Výstava Motocykel a Boat Show je späť

Utorok, 15 marec 2022

Po prestávke spôsobenej pandémiou koronavírusu sa tento víkend v bratislavskej Inchebe konala výstava Motocykel a Boat Show.

1-Brough-Superior-Lawrence
Motocykel Brough Superior Lawrence ťaží z vyše storočnej histórie remeselného spracovania. Pomenovaný je po ikonickom ctiteľovi Brough Superior Lawrenceovi z Arábie.

Návštevníkom výstavy sa predstavili okrem motocyklov tiež trojkolky, štvorkolky, skútre elektrické kolobežky a motopríslušenstvo vrátane oblečenia a obuvi.

Z vystavovaných exponátov z bratislavskej výstavy Motocykel a Boat Show sme vybrali z časti výstavy, kde si návštevníci mohli pozrieť modely motocyklov, napríklad Brough Superior Lawrence, Brough Superior Lawrence a výnimočný exponát československej produkcie, aj dnes veľmi vyhľadávaný model Jawa Perák.

Súčasťou výstavy bola aj ponuka lodí, člnov, vodných skútrov a vybavenia pre vodné športy a relax. Výstava Motocykel a Boat Show sa naposledy konala v roku 2019 a odvtedy jej usporiadanie neumožňovali protipandemické opatrenia.

Aj keď pre pandémiu bola výstava v porovnaní s predchádzajúcimi ročníkmi menšia, ponúkla množstvo zaujímavých exponátov.

1-Brough-Superior-Lawrence 2-CCM-Spitfire-blackout 3-Jawa-Perak
(janGold)
Pridať komentár
Bleskovky
goodyear-compact
Goodyear uvádza na trh nový rad pneumatík Powerload, ktoré zvyšujú produktivitu práce, majú dlhšiu životnosť a znižujú prevádzkové náklady. Doplnené sú o významné moderné technológie, ktoré boli špeciálne navrhnuté pre kompaktné kolesové nakladače a malé grejdre. Využívajú sa v stavebníctve, pri nakládke materiálov, v logistickej podpore, v poľnohospodárstve a aj pri úpravách terénu. Pneumatiky Goodyear Powerload zahŕňajú novú technológiu Smooth Guard, vrátane extra silnej a hladkej vrstvy gumy v oblasti ramien a bočnice. Tá pneumatikám nového radu prepožičiava maximálnu robustnosť a zvyšuje odolnosť proti rezným ranám a poškodeniu kostry, zároveň posilňuje konštrukciu bočníc, zvyšuje stabilitu a uľahčuje ovládateľnosť strojov. Dezén behúňa je inšpirovaný osvedčeným Goodyear TL-3A+. Pre Powerload bol upravený pre rozmer 18" a 20".
AAA-AUTO
Spoločnosť Aures, do ktorej siete patria AAA Auto Mototechna, Auto Diskont a Driverama, ponúka takmer 160 voľných pracovných pozícií. Nové personálne posily potrebuje vzhľadom na vysoký dopyt po jazdených autách a rekordný predaj v celej sieti svojich pobočiek. V prvom štvrťroku tohto roku sa v celom holdingu Aures predalo najviac vozidiel v porovnaní s rovnakým období roka počas 30-ročnej existencie spoločnosti. Nových pracovníkov si vyžaduje aj rozvoj pobočkovej siete spoločnosti Driverama, ktorá obchoduje online s jazdenými vozidlami v Nemecku. Aures spustil tiež vlastný talentový program, ktorého cieľom je hľadať nových manažérov priamo medzi vlastnými zamestnancami.
mini
Priaznivci a majitelia prémiových kompaktných automobilov značky Mini a starších klasických Mini sa počas posledného víkendu stretli na 29. ročníku Slovenského zrazu značky a užívali si tri dni príťažlivého programu v príjemnej rodinnej atmosfére a dobrej nálade. Spestrila ho aj navigačná rallye a turistické prechádzky cez unikátne Jánošíkove diery. Zraz majiteľov Mini sa konal v okolí Autocampingu Belá-Nižné Kamence, neďaleko Terchovej v malebnom Jánošíkovom kraji. Zúčastnilo sa ho 75 "miníkov" novej i pôvodnej staršej generácie zo Slovenska, Českej republiky a Maďarska. Najvzdialenejší účastník bol z Maďarska a najstarším modelom Mini Marcos z 1968.