Zlatý volant 2009 pre Opel Astru

Streda, 11 november 2009

Skôr, ako sa nový Opel Astra začal predávať, dostal ocenenie Zlatý volant, keď zvíťazil v ankete čitateľov jedného z najväčších nemeckých i európskych motoristických časopisov. Významnú trofej Zlatý volant v kompaktnej triede prevzali predstavitelia nemeckej automobilky v uplynulých dňoch. Na tohtoročnom hlasovaní sa zúčastnili čitatelia z 26 európskych krajín, odhadom okolo 40 miliónov čitateľov.

Opel Astra
Nový Opel Astra získal veľkú poctu v podobe udelenia Zlatého volantu ešte predtým, ako sa tento krásny nový päťdverový hatchback dostal na európsky a svetový trh

Nový Opel Astra zvíťazil s komfortným odstupom, pričom získal najvyššie ocenenia v kategóriách motor, spotreba, podvozok, brzdenie, riadenie a bezpečnosť vodiča. Opel Astra ide v stope Insignie ako víťazného vozidla. Desiata generácia Opelovho kompaktu získala toto ocenenie ešte predtým, ako dorazila do showroomov. Nová 5dverová Astra predstavená na jeseň na frankfurtskom autosalóne prináša do kompaktnej triedy vlastnú interpretáciu oceňovaného dizajnérskeho jazyka značky, ktorý kombinuje výtvarné umenie s nemeckou precíznosťou a radom technických inovácií, po prvýkrát využitých v Insignii.

Hlasovanie o Zlatom volante prebiehalo vo dvoch fázach. V prvom kole hlasovali európski čitatelia, ktorí vybrali 46 automobilov v šiestich kategóriách (malé, kompaktné, stredná vyššia, luxusné, superšportové a vany). Potom skupina 50 expertov zložená z technikov, pretekárov, šéfredaktorov časopisov a VIP osobností testovala a hodnotila dynamiku, komfort a kvalitu. Na hodnotení sa zúčastnili aj mnohí pretekári, okrem iných aj bývalý majster sveta v rallye Walter Röhrl, cestní pretekári Mattias Ekström a Ralf Schumacher; legenda automobilového športu Hans-Joachim Stuck a ďalší.

Opel získal Zlatý volant po dvanásty raz počas 33 ročníkov súťaže. Ostatným víťazom bol Opel Zafira v roku 2005.

Autor: J. Goldberger
Foto: Opel
Pridať komentár
Bleskovky
Suzuki-Vitara
Japonská automobilka Suzuki vyrobila za uplynulý fiškálny rok 2019 (apríl 2019 až marec 2020) vo svojich výrobných závodoch na celom svete 2,97 (2 966 399) milióna automobilov. Napriek prerušeniu výroby pre pandémiu koronavírusu dokázala automobilka vyprodukovať 87,4 percent objemu predvlaňajšieho rekordného roku, v ktorom značka vyprodukovala 3,39 milióna (3 393 976) vozidiel, čo je najviac vo svojej storočnej histórii. V závodoch Suzuki ďalej pokračoval trend prehlbovania prevahy produkcie závodov mimo Japonska. V zahraničných závodoch počas vlaňajšieho fiškálneho roku vyrobila automobilka 2,02 milióna (2 022 227) vozidiel, kým automobilky v Japonsku len vyše 944 tisíc vozidiel.
Volvo-heng-du
Výrobný závod spoločnosti Volvo Cars v čínskom meste Čcheng-tu, jej najväčší v Číne, získava 100 percent svojej elektrickej energie z obnoviteľných zdrojov. Celkový obnoviteľný energetický mix v celosvetovej výrobnej sieti spoločnosti tak dosiahol 80 percent. Stopercentný energetický mix z obnoviteľných zdrojov v čínskom závode Čcheng-tu je výsledkom čerstvo podpísanej zmluvy o dodávke elektrickej energie a prispeje k zníženiu emisií CO2 v závode o viac ako 11-tisíc ton ročne. Približne 65 percent vyrobenej elektriny pochádza z vodnej energie, zvyšná časť zo slnečnej a veternej energie a iných obnoviteľných zdrojov.
BMW5-digital-world-premie
Priaznivci a fanúšikovia bavorskej značky BMW sú v očakávaní premiéry modelov radu 5 Sedan a praktickejšieho kombi Touring. Avšak vzhľadom na stále platné cestovné obmedzenia na celom svete sa prezentácia nového BMW radu 5 Sedan, nového BMW radu 5 Touring a nového BMW radu 6 Gran Turismo uskutoční v digitálnej forme. Stane sa tak v stredu 27. mája a záujemcovia o internetovú premiéru týchto troch modelov ju môžu sledovať na internete o 08:00 hod. na www.live.bmwgroup.com/en a http://www.live.bmwgroup.com/en>.