Zlatý volant 2015 v triede kompaktov pre Astru

Štvrtok, 19 november 2015

Nový Opel Astra získal prestížne ocenenie Zlatý volant v kompaktnej triede. Je to už šestnásty Zlatý volant pre značku Opel od roku 1976.

Opel Astra - Zlatý volant 2015
Pódium pri oceňovaní v triede kompaktov patrilo hviezde večera, novému Opelu Astra

Nová Astra je na trhu iba od polovice októbra a už získala významné a prestížne ocenenie – cenu Zlatý volant 2015, ktoré udeľujú spoločne nemecké týždenníky Bild am Sonntag a Auto Bild. Porota zložená z čitateľov, expertov a významných osobností, medzi ktorými nechýbal napríklad legendárny rallye jazdec Walter Röhrl, vybrala novinku roka automobilky Opel po rozsiahlych porovnávacích testovacích jazdách.

Úspech Zlatého volantu 2015 pre novú Astru a značku Opel zhodnotil na vyhlasovaní výsledkov ankety predseda predstavenstva Opel Group Karl-Thomas Neumann slovami:"Je to najdôležitejšia cena pre najlepší Opel, aký sme kedy vyrobili. A najdôležitejší model v našom produktovom portfóliu. Nová Astra je synonymom pre ľahkú konštrukciu, vysoko účinný motor, lepšie priestorové usporiadanie komponentov, prvky vybavenia z luxusnej triedy, trendsetterskú konektivitu a exemplárnu kvalitu."

Autor: jGold
Pridať komentár
Bleskovky
skoda-scala-monte-carlo
Škoda rozširuje ponuku nového kompaktného modelu Scala a mestského crossoveru Kamiq o verziu Monte Carlo. Monte Carlo odkazuje na úspešnú pretekársku históriu značky Škoda. Výrazné čierne dizajnové prvky a čierny nápis Škoda na zadnej strane dodávajú vozidlám ešte športovejší vzhľad. Nová Škoda Scala vo verzii Monte Carlo začína na cene 18 100 eur a cena kompaktného SUV Kamig Monte Carlo sa odvíja od ceny 19 690 eur. Záujemcovia si môžu model Scala a Kamiq vo verzii Monte Carlo nakonfigurovať online, alebo si ho objednať u predajcov. V Škode veria, že verzie Monte Carlo zdôraznia športový a dynamický charakter vozidiel modelov Scala a Kamiq, tiež že veľké kolesá a zvučný názov oslovia zákazníkov, ktorí ocenia štýl a emocionálny a lifestylový dizajn oboch modelov.
World-Endurance
Goodyear bude od úvodných pretekov sezóny 2020 dodávať pre Svetový pohár cestovných automobilov najnovšiu generáciu svojich pretekárskych pneumatík Goodyear Eagle F1 SuperSport vo verziách bez dezénu i do dažďa. Značka Goodyear je tak oficiálnym dodávateľom pneumatík pre World Touring Car Cup (WTCR). Na základe oficiálneho výberového konania FIA bude Goodyear partnerom seriálu po dobu najbližších troch rokov, v sezónach 2020 až 2022. V sezóne 2020 bude desať pretekov na troch svetadieloch – v Maroku, Maďarsku, Nemecku, Slovensku, Portugalsku, Španielsku, Číne, Južnej Kórei a Macau. Záverečné preteky sezóny sa uskutočnia v Malajzii. Každé podujatie pozostáva z troch samostatných pretekov, takže spolu bude súčasťou pretekárskeho kalendára sezóny tridsať napínavých pretekov.
Auto-komunikuje
Budem mať na najbližšom semafore zelenú ak budem pokračovať v jazde touto rýchlosťou? Odpoveď na túto otázku už od technológie, ktorú pripravuje SEAT-u v spolupráci s ministerstvom dopravy, magistrátom Barcelony a spoločnosťou ETRA úspešne prepája vozidlá so semaformi a centrálnym dispečingom riadenia premávky, takže vodiči dostávajú informácie o aktuálnej situácii. Projekt okrem toho umožňuje informácie o nehodách na diaľniciach zasielať rovno do vozidiel bez nutnosti využívať na to premenlivé informačné tabule. Automobily a infraštruktúra sú navzájom prepojené pomocou cloudu mobilným dátovým pripojením s reakčnou dobou 300 milisekúnd. Projekt prepája vozidlá so semaformi a informačnými panelmi prostredníctvom platformy DGT 3.0 a vodiči dostávajú v predstihu upozornenie o statuse najbližších semaforov, aby mohli podľa toho prispôsobiť rýchlosť jazdy. Dopravné informácie sa zobrazujú v reálnom čase na displejoch v automobiloch.