Zetor a jeho show mieria na Slovensko

Utorok, 03 jún 2014

Už po štvrtý raz predvádza v Európe česká spoločnosť Zetor Tractors svoju prezentačnú akciu Zetor Traktor Show, ktorá je  určená tak pre odborníkov ako aj širokú verejnosť.

1-Zetor
Traktory Zetor majú svoje historické miesto medzi poľnohospodárskymi strojmi bývalého Česko-Slovenska a po konsolidácii sa nábeh nových modelov sľubne rozbehol

Tento rok je program prezentácií Zetor Tractor Show výnimočný počtom navštívených krajín. V dvadsiatich štátoch sa môžu diváci tešiť na 120 samostatných akcií. Štvornásobné zvýšenie počtu krajín v porovnaní s minulým rokom je dôkazom vysokej obľuby týchto prezentácií.

Slovenskú republiku navštívi v tomto roku Zetor Tractor Show dvakrát. Najprv to bude 10. júna v Bobroveckej doline a potom 14. júna v Ľubietovej. Ďalšia predvádzacia akcia na Slovensku bude na jeseň tohto roku. Zetor predvedie na nej celé portfólio traktorov i vybrané príslušenstvo.

Tohtoročnú Zetor Tractor Show odštartovala česká spoločnosť 3. marca v Holandsku, odkiaľ pokračovala do Francúzska, Belgicka a Maďarska. Vďaka veľkému záujmu návštěvníkov organizátori zdvojnásobili počet promotrackov. V porovnaní s predchádzajúcimi rokmi zavíta tractor show do množstva nových krajín, medzi ktoré patria Írsko, Grécko a Švédsko.

Na návštevníkov čakajú traktory Zetor z výkonovo najvyššieho modelového radu Forterra, medzi ktoré patrí i Forterra HSX s koncepciou 16-ventilového motora. Ten ušetrí poľnohospodárom až 2,9 litra paliva za hodinu prevádzky. Chýbať nebudú ani traktory radu Proxima či Major, ktoré patria v histórii značky Zetor medzi najúspešnejšie.

1-Zetor 2 Zetor Major 3 Zetor Forterra 4 Zetor Major 5 Zetor 7421 6 Zetor 8441
Autor: J. Goldberger
Pridať komentár
Bleskovky
1-Sikyna-Imola
Seriál majstrovstiev sveta v motokrose pokračoval v talianskej Imole pätnástym kolom. Jazdcov čakala rýchla a náročná trať na slávnom Autodrome Enza a Dina Ferrariho. Richard Šikyňa (MX Slovakia - JD Gunnex KTM RT), jediný Slovák v štartovom poli, si v kvalifikácii triedy KTM 250 SXF vyjazdil 17. priečku. V pretekoch v úvode prvej jazdy po kolízii s iným jazdcom a poškodení motocykla z pretekov odstúpil. V druhej jazde aj napriek technickým problémom bol v cieli na 14. mieste a pripísal si ďalších 7 bodov do priebežného hodnotenia seriálu. So 105 bodmi mu patrí 22. miesto priebežného hodnotenia.
1-Autíčko
Skupina vysokoškolských študentov prerobila detské elektrické autíčka pre potreby dvoch hendikepovaných deti. Urobili to počas šesťtýždňovej letnej stáže v Technologickom centre Adient v Trenčíne v rámci trinásteho ročníka projektu letnej študentskej stáže. Do projektu sa zapojili talentovaní študenti z viacerých slovenských aj zahraničných vysokých škôl. Projekt zahŕňal návrh, prípravu realizácie a úpravu špeciálnych sedadiel, ako aj ďalších komponentov autíčka. Pracovalo na ňom dvanásť vybraných študentov z vysokých škôl technického smeru z Trenčína, Bratislavy, Brna, Liberca a Edinburgu.
Seat Leon
V posledný júlový týždeň Seat Leon tretej generácie dosiahol významný míľnik, keď od svojho uvedenia na trh sa predal jeden milión exemplárov. Najlepšie predávaný model španielskej značky mal svetovú výstavnú premiéru v októbri 2012 na parížskom autosalóne a krátko na to sa začal predávať. Vďaka úplne novému dizajnu podľa filozofie formula Leon, založenej na harmónii dizajnu a funkčnosti, sa stal najpredávanejším modelom z programu Seatu a prekonal dominanciu modelu Ibiza z predchádzajúcich 30 rokov. Leon tretej generácie, navrhnutý, vyvinutý a vyrábaný v závode Martorell, využíva modulárnu stavebnicu komponentov s priečne uloženým motorom MQB koncernu Volkswagen. Nová stavebnica znamenala skok v oblasti technológie a výroby a kvalita výroby dosiahla štandard koncernu Volkswagen.