Za volantom Peter Velits

Streda, 26 jún 2013

Peter Velits sa pred odchodom na Korziku, kde v sobotu 29. júna odštartujú cyklistické preteky Tour de France, stretol v Bratislave-Petržalke s novinármi a u dílera škodovky IMPA si prevzal "služobnú" čerstvo modernizovanú Škodu Superb Combi. Bude mu slúžiť na cestovanie po Slovensku, keď práve nebude mať chuť šliapať do pedálov pretekárskeho bicykla. Obe strany tak spečatili pokračovanie úspešného partnerstva importéra automobilov Škoda a cyklistu svetovej extratriedy.

Peter Velits
Pred odchodom na Tour de France si Peter Velits prevzal kľúče od nového Superbu Combi

Škoda Auto Slovensko je už štvrtý rok partnerom Petra Velitsa, jedného z najlepších slovenských cyklistov. Partnerstvo spečatili zástupcovia spoločnosti Škoda s cyklistom tesne pred odchodom úspešného Petra Velitsa na Tour de France. Slovenský reprezentant si prevzal kľúče od nového Superbu Combi.

Slávnej Tour de France sa Peter Velits zúčastní v tomto roku už po piaty raz. Rád by dosiahol väčší čiastkový úspech v niektorej z etáp, ktoré počas troch týždňov trvajúcich pretekov pelotón cyklistov absolvuje. Peter je vynikajúci časovkár, patrí do svetovej špičky. Profily tohtoročných časoviek by mu mohli sadnúť, napriek tomu si myslí, že nebude ľahké dosiahnuť v nich absolútny úspech. Rád by však prekonal svoj osobný rekord z roku 2011.

Peter Velits bude hájiť farby značky Škoda nielen na tričku, ale po Tour aj za volantom modernizovaného Superbu Combi, ktorý má pod kapotou dvojlitrový turbodiesel s výkonom 170 koní, 6-stupňovú automatickú prevodovku a pohon všetkých kolies. Nový Superb Combi spoznáme na cestách podľa striebornej metalickej farby a podľa toho, že za jeho volantom sedí práve náš úspešný cyklista.

Peter Velits Peter Velits Peter Velits Peter Velits Bicykel P. Velits Peter Velits
Autor: J. Goldberger
Foto: jg
Pridať komentár
Bleskovky
lexus-lbx-venezia
Lexus sa už po siedmy raz vracia ako oficiálne vozidlo medzinárodného filmového festivalu v Benátkach a potvrdzuje, že je patrí k svetu svetovej kinematografie. Nový kompaktný crossover LBX bude súčasťou flotily elektrifikovaných vozidiel Lexus pre luxusnú prepravu VIP účastníkov festivalu. Medzi hercami, ktorí sa objavia na červenom koberci, budú okrem iných Zendaya (Spider Man: Bez domova), Mike Faist (West Side Story), Josh O’Connor (Koruna) či Caroline Murino (Casino Royale). V poradí 80. ročník festivalu sa bude konať na benátskom Lide od 30. augusta do 9. septembra.
mini-cooper-s-countryman
Britský výrobca automobilov prichádza v edícii Uncharted so zaujímavou ponukou, modelom Mini Cooper S Countryman ALL 4. V exkluzívnom laku ponúka edičný Countryman so štvorvalcovým motorom s výkonom 131 kW/178k a technológiou s dvojitým preplňovaním. Výsledkom je zaručená športová zábava a možnosti všestranného využitia. Model s pohonom všetkých kolies je zábavou na asfaltovej ceste i v teréne, a svojou trakciou dokáže presvedčiť aj na piesku. Mini Countryman v edícii Uncharted je vďaka silnému motoru a pohonu všetkých kolies doma tak na asfaltových cestách, ako aj v teréne.
merc-S63-E
Nový Mercedes-AMG S 63 E Performance, špičkový model zo segmentu luxusných sedanov, si odteraz môže zákazník objednať u predajcov značky Mercedes-Benz na celom Slovensku. Objednať sa dá aj editovaná verzia AMG S 63 E Performance Edition 1 ako exkluzívny model. Výkonný hybrid využíva technológie formuly 1. Nový mercedes spája najlepší výkon vo svojej triede s výnimočným komfortným zážitkom a takmer bezhlučným jazdením na elektrický pohon. Model E Performance kombinuje 4,0-litrový motor AMG V8 biturbo s hybridným hnacím ústrojenstvom špecifickým pre AMG a novou konštrukčnou úrovňou vysokovýkonného akumulátora AMG (HPB). Čisto elektrický dojazd sa tým zvyšuje na 33 km. Cena najvýkonnejšieho modelu S v histórii začína na čiastke 223 554 eur.