Vyhrajte lístky na FIA GT1

Nedeľa, 05 august 2012

V tomto roku sa na Slovensku budú konať už tretie preteky zaradené do seriálu majstrovstiev sveta. Tentoraz nepôjde o seriál WTCC, ale o preteky s omnoho výkonnejšími automobilmi najrenomovanejších značiek - seriál FIA GT1. Uskutočnia sa na okruhu Slovakia Ring pri Orechovej Potôni v dňoch 17. až 19. augusta. Zároveň sa počas tohto víkendu pôjde aj podujatie s bohatou tradíciou, Veľká cena Slovenskej republiky cestných automobilov.

Slovakia Ring
Pre fanúšikov automobilového športu je pripravené na Slovakia Ringu zaujímavé podujatie s množstvom pretekov, vrátane majstrovstiev sveta FIA GT1

Na štart pretekov FIA GT1 sa postavia automobily značiek Ferrari, Lamborghini, Porsche, Aston Martin, Audi, BMW, Mercedes, Ford a McLaren. Výkvet automobilového priemyslu i pretekárskych špeciálov – to najlepšie zo sveta automobilovej techniky a športu. Už sme ich raz v tomto na Slovakia Ringu mohli obdivovať – počas druhého júnového víkendu. Preteky vtedy svojou dramatickosťou zaujali viac ako dvadsaťtisícovú návštevu.

Slovakia Ring ponúkne od 17. do 19. augusta bohatý športový program. Prvé pohárové preteky uvidia diváci už v piatok. V sobotu a v nedeľu sa pôjdu predovšetkým preteky Stredoeurópskej trofeje FIA, ale aj ďalšie pohárové preteky: seriály Porsche GT3 Cup Challenge Central Europe, Lotus Cup Eastern Europe, Lotus Ladies Cup, Suzuki Swift Cup, Kia Lotos Cup, Clio Cup a Dutch GT4.

V pretekoch Stredoeurópskej trofeje FIA a majstrovstiev SR uvidíme našu automobilovú špičku v divízii 4 v kategóriách do a nad 2000 cm3. Päťstokoňové Porsche GT3 R alebo Ferrari 458 GT3 sa predvedú v sobotňajších dvojhodinových vytrvalostných pretekoch, ako aj v šprintových pretekoch na 10 kôl. V šprintoch sa ukážu aj automobily špecifikácie DTM.

Pre fanúšikov automobilového športu náš internetový portál svetmotorov.sk pripravil súťaž o lístky na toto významné podujatie. Kto správne odpovie na otázku, dostane sa do žrebovania o trikrát dva lístky na sobotu 18. augusta a rovnaký počet lístkov na nedeľu 19. augusta.

Odpovedať treba na otázku Pri akom meste alebo obci sa nachádza pretekársky okruh Slovakia Ring:

A – Piešťany
B – Orechová Potôň

Odpovede posielajte mailom na adresu jan.goldberger@svetmotorov.sk najneskôr do piatka 17. augusta. Nezabudnite pripísať svoj telefonický kontakt, aby sme sa vedeli dohovoriť o spôsobe odovzdania lístkov.

Autor: janGold
Pridať komentár
Bleskovky
Suzuki-Vitara
Japonská automobilka Suzuki vyrobila za uplynulý fiškálny rok 2019 (apríl 2019 až marec 2020) vo svojich výrobných závodoch na celom svete 2,97 (2 966 399) milióna automobilov. Napriek prerušeniu výroby pre pandémiu koronavírusu dokázala automobilka vyprodukovať 87,4 percent objemu predvlaňajšieho rekordného roku, v ktorom značka vyprodukovala 3,39 milióna (3 393 976) vozidiel, čo je najviac vo svojej storočnej histórii. V závodoch Suzuki ďalej pokračoval trend prehlbovania prevahy produkcie závodov mimo Japonska. V zahraničných závodoch počas vlaňajšieho fiškálneho roku vyrobila automobilka 2,02 milióna (2 022 227) vozidiel, kým automobilky v Japonsku len vyše 944 tisíc vozidiel.
Volvo-heng-du
Výrobný závod spoločnosti Volvo Cars v čínskom meste Čcheng-tu, jej najväčší v Číne, získava 100 percent svojej elektrickej energie z obnoviteľných zdrojov. Celkový obnoviteľný energetický mix v celosvetovej výrobnej sieti spoločnosti tak dosiahol 80 percent. Stopercentný energetický mix z obnoviteľných zdrojov v čínskom závode Čcheng-tu je výsledkom čerstvo podpísanej zmluvy o dodávke elektrickej energie a prispeje k zníženiu emisií CO2 v závode o viac ako 11-tisíc ton ročne. Približne 65 percent vyrobenej elektriny pochádza z vodnej energie, zvyšná časť zo slnečnej a veternej energie a iných obnoviteľných zdrojov.
BMW5-digital-world-premie
Priaznivci a fanúšikovia bavorskej značky BMW sú v očakávaní premiéry modelov radu 5 Sedan a praktickejšieho kombi Touring. Avšak vzhľadom na stále platné cestovné obmedzenia na celom svete sa prezentácia nového BMW radu 5 Sedan, nového BMW radu 5 Touring a nového BMW radu 6 Gran Turismo uskutoční v digitálnej forme. Stane sa tak v stredu 27. mája a záujemcovia o internetovú premiéru týchto troch modelov ju môžu sledovať na internete o 08:00 hod. na www.live.bmwgroup.com/en a http://www.live.bmwgroup.com/en>.