Z Hondy Slovakia Honda Motor Europe

Pondelok, 04 február 2013

Honda Motor Europe je nové spoločné európske zastúpenie japonského výrobcu automobilov a motocyklov v Európe. Nová spoločnosť vznikla k prvému februáru tohto roku a zlučuje svoje európske predajné zastúpenia do jednej právnickej osoby.

Honda CR-V

Nová štruktúra vznikla na základe nového uplatnenia legislatívy pre cezhraničné fúzie. Cieľom fúzie je zjednodušenie a posilnenie obchodnej činnosti značky Honda v Európe. Ken Keir, výkonný viceprezident spoločnosti Honda Motor Europe, k tomu uviedol:"Umožňujeme našim predajným zastúpeniam obmedziť administratívne procesy a viac sa sústrediť na zaisťovanie špičkovej kvality služieb pre našich dílerov a zákazníkov".

Slovenské zastúpenie Hondy sa s platnosťou od 1. februára 2013 mení z Hondy Slovakia na Honda Motor Europe Limited Slovensko a je organizačnou zložkou novovzniknutej spoločnosti.Doterajšie sídlo slovenského zastúpenia Hondy sa nemení, mení sa len právna forma a vnútorné predpisy národného zastúpenia.

Obchodné aktivity divízie motocyklov a automobilov na Slovensku bude odteraz riadiť novovzniknutá zložka Honda Motor Europe Limited Slovensko. So zmenou mena sa menia aj všetky súvisiace fakturačné údaje.

Autor: J. Goldberger
Pridať komentár
Bleskovky
Suzuki-Vitara
Japonská automobilka Suzuki vyrobila za uplynulý fiškálny rok 2019 (apríl 2019 až marec 2020) vo svojich výrobných závodoch na celom svete 2,97 (2 966 399) milióna automobilov. Napriek prerušeniu výroby pre pandémiu koronavírusu dokázala automobilka vyprodukovať 87,4 percent objemu predvlaňajšieho rekordného roku, v ktorom značka vyprodukovala 3,39 milióna (3 393 976) vozidiel, čo je najviac vo svojej storočnej histórii. V závodoch Suzuki ďalej pokračoval trend prehlbovania prevahy produkcie závodov mimo Japonska. V zahraničných závodoch počas vlaňajšieho fiškálneho roku vyrobila automobilka 2,02 milióna (2 022 227) vozidiel, kým automobilky v Japonsku len vyše 944 tisíc vozidiel.
Volvo-heng-du
Výrobný závod spoločnosti Volvo Cars v čínskom meste Čcheng-tu, jej najväčší v Číne, získava 100 percent svojej elektrickej energie z obnoviteľných zdrojov. Celkový obnoviteľný energetický mix v celosvetovej výrobnej sieti spoločnosti tak dosiahol 80 percent. Stopercentný energetický mix z obnoviteľných zdrojov v čínskom závode Čcheng-tu je výsledkom čerstvo podpísanej zmluvy o dodávke elektrickej energie a prispeje k zníženiu emisií CO2 v závode o viac ako 11-tisíc ton ročne. Približne 65 percent vyrobenej elektriny pochádza z vodnej energie, zvyšná časť zo slnečnej a veternej energie a iných obnoviteľných zdrojov.
BMW5-digital-world-premie
Priaznivci a fanúšikovia bavorskej značky BMW sú v očakávaní premiéry modelov radu 5 Sedan a praktickejšieho kombi Touring. Avšak vzhľadom na stále platné cestovné obmedzenia na celom svete sa prezentácia nového BMW radu 5 Sedan, nového BMW radu 5 Touring a nového BMW radu 6 Gran Turismo uskutoční v digitálnej forme. Stane sa tak v stredu 27. mája a záujemcovia o internetovú premiéru týchto troch modelov ju môžu sledovať na internete o 08:00 hod. na www.live.bmwgroup.com/en a http://www.live.bmwgroup.com/en>.