Z Hondy Slovakia Honda Motor Europe

Pondelok, 04 február 2013

Honda Motor Europe je nové spoločné európske zastúpenie japonského výrobcu automobilov a motocyklov v Európe. Nová spoločnosť vznikla k prvému februáru tohto roku a zlučuje svoje európske predajné zastúpenia do jednej právnickej osoby.

Honda CR-V

Nová štruktúra vznikla na základe nového uplatnenia legislatívy pre cezhraničné fúzie. Cieľom fúzie je zjednodušenie a posilnenie obchodnej činnosti značky Honda v Európe. Ken Keir, výkonný viceprezident spoločnosti Honda Motor Europe, k tomu uviedol:"Umožňujeme našim predajným zastúpeniam obmedziť administratívne procesy a viac sa sústrediť na zaisťovanie špičkovej kvality služieb pre našich dílerov a zákazníkov".

Slovenské zastúpenie Hondy sa s platnosťou od 1. februára 2013 mení z Hondy Slovakia na Honda Motor Europe Limited Slovensko a je organizačnou zložkou novovzniknutej spoločnosti.Doterajšie sídlo slovenského zastúpenia Hondy sa nemení, mení sa len právna forma a vnútorné predpisy národného zastúpenia.

Obchodné aktivity divízie motocyklov a automobilov na Slovensku bude odteraz riadiť novovzniknutá zložka Honda Motor Europe Limited Slovensko. So zmenou mena sa menia aj všetky súvisiace fakturačné údaje.

Autor: J. Goldberger
Pridať komentár
Bleskovky
UltraGrip
Výsledky testov zimných pneumatík dlhodobo potvrdzujú kvalitu pneumatík radu Goodyear UltraGrip. Aj v najnovšom teste zimných pneumatík pre sezónu 2019 boli pneumatiky Goodyear UltraGrip Performance+ vyhlásené za víťaza testu. Rovnako ako Goodyear UltraGrip 9+ aj táto novinka ponúka tú správnu zmes. Špeciálny plastifikátor na báze živice a rastlinných olejov zaisťuje, že si pneumatiky uchovávajú pružnosť i za nízkych teplôt. To spolu so sofistikovaným dezénom a inovatívnymi 3D priečnymi drážkami zaisťuje, že zimné pneumatiky UltraGrip ponúkajú optimálnu priľnavosť a pohodlie za akýchkoľvek zimných podmienok - na snehu, na ľade, na mokrých i suchých komunikáciách.
Matej-Homola
Slovenský automobilový pretekár Matej Homola dokázal v talianskej Monze obsadiť v 13. pretekoch seriálu TCR veľmi pekné piate miesto, keď sa prepracoval zo 17. miesta na štarte na piatu priečku v cieli. Zviedol pre to niekoľko parádnych súbojov. Svoju rýchlosť z tréningu preniesol do pretekov, vďaka ktorej sa dostavil úspech. "Boli to parádne preteky, poriadne som si zapredbiehal, auto tento raz fungovalo výborne," neskrýval nadšenie po pretekoch slovenský jazdec. "Zobral som výborné body, uvidíme ako dopadne zajtra." Nedeľňajšie štrnáste preteky seriálu TCR však nepriniesli Homolovi želaný výsledok a po kontakte s Talianom Pantiaticcimim skončil s poškodenou prednou nápravou a riadením na 14. mieste.
Nové-Dunlop
Dunlop uvádza na trh nové pneumatiky pre motokros Geomax MX53, ktoré nahrádzajú doterajšie MX52 pre pevný terén. Nové MX53 ponúkajú jazdcom najvyššiu výkonnosť vo svojej triede na širšej škále rôznych povrchov, než akú pokrývala predchádzajúca generácia. V širokom portfóliu pneumatík Geomax značky Dunlop sa nachádzajú medzi MX71 určenými do extra tvrdý povrchy a veľmi všestrannými MX33. Nová technológia Dunlopu posúva úžitkové vlastnosti pneumatík na novú úroveň. Veľkou výhodou nových pneumatík je ich vysoká výkonnosť za rôznych terénnych podmienok. Dopĺňajú pneumatiky strednej kategórie Geomax MX33, ktoré pomáhajú jazdcom vyhrávať preteky MXGP a supercross.