Za volantom Peter Velits

Streda, 26 jún 2013

Peter Velits sa pred odchodom na Korziku, kde v sobotu 29. júna odštartujú cyklistické preteky Tour de France, stretol v Bratislave-Petržalke s novinármi a u dílera škodovky IMPA si prevzal "služobnú" čerstvo modernizovanú Škodu Superb Combi. Bude mu slúžiť na cestovanie po Slovensku, keď práve nebude mať chuť šliapať do pedálov pretekárskeho bicykla. Obe strany tak spečatili pokračovanie úspešného partnerstva importéra automobilov Škoda a cyklistu svetovej extratriedy.

Peter Velits
Pred odchodom na Tour de France si Peter Velits prevzal kľúče od nového Superbu Combi

Škoda Auto Slovensko je už štvrtý rok partnerom Petra Velitsa, jedného z najlepších slovenských cyklistov. Partnerstvo spečatili zástupcovia spoločnosti Škoda s cyklistom tesne pred odchodom úspešného Petra Velitsa na Tour de France. Slovenský reprezentant si prevzal kľúče od nového Superbu Combi.

Slávnej Tour de France sa Peter Velits zúčastní v tomto roku už po piaty raz. Rád by dosiahol väčší čiastkový úspech v niektorej z etáp, ktoré počas troch týždňov trvajúcich pretekov pelotón cyklistov absolvuje. Peter je vynikajúci časovkár, patrí do svetovej špičky. Profily tohtoročných časoviek by mu mohli sadnúť, napriek tomu si myslí, že nebude ľahké dosiahnuť v nich absolútny úspech. Rád by však prekonal svoj osobný rekord z roku 2011.

Peter Velits bude hájiť farby značky Škoda nielen na tričku, ale po Tour aj za volantom modernizovaného Superbu Combi, ktorý má pod kapotou dvojlitrový turbodiesel s výkonom 170 koní, 6-stupňovú automatickú prevodovku a pohon všetkých kolies. Nový Superb Combi spoznáme na cestách podľa striebornej metalickej farby a podľa toho, že za jeho volantom sedí práve náš úspešný cyklista.

Peter Velits Peter Velits Peter Velits Peter Velits Bicykel P. Velits Peter Velits
Autor: J. Goldberger
Foto: jg
Pridať komentár
Bleskovky
UltraGrip
Výsledky testov zimných pneumatík dlhodobo potvrdzujú kvalitu pneumatík radu Goodyear UltraGrip. Aj v najnovšom teste zimných pneumatík pre sezónu 2019 boli pneumatiky Goodyear UltraGrip Performance+ vyhlásené za víťaza testu. Rovnako ako Goodyear UltraGrip 9+ aj táto novinka ponúka tú správnu zmes. Špeciálny plastifikátor na báze živice a rastlinných olejov zaisťuje, že si pneumatiky uchovávajú pružnosť i za nízkych teplôt. To spolu so sofistikovaným dezénom a inovatívnymi 3D priečnymi drážkami zaisťuje, že zimné pneumatiky UltraGrip ponúkajú optimálnu priľnavosť a pohodlie za akýchkoľvek zimných podmienok - na snehu, na ľade, na mokrých i suchých komunikáciách.
Matej-Homola
Slovenský automobilový pretekár Matej Homola dokázal v talianskej Monze obsadiť v 13. pretekoch seriálu TCR veľmi pekné piate miesto, keď sa prepracoval zo 17. miesta na štarte na piatu priečku v cieli. Zviedol pre to niekoľko parádnych súbojov. Svoju rýchlosť z tréningu preniesol do pretekov, vďaka ktorej sa dostavil úspech. "Boli to parádne preteky, poriadne som si zapredbiehal, auto tento raz fungovalo výborne," neskrýval nadšenie po pretekoch slovenský jazdec. "Zobral som výborné body, uvidíme ako dopadne zajtra." Nedeľňajšie štrnáste preteky seriálu TCR však nepriniesli Homolovi želaný výsledok a po kontakte s Talianom Pantiaticcimim skončil s poškodenou prednou nápravou a riadením na 14. mieste.
Nové-Dunlop
Dunlop uvádza na trh nové pneumatiky pre motokros Geomax MX53, ktoré nahrádzajú doterajšie MX52 pre pevný terén. Nové MX53 ponúkajú jazdcom najvyššiu výkonnosť vo svojej triede na širšej škále rôznych povrchov, než akú pokrývala predchádzajúca generácia. V širokom portfóliu pneumatík Geomax značky Dunlop sa nachádzajú medzi MX71 určenými do extra tvrdý povrchy a veľmi všestrannými MX33. Nová technológia Dunlopu posúva úžitkové vlastnosti pneumatík na novú úroveň. Veľkou výhodou nových pneumatík je ich vysoká výkonnosť za rôznych terénnych podmienok. Dopĺňajú pneumatiky strednej kategórie Geomax MX33, ktoré pomáhajú jazdcom vyhrávať preteky MXGP a supercross.