Zlatý volant 2015 v triede kompaktov pre Astru

Štvrtok, 19 november 2015

Nový Opel Astra získal prestížne ocenenie Zlatý volant v kompaktnej triede. Je to už šestnásty Zlatý volant pre značku Opel od roku 1976.

Opel Astra - Zlatý volant 2015
Pódium pri oceňovaní v triede kompaktov patrilo hviezde večera, novému Opelu Astra

Nová Astra je na trhu iba od polovice októbra a už získala významné a prestížne ocenenie – cenu Zlatý volant 2015, ktoré udeľujú spoločne nemecké týždenníky Bild am Sonntag a Auto Bild. Porota zložená z čitateľov, expertov a významných osobností, medzi ktorými nechýbal napríklad legendárny rallye jazdec Walter Röhrl, vybrala novinku roka automobilky Opel po rozsiahlych porovnávacích testovacích jazdách.

Úspech Zlatého volantu 2015 pre novú Astru a značku Opel zhodnotil na vyhlasovaní výsledkov ankety predseda predstavenstva Opel Group Karl-Thomas Neumann slovami:"Je to najdôležitejšia cena pre najlepší Opel, aký sme kedy vyrobili. A najdôležitejší model v našom produktovom portfóliu. Nová Astra je synonymom pre ľahkú konštrukciu, vysoko účinný motor, lepšie priestorové usporiadanie komponentov, prvky vybavenia z luxusnej triedy, trendsetterskú konektivitu a exemplárnu kvalitu."

Autor: jGold
Pridať komentár
Bleskovky
UltraGrip
Výsledky testov zimných pneumatík dlhodobo potvrdzujú kvalitu pneumatík radu Goodyear UltraGrip. Aj v najnovšom teste zimných pneumatík pre sezónu 2019 boli pneumatiky Goodyear UltraGrip Performance+ vyhlásené za víťaza testu. Rovnako ako Goodyear UltraGrip 9+ aj táto novinka ponúka tú správnu zmes. Špeciálny plastifikátor na báze živice a rastlinných olejov zaisťuje, že si pneumatiky uchovávajú pružnosť i za nízkych teplôt. To spolu so sofistikovaným dezénom a inovatívnymi 3D priečnymi drážkami zaisťuje, že zimné pneumatiky UltraGrip ponúkajú optimálnu priľnavosť a pohodlie za akýchkoľvek zimných podmienok - na snehu, na ľade, na mokrých i suchých komunikáciách.
Matej-Homola
Slovenský automobilový pretekár Matej Homola dokázal v talianskej Monze obsadiť v 13. pretekoch seriálu TCR veľmi pekné piate miesto, keď sa prepracoval zo 17. miesta na štarte na piatu priečku v cieli. Zviedol pre to niekoľko parádnych súbojov. Svoju rýchlosť z tréningu preniesol do pretekov, vďaka ktorej sa dostavil úspech. "Boli to parádne preteky, poriadne som si zapredbiehal, auto tento raz fungovalo výborne," neskrýval nadšenie po pretekoch slovenský jazdec. "Zobral som výborné body, uvidíme ako dopadne zajtra." Nedeľňajšie štrnáste preteky seriálu TCR však nepriniesli Homolovi želaný výsledok a po kontakte s Talianom Pantiaticcimim skončil s poškodenou prednou nápravou a riadením na 14. mieste.
Nové-Dunlop
Dunlop uvádza na trh nové pneumatiky pre motokros Geomax MX53, ktoré nahrádzajú doterajšie MX52 pre pevný terén. Nové MX53 ponúkajú jazdcom najvyššiu výkonnosť vo svojej triede na širšej škále rôznych povrchov, než akú pokrývala predchádzajúca generácia. V širokom portfóliu pneumatík Geomax značky Dunlop sa nachádzajú medzi MX71 určenými do extra tvrdý povrchy a veľmi všestrannými MX33. Nová technológia Dunlopu posúva úžitkové vlastnosti pneumatík na novú úroveň. Veľkou výhodou nových pneumatík je ich vysoká výkonnosť za rôznych terénnych podmienok. Dopĺňajú pneumatiky strednej kategórie Geomax MX33, ktoré pomáhajú jazdcom vyhrávať preteky MXGP a supercross.