Zraz kačíc klubu Citroen 2CV

Štvrtok, 22 september 2022

Tradičný zraz Citroën 2CV klubu Slovakia sa koná každoročne v prvý septembrový víkend. Inak tomu nebolo ani tento rok. Išlo v poradí o 23. ročník a aj tento raz sa tešil veľkej pozornosti.

1-Citroen-2CV

Miestom stretnutia majiteľov a priaznivcov pestrofarebných vozidiel Citroën 2CV, zvaných aj ako kačica, boli Košice, okolie východoslovenskej metropoly a autokamping v Barci.

Na zraz malých ikonických citroënov prišlo 25 vozidiel Citroën 2CV, medzi ktorými boli aj zahraničné posádky z Maďarska, Poľska a Česka.

Svojich mladších súrodencov prišiel podporiť aj model Citroën Traction Avant.

Súčasťou expozície Citroën v centre Košíc boli aj dva automobily Citroën C5 X, najnovšie modely značky, ktoré boli k dispozícii na prvé zoznámenie pre všetkých záujemcov a návštevníkov centra Košíc.

Citroën 2CV je výrazný model. Nielen vďaka svojej jednoduchej koncepcii a pokrokovým technickým riešeniam, ale aj vďaka hravosti a radosti, ktorú šíri všade tam, kde sa objaví.

Pri manifestačnej jazde po slovenských cestách sa za pestrofarebnou kolónou "kačíc" otáčali hlavne rodiny s deťmi. Autá sa totiž pri jazde zábavne nakláňali a sem-tam melodicky zatrúbia.

Trúbením pozdravili hlavne deti a ich rodičov, ale aj ostatných, ktorí poznajú tieto autá z francúzskych komédií a tešia sa zo stretnutia s nimi.

Pre rodičov a starých rodičov to bola príležitosť zaspomínať si na autá svojho detstva, hoci sa s nimi zoznamovali niekedy len prostredníctvom žandárskych komédií a filmov s Fantomasom.

1-Citroen-2CV 2-citroen-2CV 3-Citroen-2CV
(jGold)
Foto: Citroën
Pridať komentár
Bleskovky
lexus-lbx-venezia
Lexus sa už po siedmy raz vracia ako oficiálne vozidlo medzinárodného filmového festivalu v Benátkach a potvrdzuje, že je patrí k svetu svetovej kinematografie. Nový kompaktný crossover LBX bude súčasťou flotily elektrifikovaných vozidiel Lexus pre luxusnú prepravu VIP účastníkov festivalu. Medzi hercami, ktorí sa objavia na červenom koberci, budú okrem iných Zendaya (Spider Man: Bez domova), Mike Faist (West Side Story), Josh O’Connor (Koruna) či Caroline Murino (Casino Royale). V poradí 80. ročník festivalu sa bude konať na benátskom Lide od 30. augusta do 9. septembra.
mini-cooper-s-countryman
Britský výrobca automobilov prichádza v edícii Uncharted so zaujímavou ponukou, modelom Mini Cooper S Countryman ALL 4. V exkluzívnom laku ponúka edičný Countryman so štvorvalcovým motorom s výkonom 131 kW/178k a technológiou s dvojitým preplňovaním. Výsledkom je zaručená športová zábava a možnosti všestranného využitia. Model s pohonom všetkých kolies je zábavou na asfaltovej ceste i v teréne, a svojou trakciou dokáže presvedčiť aj na piesku. Mini Countryman v edícii Uncharted je vďaka silnému motoru a pohonu všetkých kolies doma tak na asfaltových cestách, ako aj v teréne.
merc-S63-E
Nový Mercedes-AMG S 63 E Performance, špičkový model zo segmentu luxusných sedanov, si odteraz môže zákazník objednať u predajcov značky Mercedes-Benz na celom Slovensku. Objednať sa dá aj editovaná verzia AMG S 63 E Performance Edition 1 ako exkluzívny model. Výkonný hybrid využíva technológie formuly 1. Nový mercedes spája najlepší výkon vo svojej triede s výnimočným komfortným zážitkom a takmer bezhlučným jazdením na elektrický pohon. Model E Performance kombinuje 4,0-litrový motor AMG V8 biturbo s hybridným hnacím ústrojenstvom špecifickým pre AMG a novou konštrukčnou úrovňou vysokovýkonného akumulátora AMG (HPB). Čisto elektrický dojazd sa tým zvyšuje na 33 km. Cena najvýkonnejšieho modelu S v histórii začína na čiastke 223 554 eur.