Zraz kačíc klubu Citroen 2CV

Štvrtok, 22 september 2022

Tradičný zraz Citroën 2CV klubu Slovakia sa koná každoročne v prvý septembrový víkend. Inak tomu nebolo ani tento rok. Išlo v poradí o 23. ročník a aj tento raz sa tešil veľkej pozornosti.

1-Citroen-2CV

Miestom stretnutia majiteľov a priaznivcov pestrofarebných vozidiel Citroën 2CV, zvaných aj ako kačica, boli Košice, okolie východoslovenskej metropoly a autokamping v Barci.

Na zraz malých ikonických citroënov prišlo 25 vozidiel Citroën 2CV, medzi ktorými boli aj zahraničné posádky z Maďarska, Poľska a Česka.

Svojich mladších súrodencov prišiel podporiť aj model Citroën Traction Avant.

Súčasťou expozície Citroën v centre Košíc boli aj dva automobily Citroën C5 X, najnovšie modely značky, ktoré boli k dispozícii na prvé zoznámenie pre všetkých záujemcov a návštevníkov centra Košíc.

Citroën 2CV je výrazný model. Nielen vďaka svojej jednoduchej koncepcii a pokrokovým technickým riešeniam, ale aj vďaka hravosti a radosti, ktorú šíri všade tam, kde sa objaví.

Pri manifestačnej jazde po slovenských cestách sa za pestrofarebnou kolónou "kačíc" otáčali hlavne rodiny s deťmi. Autá sa totiž pri jazde zábavne nakláňali a sem-tam melodicky zatrúbia.

Trúbením pozdravili hlavne deti a ich rodičov, ale aj ostatných, ktorí poznajú tieto autá z francúzskych komédií a tešia sa zo stretnutia s nimi.

Pre rodičov a starých rodičov to bola príležitosť zaspomínať si na autá svojho detstva, hoci sa s nimi zoznamovali niekedy len prostredníctvom žandárskych komédií a filmov s Fantomasom.

1-Citroen-2CV 2-citroen-2CV 3-Citroen-2CV
(jGold)
Foto: Citroën
Pridať komentár
Bleskovky
skoda
Okrúhle výročia sú vždy vhodné na oslavu. Škoda na Slovensku je pripravená osláviť svoju tridsaťročnú prítomnosť na slovenskom trhu a pripravila si u vybraných predajcov po celom Slovensku deň otvorených dverí. Na návštevníkov čaká pestrý program, ako súťaže, testovacie jazdy na modeloch 30 edition, ale aj možnosť vyskúšať si elektrifikované modely najnovších generácií. Ďeň otvorených dverí sa uskutoční v sieti predajcov Škoda počas soboty 1. apríla 2023. Najväčším lákadlom pre návštevníkov okrem príjemného občerstvenia, programov pre celé rodiny a testovacích jázd bude súťaž o dovolenku s elektromobilom Enyaq iV.
1-goodyear-urbanmax
Goodyear uviedol na trh nové pneumatiky pre verejnú osobnú dopravu. Pneumatiky Urbanmax Commuter preklenujú medzeru medzi pneumatikami na diaľkové a mestské použitie. Vyvinuli ich špeciálne pre vozidlá prevádzkované na medzimestských a prímestských spojoch. Pneumatiky Urbanmax Commuter sú pripravené na elektrický pohon, na vozidlá s elektrickým, hybridným aj bežným dieselovým pohonom. To znižuje požiadavky na skladové zásoby prevádzkovateľa, pretože dopravcovia môžu používať rovnaké pneumatiky na všetkých vozidlách bez ohľadu na ich pohon. Pneumatiky spĺňajú najdôležitejšie požiadavky elektrických vozidiel, takže pre dopravcov predstavujú dobré riešenie pri prechode z konvenčného na elektrický pohon.
Martin-Lauer
Na čele marketingového a komunikačného oddelenia českého, slovenského a maďarského zastúpenia výrobcu nákladných vozidiel Scania stojí od januára tohto roku Martin Lauer. Má bohaté skúsenosti z vedúcich pozícií na oddeleniach komunikácie a marketingu. Pracoval okrem iného v spoločnostiach Mercedes-Benz Czech Republic, Škoda Auto, Ogilvy One alebo v Českomoravskej stavebnej sporiteľni. Na pozícii strieda Ondřeja Koubka. Martin Lauer je absolventom pražskej VŠ ekonomickej. Do spoločnosti Scania sa vracia po viac než desiatich rokoch do automotive. V osobe Martina Lauera získala Scania človeka s bohatými skúsenosťami v oblasti marketingu a komunikácie.