Zlatý volant 2015 v triede kompaktov pre Astru

Štvrtok, 19 november 2015

Nový Opel Astra získal prestížne ocenenie Zlatý volant v kompaktnej triede. Je to už šestnásty Zlatý volant pre značku Opel od roku 1976.

Opel Astra - Zlatý volant 2015
Pódium pri oceňovaní v triede kompaktov patrilo hviezde večera, novému Opelu Astra

Nová Astra je na trhu iba od polovice októbra a už získala významné a prestížne ocenenie – cenu Zlatý volant 2015, ktoré udeľujú spoločne nemecké týždenníky Bild am Sonntag a Auto Bild. Porota zložená z čitateľov, expertov a významných osobností, medzi ktorými nechýbal napríklad legendárny rallye jazdec Walter Röhrl, vybrala novinku roka automobilky Opel po rozsiahlych porovnávacích testovacích jazdách.

Úspech Zlatého volantu 2015 pre novú Astru a značku Opel zhodnotil na vyhlasovaní výsledkov ankety predseda predstavenstva Opel Group Karl-Thomas Neumann slovami:"Je to najdôležitejšia cena pre najlepší Opel, aký sme kedy vyrobili. A najdôležitejší model v našom produktovom portfóliu. Nová Astra je synonymom pre ľahkú konštrukciu, vysoko účinný motor, lepšie priestorové usporiadanie komponentov, prvky vybavenia z luxusnej triedy, trendsetterskú konektivitu a exemplárnu kvalitu."

Autor: jGold
Pridať komentár
Bleskovky
1-Sikyna-Imola
Seriál majstrovstiev sveta v motokrose pokračoval v talianskej Imole pätnástym kolom. Jazdcov čakala rýchla a náročná trať na slávnom Autodrome Enza a Dina Ferrariho. Richard Šikyňa (MX Slovakia - JD Gunnex KTM RT), jediný Slovák v štartovom poli, si v kvalifikácii triedy KTM 250 SXF vyjazdil 17. priečku. V pretekoch v úvode prvej jazdy po kolízii s iným jazdcom a poškodení motocykla z pretekov odstúpil. V druhej jazde aj napriek technickým problémom bol v cieli na 14. mieste a pripísal si ďalších 7 bodov do priebežného hodnotenia seriálu. So 105 bodmi mu patrí 22. miesto priebežného hodnotenia.
1-Autíčko
Skupina vysokoškolských študentov prerobila detské elektrické autíčka pre potreby dvoch hendikepovaných deti. Urobili to počas šesťtýždňovej letnej stáže v Technologickom centre Adient v Trenčíne v rámci trinásteho ročníka projektu letnej študentskej stáže. Do projektu sa zapojili talentovaní študenti z viacerých slovenských aj zahraničných vysokých škôl. Projekt zahŕňal návrh, prípravu realizácie a úpravu špeciálnych sedadiel, ako aj ďalších komponentov autíčka. Pracovalo na ňom dvanásť vybraných študentov z vysokých škôl technického smeru z Trenčína, Bratislavy, Brna, Liberca a Edinburgu.
Seat Leon
V posledný júlový týždeň Seat Leon tretej generácie dosiahol významný míľnik, keď od svojho uvedenia na trh sa predal jeden milión exemplárov. Najlepšie predávaný model španielskej značky mal svetovú výstavnú premiéru v októbri 2012 na parížskom autosalóne a krátko na to sa začal predávať. Vďaka úplne novému dizajnu podľa filozofie formula Leon, založenej na harmónii dizajnu a funkčnosti, sa stal najpredávanejším modelom z programu Seatu a prekonal dominanciu modelu Ibiza z predchádzajúcich 30 rokov. Leon tretej generácie, navrhnutý, vyvinutý a vyrábaný v závode Martorell, využíva modulárnu stavebnicu komponentov s priečne uloženým motorom MQB koncernu Volkswagen. Nová stavebnica znamenala skok v oblasti technológie a výroby a kvalita výroby dosiahla štandard koncernu Volkswagen.