Würth bude mať novú budovu

Piatok, 14 október 2016

Skupina Würth je svetovým lídrom v obchode s montážnym a upevňovacím materiálom. Má vyše 400 spoločností v 80 krajinách sveta v ktorých pracuje viac ako 70.000 ľudí. Je významným svetovým dodávateľom aj pre automobilový, strojársky, kovospracujúci priemysel a ďalšie odvetvia, pre ktoré dodáva viac ako 125 tisíc druhov produktov. Svoje pobočky má aj na Slovensku.

1 Wurth budova
Nová budova spoločnosti Würth Slovensko je návrhom troch slovenských architektov

Slovenská dcéra svetovej jednotky v predaji montážneho materiálu, strojov a náradia Würth Slovensko stavia pre svoju slovenskú centrálu novú budovu. Architektonicky sa pod ňu podpísala trojica renomovaných architektov Karol Kállay, Branislav Bolčo a Radovan Valenta.

Architekti mali pri návrhu za úlohu podčiarknuť firemnú filozofiu, ale aj zachovať štýl typický pre danú krajinu. Práve to najlepšie vyjadril podľa konateľky spoločnosti Martiny Gaislovej návrh Kállaya, Bolča a Valentu. Poznamenala, že by bolo dobré, keby slovenská centrála po svojom dokončení rozšírila zoznam prestížnych ocenení, ktoré budovy Würth za architektonické stvárnenie vo svete dostávajú.

2 Wurth budova
Na novej budove vynikne aj typický slovenský prvok – ľudový vzor krížikovej výšivky

Budova bude mať typický slovenský prvok, keď architekti prišli s nápadom ľudového vzoru krížikovej výšivky. Takže okrem použitia červenej farby, ktorá decentne podčiarkne červené logo Würth, dostane budova aj ľudový vzor krížikovej výšivky.

3 Recepcia
Aj interiéru novej budovy dali slovenskí architekti nádych ľudovej krížikovej výšivky

Samotná výstavba budovy bude mať ešte jedno špecifikum. Na stavbe sa má používať výhradne náradie a produkty Würth. Keďže spoločnosť má v sortimente vyše desaťtisíc položiek, nebude problém zvládnuť to.

Autor: J. Goldberger
Pridať komentár
Bleskovky
aaa-auto
V týchto dňoch si spoločnosť AAA Auto pripomína dvadsať rokov na trhu jazdených áut na Slovensku. Jej sieť predajných centier, v ktorých ponúka jazdené automobily slovenským motoristom, tvoria Mototechna, Mototechna Drive, Driverama a Auto Diskon a patria do skupiny Aures Holding. Za dobu svojej existencie na slovenskom trhu sa v jej sieti predalo autá viac ako 300 tisíc zákazníkom, a rovnaký počet vozidiel sa aj vykúpilo. V súčasnosti má sieť Aures Holding na Slovensku dvanásť pobočiek AAA Auto. V rámci celej skupiny Aures pôsobí na viac než šesťdesiatich miestach v piatich krajinách Európy a v ponuke má až 15 000 áut. Počas svojej dvadsaťročnej histórie už skupina na výkupe a predaji obslúžila spolu viac ako 3,1 milióna zákazníkov.
vw-id3
Podľa zahraničných médií sa nemecký koncern Volkswagen chystá vyrábať elektrické modely, ktoré by svojou nízkou cenou mohli v Európe pre európskych zákazníkov konkurovať čínskym modelom, alebo aj modelom ako Dacia Spring. Nové cenovo prístupnejšie elektromobily by sa na trh mohli dostať v roku 2027. Volkswagen na túto cestu nastupuje sám, bez kooperácie s inou automobilkou, aj keď pôvodne ako o partnerovi uvažoval, že by ním mohol byť francúzsky Renault. Už základný model uvažovaného elektromobilu od Volkswagenu bude obsahovať štandardy používaných technológií, kvalitu a dizajn, ktoré nemecký výrobca aplikuje na svojich modeloch.
bmw-i5-touring-flash kopie
Šiesty ročník ankety Elektromobil roka 2024 o najlepšie elektrické a plug-in hybridné automobily na slovenskom trhu za rok 2024 pozná svojich víťazov. Automobily BMW získali tri pódiové umiestnenia: BMW i7 M70 prvé miesto v kategórii luxusný elektromobil, BMW XM v kategórii plug-in hybrid, a BMW radu 5 Touring druhé miesto v kategórii rodinných elektromobilov. Ankety sa zúčastnilo 8656 hlasujúcich, ktorí svojimi hlasmi na internetovom portáli mojelektromobil.sk vybrali tie najlepšie automobily na slovenskom trhu v troch kategóriách. O priazeň slovenskej verejnosti sa uchádzalo spolu 123 nominovaných vozidiel.BMW i5 Touring