Zlatý volant pre BMW 1 Coupé

Piatok, 14 november 2008

Najmenšie kupé nemeckej automobilky si doma i všade vo svete kde sa predáva, získalo značnú popularitu. Pomáha mu v tom dizajn karosérie, vyspelá technika i bohatá ponuka výkonných a úsporných motorov. Najmä to boli dôvody, prečo ho v Nemecku ocenili Zlatým volantom.

BMW 1 Coupé

Víťazstvo v hlasovaní čitateľov najčítanejšieho nemeckého týždenníka Bild am Sonntag potvrdzuje rastúcu popularitu jednotkového BMW kupé v kompaktnej triede, keď ho podporilo až 26,4 % čitateľov z viac než 220 000 hlasujúcich. Rovnaké ocenenie získal pre bavorskú značku aj televízny reklamný spot BMW Night Vision.

Zlatý volant je ďalším z tohtoročných úspechov modelov BMW radu 1. Na jar získalo BMW 118d titul Najekologickejší automobil sveta 2008. Medzinárodná porota ocenila hospodárnosť BMW 118d poháňaný štvorvalcovým dieselovým motorom s výkonom 143 koní s priemernou spotrebou 4,5 l/100 km. To pri súčasnom znížení emisií CO2 na 119 g/km, za čo tento model vďačí technológii BMW EfficientDynamics.

BMW 1 Coupé

Ocenenie Zlatý volant 2008 získal aj televízny reklamný spot BMW, ktorý vtipným a inovatívnym spôsobom predstavuje silné stránky systému BMW Night Vision. Systém sa montuje do BMW radu 7, BMW 6 a BMW 5. Základom systému je špeciálna termálna kamera, ktorá generuje pohyblivý obraz s vysokým rozlíšením. Ten vodičovi umožňuje na centrálnom displeji zreteľne rozpoznať ľudí, zvieratá a iné živé objekty, ktoré sa pohybujú mimo dosah predných svetlometov. Vo vtipne spracovanom spote sa kamera otočí do tmavého lesa a vodič má možnosť z bezprostrednej blízkosti sledovať zvieratá ako v lese športujú.

BMW Night Vision ponúka úplne nový pohľad na aktuálnu situáciu na ceste. Druhá generácia BMW Night Vision, ktorá sa v súčasnosti uvádza do nových modelov BMW radu 7, umožňuje zreteľne rozpoznať a identifikovať jednotlivé osoby, vďaka čomu môže vodič reagovať na možné nebezpečenstvo s ešte väčším prehľadom a precíznosťou. Systém dokáže špeciálne identifikovať chodcov a zobraziť ich na displeji výrazne žltou farbou a tak v prípade bezprostredného ohrozenia chodca systém upovedomí vodiča aj varovným signálom.

Autor: J. Goldberger
Foto: BMW
Pridať komentár
Bleskovky
UltraGrip
Výsledky testov zimných pneumatík dlhodobo potvrdzujú kvalitu pneumatík radu Goodyear UltraGrip. Aj v najnovšom teste zimných pneumatík pre sezónu 2019 boli pneumatiky Goodyear UltraGrip Performance+ vyhlásené za víťaza testu. Rovnako ako Goodyear UltraGrip 9+ aj táto novinka ponúka tú správnu zmes. Špeciálny plastifikátor na báze živice a rastlinných olejov zaisťuje, že si pneumatiky uchovávajú pružnosť i za nízkych teplôt. To spolu so sofistikovaným dezénom a inovatívnymi 3D priečnymi drážkami zaisťuje, že zimné pneumatiky UltraGrip ponúkajú optimálnu priľnavosť a pohodlie za akýchkoľvek zimných podmienok - na snehu, na ľade, na mokrých i suchých komunikáciách.
Matej-Homola
Slovenský automobilový pretekár Matej Homola dokázal v talianskej Monze obsadiť v 13. pretekoch seriálu TCR veľmi pekné piate miesto, keď sa prepracoval zo 17. miesta na štarte na piatu priečku v cieli. Zviedol pre to niekoľko parádnych súbojov. Svoju rýchlosť z tréningu preniesol do pretekov, vďaka ktorej sa dostavil úspech. "Boli to parádne preteky, poriadne som si zapredbiehal, auto tento raz fungovalo výborne," neskrýval nadšenie po pretekoch slovenský jazdec. "Zobral som výborné body, uvidíme ako dopadne zajtra." Nedeľňajšie štrnáste preteky seriálu TCR však nepriniesli Homolovi želaný výsledok a po kontakte s Talianom Pantiaticcimim skončil s poškodenou prednou nápravou a riadením na 14. mieste.
Nové-Dunlop
Dunlop uvádza na trh nové pneumatiky pre motokros Geomax MX53, ktoré nahrádzajú doterajšie MX52 pre pevný terén. Nové MX53 ponúkajú jazdcom najvyššiu výkonnosť vo svojej triede na širšej škále rôznych povrchov, než akú pokrývala predchádzajúca generácia. V širokom portfóliu pneumatík Geomax značky Dunlop sa nachádzajú medzi MX71 určenými do extra tvrdý povrchy a veľmi všestrannými MX33. Nová technológia Dunlopu posúva úžitkové vlastnosti pneumatík na novú úroveň. Veľkou výhodou nových pneumatík je ich vysoká výkonnosť za rôznych terénnych podmienok. Dopĺňajú pneumatiky strednej kategórie Geomax MX33, ktoré pomáhajú jazdcom vyhrávať preteky MXGP a supercross.