ZAP: Najhorší august za posledných 10 rokov

Štvrtok, 12 september 2013

Predajom nových automobilov sa na Slovensku príliš nedarí. Najvýrečnejšie o tom hovorí štatistika. Veľký prepad predaja zaznamenali predajcovia najmä v auguste, kedy sa zaregistrovalo na Slovensku len 4243 automobilov, čo je najhorší výsledok za posledných desať rokov.

Dacia Sandero
Dacia Sandero – Ilustračné foto

V uplynulom mesiaci bolo na Slovensku zaregistrovaných 4243 osobných automobilov v kategórii M1. V porovnaní s číslami z augusta 2012 je to pokles o 28,7 percenta. Táto situácia odzrkadľuje podľa Zväzu automobilového priemyslu celkový európsky trend prepadu automobilového trhu. Predaj v auguste sa tak dostal na úroveň zimných mesiacov.

V kumulatívnom meradle sa na Slovensku od začiatku roka zaregistrovalo spolu 41 996 osobných automobilov, čo je tiež nižšie číslo o 9,7 percenta ako za porovnateľné obdobie v minulom roku.

V kategórii N1 malých úžitkových automobilov je situácia o niečo lepšia. Počet 376 novo registrovaných úžitkových automobilov v auguste znamenal medziročný pokles len o 4 percentá.

Autor: jGold
Pridať komentár
Bleskovky
Suzuki-Vitara
Japonská automobilka Suzuki vyrobila za uplynulý fiškálny rok 2019 (apríl 2019 až marec 2020) vo svojich výrobných závodoch na celom svete 2,97 (2 966 399) milióna automobilov. Napriek prerušeniu výroby pre pandémiu koronavírusu dokázala automobilka vyprodukovať 87,4 percent objemu predvlaňajšieho rekordného roku, v ktorom značka vyprodukovala 3,39 milióna (3 393 976) vozidiel, čo je najviac vo svojej storočnej histórii. V závodoch Suzuki ďalej pokračoval trend prehlbovania prevahy produkcie závodov mimo Japonska. V zahraničných závodoch počas vlaňajšieho fiškálneho roku vyrobila automobilka 2,02 milióna (2 022 227) vozidiel, kým automobilky v Japonsku len vyše 944 tisíc vozidiel.
Volvo-heng-du
Výrobný závod spoločnosti Volvo Cars v čínskom meste Čcheng-tu, jej najväčší v Číne, získava 100 percent svojej elektrickej energie z obnoviteľných zdrojov. Celkový obnoviteľný energetický mix v celosvetovej výrobnej sieti spoločnosti tak dosiahol 80 percent. Stopercentný energetický mix z obnoviteľných zdrojov v čínskom závode Čcheng-tu je výsledkom čerstvo podpísanej zmluvy o dodávke elektrickej energie a prispeje k zníženiu emisií CO2 v závode o viac ako 11-tisíc ton ročne. Približne 65 percent vyrobenej elektriny pochádza z vodnej energie, zvyšná časť zo slnečnej a veternej energie a iných obnoviteľných zdrojov.
BMW5-digital-world-premie
Priaznivci a fanúšikovia bavorskej značky BMW sú v očakávaní premiéry modelov radu 5 Sedan a praktickejšieho kombi Touring. Avšak vzhľadom na stále platné cestovné obmedzenia na celom svete sa prezentácia nového BMW radu 5 Sedan, nového BMW radu 5 Touring a nového BMW radu 6 Gran Turismo uskutoční v digitálnej forme. Stane sa tak v stredu 27. mája a záujemcovia o internetovú premiéru týchto troch modelov ju môžu sledovať na internete o 08:00 hod. na www.live.bmwgroup.com/en a http://www.live.bmwgroup.com/en>.