Vyhrajte lístky na FIA GT1

Nedeľa, 05 august 2012

V tomto roku sa na Slovensku budú konať už tretie preteky zaradené do seriálu majstrovstiev sveta. Tentoraz nepôjde o seriál WTCC, ale o preteky s omnoho výkonnejšími automobilmi najrenomovanejších značiek - seriál FIA GT1. Uskutočnia sa na okruhu Slovakia Ring pri Orechovej Potôni v dňoch 17. až 19. augusta. Zároveň sa počas tohto víkendu pôjde aj podujatie s bohatou tradíciou, Veľká cena Slovenskej republiky cestných automobilov.

Slovakia Ring
Pre fanúšikov automobilového športu je pripravené na Slovakia Ringu zaujímavé podujatie s množstvom pretekov, vrátane majstrovstiev sveta FIA GT1

Na štart pretekov FIA GT1 sa postavia automobily značiek Ferrari, Lamborghini, Porsche, Aston Martin, Audi, BMW, Mercedes, Ford a McLaren. Výkvet automobilového priemyslu i pretekárskych špeciálov – to najlepšie zo sveta automobilovej techniky a športu. Už sme ich raz v tomto na Slovakia Ringu mohli obdivovať – počas druhého júnového víkendu. Preteky vtedy svojou dramatickosťou zaujali viac ako dvadsaťtisícovú návštevu.

Slovakia Ring ponúkne od 17. do 19. augusta bohatý športový program. Prvé pohárové preteky uvidia diváci už v piatok. V sobotu a v nedeľu sa pôjdu predovšetkým preteky Stredoeurópskej trofeje FIA, ale aj ďalšie pohárové preteky: seriály Porsche GT3 Cup Challenge Central Europe, Lotus Cup Eastern Europe, Lotus Ladies Cup, Suzuki Swift Cup, Kia Lotos Cup, Clio Cup a Dutch GT4.

V pretekoch Stredoeurópskej trofeje FIA a majstrovstiev SR uvidíme našu automobilovú špičku v divízii 4 v kategóriách do a nad 2000 cm3. Päťstokoňové Porsche GT3 R alebo Ferrari 458 GT3 sa predvedú v sobotňajších dvojhodinových vytrvalostných pretekoch, ako aj v šprintových pretekoch na 10 kôl. V šprintoch sa ukážu aj automobily špecifikácie DTM.

Pre fanúšikov automobilového športu náš internetový portál svetmotorov.sk pripravil súťaž o lístky na toto významné podujatie. Kto správne odpovie na otázku, dostane sa do žrebovania o trikrát dva lístky na sobotu 18. augusta a rovnaký počet lístkov na nedeľu 19. augusta.

Odpovedať treba na otázku Pri akom meste alebo obci sa nachádza pretekársky okruh Slovakia Ring:

A – Piešťany
B – Orechová Potôň

Odpovede posielajte mailom na adresu jan.goldberger@svetmotorov.sk najneskôr do piatka 17. augusta. Nezabudnite pripísať svoj telefonický kontakt, aby sme sa vedeli dohovoriť o spôsobe odovzdania lístkov.

Autor: janGold
Pridať komentár
Bleskovky
1-Sikyna-Imola
Seriál majstrovstiev sveta v motokrose pokračoval v talianskej Imole pätnástym kolom. Jazdcov čakala rýchla a náročná trať na slávnom Autodrome Enza a Dina Ferrariho. Richard Šikyňa (MX Slovakia - JD Gunnex KTM RT), jediný Slovák v štartovom poli, si v kvalifikácii triedy KTM 250 SXF vyjazdil 17. priečku. V pretekoch v úvode prvej jazdy po kolízii s iným jazdcom a poškodení motocykla z pretekov odstúpil. V druhej jazde aj napriek technickým problémom bol v cieli na 14. mieste a pripísal si ďalších 7 bodov do priebežného hodnotenia seriálu. So 105 bodmi mu patrí 22. miesto priebežného hodnotenia.
1-Autíčko
Skupina vysokoškolských študentov prerobila detské elektrické autíčka pre potreby dvoch hendikepovaných deti. Urobili to počas šesťtýždňovej letnej stáže v Technologickom centre Adient v Trenčíne v rámci trinásteho ročníka projektu letnej študentskej stáže. Do projektu sa zapojili talentovaní študenti z viacerých slovenských aj zahraničných vysokých škôl. Projekt zahŕňal návrh, prípravu realizácie a úpravu špeciálnych sedadiel, ako aj ďalších komponentov autíčka. Pracovalo na ňom dvanásť vybraných študentov z vysokých škôl technického smeru z Trenčína, Bratislavy, Brna, Liberca a Edinburgu.
Seat Leon
V posledný júlový týždeň Seat Leon tretej generácie dosiahol významný míľnik, keď od svojho uvedenia na trh sa predal jeden milión exemplárov. Najlepšie predávaný model španielskej značky mal svetovú výstavnú premiéru v októbri 2012 na parížskom autosalóne a krátko na to sa začal predávať. Vďaka úplne novému dizajnu podľa filozofie formula Leon, založenej na harmónii dizajnu a funkčnosti, sa stal najpredávanejším modelom z programu Seatu a prekonal dominanciu modelu Ibiza z predchádzajúcich 30 rokov. Leon tretej generácie, navrhnutý, vyvinutý a vyrábaný v závode Martorell, využíva modulárnu stavebnicu komponentov s priečne uloženým motorom MQB koncernu Volkswagen. Nová stavebnica znamenala skok v oblasti technológie a výroby a kvalita výroby dosiahla štandard koncernu Volkswagen.