Vyhrajte lístky na FIA GT1

Nedeľa, 05 august 2012

V tomto roku sa na Slovensku budú konať už tretie preteky zaradené do seriálu majstrovstiev sveta. Tentoraz nepôjde o seriál WTCC, ale o preteky s omnoho výkonnejšími automobilmi najrenomovanejších značiek - seriál FIA GT1. Uskutočnia sa na okruhu Slovakia Ring pri Orechovej Potôni v dňoch 17. až 19. augusta. Zároveň sa počas tohto víkendu pôjde aj podujatie s bohatou tradíciou, Veľká cena Slovenskej republiky cestných automobilov.

Slovakia Ring
Pre fanúšikov automobilového športu je pripravené na Slovakia Ringu zaujímavé podujatie s množstvom pretekov, vrátane majstrovstiev sveta FIA GT1

Na štart pretekov FIA GT1 sa postavia automobily značiek Ferrari, Lamborghini, Porsche, Aston Martin, Audi, BMW, Mercedes, Ford a McLaren. Výkvet automobilového priemyslu i pretekárskych špeciálov – to najlepšie zo sveta automobilovej techniky a športu. Už sme ich raz v tomto na Slovakia Ringu mohli obdivovať – počas druhého júnového víkendu. Preteky vtedy svojou dramatickosťou zaujali viac ako dvadsaťtisícovú návštevu.

Slovakia Ring ponúkne od 17. do 19. augusta bohatý športový program. Prvé pohárové preteky uvidia diváci už v piatok. V sobotu a v nedeľu sa pôjdu predovšetkým preteky Stredoeurópskej trofeje FIA, ale aj ďalšie pohárové preteky: seriály Porsche GT3 Cup Challenge Central Europe, Lotus Cup Eastern Europe, Lotus Ladies Cup, Suzuki Swift Cup, Kia Lotos Cup, Clio Cup a Dutch GT4.

V pretekoch Stredoeurópskej trofeje FIA a majstrovstiev SR uvidíme našu automobilovú špičku v divízii 4 v kategóriách do a nad 2000 cm3. Päťstokoňové Porsche GT3 R alebo Ferrari 458 GT3 sa predvedú v sobotňajších dvojhodinových vytrvalostných pretekoch, ako aj v šprintových pretekoch na 10 kôl. V šprintoch sa ukážu aj automobily špecifikácie DTM.

Pre fanúšikov automobilového športu náš internetový portál svetmotorov.sk pripravil súťaž o lístky na toto významné podujatie. Kto správne odpovie na otázku, dostane sa do žrebovania o trikrát dva lístky na sobotu 18. augusta a rovnaký počet lístkov na nedeľu 19. augusta.

Odpovedať treba na otázku Pri akom meste alebo obci sa nachádza pretekársky okruh Slovakia Ring:

A – Piešťany
B – Orechová Potôň

Odpovede posielajte mailom na adresu jan.goldberger@svetmotorov.sk najneskôr do piatka 17. augusta. Nezabudnite pripísať svoj telefonický kontakt, aby sme sa vedeli dohovoriť o spôsobe odovzdania lístkov.

Autor: janGold
Pridať komentár
Bleskovky
UltraGrip
Výsledky testov zimných pneumatík dlhodobo potvrdzujú kvalitu pneumatík radu Goodyear UltraGrip. Aj v najnovšom teste zimných pneumatík pre sezónu 2019 boli pneumatiky Goodyear UltraGrip Performance+ vyhlásené za víťaza testu. Rovnako ako Goodyear UltraGrip 9+ aj táto novinka ponúka tú správnu zmes. Špeciálny plastifikátor na báze živice a rastlinných olejov zaisťuje, že si pneumatiky uchovávajú pružnosť i za nízkych teplôt. To spolu so sofistikovaným dezénom a inovatívnymi 3D priečnymi drážkami zaisťuje, že zimné pneumatiky UltraGrip ponúkajú optimálnu priľnavosť a pohodlie za akýchkoľvek zimných podmienok - na snehu, na ľade, na mokrých i suchých komunikáciách.
Matej-Homola
Slovenský automobilový pretekár Matej Homola dokázal v talianskej Monze obsadiť v 13. pretekoch seriálu TCR veľmi pekné piate miesto, keď sa prepracoval zo 17. miesta na štarte na piatu priečku v cieli. Zviedol pre to niekoľko parádnych súbojov. Svoju rýchlosť z tréningu preniesol do pretekov, vďaka ktorej sa dostavil úspech. "Boli to parádne preteky, poriadne som si zapredbiehal, auto tento raz fungovalo výborne," neskrýval nadšenie po pretekoch slovenský jazdec. "Zobral som výborné body, uvidíme ako dopadne zajtra." Nedeľňajšie štrnáste preteky seriálu TCR však nepriniesli Homolovi želaný výsledok a po kontakte s Talianom Pantiaticcimim skončil s poškodenou prednou nápravou a riadením na 14. mieste.
Nové-Dunlop
Dunlop uvádza na trh nové pneumatiky pre motokros Geomax MX53, ktoré nahrádzajú doterajšie MX52 pre pevný terén. Nové MX53 ponúkajú jazdcom najvyššiu výkonnosť vo svojej triede na širšej škále rôznych povrchov, než akú pokrývala predchádzajúca generácia. V širokom portfóliu pneumatík Geomax značky Dunlop sa nachádzajú medzi MX71 určenými do extra tvrdý povrchy a veľmi všestrannými MX33. Nová technológia Dunlopu posúva úžitkové vlastnosti pneumatík na novú úroveň. Veľkou výhodou nových pneumatík je ich vysoká výkonnosť za rôznych terénnych podmienok. Dopĺňajú pneumatiky strednej kategórie Geomax MX33, ktoré pomáhajú jazdcom vyhrávať preteky MXGP a supercross.