Zlatý volant 2009 pre Opel Astru

Streda, 11 november 2009

Skôr, ako sa nový Opel Astra začal predávať, dostal ocenenie Zlatý volant, keď zvíťazil v ankete čitateľov jedného z najväčších nemeckých i európskych motoristických časopisov. Významnú trofej Zlatý volant v kompaktnej triede prevzali predstavitelia nemeckej automobilky v uplynulých dňoch. Na tohtoročnom hlasovaní sa zúčastnili čitatelia z 26 európskych krajín, odhadom okolo 40 miliónov čitateľov.

Opel Astra
Nový Opel Astra získal veľkú poctu v podobe udelenia Zlatého volantu ešte predtým, ako sa tento krásny nový päťdverový hatchback dostal na európsky a svetový trh

Nový Opel Astra zvíťazil s komfortným odstupom, pričom získal najvyššie ocenenia v kategóriách motor, spotreba, podvozok, brzdenie, riadenie a bezpečnosť vodiča. Opel Astra ide v stope Insignie ako víťazného vozidla. Desiata generácia Opelovho kompaktu získala toto ocenenie ešte predtým, ako dorazila do showroomov. Nová 5dverová Astra predstavená na jeseň na frankfurtskom autosalóne prináša do kompaktnej triedy vlastnú interpretáciu oceňovaného dizajnérskeho jazyka značky, ktorý kombinuje výtvarné umenie s nemeckou precíznosťou a radom technických inovácií, po prvýkrát využitých v Insignii.

Hlasovanie o Zlatom volante prebiehalo vo dvoch fázach. V prvom kole hlasovali európski čitatelia, ktorí vybrali 46 automobilov v šiestich kategóriách (malé, kompaktné, stredná vyššia, luxusné, superšportové a vany). Potom skupina 50 expertov zložená z technikov, pretekárov, šéfredaktorov časopisov a VIP osobností testovala a hodnotila dynamiku, komfort a kvalitu. Na hodnotení sa zúčastnili aj mnohí pretekári, okrem iných aj bývalý majster sveta v rallye Walter Röhrl, cestní pretekári Mattias Ekström a Ralf Schumacher; legenda automobilového športu Hans-Joachim Stuck a ďalší.

Opel získal Zlatý volant po dvanásty raz počas 33 ročníkov súťaže. Ostatným víťazom bol Opel Zafira v roku 2005.

Autor: J. Goldberger
Foto: Opel
Pridať komentár
Bleskovky
lexus-lbx-venezia
Lexus sa už po siedmy raz vracia ako oficiálne vozidlo medzinárodného filmového festivalu v Benátkach a potvrdzuje, že je patrí k svetu svetovej kinematografie. Nový kompaktný crossover LBX bude súčasťou flotily elektrifikovaných vozidiel Lexus pre luxusnú prepravu VIP účastníkov festivalu. Medzi hercami, ktorí sa objavia na červenom koberci, budú okrem iných Zendaya (Spider Man: Bez domova), Mike Faist (West Side Story), Josh O’Connor (Koruna) či Caroline Murino (Casino Royale). V poradí 80. ročník festivalu sa bude konať na benátskom Lide od 30. augusta do 9. septembra.
mini-cooper-s-countryman
Britský výrobca automobilov prichádza v edícii Uncharted so zaujímavou ponukou, modelom Mini Cooper S Countryman ALL 4. V exkluzívnom laku ponúka edičný Countryman so štvorvalcovým motorom s výkonom 131 kW/178k a technológiou s dvojitým preplňovaním. Výsledkom je zaručená športová zábava a možnosti všestranného využitia. Model s pohonom všetkých kolies je zábavou na asfaltovej ceste i v teréne, a svojou trakciou dokáže presvedčiť aj na piesku. Mini Countryman v edícii Uncharted je vďaka silnému motoru a pohonu všetkých kolies doma tak na asfaltových cestách, ako aj v teréne.
merc-S63-E
Nový Mercedes-AMG S 63 E Performance, špičkový model zo segmentu luxusných sedanov, si odteraz môže zákazník objednať u predajcov značky Mercedes-Benz na celom Slovensku. Objednať sa dá aj editovaná verzia AMG S 63 E Performance Edition 1 ako exkluzívny model. Výkonný hybrid využíva technológie formuly 1. Nový mercedes spája najlepší výkon vo svojej triede s výnimočným komfortným zážitkom a takmer bezhlučným jazdením na elektrický pohon. Model E Performance kombinuje 4,0-litrový motor AMG V8 biturbo s hybridným hnacím ústrojenstvom špecifickým pre AMG a novou konštrukčnou úrovňou vysokovýkonného akumulátora AMG (HPB). Čisto elektrický dojazd sa tým zvyšuje na 33 km. Cena najvýkonnejšieho modelu S v histórii začína na čiastke 223 554 eur.