Za volantom Peter Velits

Streda, 26 jún 2013

Peter Velits sa pred odchodom na Korziku, kde v sobotu 29. júna odštartujú cyklistické preteky Tour de France, stretol v Bratislave-Petržalke s novinármi a u dílera škodovky IMPA si prevzal "služobnú" čerstvo modernizovanú Škodu Superb Combi. Bude mu slúžiť na cestovanie po Slovensku, keď práve nebude mať chuť šliapať do pedálov pretekárskeho bicykla. Obe strany tak spečatili pokračovanie úspešného partnerstva importéra automobilov Škoda a cyklistu svetovej extratriedy.

Peter Velits
Pred odchodom na Tour de France si Peter Velits prevzal kľúče od nového Superbu Combi

Škoda Auto Slovensko je už štvrtý rok partnerom Petra Velitsa, jedného z najlepších slovenských cyklistov. Partnerstvo spečatili zástupcovia spoločnosti Škoda s cyklistom tesne pred odchodom úspešného Petra Velitsa na Tour de France. Slovenský reprezentant si prevzal kľúče od nového Superbu Combi.

Slávnej Tour de France sa Peter Velits zúčastní v tomto roku už po piaty raz. Rád by dosiahol väčší čiastkový úspech v niektorej z etáp, ktoré počas troch týždňov trvajúcich pretekov pelotón cyklistov absolvuje. Peter je vynikajúci časovkár, patrí do svetovej špičky. Profily tohtoročných časoviek by mu mohli sadnúť, napriek tomu si myslí, že nebude ľahké dosiahnuť v nich absolútny úspech. Rád by však prekonal svoj osobný rekord z roku 2011.

Peter Velits bude hájiť farby značky Škoda nielen na tričku, ale po Tour aj za volantom modernizovaného Superbu Combi, ktorý má pod kapotou dvojlitrový turbodiesel s výkonom 170 koní, 6-stupňovú automatickú prevodovku a pohon všetkých kolies. Nový Superb Combi spoznáme na cestách podľa striebornej metalickej farby a podľa toho, že za jeho volantom sedí práve náš úspešný cyklista.

Peter Velits Peter Velits Peter Velits Peter Velits Bicykel P. Velits Peter Velits
Autor: J. Goldberger
Foto: jg
Pridať komentár
Bleskovky
Suzuki-Vitara
Japonská automobilka Suzuki vyrobila za uplynulý fiškálny rok 2019 (apríl 2019 až marec 2020) vo svojich výrobných závodoch na celom svete 2,97 (2 966 399) milióna automobilov. Napriek prerušeniu výroby pre pandémiu koronavírusu dokázala automobilka vyprodukovať 87,4 percent objemu predvlaňajšieho rekordného roku, v ktorom značka vyprodukovala 3,39 milióna (3 393 976) vozidiel, čo je najviac vo svojej storočnej histórii. V závodoch Suzuki ďalej pokračoval trend prehlbovania prevahy produkcie závodov mimo Japonska. V zahraničných závodoch počas vlaňajšieho fiškálneho roku vyrobila automobilka 2,02 milióna (2 022 227) vozidiel, kým automobilky v Japonsku len vyše 944 tisíc vozidiel.
Volvo-heng-du
Výrobný závod spoločnosti Volvo Cars v čínskom meste Čcheng-tu, jej najväčší v Číne, získava 100 percent svojej elektrickej energie z obnoviteľných zdrojov. Celkový obnoviteľný energetický mix v celosvetovej výrobnej sieti spoločnosti tak dosiahol 80 percent. Stopercentný energetický mix z obnoviteľných zdrojov v čínskom závode Čcheng-tu je výsledkom čerstvo podpísanej zmluvy o dodávke elektrickej energie a prispeje k zníženiu emisií CO2 v závode o viac ako 11-tisíc ton ročne. Približne 65 percent vyrobenej elektriny pochádza z vodnej energie, zvyšná časť zo slnečnej a veternej energie a iných obnoviteľných zdrojov.
BMW5-digital-world-premie
Priaznivci a fanúšikovia bavorskej značky BMW sú v očakávaní premiéry modelov radu 5 Sedan a praktickejšieho kombi Touring. Avšak vzhľadom na stále platné cestovné obmedzenia na celom svete sa prezentácia nového BMW radu 5 Sedan, nového BMW radu 5 Touring a nového BMW radu 6 Gran Turismo uskutoční v digitálnej forme. Stane sa tak v stredu 27. mája a záujemcovia o internetovú premiéru týchto troch modelov ju môžu sledovať na internete o 08:00 hod. na www.live.bmwgroup.com/en a http://www.live.bmwgroup.com/en>.