Honda NT 1100, komfort a pohodlie na dlhé cesty

Nedeľa, 20 marec 2022

Honda prišla na slovenský trh so svojou novinkou NT 1100 v závere motocyklovej sezóny, keď už motocyklisti ukladajú svoje stroje k zimnému spánku. Nie však neskoro. Korešponduje to aj s tým, že motocykloví výrobcovia predstavujú svoje modernizované modely často už počas leta.

1-honda-NT1100
Novinka minuloročnej jesene, cestovný motocykel Honda NT 1100

Predstaviť na trhu novinku koncom roka je určite správne, pretože čo je raz v garáži, neskôr akoby sme našli. Ak teda novú Hondu NT 1100 predstavujeme teraz na začiatku motoristickej sezóny, tak možno práve včas.

Tak teda – koncom októbra minulého roka prišla Honda na Slovensko s novým cestovným motocyklom s typovým označením NT 1100. Motor zdieľa z modelu CRF 1100L Africa Twin a konštruktéri tak siahli po osvedčenej pohonnej jednotke. Navyše nová Honda NT 1100 stojí na osvedčenej platforme modelu Africa Twin, ktorá ponúka pohodlie, agilitu, výkon i pohodlnú jazdu.

Noví majitelia novinky od Hondy si budú pochvaľovať nízko položené sedadlo, takže motocykel vyhovie aj jazdcom nižšej postavy. Strmá geometria riadenia spolu so špičkovým podvozkom vytvárajú športovo ladené riadenie a jazdné vlastnosti typické pre motocykle Honda.

Jazdca pri jazde chráni pred nepohodou počasia a vetrom plexištít s nastaviteľnou výškou a sklonom do 5 polôh. Navyše horné a spodné deflektory zaisťujú vynikajúcu aerodynamiku pri vysokých rýchlostiach a skvelú ochranu pred poveternostnými vplyvmi.

Za novinkou Honda NT 1100 sa neskrýva len elegantný dizajn s vynikajúcou aerodynamikou, ale aj komfort na dlhých cestách.

Dynamickú jazdu obstaráva radový dvojvalcový motor s objemom 1084 cm3s výkonom 75 kW/102 k a krútiacim momentom 104 Nm. Prevodovka je v štandarde šesťstupňová manuálna, na prianie šesťstupňová dvojspojková DCT.

Súčasťou štandardnej výbavy je tempomat, užšie bočné kufre a vyhrievané rukoväte. K pohodliu jazdy slúžia tri vopred nastaviteľné jazdné režimy. Bezpečnosť jazdy strážia dva voliteľné režimy, a to systém kontroly trakcie a systém na zamedzenie zdvíhania predného kolesa.

Prémiovú výbavu za príplatok si zákazník môže doplniť o 6,5-palcový dotykový TFT displej s technológiami Apple CarPlay alebo Android Auto.

Na spoľahlivé zastavenie má nová Honda výkonné účinné brzdy, radiálne upevnené štvorpiestové predné brzdové strmene. Priľnavosť k vozovke strážia pneumatiky s rozmermi 120/70-17 a 180/55-17.

1-honda-NT1100 2-honda-NT1100
Autor: J. Goldberger
Foto: Honda
Pridať komentár
Bleskovky
bmw-group
BMW Group, nemecký výrobca prémiových vozidiel, chce pokračovať v raste svojej produkcie i v tomto fiškálnom roku. Motivuje ho k tomu úspešný rok 2023, v ktorom jeho prémiový segment dodal na trh historicky najviac vozidiel a zaznamenal najvyššie predaje. Modelmi, ktoré majú produkciu bavorského producenta najviac potiahnuť na požadovanú úroveň, majú byť aj v roku 2024 čisto elektrické vozidlá a modely z vyššieho prémiového segmentu, vrátane modelov BMW radu 7, BMW X7 a luxusné Rolls-Royce s čisto elektrickým pohonom Rolls-Royce Spectre. V oboch týchto segmentoch verí skupina BMW vo výrazný dvojciferný rast. Očakáva sa, že prispejú k tomu aj modely BMW radu 5, BMW i5, ale aj elektrické kombi Touring i5.
matador
V prieskume spotrebiteľskej dôvery Slováci po ôsmy raz volili značky, ktorým dôverujú najviac. Zúčastnila sa ho reprezentatívna vzorka dvetisíc respondentov. Do prieskumu boli zahrnuté značky, ktoré sú najsilnejšími na slovenskom trhu. V kategórii výrobcov pneumatík získal ocenenie Najdôveryhodnejšia značka roku 2023 tradičný výrobca pneumatík Matador, ktorý je súčasťou koncernu Continental. Matador tak potvrdil povesť spoľahlivosti a kvality za rozumnú cenu. Značka s viac ako 115 rokmi skúseností je najdôveryhodnejšia pre 20,6 % respondentov. Na druhom mieste sa umiestnila značka Continental. Roman Moško, komunikačný manažér Continental Barum: "Sme hrdí, že značka Matador je medzi slovenskými vodičmi vnímaná ako symbol dôvery a kvality. Má dlhoročnú tradíciu, široké portfólio a spoľahlivú kvalitu.”Matador Hectorra 5
lexus-lbx-venezia
Lexus sa už po siedmy raz vracia ako oficiálne vozidlo medzinárodného filmového festivalu v Benátkach a potvrdzuje, že je patrí k svetu svetovej kinematografie. Nový kompaktný crossover LBX bude súčasťou flotily elektrifikovaných vozidiel Lexus pre luxusnú prepravu VIP účastníkov festivalu. Medzi hercami, ktorí sa objavia na červenom koberci, budú okrem iných Zendaya (Spider Man: Bez domova), Mike Faist (West Side Story), Josh O’Connor (Koruna) či Caroline Murino (Casino Royale). V poradí 80. ročník festivalu sa bude konať na benátskom Lide od 30. augusta do 9. septembra.