YCC Chevrolet: úspech bratislavskej študentky

Štvrtok, 14 júl 2011

Študentka Fakulty architektúry STU v Bratislave Ľubica Mildeová zvíťazila vo finále celoeurópskej súťaže študentov umeleckých škôl Young Creative Chevrolet 2011 v kategórii Móda ročníka 2011. Je to skvelý úspech bratislavskej študentky. V ďalších kategóriách boli úspešní aj študenti z ČR. Spolu študenti SR a ČR zvíťazili v troch z piatich kategórií!

YCC Chevrolet
Kreativita môže mať aj takúto podobu. Na cesty síce nemôže, ale dobre sa na to pozerá.

Chevrolet vyzval študentov umenia v 22 krajinách Európy, aby mu pomohli osláviť tohtoročné 100. narodeniny. V tomto roku sa na súťaži zúčastnilo 552 projektov zo 155 škôl v piatich disciplínach: móda, hudba, fotografia, video a vizuálne umenie.

Účastníci v kategórii Móda mali za úlohu obzrieť sa pre inšpiráciu späť do roku 1911 a preniesť inšpiráciu tých čias do dneška. Víťazný projekt Ľubice Mildeovej z FA STU v Bratislave je zaujímavou reinterpretáciou "malých čiernych šiat", spájajúcich niekoľko prvkov z obdobia 1910, ako plisovanie, výstrih v tvare V a široký asymetrický tvar pliec.

YCC Chevrolet
História na fotografii. Tak možno nazvať záber, ktorý spája minulosť so súčasnosťou.

V disciplíne Fotografia stáli študenti pred náročnou úlohou zachytiť 100 rokov histórie na jedinej fotografii. Víťazná snímka Juliany Křížovej a Jakuba Vlčka z Univerzity Tomáše Bati v Zlíne, Česká Republika, spája minulosť, prítomnosť i budúcnosť v krásnej fotografii.

Všetci európski víťazi získajú finančnú odmenu. Navyše, zúčastnia sa v lete na exkluzívnej stáži v zákulisí práce významných umelcov a expertov.

Autor: J. Goldberger
Pridať komentár
Bleskovky
lexus-lbx-venezia
Lexus sa už po siedmy raz vracia ako oficiálne vozidlo medzinárodného filmového festivalu v Benátkach a potvrdzuje, že je patrí k svetu svetovej kinematografie. Nový kompaktný crossover LBX bude súčasťou flotily elektrifikovaných vozidiel Lexus pre luxusnú prepravu VIP účastníkov festivalu. Medzi hercami, ktorí sa objavia na červenom koberci, budú okrem iných Zendaya (Spider Man: Bez domova), Mike Faist (West Side Story), Josh O’Connor (Koruna) či Caroline Murino (Casino Royale). V poradí 80. ročník festivalu sa bude konať na benátskom Lide od 30. augusta do 9. septembra.
mini-cooper-s-countryman
Britský výrobca automobilov prichádza v edícii Uncharted so zaujímavou ponukou, modelom Mini Cooper S Countryman ALL 4. V exkluzívnom laku ponúka edičný Countryman so štvorvalcovým motorom s výkonom 131 kW/178k a technológiou s dvojitým preplňovaním. Výsledkom je zaručená športová zábava a možnosti všestranného využitia. Model s pohonom všetkých kolies je zábavou na asfaltovej ceste i v teréne, a svojou trakciou dokáže presvedčiť aj na piesku. Mini Countryman v edícii Uncharted je vďaka silnému motoru a pohonu všetkých kolies doma tak na asfaltových cestách, ako aj v teréne.
merc-S63-E
Nový Mercedes-AMG S 63 E Performance, špičkový model zo segmentu luxusných sedanov, si odteraz môže zákazník objednať u predajcov značky Mercedes-Benz na celom Slovensku. Objednať sa dá aj editovaná verzia AMG S 63 E Performance Edition 1 ako exkluzívny model. Výkonný hybrid využíva technológie formuly 1. Nový mercedes spája najlepší výkon vo svojej triede s výnimočným komfortným zážitkom a takmer bezhlučným jazdením na elektrický pohon. Model E Performance kombinuje 4,0-litrový motor AMG V8 biturbo s hybridným hnacím ústrojenstvom špecifickým pre AMG a novou konštrukčnou úrovňou vysokovýkonného akumulátora AMG (HPB). Čisto elektrický dojazd sa tým zvyšuje na 33 km. Cena najvýkonnejšieho modelu S v histórii začína na čiastke 223 554 eur.