Za volantom Peter Velits

Streda, 26 jún 2013

Peter Velits sa pred odchodom na Korziku, kde v sobotu 29. júna odštartujú cyklistické preteky Tour de France, stretol v Bratislave-Petržalke s novinármi a u dílera škodovky IMPA si prevzal "služobnú" čerstvo modernizovanú Škodu Superb Combi. Bude mu slúžiť na cestovanie po Slovensku, keď práve nebude mať chuť šliapať do pedálov pretekárskeho bicykla. Obe strany tak spečatili pokračovanie úspešného partnerstva importéra automobilov Škoda a cyklistu svetovej extratriedy.

Peter Velits
Pred odchodom na Tour de France si Peter Velits prevzal kľúče od nového Superbu Combi

Škoda Auto Slovensko je už štvrtý rok partnerom Petra Velitsa, jedného z najlepších slovenských cyklistov. Partnerstvo spečatili zástupcovia spoločnosti Škoda s cyklistom tesne pred odchodom úspešného Petra Velitsa na Tour de France. Slovenský reprezentant si prevzal kľúče od nového Superbu Combi.

Slávnej Tour de France sa Peter Velits zúčastní v tomto roku už po piaty raz. Rád by dosiahol väčší čiastkový úspech v niektorej z etáp, ktoré počas troch týždňov trvajúcich pretekov pelotón cyklistov absolvuje. Peter je vynikajúci časovkár, patrí do svetovej špičky. Profily tohtoročných časoviek by mu mohli sadnúť, napriek tomu si myslí, že nebude ľahké dosiahnuť v nich absolútny úspech. Rád by však prekonal svoj osobný rekord z roku 2011.

Peter Velits bude hájiť farby značky Škoda nielen na tričku, ale po Tour aj za volantom modernizovaného Superbu Combi, ktorý má pod kapotou dvojlitrový turbodiesel s výkonom 170 koní, 6-stupňovú automatickú prevodovku a pohon všetkých kolies. Nový Superb Combi spoznáme na cestách podľa striebornej metalickej farby a podľa toho, že za jeho volantom sedí práve náš úspešný cyklista.

Peter Velits Peter Velits Peter Velits Peter Velits Bicykel P. Velits Peter Velits
Autor: J. Goldberger
Foto: jg
Pridať komentár
Bleskovky
bmw-i5-touring-flash kopie
Šiesty ročník ankety Elektromobil roka 2024 o najlepšie elektrické a plug-in hybridné automobily na slovenskom trhu za rok 2024 pozná svojich víťazov. Automobily BMW získali tri pódiové umiestnenia: BMW i7 M70 prvé miesto v kategórii luxusný elektromobil, BMW XM v kategórii plug-in hybrid, a BMW radu 5 Touring druhé miesto v kategórii rodinných elektromobilov. Ankety sa zúčastnilo 8656 hlasujúcich, ktorí svojimi hlasmi na internetovom portáli mojelektromobil.sk vybrali tie najlepšie automobily na slovenskom trhu v troch kategóriách. O priazeň slovenskej verejnosti sa uchádzalo spolu 123 nominovaných vozidiel.BMW i5 Touring
bmw-group
BMW Group, nemecký výrobca prémiových vozidiel, chce pokračovať v raste svojej produkcie i v tomto fiškálnom roku. Motivuje ho k tomu úspešný rok 2023, v ktorom jeho prémiový segment dodal na trh historicky najviac vozidiel a zaznamenal najvyššie predaje. Modelmi, ktoré majú produkciu bavorského producenta najviac potiahnuť na požadovanú úroveň, majú byť aj v roku 2024 čisto elektrické vozidlá a modely z vyššieho prémiového segmentu, vrátane modelov BMW radu 7, BMW X7 a luxusné Rolls-Royce s čisto elektrickým pohonom Rolls-Royce Spectre. V oboch týchto segmentoch verí skupina BMW vo výrazný dvojciferný rast. Očakáva sa, že prispejú k tomu aj modely BMW radu 5, BMW i5, ale aj elektrické kombi Touring i5.
matador
V prieskume spotrebiteľskej dôvery Slováci po ôsmy raz volili značky, ktorým dôverujú najviac. Zúčastnila sa ho reprezentatívna vzorka dvetisíc respondentov. Do prieskumu boli zahrnuté značky, ktoré sú najsilnejšími na slovenskom trhu. V kategórii výrobcov pneumatík získal ocenenie Najdôveryhodnejšia značka roku 2023 tradičný výrobca pneumatík Matador, ktorý je súčasťou koncernu Continental. Matador tak potvrdil povesť spoľahlivosti a kvality za rozumnú cenu. Značka s viac ako 115 rokmi skúseností je najdôveryhodnejšia pre 20,6 % respondentov. Na druhom mieste sa umiestnila značka Continental. Roman Moško, komunikačný manažér Continental Barum: "Sme hrdí, že značka Matador je medzi slovenskými vodičmi vnímaná ako symbol dôvery a kvality. Má dlhoročnú tradíciu, široké portfólio a spoľahlivú kvalitu.”Matador Hectorra 5