Zetor a jeho show mieria na Slovensko

Utorok, 03 jún 2014

Už po štvrtý raz predvádza v Európe česká spoločnosť Zetor Tractors svoju prezentačnú akciu Zetor Traktor Show, ktorá je  určená tak pre odborníkov ako aj širokú verejnosť.

1-Zetor
Traktory Zetor majú svoje historické miesto medzi poľnohospodárskymi strojmi bývalého Česko-Slovenska a po konsolidácii sa nábeh nových modelov sľubne rozbehol

Tento rok je program prezentácií Zetor Tractor Show výnimočný počtom navštívených krajín. V dvadsiatich štátoch sa môžu diváci tešiť na 120 samostatných akcií. Štvornásobné zvýšenie počtu krajín v porovnaní s minulým rokom je dôkazom vysokej obľuby týchto prezentácií.

Slovenskú republiku navštívi v tomto roku Zetor Tractor Show dvakrát. Najprv to bude 10. júna v Bobroveckej doline a potom 14. júna v Ľubietovej. Ďalšia predvádzacia akcia na Slovensku bude na jeseň tohto roku. Zetor predvedie na nej celé portfólio traktorov i vybrané príslušenstvo.

Tohtoročnú Zetor Tractor Show odštartovala česká spoločnosť 3. marca v Holandsku, odkiaľ pokračovala do Francúzska, Belgicka a Maďarska. Vďaka veľkému záujmu návštěvníkov organizátori zdvojnásobili počet promotrackov. V porovnaní s predchádzajúcimi rokmi zavíta tractor show do množstva nových krajín, medzi ktoré patria Írsko, Grécko a Švédsko.

Na návštevníkov čakajú traktory Zetor z výkonovo najvyššieho modelového radu Forterra, medzi ktoré patrí i Forterra HSX s koncepciou 16-ventilového motora. Ten ušetrí poľnohospodárom až 2,9 litra paliva za hodinu prevádzky. Chýbať nebudú ani traktory radu Proxima či Major, ktoré patria v histórii značky Zetor medzi najúspešnejšie.

1-Zetor 2 Zetor Major 3 Zetor Forterra 4 Zetor Major 5 Zetor 7421 6 Zetor 8441
Autor: J. Goldberger
Pridať komentár
Bleskovky
Suzuki-Vitara
Japonská automobilka Suzuki vyrobila za uplynulý fiškálny rok 2019 (apríl 2019 až marec 2020) vo svojich výrobných závodoch na celom svete 2,97 (2 966 399) milióna automobilov. Napriek prerušeniu výroby pre pandémiu koronavírusu dokázala automobilka vyprodukovať 87,4 percent objemu predvlaňajšieho rekordného roku, v ktorom značka vyprodukovala 3,39 milióna (3 393 976) vozidiel, čo je najviac vo svojej storočnej histórii. V závodoch Suzuki ďalej pokračoval trend prehlbovania prevahy produkcie závodov mimo Japonska. V zahraničných závodoch počas vlaňajšieho fiškálneho roku vyrobila automobilka 2,02 milióna (2 022 227) vozidiel, kým automobilky v Japonsku len vyše 944 tisíc vozidiel.
Volvo-heng-du
Výrobný závod spoločnosti Volvo Cars v čínskom meste Čcheng-tu, jej najväčší v Číne, získava 100 percent svojej elektrickej energie z obnoviteľných zdrojov. Celkový obnoviteľný energetický mix v celosvetovej výrobnej sieti spoločnosti tak dosiahol 80 percent. Stopercentný energetický mix z obnoviteľných zdrojov v čínskom závode Čcheng-tu je výsledkom čerstvo podpísanej zmluvy o dodávke elektrickej energie a prispeje k zníženiu emisií CO2 v závode o viac ako 11-tisíc ton ročne. Približne 65 percent vyrobenej elektriny pochádza z vodnej energie, zvyšná časť zo slnečnej a veternej energie a iných obnoviteľných zdrojov.
BMW5-digital-world-premie
Priaznivci a fanúšikovia bavorskej značky BMW sú v očakávaní premiéry modelov radu 5 Sedan a praktickejšieho kombi Touring. Avšak vzhľadom na stále platné cestovné obmedzenia na celom svete sa prezentácia nového BMW radu 5 Sedan, nového BMW radu 5 Touring a nového BMW radu 6 Gran Turismo uskutoční v digitálnej forme. Stane sa tak v stredu 27. mája a záujemcovia o internetovú premiéru týchto troch modelov ju môžu sledovať na internete o 08:00 hod. na www.live.bmwgroup.com/en a http://www.live.bmwgroup.com/en>.