ZAP: Najhorší august za posledných 10 rokov

Štvrtok, 12 september 2013

Predajom nových automobilov sa na Slovensku príliš nedarí. Najvýrečnejšie o tom hovorí štatistika. Veľký prepad predaja zaznamenali predajcovia najmä v auguste, kedy sa zaregistrovalo na Slovensku len 4243 automobilov, čo je najhorší výsledok za posledných desať rokov.

Dacia Sandero
Dacia Sandero – Ilustračné foto

V uplynulom mesiaci bolo na Slovensku zaregistrovaných 4243 osobných automobilov v kategórii M1. V porovnaní s číslami z augusta 2012 je to pokles o 28,7 percenta. Táto situácia odzrkadľuje podľa Zväzu automobilového priemyslu celkový európsky trend prepadu automobilového trhu. Predaj v auguste sa tak dostal na úroveň zimných mesiacov.

V kumulatívnom meradle sa na Slovensku od začiatku roka zaregistrovalo spolu 41 996 osobných automobilov, čo je tiež nižšie číslo o 9,7 percenta ako za porovnateľné obdobie v minulom roku.

V kategórii N1 malých úžitkových automobilov je situácia o niečo lepšia. Počet 376 novo registrovaných úžitkových automobilov v auguste znamenal medziročný pokles len o 4 percentá.

Autor: jGold
Pridať komentár
Bleskovky
UltraGrip
Výsledky testov zimných pneumatík dlhodobo potvrdzujú kvalitu pneumatík radu Goodyear UltraGrip. Aj v najnovšom teste zimných pneumatík pre sezónu 2019 boli pneumatiky Goodyear UltraGrip Performance+ vyhlásené za víťaza testu. Rovnako ako Goodyear UltraGrip 9+ aj táto novinka ponúka tú správnu zmes. Špeciálny plastifikátor na báze živice a rastlinných olejov zaisťuje, že si pneumatiky uchovávajú pružnosť i za nízkych teplôt. To spolu so sofistikovaným dezénom a inovatívnymi 3D priečnymi drážkami zaisťuje, že zimné pneumatiky UltraGrip ponúkajú optimálnu priľnavosť a pohodlie za akýchkoľvek zimných podmienok - na snehu, na ľade, na mokrých i suchých komunikáciách.
Matej-Homola
Slovenský automobilový pretekár Matej Homola dokázal v talianskej Monze obsadiť v 13. pretekoch seriálu TCR veľmi pekné piate miesto, keď sa prepracoval zo 17. miesta na štarte na piatu priečku v cieli. Zviedol pre to niekoľko parádnych súbojov. Svoju rýchlosť z tréningu preniesol do pretekov, vďaka ktorej sa dostavil úspech. "Boli to parádne preteky, poriadne som si zapredbiehal, auto tento raz fungovalo výborne," neskrýval nadšenie po pretekoch slovenský jazdec. "Zobral som výborné body, uvidíme ako dopadne zajtra." Nedeľňajšie štrnáste preteky seriálu TCR však nepriniesli Homolovi želaný výsledok a po kontakte s Talianom Pantiaticcimim skončil s poškodenou prednou nápravou a riadením na 14. mieste.
Nové-Dunlop
Dunlop uvádza na trh nové pneumatiky pre motokros Geomax MX53, ktoré nahrádzajú doterajšie MX52 pre pevný terén. Nové MX53 ponúkajú jazdcom najvyššiu výkonnosť vo svojej triede na širšej škále rôznych povrchov, než akú pokrývala predchádzajúca generácia. V širokom portfóliu pneumatík Geomax značky Dunlop sa nachádzajú medzi MX71 určenými do extra tvrdý povrchy a veľmi všestrannými MX33. Nová technológia Dunlopu posúva úžitkové vlastnosti pneumatík na novú úroveň. Veľkou výhodou nových pneumatík je ich vysoká výkonnosť za rôznych terénnych podmienok. Dopĺňajú pneumatiky strednej kategórie Geomax MX33, ktoré pomáhajú jazdcom vyhrávať preteky MXGP a supercross.