Výstava Motocykel a Boat Show je tu opäť

Nedeľa, 05 marec 2023

Fandíte motocyklom a neviete sa dočkať začiatku novej sezóny pre stroje jednej stopy? Vydržte pár dní a môžete si oči vyočiť na nespočetnom množstve najrôznejších značiek, veľkostí a modelov určenia – od mopedov, skútrov, "naháčov", motokrosových či enduro modelov, alebo športových a cestných pretekárskych strojov.

1-motosalon
Plagát ako najväčší pútač a propagátor, že výstava motocyklov a vodných strojov je tu znovu

Všetko pod jednou strechou v bratislavskej Inchebe na výstave Motocykel a Boat show. Jediná veľká a pravidelná výstava motocyklov na Slovensku, pevne zakotvená na petržalskom pravom brehu Dunaja v areáli Incheba, je opäť tu. Návštevníkom z radov motocyklových nadšencov otvorí svoje brány už o štyri dni, vo štvrtok 9.marca.

Prehliadka svetových značiek

Motocyklovými fanúšikmi obľúbená výstava Motocykel a Boat Show sa po prestávke spôsobenej pandémiou koronavírusu konala znovu v marci minulého roku. Vyhladovaní vyznávači dvoch kolies si to pred rokom poriadne užili, keď si prehliadku technicky najvyspelejších svetových značiek, ale aj tých menších a kreatívnych, pozrelo počas štyroch dní rovných 26 573 návštevníkov.

2-Harley-Davidson-Street
Harley Davidson, exkluzívny model Street Glide Special Anniversary i limitovanej 1600 kusovej série amerického výrobcu

Čo ešte na výstave Motosalón a Boat show uvidíme? Predovšetkým široké zastúpenie najznámejších motocyklových značiek s množstvo výstavných premiér, najnovších noviniek, a ako avizuje organizátor výstavy, k tomu aj niekoľko exkluzívnych kúskov, ktoré na cestách pre ich vysokú cenu takmer nevidieť.

Motorky, lode, člny i vodné skútre

Situácia okolo výstavníctva sa už vlani rozjasnila a na pravom brehu Dunaja znovu na štyri dni zaparkujú dvojkolesoví krásavci, a samozrejme, aj ich náprotivok – člny, lode, jachty, vodné skútre a príslušenstvo k nim.

Bratislavská Incheba sa od 9. do 12. marca znovu stane cieľovou destináciou pre všetkých fanúšikov motoriek a životného štýlu s nimi spojeného. Výstava Motocykel a Boat show sa tak po nezavinenej prestávke svojím rozsahom a ponukou vracia do čias spred pandémie a znovu sa v priestoroch Incheby bude na čo pozerať.

3-hostesky-2019
Hostesky, neodmysliteľná súčasť motocyklovej výstavy

Prehliadka značiek

Ak načrieme do množstva prihlásených motocyklových značiek, potom nový ročník je skutočne lákavou ponukou a sľubuje skvelé zážitky, pretože z bezprostrednej blízkosti si návštevník bude môcť obzrieť modely svetových značiek ako Benelli, Bimota, BMW, Brixton, BroughSuperior, BRP, CAN AM, CF Moto, Ducati, Godet-Vincent,

Chýbať nebudú ani také značky ako Harley Davidson, Honda, Husquarna, JAWA, Keeway, KTM, Kuberg, Kymco, Lambretta, MotoMorini, MP Korado, Super Socco, Suzuki, SYM, Triumph, UM, Xmotos, Yamaha či Zontes. Mnohé z nich chystajú svoje premiéry a najnovšie novinky.

Novinky a výstavné premiéry

BMW predstaví štyri novinky, vrátane špeciálnej edície k 100. výročiu BMW Motorrad – model R NineT 100 Years. Podobne 120. výročie založenia oslavuje značka Harley Davidson. Prináša exkluzívny model limitovanej 1600 kusovej edície Street Glide Special Anniversary.

4-Brixton-Cromwell1200-green
Kto by nechcel mať vo svojej garáži krásavca na pohľadanie. Klasika, ktorá je dnes na cestách málokedy vítaná. V Inchebe však chýbať nebude.

Husquarna predstaví novinku – model 701 Enduro. Suzuki hneď tri, jednou z nich bude V-Strom 800 DE, model pre dobrodružstvo. Výstavnou premiérou bude Ducati Multistrada V4 Rally, model do mestskej džungle, ale aj na offroadové trasy.

V expozícii Moped-Slovakia sa predstaví napríklad model Brixton Cromwell 1200 - prvý veľkoobjemový dvojvalec v klasickom štýle s modernými prvkami. Honda ukáže okrem iného úplne nový CB750 Hornet. Slovenská premiéra čaká na moped MP Korado Supermaxi 50 EFI Euro 5, či kompletný rad motocyklov Jawa.

Noviniek a akcií na Motosalóne bude spústa, aj o nich si povieme nabudúce.

Stretneme sa vo výstavných halách bratislavskej Incheby od štvrtka 9. marca do nedele 12. marca.

(janGold)
Pridať komentár
Bleskovky
lexus-lbx-venezia
Lexus sa už po siedmy raz vracia ako oficiálne vozidlo medzinárodného filmového festivalu v Benátkach a potvrdzuje, že je patrí k svetu svetovej kinematografie. Nový kompaktný crossover LBX bude súčasťou flotily elektrifikovaných vozidiel Lexus pre luxusnú prepravu VIP účastníkov festivalu. Medzi hercami, ktorí sa objavia na červenom koberci, budú okrem iných Zendaya (Spider Man: Bez domova), Mike Faist (West Side Story), Josh O’Connor (Koruna) či Caroline Murino (Casino Royale). V poradí 80. ročník festivalu sa bude konať na benátskom Lide od 30. augusta do 9. septembra.
mini-cooper-s-countryman
Britský výrobca automobilov prichádza v edícii Uncharted so zaujímavou ponukou, modelom Mini Cooper S Countryman ALL 4. V exkluzívnom laku ponúka edičný Countryman so štvorvalcovým motorom s výkonom 131 kW/178k a technológiou s dvojitým preplňovaním. Výsledkom je zaručená športová zábava a možnosti všestranného využitia. Model s pohonom všetkých kolies je zábavou na asfaltovej ceste i v teréne, a svojou trakciou dokáže presvedčiť aj na piesku. Mini Countryman v edícii Uncharted je vďaka silnému motoru a pohonu všetkých kolies doma tak na asfaltových cestách, ako aj v teréne.
merc-S63-E
Nový Mercedes-AMG S 63 E Performance, špičkový model zo segmentu luxusných sedanov, si odteraz môže zákazník objednať u predajcov značky Mercedes-Benz na celom Slovensku. Objednať sa dá aj editovaná verzia AMG S 63 E Performance Edition 1 ako exkluzívny model. Výkonný hybrid využíva technológie formuly 1. Nový mercedes spája najlepší výkon vo svojej triede s výnimočným komfortným zážitkom a takmer bezhlučným jazdením na elektrický pohon. Model E Performance kombinuje 4,0-litrový motor AMG V8 biturbo s hybridným hnacím ústrojenstvom špecifickým pre AMG a novou konštrukčnou úrovňou vysokovýkonného akumulátora AMG (HPB). Čisto elektrický dojazd sa tým zvyšuje na 33 km. Cena najvýkonnejšieho modelu S v histórii začína na čiastke 223 554 eur.