Výstava Motocykel a Boat Show už od zajtra

Streda, 08 marec 2023

Ak fandíte motocyklom a čakáte na začiatok novej sezóny, tak jej predvojom je výstava motocyklov Motocykel a popritom aj výstava lodí a člnov Boat show. Už od zajtra, štvrtka 9. marca, v bratislavskej Inchebe.

1-hostesky
Súčasťou auto i moto salónov u nás i vo svete sú krásne hostesky. Chýbať nebudú ani na výstave Motosalón v bratislavskej Inchebe.

Priaznivci strojov jednej stopy sa každoročne tešia na marec, na výstavu Motocykel i Boat show. Čaká nich množstvo najrôznejších značiek od mopedov, skútrov, cestovných motoriek, motokrosových i enduro modelov a pretekárskych strojov, ale ja technika na vodu.

Prehliadka nespočetných značiek

Motocyklovými fanúšikmi obľúbená výstava Motocykel a Boat Show je teda opäť tu. Vyznávači dvoch kolies si opäť prídu na svoje. Prehliadka motocyklov najrôznejších značiek čaká na prvých návštevníkov.

Motorky, lode i člny

Po roku bude bratislavská Incheba opäť cieľovou destináciou pre fanúšikov motoriek a životného štýlu na vode. Výstava Motocykel a Boat show sa svojím rozsahom vracia do čias ako sme ju poznali pred pandémiou.

Množstvo značiek

Nový ročník sľubuje lákavú prehliadku špičkových motocyklových modelov, z bezprostrednej blízkosti si môžu prezerať i sadnúť na modely svetových značiek ako Benelli, Bimota, BMW, Brixton, BroughSuperior, BRP, CAN AM, CF Moto, Ducati a ďalšie.

V zozname značiek sú ďalej značky Harley Davidson, Honda, Husquarna, Jawa, Keeway, KTM, Kuberg, Kymco, Lambretta, MotoMorini, MP Korado, Super Socco, Suzuki, SYM, Triumph, UM, Xmotos, Yamaha či Zontes. Mnohé z nich chystajú premiéry a ukážu najnovšie novinky.

Novinky a výstavné premiéry

BMW predstaví štyri novinky, vrátane špeciálnej edície k 100. výročiu BMW Motorrad – model R NineT 100 Years. Tiež pripomenutie 120. výročie založenia značka Harley Davidson. Aj nový exkluzívny model limitovanej 1600 kusovej edície Street Glide Special Anniversary.

Husquarna predstaví novinku – model 701 Enduro 2023. Suzuki tri noviky, jednou z nich V-Strom 800 DE, model pre dobrodružstvo. Výstavnú premiéru si prejde Ducati Multistrada V4 Rally, model do mestskej džungle, ale aj na offroadové trasy.

V expozícii Moped Slovakia sa predstaví napríklad model Brixton Cromwell 1200 - prvý veľkoobjemový dvojvalec v klasickom štýle s modernými prvkami. Honda predstaví okrem iných modelov aj úplne nový CB750 Hornet. Slovenská premiéra čaká na moped MP Korado Supermaxi 50 EFI Euro 5, a predstaví sa aj kompletný rad motocyklov Jawa.

Exkluzívne, aj historické

Výstava v Inchebe prináša aj motorkárske čerešničky, dva modely legendárnej značky BroughSuperior - SS 100 Full Black a Lawrence. Taliansky cit pre umenie, ručnú remeselnú prácu a ultramoderné materiály, to je Bimota KB. Úchvatným kúskom je Godet Egli-Vincent 1330, na Slovensku po prvýkrát. Motorka má zaujímavú cenu - stotisíc eur.

Motorky na mieru

Prezentácia motoriek vyrobených na mieru bude na výstave aj vďaka sekcii Customs of Slovakia. V rámci nej uvidia návštevníci takmer 100-ročný nádherný kus motocyklovej histórie – model Gnome-Rhône z roku 1928.

Adrenalín i zábava

Kaskadérsku moto-show v podaní českého stuntridera Adama Peschla a jeho Special Brothers Teamu bude aj tento rok. Od piatka do nedele predvedie nádielku odvážnych kúskov. Akčné súťaže o ceny a unplugged koncert spríjemnia každý deň od štvrtka do nedele.

Výstava Motocykel 2023 a Boat show v bratislavskej Inchebe otvára svoje brány vo štvrtok 9. marca a potrvá do nedele 12. marca.

Autor: J. Goldberger
Foto: Incheba
Pridať komentár
Bleskovky
lexus-lbx-venezia
Lexus sa už po siedmy raz vracia ako oficiálne vozidlo medzinárodného filmového festivalu v Benátkach a potvrdzuje, že je patrí k svetu svetovej kinematografie. Nový kompaktný crossover LBX bude súčasťou flotily elektrifikovaných vozidiel Lexus pre luxusnú prepravu VIP účastníkov festivalu. Medzi hercami, ktorí sa objavia na červenom koberci, budú okrem iných Zendaya (Spider Man: Bez domova), Mike Faist (West Side Story), Josh O’Connor (Koruna) či Caroline Murino (Casino Royale). V poradí 80. ročník festivalu sa bude konať na benátskom Lide od 30. augusta do 9. septembra.
mini-cooper-s-countryman
Britský výrobca automobilov prichádza v edícii Uncharted so zaujímavou ponukou, modelom Mini Cooper S Countryman ALL 4. V exkluzívnom laku ponúka edičný Countryman so štvorvalcovým motorom s výkonom 131 kW/178k a technológiou s dvojitým preplňovaním. Výsledkom je zaručená športová zábava a možnosti všestranného využitia. Model s pohonom všetkých kolies je zábavou na asfaltovej ceste i v teréne, a svojou trakciou dokáže presvedčiť aj na piesku. Mini Countryman v edícii Uncharted je vďaka silnému motoru a pohonu všetkých kolies doma tak na asfaltových cestách, ako aj v teréne.
merc-S63-E
Nový Mercedes-AMG S 63 E Performance, špičkový model zo segmentu luxusných sedanov, si odteraz môže zákazník objednať u predajcov značky Mercedes-Benz na celom Slovensku. Objednať sa dá aj editovaná verzia AMG S 63 E Performance Edition 1 ako exkluzívny model. Výkonný hybrid využíva technológie formuly 1. Nový mercedes spája najlepší výkon vo svojej triede s výnimočným komfortným zážitkom a takmer bezhlučným jazdením na elektrický pohon. Model E Performance kombinuje 4,0-litrový motor AMG V8 biturbo s hybridným hnacím ústrojenstvom špecifickým pre AMG a novou konštrukčnou úrovňou vysokovýkonného akumulátora AMG (HPB). Čisto elektrický dojazd sa tým zvyšuje na 33 km. Cena najvýkonnejšieho modelu S v histórii začína na čiastke 223 554 eur.