Würth bude mať novú budovu

Piatok, 14 október 2016

Skupina Würth je svetovým lídrom v obchode s montážnym a upevňovacím materiálom. Má vyše 400 spoločností v 80 krajinách sveta v ktorých pracuje viac ako 70.000 ľudí. Je významným svetovým dodávateľom aj pre automobilový, strojársky, kovospracujúci priemysel a ďalšie odvetvia, pre ktoré dodáva viac ako 125 tisíc druhov produktov. Svoje pobočky má aj na Slovensku.

1 Wurth budova
Nová budova spoločnosti Würth Slovensko je návrhom troch slovenských architektov

Slovenská dcéra svetovej jednotky v predaji montážneho materiálu, strojov a náradia Würth Slovensko stavia pre svoju slovenskú centrálu novú budovu. Architektonicky sa pod ňu podpísala trojica renomovaných architektov Karol Kállay, Branislav Bolčo a Radovan Valenta.

Architekti mali pri návrhu za úlohu podčiarknuť firemnú filozofiu, ale aj zachovať štýl typický pre danú krajinu. Práve to najlepšie vyjadril podľa konateľky spoločnosti Martiny Gaislovej návrh Kállaya, Bolča a Valentu. Poznamenala, že by bolo dobré, keby slovenská centrála po svojom dokončení rozšírila zoznam prestížnych ocenení, ktoré budovy Würth za architektonické stvárnenie vo svete dostávajú.

2 Wurth budova
Na novej budove vynikne aj typický slovenský prvok – ľudový vzor krížikovej výšivky

Budova bude mať typický slovenský prvok, keď architekti prišli s nápadom ľudového vzoru krížikovej výšivky. Takže okrem použitia červenej farby, ktorá decentne podčiarkne červené logo Würth, dostane budova aj ľudový vzor krížikovej výšivky.

3 Recepcia
Aj interiéru novej budovy dali slovenskí architekti nádych ľudovej krížikovej výšivky

Samotná výstavba budovy bude mať ešte jedno špecifikum. Na stavbe sa má používať výhradne náradie a produkty Würth. Keďže spoločnosť má v sortimente vyše desaťtisíc položiek, nebude problém zvládnuť to.

Autor: J. Goldberger
Pridať komentár
Bleskovky
1-Sikyna-Imola
Seriál majstrovstiev sveta v motokrose pokračoval v talianskej Imole pätnástym kolom. Jazdcov čakala rýchla a náročná trať na slávnom Autodrome Enza a Dina Ferrariho. Richard Šikyňa (MX Slovakia - JD Gunnex KTM RT), jediný Slovák v štartovom poli, si v kvalifikácii triedy KTM 250 SXF vyjazdil 17. priečku. V pretekoch v úvode prvej jazdy po kolízii s iným jazdcom a poškodení motocykla z pretekov odstúpil. V druhej jazde aj napriek technickým problémom bol v cieli na 14. mieste a pripísal si ďalších 7 bodov do priebežného hodnotenia seriálu. So 105 bodmi mu patrí 22. miesto priebežného hodnotenia.
1-Autíčko
Skupina vysokoškolských študentov prerobila detské elektrické autíčka pre potreby dvoch hendikepovaných deti. Urobili to počas šesťtýždňovej letnej stáže v Technologickom centre Adient v Trenčíne v rámci trinásteho ročníka projektu letnej študentskej stáže. Do projektu sa zapojili talentovaní študenti z viacerých slovenských aj zahraničných vysokých škôl. Projekt zahŕňal návrh, prípravu realizácie a úpravu špeciálnych sedadiel, ako aj ďalších komponentov autíčka. Pracovalo na ňom dvanásť vybraných študentov z vysokých škôl technického smeru z Trenčína, Bratislavy, Brna, Liberca a Edinburgu.
Seat Leon
V posledný júlový týždeň Seat Leon tretej generácie dosiahol významný míľnik, keď od svojho uvedenia na trh sa predal jeden milión exemplárov. Najlepšie predávaný model španielskej značky mal svetovú výstavnú premiéru v októbri 2012 na parížskom autosalóne a krátko na to sa začal predávať. Vďaka úplne novému dizajnu podľa filozofie formula Leon, založenej na harmónii dizajnu a funkčnosti, sa stal najpredávanejším modelom z programu Seatu a prekonal dominanciu modelu Ibiza z predchádzajúcich 30 rokov. Leon tretej generácie, navrhnutý, vyvinutý a vyrábaný v závode Martorell, využíva modulárnu stavebnicu komponentov s priečne uloženým motorom MQB koncernu Volkswagen. Nová stavebnica znamenala skok v oblasti technológie a výroby a kvalita výroby dosiahla štandard koncernu Volkswagen.