YCC Chevrolet: úspech bratislavskej študentky

Štvrtok, 14 júl 2011

Študentka Fakulty architektúry STU v Bratislave Ľubica Mildeová zvíťazila vo finále celoeurópskej súťaže študentov umeleckých škôl Young Creative Chevrolet 2011 v kategórii Móda ročníka 2011. Je to skvelý úspech bratislavskej študentky. V ďalších kategóriách boli úspešní aj študenti z ČR. Spolu študenti SR a ČR zvíťazili v troch z piatich kategórií!

YCC Chevrolet
Kreativita môže mať aj takúto podobu. Na cesty síce nemôže, ale dobre sa na to pozerá.

Chevrolet vyzval študentov umenia v 22 krajinách Európy, aby mu pomohli osláviť tohtoročné 100. narodeniny. V tomto roku sa na súťaži zúčastnilo 552 projektov zo 155 škôl v piatich disciplínach: móda, hudba, fotografia, video a vizuálne umenie.

Účastníci v kategórii Móda mali za úlohu obzrieť sa pre inšpiráciu späť do roku 1911 a preniesť inšpiráciu tých čias do dneška. Víťazný projekt Ľubice Mildeovej z FA STU v Bratislave je zaujímavou reinterpretáciou "malých čiernych šiat", spájajúcich niekoľko prvkov z obdobia 1910, ako plisovanie, výstrih v tvare V a široký asymetrický tvar pliec.

YCC Chevrolet
História na fotografii. Tak možno nazvať záber, ktorý spája minulosť so súčasnosťou.

V disciplíne Fotografia stáli študenti pred náročnou úlohou zachytiť 100 rokov histórie na jedinej fotografii. Víťazná snímka Juliany Křížovej a Jakuba Vlčka z Univerzity Tomáše Bati v Zlíne, Česká Republika, spája minulosť, prítomnosť i budúcnosť v krásnej fotografii.

Všetci európski víťazi získajú finančnú odmenu. Navyše, zúčastnia sa v lete na exkluzívnej stáži v zákulisí práce významných umelcov a expertov.

Autor: J. Goldberger
Pridať komentár
Bleskovky
1-Autíčko
Skupina vysokoškolských študentov prerobila detské elektrické autíčka pre potreby dvoch hendikepovaných deti. Urobili to počas šesťtýždňovej letnej stáže v Technologickom centre Adient v Trenčíne v rámci trinásteho ročníka projektu letnej študentskej stáže. Do projektu sa zapojili talentovaní študenti z viacerých slovenských aj zahraničných vysokých škôl. Projekt zahŕňal návrh, prípravu realizácie a úpravu špeciálnych sedadiel, ako aj ďalších komponentov autíčka. Pracovalo na ňom dvanásť vybraných študentov z vysokých škôl technického smeru z Trenčína, Bratislavy, Brna, Liberca a Edinburgu.
Seat Leon
V posledný júlový týždeň Seat Leon tretej generácie dosiahol významný míľnik, keď od svojho uvedenia na trh sa predal jeden milión exemplárov. Najlepšie predávaný model španielskej značky mal svetovú výstavnú premiéru v októbri 2012 na parížskom autosalóne a krátko na to sa začal predávať. Vďaka úplne novému dizajnu podľa filozofie formula Leon, založenej na harmónii dizajnu a funkčnosti, sa stal najpredávanejším modelom z programu Seatu a prekonal dominanciu modelu Ibiza z predchádzajúcich 30 rokov. Leon tretej generácie, navrhnutý, vyvinutý a vyrábaný v závode Martorell, využíva modulárnu stavebnicu komponentov s priečne uloženým motorom MQB koncernu Volkswagen. Nová stavebnica znamenala skok v oblasti technológie a výroby a kvalita výroby dosiahla štandard koncernu Volkswagen.
Goodyear-Eagle-F1-SuperSport
Nové pneumatiky Eagle F1 SuperSport spoločnosti Goodyear obsadili prvé miesto v teste veľmi vysoko výkonných pneumatík Ultra Ultra High Performance. Test sa konal na skúšobnom okruhu spoločnosti Continental v texaskom Uvalde. Hodnotili sa pneumatiky ôsmich rôznych výrobcov, vrátane značiek Continental a Michelin na vozidle BMW M2 s pneumatikami rozmeru 245/35 R19 na prednej náprave a 265/35 R19 vzadu. Pokrýval všetky hlavné disciplíny obvyklé v testoch pneumatík, vrátane hodnotenia ovládateľnosti za sucha i mokra, brzdných vlastností na suchom i mokrom povrchu, sklonu k aquaplaningu, valivého odporu, hlučnosti a pohodlia pre vodiča.