Za volantom Peter Velits

Streda, 26 jún 2013

Peter Velits sa pred odchodom na Korziku, kde v sobotu 29. júna odštartujú cyklistické preteky Tour de France, stretol v Bratislave-Petržalke s novinármi a u dílera škodovky IMPA si prevzal "služobnú" čerstvo modernizovanú Škodu Superb Combi. Bude mu slúžiť na cestovanie po Slovensku, keď práve nebude mať chuť šliapať do pedálov pretekárskeho bicykla. Obe strany tak spečatili pokračovanie úspešného partnerstva importéra automobilov Škoda a cyklistu svetovej extratriedy.

Peter Velits
Pred odchodom na Tour de France si Peter Velits prevzal kľúče od nového Superbu Combi

Škoda Auto Slovensko je už štvrtý rok partnerom Petra Velitsa, jedného z najlepších slovenských cyklistov. Partnerstvo spečatili zástupcovia spoločnosti Škoda s cyklistom tesne pred odchodom úspešného Petra Velitsa na Tour de France. Slovenský reprezentant si prevzal kľúče od nového Superbu Combi.

Slávnej Tour de France sa Peter Velits zúčastní v tomto roku už po piaty raz. Rád by dosiahol väčší čiastkový úspech v niektorej z etáp, ktoré počas troch týždňov trvajúcich pretekov pelotón cyklistov absolvuje. Peter je vynikajúci časovkár, patrí do svetovej špičky. Profily tohtoročných časoviek by mu mohli sadnúť, napriek tomu si myslí, že nebude ľahké dosiahnuť v nich absolútny úspech. Rád by však prekonal svoj osobný rekord z roku 2011.

Peter Velits bude hájiť farby značky Škoda nielen na tričku, ale po Tour aj za volantom modernizovaného Superbu Combi, ktorý má pod kapotou dvojlitrový turbodiesel s výkonom 170 koní, 6-stupňovú automatickú prevodovku a pohon všetkých kolies. Nový Superb Combi spoznáme na cestách podľa striebornej metalickej farby a podľa toho, že za jeho volantom sedí práve náš úspešný cyklista.

Peter Velits Peter Velits Peter Velits Peter Velits Bicykel P. Velits Peter Velits
Autor: J. Goldberger
Foto: jg
Pridať komentár
Bleskovky
1-Autíčko
Skupina vysokoškolských študentov prerobila detské elektrické autíčka pre potreby dvoch hendikepovaných deti. Urobili to počas šesťtýždňovej letnej stáže v Technologickom centre Adient v Trenčíne v rámci trinásteho ročníka projektu letnej študentskej stáže. Do projektu sa zapojili talentovaní študenti z viacerých slovenských aj zahraničných vysokých škôl. Projekt zahŕňal návrh, prípravu realizácie a úpravu špeciálnych sedadiel, ako aj ďalších komponentov autíčka. Pracovalo na ňom dvanásť vybraných študentov z vysokých škôl technického smeru z Trenčína, Bratislavy, Brna, Liberca a Edinburgu.
Seat Leon
V posledný júlový týždeň Seat Leon tretej generácie dosiahol významný míľnik, keď od svojho uvedenia na trh sa predal jeden milión exemplárov. Najlepšie predávaný model španielskej značky mal svetovú výstavnú premiéru v októbri 2012 na parížskom autosalóne a krátko na to sa začal predávať. Vďaka úplne novému dizajnu podľa filozofie formula Leon, založenej na harmónii dizajnu a funkčnosti, sa stal najpredávanejším modelom z programu Seatu a prekonal dominanciu modelu Ibiza z predchádzajúcich 30 rokov. Leon tretej generácie, navrhnutý, vyvinutý a vyrábaný v závode Martorell, využíva modulárnu stavebnicu komponentov s priečne uloženým motorom MQB koncernu Volkswagen. Nová stavebnica znamenala skok v oblasti technológie a výroby a kvalita výroby dosiahla štandard koncernu Volkswagen.
Goodyear-Eagle-F1-SuperSport
Nové pneumatiky Eagle F1 SuperSport spoločnosti Goodyear obsadili prvé miesto v teste veľmi vysoko výkonných pneumatík Ultra Ultra High Performance. Test sa konal na skúšobnom okruhu spoločnosti Continental v texaskom Uvalde. Hodnotili sa pneumatiky ôsmich rôznych výrobcov, vrátane značiek Continental a Michelin na vozidle BMW M2 s pneumatikami rozmeru 245/35 R19 na prednej náprave a 265/35 R19 vzadu. Pokrýval všetky hlavné disciplíny obvyklé v testoch pneumatík, vrátane hodnotenia ovládateľnosti za sucha i mokra, brzdných vlastností na suchom i mokrom povrchu, sklonu k aquaplaningu, valivého odporu, hlučnosti a pohodlia pre vodiča.