YCC Chevrolet: úspech bratislavskej študentky

Štvrtok, 14 júl 2011

Študentka Fakulty architektúry STU v Bratislave Ľubica Mildeová zvíťazila vo finále celoeurópskej súťaže študentov umeleckých škôl Young Creative Chevrolet 2011 v kategórii Móda ročníka 2011. Je to skvelý úspech bratislavskej študentky. V ďalších kategóriách boli úspešní aj študenti z ČR. Spolu študenti SR a ČR zvíťazili v troch z piatich kategórií!

YCC Chevrolet
Kreativita môže mať aj takúto podobu. Na cesty síce nemôže, ale dobre sa na to pozerá.

Chevrolet vyzval študentov umenia v 22 krajinách Európy, aby mu pomohli osláviť tohtoročné 100. narodeniny. V tomto roku sa na súťaži zúčastnilo 552 projektov zo 155 škôl v piatich disciplínach: móda, hudba, fotografia, video a vizuálne umenie.

Účastníci v kategórii Móda mali za úlohu obzrieť sa pre inšpiráciu späť do roku 1911 a preniesť inšpiráciu tých čias do dneška. Víťazný projekt Ľubice Mildeovej z FA STU v Bratislave je zaujímavou reinterpretáciou "malých čiernych šiat", spájajúcich niekoľko prvkov z obdobia 1910, ako plisovanie, výstrih v tvare V a široký asymetrický tvar pliec.

YCC Chevrolet
História na fotografii. Tak možno nazvať záber, ktorý spája minulosť so súčasnosťou.

V disciplíne Fotografia stáli študenti pred náročnou úlohou zachytiť 100 rokov histórie na jedinej fotografii. Víťazná snímka Juliany Křížovej a Jakuba Vlčka z Univerzity Tomáše Bati v Zlíne, Česká Republika, spája minulosť, prítomnosť i budúcnosť v krásnej fotografii.

Všetci európski víťazi získajú finančnú odmenu. Navyše, zúčastnia sa v lete na exkluzívnej stáži v zákulisí práce významných umelcov a expertov.

Autor: J. Goldberger
Pridať komentár
Bleskovky
Suzuki-Vitara
Japonská automobilka Suzuki vyrobila za uplynulý fiškálny rok 2019 (apríl 2019 až marec 2020) vo svojich výrobných závodoch na celom svete 2,97 (2 966 399) milióna automobilov. Napriek prerušeniu výroby pre pandémiu koronavírusu dokázala automobilka vyprodukovať 87,4 percent objemu predvlaňajšieho rekordného roku, v ktorom značka vyprodukovala 3,39 milióna (3 393 976) vozidiel, čo je najviac vo svojej storočnej histórii. V závodoch Suzuki ďalej pokračoval trend prehlbovania prevahy produkcie závodov mimo Japonska. V zahraničných závodoch počas vlaňajšieho fiškálneho roku vyrobila automobilka 2,02 milióna (2 022 227) vozidiel, kým automobilky v Japonsku len vyše 944 tisíc vozidiel.
Volvo-heng-du
Výrobný závod spoločnosti Volvo Cars v čínskom meste Čcheng-tu, jej najväčší v Číne, získava 100 percent svojej elektrickej energie z obnoviteľných zdrojov. Celkový obnoviteľný energetický mix v celosvetovej výrobnej sieti spoločnosti tak dosiahol 80 percent. Stopercentný energetický mix z obnoviteľných zdrojov v čínskom závode Čcheng-tu je výsledkom čerstvo podpísanej zmluvy o dodávke elektrickej energie a prispeje k zníženiu emisií CO2 v závode o viac ako 11-tisíc ton ročne. Približne 65 percent vyrobenej elektriny pochádza z vodnej energie, zvyšná časť zo slnečnej a veternej energie a iných obnoviteľných zdrojov.
BMW5-digital-world-premie
Priaznivci a fanúšikovia bavorskej značky BMW sú v očakávaní premiéry modelov radu 5 Sedan a praktickejšieho kombi Touring. Avšak vzhľadom na stále platné cestovné obmedzenia na celom svete sa prezentácia nového BMW radu 5 Sedan, nového BMW radu 5 Touring a nového BMW radu 6 Gran Turismo uskutoční v digitálnej forme. Stane sa tak v stredu 27. mája a záujemcovia o internetovú premiéru týchto troch modelov ju môžu sledovať na internete o 08:00 hod. na www.live.bmwgroup.com/en a http://www.live.bmwgroup.com/en>.