxusných sedanov, si odteraz môže zákazník objednať u predajcov značky Mercedes-Benz na celom Slovensku. Objednať sa dá aj editovaná verzia AMG S 63 E Performance Edition 1 ako exkluzívny model. Výkonný hybrid využíva technológie formuly 1. Nový mercedes spája najlepší výkon vo svojej triede s výnimočným komfortným zážitkom a takmer bezhlučným jazdením na elektrický pohon. Model E Performance kombinuje 4,0-litrový motor AMG V8 biturbo s hybridným hnacím ústrojenstvom špecifickým pre AMG a novou konštrukčnou úrovňou vysokovýkonného akumulátora AMG (HPB). Čisto elektrický dojazd sa tým zvyšuje na 33 km. Cena najvýkonnejšieho modelu S v histórii začína na čiastke 223 554 eur.
skoda
Okrúhle výročia sú vždy vhodné na oslavu. Škoda na Slovensku je pripravená osláviť svoju tridsaťročnú prítomnosť na slovenskom trhu a pripravila si u vybraných predajcov po celom Slovensku deň otvorených dverí. Na návštevníkov čaká pestrý program, ako súťaže, testovacie jazdy na modeloch 30 edition, ale aj možnosť vyskúšať si elektrifikované modely najnovších generácií. Ďeň otvorených dverí sa uskutoční v sieti predajcov Škoda počas soboty 1. apríla 2023. Najväčším lákadlom pre návštevníkov okrem príjemného občerstvenia, programov pre celé rodiny a testovacích jázd bude súťaž o dovolenku s elektromobilom Enyaq iV.