Streda, 11 november 2009

Skôr, ako sa nový Opel Astra začal predávať, dostal ocenenie Zlatý volant, keď zvíťazil v ankete čitateľov jedného z najväčších nemeckých i európskych motoristických časopisov. Významnú trofej Zlatý volant v kompaktnej triede prevzali predstavitelia nemeckej automobilky v uplynulých dňoch. Na tohtoročnom hlasovaní sa zúčastnili čitatelia z 26 európskych krajín, odhadom okolo 40 miliónov čitateľov.

Opel Astra
Nový Opel Astra získal veľkú poctu v podobe udelenia Zlatého volantu ešte predtým, ako sa tento krásny nový päťdverový hatchback dostal na európsky a svetový trh

Nový Opel Astra zvíťazil s komfortným odstupom, pričom získal najvyššie ocenenia v kategóriách motor, spotreba, podvozok, brzdenie, riadenie a bezpečnosť vodiča. Opel Astra ide v stope Insignie ako víťazného vozidla. Desiata generácia Opelovho kompaktu získala toto ocenenie ešte predtým, ako dorazila do showroomov. Nová 5dverová Astra predstavená na jeseň na frankfurtskom autosalóne prináša do kompaktnej triedy vlastnú interpretáciu oceňovaného dizajnérskeho jazyka značky, ktorý kombinuje výtvarné umenie s nemeckou precíznosťou a radom technických inovácií, po prvýkrát využitých v Insignii.

Hlasovanie o Zlatom volante prebiehalo vo dvoch fázach. V prvom kole hlasovali európski čitatelia, ktorí vybrali 46 automobilov v šiestich kategóriách (malé, kompaktné, stredná vyššia, luxusné, superšportové a vany). Potom skupina 50 expertov zložená z technikov, pretekárov, šéfredaktorov časopisov a VIP osobností testovala a hodnotila dynamiku, komfort a kvalitu. Na hodnotení sa zúčastnili aj mnohí pretekári, okrem iných aj bývalý majster sveta v rallye Walter Röhrl, cestní pretekári Mattias Ekström a Ralf Schumacher; legenda automobilového športu Hans-Joachim Stuck a ďalší.

Opel získal Zlatý volant po dvanásty raz počas 33 ročníkov súťaže. Ostatným víťazom bol Opel Zafira v roku 2005.

UltraGrip
Výsledky testov zimných pneumatík dlhodobo potvrdzujú kvalitu pneumatík radu Goodyear UltraGrip. Aj v najnovšom teste zimných pneumatík pre sezónu 2019 boli pneumatiky Goodyear UltraGrip Performance+ vyhlásené za víťaza testu. Rovnako ako Goodyear UltraGrip 9+ aj táto novinka ponúka tú správnu zmes. Špeciálny plastifikátor na báze živice a rastlinných olejov zaisťuje, že si pneumatiky uchovávajú pružnosť i za nízkych teplôt. To spolu so sofistikovaným dezénom a inovatívnymi 3D priečnymi drážkami zaisťuje, že zimné pneumatiky UltraGrip ponúkajú optimálnu priľnavosť a pohodlie za akýchkoľvek zimných podmienok - na snehu, na ľade, na mokrých i suchých komunikáciách.
Matej-Homola
Slovenský automobilový pretekár Matej Homola dokázal v talianskej Monze obsadiť v 13. pretekoch seriálu TCR veľmi pekné piate miesto, keď sa prepracoval zo 17. miesta na štarte na piatu priečku v cieli. Zviedol pre to niekoľko parádnych súbojov. Svoju rýchlosť z tréningu preniesol do pretekov, vďaka ktorej sa dostavil úspech. "Boli to parádne preteky, poriadne som si zapredbiehal, auto tento raz fungovalo výborne," neskrýval nadšenie po pretekoch slovenský jazdec. "Zobral som výborné body, uvidíme ako dopadne zajtra." Nedeľňajšie štrnáste preteky seriálu TCR však nepriniesli Homolovi želaný výsledok a po kontakte s Talianom Pantiaticcimim skončil s poškodenou prednou nápravou a riadením na 14. mieste.
Nové-Dunlop
Dunlop uvádza na trh nové pneumatiky pre motokros Geomax MX53, ktoré nahrádzajú doterajšie MX52 pre pevný terén. Nové MX53 ponúkajú jazdcom najvyššiu výkonnosť vo svojej triede na širšej škále rôznych povrchov, než akú pokrývala predchádzajúca generácia. V širokom portfóliu pneumatík Geomax značky Dunlop sa nachádzajú medzi MX71 určenými do extra tvrdý povrchy a veľmi všestrannými MX33. Nová technológia Dunlopu posúva úžitkové vlastnosti pneumatík na novú úroveň. Veľkou výhodou nových pneumatík je ich vysoká výkonnosť za rôznych terénnych podmienok. Dopĺňajú pneumatiky strednej kategórie Geomax MX33, ktoré pomáhajú jazdcom vyhrávať preteky MXGP a supercross.