YCC Chevrolet: úspech bratislavskej študentky

Štvrtok, 14 júl 2011

Študentka Fakulty architektúry STU v Bratislave Ľubica Mildeová zvíťazila vo finále celoeurópskej súťaže študentov umeleckých škôl Young Creative Chevrolet 2011 v kategórii Móda ročníka 2011. Je to skvelý úspech bratislavskej študentky. V ďalších kategóriách boli úspešní aj študenti z ČR. Spolu študenti SR a ČR zvíťazili v troch z piatich kategórií!

YCC Chevrolet
Kreativita môže mať aj takúto podobu. Na cesty síce nemôže, ale dobre sa na to pozerá.

Chevrolet vyzval študentov umenia v 22 krajinách Európy, aby mu pomohli osláviť tohtoročné 100. narodeniny. V tomto roku sa na súťaži zúčastnilo 552 projektov zo 155 škôl v piatich disciplínach: móda, hudba, fotografia, video a vizuálne umenie.

Účastníci v kategórii Móda mali za úlohu obzrieť sa pre inšpiráciu späť do roku 1911 a preniesť inšpiráciu tých čias do dneška. Víťazný projekt Ľubice Mildeovej z FA STU v Bratislave je zaujímavou reinterpretáciou "malých čiernych šiat", spájajúcich niekoľko prvkov z obdobia 1910, ako plisovanie, výstrih v tvare V a široký asymetrický tvar pliec.

YCC Chevrolet
História na fotografii. Tak možno nazvať záber, ktorý spája minulosť so súčasnosťou.

V disciplíne Fotografia stáli študenti pred náročnou úlohou zachytiť 100 rokov histórie na jedinej fotografii. Víťazná snímka Juliany Křížovej a Jakuba Vlčka z Univerzity Tomáše Bati v Zlíne, Česká Republika, spája minulosť, prítomnosť i budúcnosť v krásnej fotografii.

Všetci európski víťazi získajú finančnú odmenu. Navyše, zúčastnia sa v lete na exkluzívnej stáži v zákulisí práce významných umelcov a expertov.

Autor: J. Goldberger
Pridať komentár
Bleskovky
aaa-auto
V týchto dňoch si spoločnosť AAA Auto pripomína dvadsať rokov na trhu jazdených áut na Slovensku. Jej sieť predajných centier, v ktorých ponúka jazdené automobily slovenským motoristom, tvoria Mototechna, Mototechna Drive, Driverama a Auto Diskon a patria do skupiny Aures Holding. Za dobu svojej existencie na slovenskom trhu sa v jej sieti predalo autá viac ako 300 tisíc zákazníkom, a rovnaký počet vozidiel sa aj vykúpilo. V súčasnosti má sieť Aures Holding na Slovensku dvanásť pobočiek AAA Auto. V rámci celej skupiny Aures pôsobí na viac než šesťdesiatich miestach v piatich krajinách Európy a v ponuke má až 15 000 áut. Počas svojej dvadsaťročnej histórie už skupina na výkupe a predaji obslúžila spolu viac ako 3,1 milióna zákazníkov.
vw-id3
Podľa zahraničných médií sa nemecký koncern Volkswagen chystá vyrábať elektrické modely, ktoré by svojou nízkou cenou mohli v Európe pre európskych zákazníkov konkurovať čínskym modelom, alebo aj modelom ako Dacia Spring. Nové cenovo prístupnejšie elektromobily by sa na trh mohli dostať v roku 2027. Volkswagen na túto cestu nastupuje sám, bez kooperácie s inou automobilkou, aj keď pôvodne ako o partnerovi uvažoval, že by ním mohol byť francúzsky Renault. Už základný model uvažovaného elektromobilu od Volkswagenu bude obsahovať štandardy používaných technológií, kvalitu a dizajn, ktoré nemecký výrobca aplikuje na svojich modeloch.
bmw-i5-touring-flash kopie
Šiesty ročník ankety Elektromobil roka 2024 o najlepšie elektrické a plug-in hybridné automobily na slovenskom trhu za rok 2024 pozná svojich víťazov. Automobily BMW získali tri pódiové umiestnenia: BMW i7 M70 prvé miesto v kategórii luxusný elektromobil, BMW XM v kategórii plug-in hybrid, a BMW radu 5 Touring druhé miesto v kategórii rodinných elektromobilov. Ankety sa zúčastnilo 8656 hlasujúcich, ktorí svojimi hlasmi na internetovom portáli mojelektromobil.sk vybrali tie najlepšie automobily na slovenskom trhu v troch kategóriách. O priazeň slovenskej verejnosti sa uchádzalo spolu 123 nominovaných vozidiel.BMW i5 Touring