Zetor a jeho show mieria na Slovensko

Utorok, 03 jún 2014

Už po štvrtý raz predvádza v Európe česká spoločnosť Zetor Tractors svoju prezentačnú akciu Zetor Traktor Show, ktorá je  určená tak pre odborníkov ako aj širokú verejnosť.

1-Zetor
Traktory Zetor majú svoje historické miesto medzi poľnohospodárskymi strojmi bývalého Česko-Slovenska a po konsolidácii sa nábeh nových modelov sľubne rozbehol

Tento rok je program prezentácií Zetor Tractor Show výnimočný počtom navštívených krajín. V dvadsiatich štátoch sa môžu diváci tešiť na 120 samostatných akcií. Štvornásobné zvýšenie počtu krajín v porovnaní s minulým rokom je dôkazom vysokej obľuby týchto prezentácií.

Slovenskú republiku navštívi v tomto roku Zetor Tractor Show dvakrát. Najprv to bude 10. júna v Bobroveckej doline a potom 14. júna v Ľubietovej. Ďalšia predvádzacia akcia na Slovensku bude na jeseň tohto roku. Zetor predvedie na nej celé portfólio traktorov i vybrané príslušenstvo.

Tohtoročnú Zetor Tractor Show odštartovala česká spoločnosť 3. marca v Holandsku, odkiaľ pokračovala do Francúzska, Belgicka a Maďarska. Vďaka veľkému záujmu návštěvníkov organizátori zdvojnásobili počet promotrackov. V porovnaní s predchádzajúcimi rokmi zavíta tractor show do množstva nových krajín, medzi ktoré patria Írsko, Grécko a Švédsko.

Na návštevníkov čakajú traktory Zetor z výkonovo najvyššieho modelového radu Forterra, medzi ktoré patrí i Forterra HSX s koncepciou 16-ventilového motora. Ten ušetrí poľnohospodárom až 2,9 litra paliva za hodinu prevádzky. Chýbať nebudú ani traktory radu Proxima či Major, ktoré patria v histórii značky Zetor medzi najúspešnejšie.

1-Zetor 2 Zetor Major 3 Zetor Forterra 4 Zetor Major 5 Zetor 7421 6 Zetor 8441
Autor: J. Goldberger
Pridať komentár
Bleskovky
UltraGrip
Výsledky testov zimných pneumatík dlhodobo potvrdzujú kvalitu pneumatík radu Goodyear UltraGrip. Aj v najnovšom teste zimných pneumatík pre sezónu 2019 boli pneumatiky Goodyear UltraGrip Performance+ vyhlásené za víťaza testu. Rovnako ako Goodyear UltraGrip 9+ aj táto novinka ponúka tú správnu zmes. Špeciálny plastifikátor na báze živice a rastlinných olejov zaisťuje, že si pneumatiky uchovávajú pružnosť i za nízkych teplôt. To spolu so sofistikovaným dezénom a inovatívnymi 3D priečnymi drážkami zaisťuje, že zimné pneumatiky UltraGrip ponúkajú optimálnu priľnavosť a pohodlie za akýchkoľvek zimných podmienok - na snehu, na ľade, na mokrých i suchých komunikáciách.
Matej-Homola
Slovenský automobilový pretekár Matej Homola dokázal v talianskej Monze obsadiť v 13. pretekoch seriálu TCR veľmi pekné piate miesto, keď sa prepracoval zo 17. miesta na štarte na piatu priečku v cieli. Zviedol pre to niekoľko parádnych súbojov. Svoju rýchlosť z tréningu preniesol do pretekov, vďaka ktorej sa dostavil úspech. "Boli to parádne preteky, poriadne som si zapredbiehal, auto tento raz fungovalo výborne," neskrýval nadšenie po pretekoch slovenský jazdec. "Zobral som výborné body, uvidíme ako dopadne zajtra." Nedeľňajšie štrnáste preteky seriálu TCR však nepriniesli Homolovi želaný výsledok a po kontakte s Talianom Pantiaticcimim skončil s poškodenou prednou nápravou a riadením na 14. mieste.
Nové-Dunlop
Dunlop uvádza na trh nové pneumatiky pre motokros Geomax MX53, ktoré nahrádzajú doterajšie MX52 pre pevný terén. Nové MX53 ponúkajú jazdcom najvyššiu výkonnosť vo svojej triede na širšej škále rôznych povrchov, než akú pokrývala predchádzajúca generácia. V širokom portfóliu pneumatík Geomax značky Dunlop sa nachádzajú medzi MX71 určenými do extra tvrdý povrchy a veľmi všestrannými MX33. Nová technológia Dunlopu posúva úžitkové vlastnosti pneumatík na novú úroveň. Veľkou výhodou nových pneumatík je ich vysoká výkonnosť za rôznych terénnych podmienok. Dopĺňajú pneumatiky strednej kategórie Geomax MX33, ktoré pomáhajú jazdcom vyhrávať preteky MXGP a supercross.