Würth bude mať novú budovu

Piatok, 14 október 2016

Skupina Würth je svetovým lídrom v obchode s montážnym a upevňovacím materiálom. Má vyše 400 spoločností v 80 krajinách sveta v ktorých pracuje viac ako 70.000 ľudí. Je významným svetovým dodávateľom aj pre automobilový, strojársky, kovospracujúci priemysel a ďalšie odvetvia, pre ktoré dodáva viac ako 125 tisíc druhov produktov. Svoje pobočky má aj na Slovensku.

1 Wurth budova
Nová budova spoločnosti Würth Slovensko je návrhom troch slovenských architektov

Slovenská dcéra svetovej jednotky v predaji montážneho materiálu, strojov a náradia Würth Slovensko stavia pre svoju slovenskú centrálu novú budovu. Architektonicky sa pod ňu podpísala trojica renomovaných architektov Karol Kállay, Branislav Bolčo a Radovan Valenta.

Architekti mali pri návrhu za úlohu podčiarknuť firemnú filozofiu, ale aj zachovať štýl typický pre danú krajinu. Práve to najlepšie vyjadril podľa konateľky spoločnosti Martiny Gaislovej návrh Kállaya, Bolča a Valentu. Poznamenala, že by bolo dobré, keby slovenská centrála po svojom dokončení rozšírila zoznam prestížnych ocenení, ktoré budovy Würth za architektonické stvárnenie vo svete dostávajú.

2 Wurth budova
Na novej budove vynikne aj typický slovenský prvok – ľudový vzor krížikovej výšivky

Budova bude mať typický slovenský prvok, keď architekti prišli s nápadom ľudového vzoru krížikovej výšivky. Takže okrem použitia červenej farby, ktorá decentne podčiarkne červené logo Würth, dostane budova aj ľudový vzor krížikovej výšivky.

3 Recepcia
Aj interiéru novej budovy dali slovenskí architekti nádych ľudovej krížikovej výšivky

Samotná výstavba budovy bude mať ešte jedno špecifikum. Na stavbe sa má používať výhradne náradie a produkty Würth. Keďže spoločnosť má v sortimente vyše desaťtisíc položiek, nebude problém zvládnuť to.

Autor: J. Goldberger
Pridať komentár
Bleskovky
Mazda-cx30
Mazda CX-30 získala ocenenie Zlatý volant 2019 v kategórii SUV/crossover pre vozidlá do dĺžky 4,4 m. Úplne nové kompaktné SUV tak získava svoje vôbec prvé ocenenie v jednej z najdôležitejších čitateľských súťaží. Cenu odovzdali včera v Berlíne prezidentovi Mazda Motor Europe Yasuhiro Aoyamaovi. Pre Mazdu je to historicky piate ocenenie v kategórii Zlatý volant. Prvé získala Mazda 323 v rokoch 1985 a 1989, potom Mazda 626 v roku 1992 a Mazda2 v roku 2014.
skoda-octavia
Automobilka Škoda predstavila novú generáciu modelu Octavia. Štvrtá generácia najpredávanejšieho modelu českej automobilky má nové dimenzie, emotívnejší vzhľad, je priestrannejšia, bezpečnejšia a ponúka väčšie možností konektivity. Je tiež dlhšia a širšia než predchádzajúce generácie a ponúka aj väčší batožinový priestor. Vďaka novému dizajnovému jazyku značky Škoda pôsobí Octavia ešte emotívnejšie. Nový koncept interiéru kombinuje väčšiu funkčnosť a ponuku priestoru s kvalitnými materiálmi a novými dizajnovými prvkami. Moderné možnosti konektivity a nové asistenčné systémy zaisťujú väčšiu úroveň bezpečnosti a komfortu. Svetová premiéra štvrtej generácie Škody Octavia sa konala netradične v pražskej Národnej galérii.
Igor-Drotár
Tradičné podujatie po skončení sezóny Setkání mistrů v českej Sosnovej neďaleko Českej Lípy,na ktorom nechýbal ani slovenský automobilový pretekár Igor Drotár, sa konalo už po osemnásty raz. Ani nepriazeň jesenného počasia neodradila davy fanúšikov, aby zaplnili priestor okolo sosnovskej arény. Tradičné podujatie otvárajú paralelné vyraďovacie preteky vždy dvoch áut. Z približne päťdesiatky zúčastnených pretekárov skončil Drotár v silnej konkurencii aj profesionálnych jazdcov na výbornom šiestom mieste. Igor Drotár: "V prvej jazde som zajazdil piaty najrýchlejší čas. Čakal som, že v druhej jazde sa zlepším, no pokazil som znovu štart a napokon som skončil šiesty, čo je z 50-ky skvelých jazdcov výborný výsledok."