Würth bude mať novú budovu

Piatok, 14 október 2016

Skupina Würth je svetovým lídrom v obchode s montážnym a upevňovacím materiálom. Má vyše 400 spoločností v 80 krajinách sveta v ktorých pracuje viac ako 70.000 ľudí. Je významným svetovým dodávateľom aj pre automobilový, strojársky, kovospracujúci priemysel a ďalšie odvetvia, pre ktoré dodáva viac ako 125 tisíc druhov produktov. Svoje pobočky má aj na Slovensku.

1 Wurth budova
Nová budova spoločnosti Würth Slovensko je návrhom troch slovenských architektov

Slovenská dcéra svetovej jednotky v predaji montážneho materiálu, strojov a náradia Würth Slovensko stavia pre svoju slovenskú centrálu novú budovu. Architektonicky sa pod ňu podpísala trojica renomovaných architektov Karol Kállay, Branislav Bolčo a Radovan Valenta.

Architekti mali pri návrhu za úlohu podčiarknuť firemnú filozofiu, ale aj zachovať štýl typický pre danú krajinu. Práve to najlepšie vyjadril podľa konateľky spoločnosti Martiny Gaislovej návrh Kállaya, Bolča a Valentu. Poznamenala, že by bolo dobré, keby slovenská centrála po svojom dokončení rozšírila zoznam prestížnych ocenení, ktoré budovy Würth za architektonické stvárnenie vo svete dostávajú.

2 Wurth budova
Na novej budove vynikne aj typický slovenský prvok – ľudový vzor krížikovej výšivky

Budova bude mať typický slovenský prvok, keď architekti prišli s nápadom ľudového vzoru krížikovej výšivky. Takže okrem použitia červenej farby, ktorá decentne podčiarkne červené logo Würth, dostane budova aj ľudový vzor krížikovej výšivky.

3 Recepcia
Aj interiéru novej budovy dali slovenskí architekti nádych ľudovej krížikovej výšivky

Samotná výstavba budovy bude mať ešte jedno špecifikum. Na stavbe sa má používať výhradne náradie a produkty Würth. Keďže spoločnosť má v sortimente vyše desaťtisíc položiek, nebude problém zvládnuť to.

Autor: J. Goldberger
Pridať komentár
Bleskovky
lexus-lbx-venezia
Lexus sa už po siedmy raz vracia ako oficiálne vozidlo medzinárodného filmového festivalu v Benátkach a potvrdzuje, že je patrí k svetu svetovej kinematografie. Nový kompaktný crossover LBX bude súčasťou flotily elektrifikovaných vozidiel Lexus pre luxusnú prepravu VIP účastníkov festivalu. Medzi hercami, ktorí sa objavia na červenom koberci, budú okrem iných Zendaya (Spider Man: Bez domova), Mike Faist (West Side Story), Josh O’Connor (Koruna) či Caroline Murino (Casino Royale). V poradí 80. ročník festivalu sa bude konať na benátskom Lide od 30. augusta do 9. septembra.
mini-cooper-s-countryman
Britský výrobca automobilov prichádza v edícii Uncharted so zaujímavou ponukou, modelom Mini Cooper S Countryman ALL 4. V exkluzívnom laku ponúka edičný Countryman so štvorvalcovým motorom s výkonom 131 kW/178k a technológiou s dvojitým preplňovaním. Výsledkom je zaručená športová zábava a možnosti všestranného využitia. Model s pohonom všetkých kolies je zábavou na asfaltovej ceste i v teréne, a svojou trakciou dokáže presvedčiť aj na piesku. Mini Countryman v edícii Uncharted je vďaka silnému motoru a pohonu všetkých kolies doma tak na asfaltových cestách, ako aj v teréne.
merc-S63-E
Nový Mercedes-AMG S 63 E Performance, špičkový model zo segmentu luxusných sedanov, si odteraz môže zákazník objednať u predajcov značky Mercedes-Benz na celom Slovensku. Objednať sa dá aj editovaná verzia AMG S 63 E Performance Edition 1 ako exkluzívny model. Výkonný hybrid využíva technológie formuly 1. Nový mercedes spája najlepší výkon vo svojej triede s výnimočným komfortným zážitkom a takmer bezhlučným jazdením na elektrický pohon. Model E Performance kombinuje 4,0-litrový motor AMG V8 biturbo s hybridným hnacím ústrojenstvom špecifickým pre AMG a novou konštrukčnou úrovňou vysokovýkonného akumulátora AMG (HPB). Čisto elektrický dojazd sa tým zvyšuje na 33 km. Cena najvýkonnejšieho modelu S v histórii začína na čiastke 223 554 eur.