Honda NT 1100, komfort a pohodlie na dlhé cesty

Nedeľa, 20 marec 2022

Honda prišla na slovenský trh so svojou novinkou NT 1100 v závere motocyklovej sezóny, keď už motocyklisti ukladajú svoje stroje k zimnému spánku. Nie však neskoro. Korešponduje to aj s tým, že motocykloví výrobcovia predstavujú svoje modernizované modely často už počas leta.

1-honda-NT1100
Novinka minuloročnej jesene, cestovný motocykel Honda NT 1100

Predstaviť na trhu novinku koncom roka je určite správne, pretože čo je raz v garáži, neskôr akoby sme našli. Ak teda novú Hondu NT 1100 predstavujeme teraz na začiatku motoristickej sezóny, tak možno práve včas.

Tak teda – koncom októbra minulého roka prišla Honda na Slovensko s novým cestovným motocyklom s typovým označením NT 1100. Motor zdieľa z modelu CRF 1100L Africa Twin a konštruktéri tak siahli po osvedčenej pohonnej jednotke. Navyše nová Honda NT 1100 stojí na osvedčenej platforme modelu Africa Twin, ktorá ponúka pohodlie, agilitu, výkon i pohodlnú jazdu.

Noví majitelia novinky od Hondy si budú pochvaľovať nízko položené sedadlo, takže motocykel vyhovie aj jazdcom nižšej postavy. Strmá geometria riadenia spolu so špičkovým podvozkom vytvárajú športovo ladené riadenie a jazdné vlastnosti typické pre motocykle Honda.

Jazdca pri jazde chráni pred nepohodou počasia a vetrom plexištít s nastaviteľnou výškou a sklonom do 5 polôh. Navyše horné a spodné deflektory zaisťujú vynikajúcu aerodynamiku pri vysokých rýchlostiach a skvelú ochranu pred poveternostnými vplyvmi.

Za novinkou Honda NT 1100 sa neskrýva len elegantný dizajn s vynikajúcou aerodynamikou, ale aj komfort na dlhých cestách.

Dynamickú jazdu obstaráva radový dvojvalcový motor s objemom 1084 cm3s výkonom 75 kW/102 k a krútiacim momentom 104 Nm. Prevodovka je v štandarde šesťstupňová manuálna, na prianie šesťstupňová dvojspojková DCT.

Súčasťou štandardnej výbavy je tempomat, užšie bočné kufre a vyhrievané rukoväte. K pohodliu jazdy slúžia tri vopred nastaviteľné jazdné režimy. Bezpečnosť jazdy strážia dva voliteľné režimy, a to systém kontroly trakcie a systém na zamedzenie zdvíhania predného kolesa.

Prémiovú výbavu za príplatok si zákazník môže doplniť o 6,5-palcový dotykový TFT displej s technológiami Apple CarPlay alebo Android Auto.

Na spoľahlivé zastavenie má nová Honda výkonné účinné brzdy, radiálne upevnené štvorpiestové predné brzdové strmene. Priľnavosť k vozovke strážia pneumatiky s rozmermi 120/70-17 a 180/55-17.

1-honda-NT1100 2-honda-NT1100
Autor: J. Goldberger
Foto: Honda
Pridať komentár
Bleskovky
el-nabij-siet
Mercedes-Benz plánuje vybudovať globálnu vysokovýkonnú nabíjaciu sieť v Severnej Amerike, ale aj v Európe, Číne a na ďalších kľúčových trhoch, spolu viac ako 10 000 vysokovýkonných rýchlonabíjacích miest. Prvé nabíjacie parky sa začnú stavať už tento rok v USA a Kanade, potom v ďalších kútoch sveta. Cieľom je vybudovať celú sieť do konca desaťročia. Spoločnosť chce dovtedy dodávať plne elektrické autá všade tam, kde to dovolia podmienky trhu. Zákazníci značky Mercedes si priamo vo vozidle môžu rezervovať nabíjací stojan. Rýchlonabíjacie uzly vybuduje nemecká spoločnosť v dôležitých mestách, metropolitných oblastiach a v blízkosti hlavných dopravných tepien.
waltteri-bottas
Jazdec tímu Alfa Romeo formuly 1 Valtteri Bottas bol v uplynulých dňoch hosťom Slovenska. Pozvala ho k nám spoločnosť Orlen Benzina, ktorá na Slovensku prevádzkuje sieť čerpacích staníc. Fínsky jazdec sedlal v tohtoročnej sezóne seriálu F1 monopost Alfa Romeo. Počas svojej desaťročnej úspešnej kariéry v kráľovskej disciplíne automobilového športu nazbieral na pretekoch Grand Prix F1 desať víťazstiev a spolu až 67 umiestnení na stupňoch víťazov. Orlen Benzina, ktorá Bottasa k nám pozvala, je súčasťou nadnárodnej spoločnosti Orlen, najväčšej energetickej spoločnosti v strednej a východnej Európe s takmer tromi tisíckami čerpacích staníc. Na Slovensku pôsobí od roku 2019. Bottas k návšteve Slovenska povedal: "V roku 2023 sa mám na čo tešiť a nemôžem dočkať až sezóna opäť začne. Som rád, že som navštívil krásne Slovensko s naším partnerom Orlen a stretol som sa s fanúšikmi, ktorí nás podporovali počas celej sezóny."
bmw-i4
V ankete Flotila roka 2022 organizovanej v Českej republike v kategórii čisto elektrických modelov sa víťazom stalo BMW i4. Za víťaza ho vybralo 150 fleetových manažérov českých firiem, ktorí sa v Hradci Králové zúčastnili testovacích jázd. Víťaz BMW i4 porazil dvanásť ďalších nominovaných čisto elektrických modelov. BMW i4 týmto víťazstvom nadväzuje na sériu predchádzajúcich úspechov, z ktorých najvýznamnejším na českom trhu bol zisk titulu Auto roka 2021/22 v Českej republike.