Zraz kačíc klubu Citroen 2CV

Štvrtok, 22 september 2022

Tradičný zraz Citroën 2CV klubu Slovakia sa koná každoročne v prvý septembrový víkend. Inak tomu nebolo ani tento rok. Išlo v poradí o 23. ročník a aj tento raz sa tešil veľkej pozornosti.

1-Citroen-2CV

Miestom stretnutia majiteľov a priaznivcov pestrofarebných vozidiel Citroën 2CV, zvaných aj ako kačica, boli Košice, okolie východoslovenskej metropoly a autokamping v Barci.

Na zraz malých ikonických citroënov prišlo 25 vozidiel Citroën 2CV, medzi ktorými boli aj zahraničné posádky z Maďarska, Poľska a Česka.

Svojich mladších súrodencov prišiel podporiť aj model Citroën Traction Avant.

Súčasťou expozície Citroën v centre Košíc boli aj dva automobily Citroën C5 X, najnovšie modely značky, ktoré boli k dispozícii na prvé zoznámenie pre všetkých záujemcov a návštevníkov centra Košíc.

Citroën 2CV je výrazný model. Nielen vďaka svojej jednoduchej koncepcii a pokrokovým technickým riešeniam, ale aj vďaka hravosti a radosti, ktorú šíri všade tam, kde sa objaví.

Pri manifestačnej jazde po slovenských cestách sa za pestrofarebnou kolónou "kačíc" otáčali hlavne rodiny s deťmi. Autá sa totiž pri jazde zábavne nakláňali a sem-tam melodicky zatrúbia.

Trúbením pozdravili hlavne deti a ich rodičov, ale aj ostatných, ktorí poznajú tieto autá z francúzskych komédií a tešia sa zo stretnutia s nimi.

Pre rodičov a starých rodičov to bola príležitosť zaspomínať si na autá svojho detstva, hoci sa s nimi zoznamovali niekedy len prostredníctvom žandárskych komédií a filmov s Fantomasom.

1-Citroen-2CV 2-citroen-2CV 3-Citroen-2CV
(jGold)
Foto: Citroën
Pridať komentár
Bleskovky
waltteri-bottas
Jazdec tímu Alfa Romeo formuly 1 Valtteri Bottas bol v uplynulých dňoch hosťom Slovenska. Pozvala ho k nám spoločnosť Orlen Benzina, ktorá na Slovensku prevádzkuje sieť čerpacích staníc. Fínsky jazdec sedlal v tohtoročnej sezóne seriálu F1 monopost Alfa Romeo. Počas svojej desaťročnej úspešnej kariéry v kráľovskej disciplíne automobilového športu nazbieral na pretekoch Grand Prix F1 desať víťazstiev a spolu až 67 umiestnení na stupňoch víťazov. Orlen Benzina, ktorá Bottasa k nám pozvala, je súčasťou nadnárodnej spoločnosti Orlen, najväčšej energetickej spoločnosti v strednej a východnej Európe s takmer tromi tisíckami čerpacích staníc. Na Slovensku pôsobí od roku 2019. Bottas k návšteve Slovenska povedal: "V roku 2023 sa mám na čo tešiť a nemôžem dočkať až sezóna opäť začne. Som rád, že som navštívil krásne Slovensko s naším partnerom Orlen a stretol som sa s fanúšikmi, ktorí nás podporovali počas celej sezóny."
bmw-i4
V ankete Flotila roka 2022 organizovanej v Českej republike v kategórii čisto elektrických modelov sa víťazom stalo BMW i4. Za víťaza ho vybralo 150 fleetových manažérov českých firiem, ktorí sa v Hradci Králové zúčastnili testovacích jázd. Víťaz BMW i4 porazil dvanásť ďalších nominovaných čisto elektrických modelov. BMW i4 týmto víťazstvom nadväzuje na sériu predchádzajúcich úspechov, z ktorých najvýznamnejším na českom trhu bol zisk titulu Auto roka 2021/22 v Českej republike.
opel-astra1
Nový Opel Astra a Astra SportsTourer zvolila odborná porota German Car Awards za nemecké kompaktné auto roka 2023. Oba modely novej generácie zvíťazili v ankete s veľkým náskokom pred konkurentmi tohto segmentu. Astra presvedčila inovatívnymi bezpečnostnými technológiami, ktoré Astra sprístupňuje širokému spektru zákazníkov triedy kompaktných vozidiel. Rovnako aj široká ponuka pohonných jednotiek vrátane elektrifikovaného plug-in hybridného pohonu, vďaka ktorému môžu nové modely Astra jazdiť aj plne bez emisií. Zavážil aj príťažlivý pokrokový dizajn, ako aj pôžitok z jazdy a hodnota, za ktorú zákazník Astru dostáva.