VW T-Roc ocenený konzorciom Green NCAP

Nedeľa, 07 máj 2023

Automobilky vzhľadom na tlak EÚ na znižovanie čistoty výfukov motorových vozidiel bojujú na technickom poli o čo najnižšie exhaláty svojich vozidiel. Ako sa im darí, na to dohliada konzorcium Green NCAP, ktoré uplynulý týždeň zverejnilo výsledky testov šiestich automobilov s rozličnými druhmi pohonu. Hodnotí to škálou piatich hviezdičiek, rovnako ako Euro NCAP pri hodnotení bezpečnosti.

1-VW-T-Roc

Volkswagen T-Roc 1,5 TSI získal najvyššie ocenenie Clean Air Index zo všetkých doteraz testovaných automobilov s benzínovým motorom od konzorcia Green NCAP

Konzorcium Green NCAP testuje autá so všetkými druhmi pohonu, s motormi na benzín, naftu a plyn, s hybridným aj elektrickým pohonom. Testy prebiehajú najprv v laboratóriu pri reálnejších podmienkach, ako zapnuté svetlá a klimatizácia, a následne v reálnej premávke.

Volkswagen T-Roc poháňaný prepĺňaným benzínovým motorom s priamym vstrekovaním 1,5 TSI (110 kW/150k) vybavený 6-stupňovou manuálnou prevodovkou dosiahol najlepší výsledok v oblasti Clean Air Index zo všetkých doteraz testovaných automobilov s benzínovým motorom od konzorcia Green NCAP.

Kompaktný crossover T-Roc je rozmerovo menší ako SUV Tiguan. S dĺžkou 4,24 m je nepatrne kratší ako Golf, ale s vyššou svetlou výškou a vyššie položenými sedadlami má priestorovo odlišne koncipovanú kabínu a o 45 litrov väčší objem batožinového priestoru.

Model T-Roc sa vyrába s benzínovými motormi TSI s výkonmi od 81 kW/110k do 140 kW/190k a s naftovými TDI s výkonom 85 kW/115k a 110 kW/150 k, z nich najvýkonnejšie sú s pohonom všetkých kolies.

V ponuke je aj T-Roc R s motorom 2,0 TSI s výkonom 221 kW/300k a verzia T-Roc Cabriolet so skladacou plátennou strechou.

Importér Porsche Slovakia poskytuje na T-Roc bonus 1500 eur, takže najlacnejší T-Roc sa ponúka za cenu od 22 090 eur. Pri financovaní spoločnosťou Volkswagen Financial Services sa dá získať ďalší bonus 500 eur.

1-VW-T-Roc 2-VWT-Roc
Autor: J. Goldberger
Foto: Volkswagen
Pridať komentár
Bleskovky
bmw-group
BMW Group, nemecký výrobca prémiových vozidiel, chce pokračovať v raste svojej produkcie i v tomto fiškálnom roku. Motivuje ho k tomu úspešný rok 2023, v ktorom jeho prémiový segment dodal na trh historicky najviac vozidiel a zaznamenal najvyššie predaje. Modelmi, ktoré majú produkciu bavorského producenta najviac potiahnuť na požadovanú úroveň, majú byť aj v roku 2024 čisto elektrické vozidlá a modely z vyššieho prémiového segmentu, vrátane modelov BMW radu 7, BMW X7 a luxusné Rolls-Royce s čisto elektrickým pohonom Rolls-Royce Spectre. V oboch týchto segmentoch verí skupina BMW vo výrazný dvojciferný rast. Očakáva sa, že prispejú k tomu aj modely BMW radu 5, BMW i5, ale aj elektrické kombi Touring i5.
matador
V prieskume spotrebiteľskej dôvery Slováci po ôsmy raz volili značky, ktorým dôverujú najviac. Zúčastnila sa ho reprezentatívna vzorka dvetisíc respondentov. Do prieskumu boli zahrnuté značky, ktoré sú najsilnejšími na slovenskom trhu. V kategórii výrobcov pneumatík získal ocenenie Najdôveryhodnejšia značka roku 2023 tradičný výrobca pneumatík Matador, ktorý je súčasťou koncernu Continental. Matador tak potvrdil povesť spoľahlivosti a kvality za rozumnú cenu. Značka s viac ako 115 rokmi skúseností je najdôveryhodnejšia pre 20,6 % respondentov. Na druhom mieste sa umiestnila značka Continental. Roman Moško, komunikačný manažér Continental Barum: "Sme hrdí, že značka Matador je medzi slovenskými vodičmi vnímaná ako symbol dôvery a kvality. Má dlhoročnú tradíciu, široké portfólio a spoľahlivú kvalitu.”Matador Hectorra 5
lexus-lbx-venezia
Lexus sa už po siedmy raz vracia ako oficiálne vozidlo medzinárodného filmového festivalu v Benátkach a potvrdzuje, že je patrí k svetu svetovej kinematografie. Nový kompaktný crossover LBX bude súčasťou flotily elektrifikovaných vozidiel Lexus pre luxusnú prepravu VIP účastníkov festivalu. Medzi hercami, ktorí sa objavia na červenom koberci, budú okrem iných Zendaya (Spider Man: Bez domova), Mike Faist (West Side Story), Josh O’Connor (Koruna) či Caroline Murino (Casino Royale). V poradí 80. ročník festivalu sa bude konať na benátskom Lide od 30. augusta do 9. septembra.