Z Hondy Slovakia Honda Motor Europe

Pondelok, 04 február 2013

Honda Motor Europe je nové spoločné európske zastúpenie japonského výrobcu automobilov a motocyklov v Európe. Nová spoločnosť vznikla k prvému februáru tohto roku a zlučuje svoje európske predajné zastúpenia do jednej právnickej osoby.

Honda CR-V

Nová štruktúra vznikla na základe nového uplatnenia legislatívy pre cezhraničné fúzie. Cieľom fúzie je zjednodušenie a posilnenie obchodnej činnosti značky Honda v Európe. Ken Keir, výkonný viceprezident spoločnosti Honda Motor Europe, k tomu uviedol:"Umožňujeme našim predajným zastúpeniam obmedziť administratívne procesy a viac sa sústrediť na zaisťovanie špičkovej kvality služieb pre našich dílerov a zákazníkov".

Slovenské zastúpenie Hondy sa s platnosťou od 1. februára 2013 mení z Hondy Slovakia na Honda Motor Europe Limited Slovensko a je organizačnou zložkou novovzniknutej spoločnosti.Doterajšie sídlo slovenského zastúpenia Hondy sa nemení, mení sa len právna forma a vnútorné predpisy národného zastúpenia.

Obchodné aktivity divízie motocyklov a automobilov na Slovensku bude odteraz riadiť novovzniknutá zložka Honda Motor Europe Limited Slovensko. So zmenou mena sa menia aj všetky súvisiace fakturačné údaje.

Autor: J. Goldberger
Pridať komentár
Bleskovky
1-Sikyna-Imola
Seriál majstrovstiev sveta v motokrose pokračoval v talianskej Imole pätnástym kolom. Jazdcov čakala rýchla a náročná trať na slávnom Autodrome Enza a Dina Ferrariho. Richard Šikyňa (MX Slovakia - JD Gunnex KTM RT), jediný Slovák v štartovom poli, si v kvalifikácii triedy KTM 250 SXF vyjazdil 17. priečku. V pretekoch v úvode prvej jazdy po kolízii s iným jazdcom a poškodení motocykla z pretekov odstúpil. V druhej jazde aj napriek technickým problémom bol v cieli na 14. mieste a pripísal si ďalších 7 bodov do priebežného hodnotenia seriálu. So 105 bodmi mu patrí 22. miesto priebežného hodnotenia.
1-Autíčko
Skupina vysokoškolských študentov prerobila detské elektrické autíčka pre potreby dvoch hendikepovaných deti. Urobili to počas šesťtýždňovej letnej stáže v Technologickom centre Adient v Trenčíne v rámci trinásteho ročníka projektu letnej študentskej stáže. Do projektu sa zapojili talentovaní študenti z viacerých slovenských aj zahraničných vysokých škôl. Projekt zahŕňal návrh, prípravu realizácie a úpravu špeciálnych sedadiel, ako aj ďalších komponentov autíčka. Pracovalo na ňom dvanásť vybraných študentov z vysokých škôl technického smeru z Trenčína, Bratislavy, Brna, Liberca a Edinburgu.
Seat Leon
V posledný júlový týždeň Seat Leon tretej generácie dosiahol významný míľnik, keď od svojho uvedenia na trh sa predal jeden milión exemplárov. Najlepšie predávaný model španielskej značky mal svetovú výstavnú premiéru v októbri 2012 na parížskom autosalóne a krátko na to sa začal predávať. Vďaka úplne novému dizajnu podľa filozofie formula Leon, založenej na harmónii dizajnu a funkčnosti, sa stal najpredávanejším modelom z programu Seatu a prekonal dominanciu modelu Ibiza z predchádzajúcich 30 rokov. Leon tretej generácie, navrhnutý, vyvinutý a vyrábaný v závode Martorell, využíva modulárnu stavebnicu komponentov s priečne uloženým motorom MQB koncernu Volkswagen. Nová stavebnica znamenala skok v oblasti technológie a výroby a kvalita výroby dosiahla štandard koncernu Volkswagen.