Honda na veľtrhu EICMA 2021 v Miláne

Utorok, 23 november 2021

Spoločnosť Honda predstavila v Miláne na medzinárodnom motocyklovom veľtrhu EICMA svoj kompletný európsky modelový rad pre rok 2022.

1-Honda-ADV350

Hlavným lákadlom značky na práve sa začínajúcom veľtrhu EICMA je trojica nových motocyklov CBR1000RR-R Fireblade, Fireblade SP a Fireblade SP 30th Anniversary.

Veľkým lákadlom na stánku Honda je nový skúter ADV350. Je to celkom nový skúter strednej kategórie ADV350, ktorý prichádza so štýlom modelu X-ADV a s prémiovou výbavou.

Po modeloch, ktoré už boli v priebehu tohto roku uvedené, ako sú Super Cub, Monkey, CB500F, CB500X, CBR500R a NT1100, dnes Honda v Miláne doplnila svoju ponuku na kompletný európsky modelový rad pre rok 2022.

2-Honda-CBR1000RR-R-
Honda CBR1000RR-R Fireblade SP30TH Anniversary

Výstavnú premiéru zažíva tiež model NT 1100, ktorý v sebe spája komfort, praktickosť a mimoriadne príjemné výkony na dlhých cestách. Potvrdený návrat modelu Hornet poskytuje 3D projekcia. Ukazuje fanúšikom Hondy prvý náhľad na smer, ktorým sa tento model bude uberať.

Na veľtrhu EICMA budú vystavené aj nové farebné vyhotovenia modelov SH125i, X-ADV, Forza 125, Forza 350, CB650R a ďalších, okrem iných aj modelov Gold Wing a Gold Wing Tour.

Autor: J. Goldberger
Foto: Honda
Pridať komentár
Bleskovky
el-nabij-siet
Mercedes-Benz plánuje vybudovať globálnu vysokovýkonnú nabíjaciu sieť v Severnej Amerike, ale aj v Európe, Číne a na ďalších kľúčových trhoch, spolu viac ako 10 000 vysokovýkonných rýchlonabíjacích miest. Prvé nabíjacie parky sa začnú stavať už tento rok v USA a Kanade, potom v ďalších kútoch sveta. Cieľom je vybudovať celú sieť do konca desaťročia. Spoločnosť chce dovtedy dodávať plne elektrické autá všade tam, kde to dovolia podmienky trhu. Zákazníci značky Mercedes si priamo vo vozidle môžu rezervovať nabíjací stojan. Rýchlonabíjacie uzly vybuduje nemecká spoločnosť v dôležitých mestách, metropolitných oblastiach a v blízkosti hlavných dopravných tepien.
waltteri-bottas
Jazdec tímu Alfa Romeo formuly 1 Valtteri Bottas bol v uplynulých dňoch hosťom Slovenska. Pozvala ho k nám spoločnosť Orlen Benzina, ktorá na Slovensku prevádzkuje sieť čerpacích staníc. Fínsky jazdec sedlal v tohtoročnej sezóne seriálu F1 monopost Alfa Romeo. Počas svojej desaťročnej úspešnej kariéry v kráľovskej disciplíne automobilového športu nazbieral na pretekoch Grand Prix F1 desať víťazstiev a spolu až 67 umiestnení na stupňoch víťazov. Orlen Benzina, ktorá Bottasa k nám pozvala, je súčasťou nadnárodnej spoločnosti Orlen, najväčšej energetickej spoločnosti v strednej a východnej Európe s takmer tromi tisíckami čerpacích staníc. Na Slovensku pôsobí od roku 2019. Bottas k návšteve Slovenska povedal: "V roku 2023 sa mám na čo tešiť a nemôžem dočkať až sezóna opäť začne. Som rád, že som navštívil krásne Slovensko s naším partnerom Orlen a stretol som sa s fanúšikmi, ktorí nás podporovali počas celej sezóny."
bmw-i4
V ankete Flotila roka 2022 organizovanej v Českej republike v kategórii čisto elektrických modelov sa víťazom stalo BMW i4. Za víťaza ho vybralo 150 fleetových manažérov českých firiem, ktorí sa v Hradci Králové zúčastnili testovacích jázd. Víťaz BMW i4 porazil dvanásť ďalších nominovaných čisto elektrických modelov. BMW i4 týmto víťazstvom nadväzuje na sériu predchádzajúcich úspechov, z ktorých najvýznamnejším na českom trhu bol zisk titulu Auto roka 2021/22 v Českej republike.