Nová Honda CL500 zaujme príťažlivým retroštýlom

Pondelok, 06 február 2023

Honda pripravila príťažlivú motocyklovú novinku pre rok 2023. Zaraďme ju do kategórie zábavných, má modelové označenie CL500 a inšpirovaná je modelmi CL z minulého storočia.

Honda-CL500
Veľká tohtoročné novinka Honda CL500 poteší svojim vzhľadom mladú, ale aj strednú generáciu jazdcov

Zábavný motocykel Honda CL500 je japonská novinka, ktorá nadväzuje na modely cl zo 60. a 70. rokov minulého storočia. Kombinuje retro štýl so šarmom, modernou výbavou a technológiami, čím vytvára úplne nový druh moderného mestského stroja v štýle "naháč". Sedlať tento motocykel môže držiteľ vodičského oprávnenia kategórie A2.

Stroj je zameraný na mladých jazdcov, svojou univerzálnosťou však poteší viacero generácií. Stroj bol skonštruovaný tak, aby zapadol do životného štýlu svojho majiteľa a zvládol každodenné dochádzanie do práce, uspokojil svojho majiteľa aj na dlhý víkendový výjazd a nezľakol sa ani ľahkého terénu.

Hondu CL500 poháňa osvedčená pohonná jednotka, radový vodou chladený dvojvalec s objemom 471 cm3, ktorý poznáme napríklad z Rebela alebo CB500R. Má najvyšší výkon 35 kW/48k pri 8500 ot./min a krútiaci moment 43,3 Nm pri 6250 otáčkach.

Zárukou svižného pružného zrýchlenia nového modelu CL500 na ktoromkoľvek prevodovom stupni je, že CL500 má zadné ozubené koliesko so 41 zubmi, kým Rebel ich má 40.

Rám z oceľových rúrok nie je len štylistickým prvkom, ale aj základom ľahkej ovládateľnosti. Odpruženie s dlhým zdvihom je tvorené 41 mm teleskopickou vidlicou a nastaviteľným zadným tlmičom. Kolesá vpredu sú rozmeru 19 palcov a 17 palcov vzadu.

Sedadlo je vo výške 790 mm a má zúženú prostrednú časť. To najmä preto, aby aj jazdec nižšej postavy ľahšie dosiahol na zem. Vyššie riadidlo je výhodné okrem toho, že dobre vyzerá aj preto, že motocykel sa takto dobre ovláda posediačky i v stoji.

Honda CL500 bude dostupná v štyroch atraktívnych farbách – oranžovej, matnej zelenej metalíze, modrej a matnej čiernej metalíze.

Nová Honda CL500 sa na Slovensku bude predávať za 6390 eur.

Autor: J. Goldberger
Foto: Honda
Pridať komentár
Bleskovky
bmw-i5-touring-flash kopie
Šiesty ročník ankety Elektromobil roka 2024 o najlepšie elektrické a plug-in hybridné automobily na slovenskom trhu za rok 2024 pozná svojich víťazov. Automobily BMW získali tri pódiové umiestnenia: BMW i7 M70 prvé miesto v kategórii luxusný elektromobil, BMW XM v kategórii plug-in hybrid, a BMW radu 5 Touring druhé miesto v kategórii rodinných elektromobilov. Ankety sa zúčastnilo 8656 hlasujúcich, ktorí svojimi hlasmi na internetovom portáli mojelektromobil.sk vybrali tie najlepšie automobily na slovenskom trhu v troch kategóriách. O priazeň slovenskej verejnosti sa uchádzalo spolu 123 nominovaných vozidiel.BMW i5 Touring
bmw-group
BMW Group, nemecký výrobca prémiových vozidiel, chce pokračovať v raste svojej produkcie i v tomto fiškálnom roku. Motivuje ho k tomu úspešný rok 2023, v ktorom jeho prémiový segment dodal na trh historicky najviac vozidiel a zaznamenal najvyššie predaje. Modelmi, ktoré majú produkciu bavorského producenta najviac potiahnuť na požadovanú úroveň, majú byť aj v roku 2024 čisto elektrické vozidlá a modely z vyššieho prémiového segmentu, vrátane modelov BMW radu 7, BMW X7 a luxusné Rolls-Royce s čisto elektrickým pohonom Rolls-Royce Spectre. V oboch týchto segmentoch verí skupina BMW vo výrazný dvojciferný rast. Očakáva sa, že prispejú k tomu aj modely BMW radu 5, BMW i5, ale aj elektrické kombi Touring i5.
matador
V prieskume spotrebiteľskej dôvery Slováci po ôsmy raz volili značky, ktorým dôverujú najviac. Zúčastnila sa ho reprezentatívna vzorka dvetisíc respondentov. Do prieskumu boli zahrnuté značky, ktoré sú najsilnejšími na slovenskom trhu. V kategórii výrobcov pneumatík získal ocenenie Najdôveryhodnejšia značka roku 2023 tradičný výrobca pneumatík Matador, ktorý je súčasťou koncernu Continental. Matador tak potvrdil povesť spoľahlivosti a kvality za rozumnú cenu. Značka s viac ako 115 rokmi skúseností je najdôveryhodnejšia pre 20,6 % respondentov. Na druhom mieste sa umiestnila značka Continental. Roman Moško, komunikačný manažér Continental Barum: "Sme hrdí, že značka Matador je medzi slovenskými vodičmi vnímaná ako symbol dôvery a kvality. Má dlhoročnú tradíciu, široké portfólio a spoľahlivú kvalitu.”Matador Hectorra 5