Zabavte sa s Giuliettou

Piatok, 26 november 2010

Alfa Romeo a Giulietta – historické spojenie, teraz už tretie. Slávna Giulietta oživuje históriu talianskej automobilky. Po prvý raz to bolo začiatkom druhej polovice päťdesiatych rokov minulého storočia, kedy meno Giulietta používali sedan i kupé Alfa Romeo, potom v rokoch 1977 až 1985 si ho požičal sedan a teraz po tretí raz zdobí nápis Giulietta nový a prekrásny automobil nižšej strednej triedy.

Alfa Romeo Giulietta
Krásku z Talianska budeme stále častejšie vídať – na ceste i na internetovej stránke

Giulietta je tu teda znovu. Ako nový moderný automobil, ale aj ako česká a slovenská webová stránka. Ak si otvoríte stránky www.alfagiulietta.cz alebo www.alfagiulietta.sk, tak vás rozhodne pobavia i poučia. Návštevník sa z nich zaujímavou a zábavnou formou dozvie všetky informácie o kráske menom Giulietta. Aj o inovatívnych technológiách, ktorými je Giulietta doslova nabitá. Sú tu zrozumiteľne predstavené a vysvetlené. A Giulietta sa má čím chváliť!

Stránka pomôže pochopiť, čo sa skrýva pod Giuliettiným DNA. Stačí si kliknúť na sekciu bezpečnosť a dozviete sa to aj vďaka špeciálne pripravenému videu. Stránky novej generácie podfarbuje hudba, a tak sa pri prezeraní stránok určite nebudete nudiť. Sú plné imidžových videí a spotov. Možno si tu sťahovať krásne fotografie, je tu odkaz na youtube, kde je tiež niekoľko prekrásnych videí, napríklad z testovacích jázd na okruhu či v polárnych podmienkach. Určite stojí za to navštíviť i facebook Alfy Romeo alebo si Giuliettu rovno nakonfigurovať podľa svojich predstáv.

Giulietta je skvelá! V reálnej podobe ako automobil, ale aj na webových stránkach. Tak prečo ich nenavštíviť.

Autor: J. Goldberger
Pridať komentár
Bleskovky
1-Sikyna-Imola
Seriál majstrovstiev sveta v motokrose pokračoval v talianskej Imole pätnástym kolom. Jazdcov čakala rýchla a náročná trať na slávnom Autodrome Enza a Dina Ferrariho. Richard Šikyňa (MX Slovakia - JD Gunnex KTM RT), jediný Slovák v štartovom poli, si v kvalifikácii triedy KTM 250 SXF vyjazdil 17. priečku. V pretekoch v úvode prvej jazdy po kolízii s iným jazdcom a poškodení motocykla z pretekov odstúpil. V druhej jazde aj napriek technickým problémom bol v cieli na 14. mieste a pripísal si ďalších 7 bodov do priebežného hodnotenia seriálu. So 105 bodmi mu patrí 22. miesto priebežného hodnotenia.
1-Autíčko
Skupina vysokoškolských študentov prerobila detské elektrické autíčka pre potreby dvoch hendikepovaných deti. Urobili to počas šesťtýždňovej letnej stáže v Technologickom centre Adient v Trenčíne v rámci trinásteho ročníka projektu letnej študentskej stáže. Do projektu sa zapojili talentovaní študenti z viacerých slovenských aj zahraničných vysokých škôl. Projekt zahŕňal návrh, prípravu realizácie a úpravu špeciálnych sedadiel, ako aj ďalších komponentov autíčka. Pracovalo na ňom dvanásť vybraných študentov z vysokých škôl technického smeru z Trenčína, Bratislavy, Brna, Liberca a Edinburgu.
Seat Leon
V posledný júlový týždeň Seat Leon tretej generácie dosiahol významný míľnik, keď od svojho uvedenia na trh sa predal jeden milión exemplárov. Najlepšie predávaný model španielskej značky mal svetovú výstavnú premiéru v októbri 2012 na parížskom autosalóne a krátko na to sa začal predávať. Vďaka úplne novému dizajnu podľa filozofie formula Leon, založenej na harmónii dizajnu a funkčnosti, sa stal najpredávanejším modelom z programu Seatu a prekonal dominanciu modelu Ibiza z predchádzajúcich 30 rokov. Leon tretej generácie, navrhnutý, vyvinutý a vyrábaný v závode Martorell, využíva modulárnu stavebnicu komponentov s priečne uloženým motorom MQB koncernu Volkswagen. Nová stavebnica znamenala skok v oblasti technológie a výroby a kvalita výroby dosiahla štandard koncernu Volkswagen.