Honda NT 1100, komfort a pohodlie na dlhé cesty

Nedeľa, 20 marec 2022

Honda prišla na slovenský trh so svojou novinkou NT 1100 v závere motocyklovej sezóny, keď už motocyklisti ukladajú svoje stroje k zimnému spánku. Nie však neskoro. Korešponduje to aj s tým, že motocykloví výrobcovia predstavujú svoje modernizované modely často už počas leta.

1-honda-NT1100
Novinka minuloročnej jesene, cestovný motocykel Honda NT 1100

Predstaviť na trhu novinku koncom roka je určite správne, pretože čo je raz v garáži, neskôr akoby sme našli. Ak teda novú Hondu NT 1100 predstavujeme teraz na začiatku motoristickej sezóny, tak možno práve včas.

Tak teda – koncom októbra minulého roka prišla Honda na Slovensko s novým cestovným motocyklom s typovým označením NT 1100. Motor zdieľa z modelu CRF 1100L Africa Twin a konštruktéri tak siahli po osvedčenej pohonnej jednotke. Navyše nová Honda NT 1100 stojí na osvedčenej platforme modelu Africa Twin, ktorá ponúka pohodlie, agilitu, výkon i pohodlnú jazdu.

Noví majitelia novinky od Hondy si budú pochvaľovať nízko položené sedadlo, takže motocykel vyhovie aj jazdcom nižšej postavy. Strmá geometria riadenia spolu so špičkovým podvozkom vytvárajú športovo ladené riadenie a jazdné vlastnosti typické pre motocykle Honda.

Jazdca pri jazde chráni pred nepohodou počasia a vetrom plexištít s nastaviteľnou výškou a sklonom do 5 polôh. Navyše horné a spodné deflektory zaisťujú vynikajúcu aerodynamiku pri vysokých rýchlostiach a skvelú ochranu pred poveternostnými vplyvmi.

Za novinkou Honda NT 1100 sa neskrýva len elegantný dizajn s vynikajúcou aerodynamikou, ale aj komfort na dlhých cestách.

Dynamickú jazdu obstaráva radový dvojvalcový motor s objemom 1084 cm3s výkonom 75 kW/102 k a krútiacim momentom 104 Nm. Prevodovka je v štandarde šesťstupňová manuálna, na prianie šesťstupňová dvojspojková DCT.

Súčasťou štandardnej výbavy je tempomat, užšie bočné kufre a vyhrievané rukoväte. K pohodliu jazdy slúžia tri vopred nastaviteľné jazdné režimy. Bezpečnosť jazdy strážia dva voliteľné režimy, a to systém kontroly trakcie a systém na zamedzenie zdvíhania predného kolesa.

Prémiovú výbavu za príplatok si zákazník môže doplniť o 6,5-palcový dotykový TFT displej s technológiami Apple CarPlay alebo Android Auto.

Na spoľahlivé zastavenie má nová Honda výkonné účinné brzdy, radiálne upevnené štvorpiestové predné brzdové strmene. Priľnavosť k vozovke strážia pneumatiky s rozmermi 120/70-17 a 180/55-17.

1-honda-NT1100 2-honda-NT1100
Autor: J. Goldberger
Foto: Honda
Pridať komentár
Bleskovky
mini-cooper-s-countryman
Britský výrobca automobilov prichádza v edícii Uncharted so zaujímavou ponukou, modelom Mini Cooper S Countryman ALL 4. V exkluzívnom laku ponúka edičný Countryman so štvorvalcovým motorom s výkonom 131 kW/178k a technológiou s dvojitým preplňovaním. Výsledkom je zaručená športová zábava a možnosti všestranného využitia. Model s pohonom všetkých kolies je zábavou na asfaltovej ceste i v teréne, a svojou trakciou dokáže presvedčiť aj na piesku. Mini Countryman v edícii Uncharted je vďaka silnému motoru a pohonu všetkých kolies doma tak na asfaltových cestách, ako aj v teréne.
merc-S63-E
Nový Mercedes-AMG S 63 E Performance, špičkový model zo segmentu luxusných sedanov, si odteraz môže zákazník objednať u predajcov značky Mercedes-Benz na celom Slovensku. Objednať sa dá aj editovaná verzia AMG S 63 E Performance Edition 1 ako exkluzívny model. Výkonný hybrid využíva technológie formuly 1. Nový mercedes spája najlepší výkon vo svojej triede s výnimočným komfortným zážitkom a takmer bezhlučným jazdením na elektrický pohon. Model E Performance kombinuje 4,0-litrový motor AMG V8 biturbo s hybridným hnacím ústrojenstvom špecifickým pre AMG a novou konštrukčnou úrovňou vysokovýkonného akumulátora AMG (HPB). Čisto elektrický dojazd sa tým zvyšuje na 33 km. Cena najvýkonnejšieho modelu S v histórii začína na čiastke 223 554 eur.
skoda
Okrúhle výročia sú vždy vhodné na oslavu. Škoda na Slovensku je pripravená osláviť svoju tridsaťročnú prítomnosť na slovenskom trhu a pripravila si u vybraných predajcov po celom Slovensku deň otvorených dverí. Na návštevníkov čaká pestrý program, ako súťaže, testovacie jazdy na modeloch 30 edition, ale aj možnosť vyskúšať si elektrifikované modely najnovších generácií. Ďeň otvorených dverí sa uskutoční v sieti predajcov Škoda počas soboty 1. apríla 2023. Najväčším lákadlom pre návštevníkov okrem príjemného občerstvenia, programov pre celé rodiny a testovacích jázd bude súťaž o dovolenku s elektromobilom Enyaq iV.