Nová Honda CL500 zaujme príťažlivým retroštýlom

Pondelok, 06 február 2023

Honda pripravila príťažlivú motocyklovú novinku pre rok 2023. Zaraďme ju do kategórie zábavných, má modelové označenie CL500 a inšpirovaná je modelmi CL z minulého storočia.

Honda-CL500
Veľká tohtoročné novinka Honda CL500 poteší svojim vzhľadom mladú, ale aj strednú generáciu jazdcov

Zábavný motocykel Honda CL500 je japonská novinka, ktorá nadväzuje na modely cl zo 60. a 70. rokov minulého storočia. Kombinuje retro štýl so šarmom, modernou výbavou a technológiami, čím vytvára úplne nový druh moderného mestského stroja v štýle "naháč". Sedlať tento motocykel môže držiteľ vodičského oprávnenia kategórie A2.

Stroj je zameraný na mladých jazdcov, svojou univerzálnosťou však poteší viacero generácií. Stroj bol skonštruovaný tak, aby zapadol do životného štýlu svojho majiteľa a zvládol každodenné dochádzanie do práce, uspokojil svojho majiteľa aj na dlhý víkendový výjazd a nezľakol sa ani ľahkého terénu.

Hondu CL500 poháňa osvedčená pohonná jednotka, radový vodou chladený dvojvalec s objemom 471 cm3, ktorý poznáme napríklad z Rebela alebo CB500R. Má najvyšší výkon 35 kW/48k pri 8500 ot./min a krútiaci moment 43,3 Nm pri 6250 otáčkach.

Zárukou svižného pružného zrýchlenia nového modelu CL500 na ktoromkoľvek prevodovom stupni je, že CL500 má zadné ozubené koliesko so 41 zubmi, kým Rebel ich má 40.

Rám z oceľových rúrok nie je len štylistickým prvkom, ale aj základom ľahkej ovládateľnosti. Odpruženie s dlhým zdvihom je tvorené 41 mm teleskopickou vidlicou a nastaviteľným zadným tlmičom. Kolesá vpredu sú rozmeru 19 palcov a 17 palcov vzadu.

Sedadlo je vo výške 790 mm a má zúženú prostrednú časť. To najmä preto, aby aj jazdec nižšej postavy ľahšie dosiahol na zem. Vyššie riadidlo je výhodné okrem toho, že dobre vyzerá aj preto, že motocykel sa takto dobre ovláda posediačky i v stoji.

Honda CL500 bude dostupná v štyroch atraktívnych farbách – oranžovej, matnej zelenej metalíze, modrej a matnej čiernej metalíze.

Nová Honda CL500 sa na Slovensku bude predávať za 6390 eur.

Autor: J. Goldberger
Foto: Honda
Pridať komentár
Bleskovky
skoda
Okrúhle výročia sú vždy vhodné na oslavu. Škoda na Slovensku je pripravená osláviť svoju tridsaťročnú prítomnosť na slovenskom trhu a pripravila si u vybraných predajcov po celom Slovensku deň otvorených dverí. Na návštevníkov čaká pestrý program, ako súťaže, testovacie jazdy na modeloch 30 edition, ale aj možnosť vyskúšať si elektrifikované modely najnovších generácií. Ďeň otvorených dverí sa uskutoční v sieti predajcov Škoda počas soboty 1. apríla 2023. Najväčším lákadlom pre návštevníkov okrem príjemného občerstvenia, programov pre celé rodiny a testovacích jázd bude súťaž o dovolenku s elektromobilom Enyaq iV.
1-goodyear-urbanmax
Goodyear uviedol na trh nové pneumatiky pre verejnú osobnú dopravu. Pneumatiky Urbanmax Commuter preklenujú medzeru medzi pneumatikami na diaľkové a mestské použitie. Vyvinuli ich špeciálne pre vozidlá prevádzkované na medzimestských a prímestských spojoch. Pneumatiky Urbanmax Commuter sú pripravené na elektrický pohon, na vozidlá s elektrickým, hybridným aj bežným dieselovým pohonom. To znižuje požiadavky na skladové zásoby prevádzkovateľa, pretože dopravcovia môžu používať rovnaké pneumatiky na všetkých vozidlách bez ohľadu na ich pohon. Pneumatiky spĺňajú najdôležitejšie požiadavky elektrických vozidiel, takže pre dopravcov predstavujú dobré riešenie pri prechode z konvenčného na elektrický pohon.
Martin-Lauer
Na čele marketingového a komunikačného oddelenia českého, slovenského a maďarského zastúpenia výrobcu nákladných vozidiel Scania stojí od januára tohto roku Martin Lauer. Má bohaté skúsenosti z vedúcich pozícií na oddeleniach komunikácie a marketingu. Pracoval okrem iného v spoločnostiach Mercedes-Benz Czech Republic, Škoda Auto, Ogilvy One alebo v Českomoravskej stavebnej sporiteľni. Na pozícii strieda Ondřeja Koubka. Martin Lauer je absolventom pražskej VŠ ekonomickej. Do spoločnosti Scania sa vracia po viac než desiatich rokoch do automotive. V osobe Martina Lauera získala Scania človeka s bohatými skúsenosťami v oblasti marketingu a komunikácie.