GP Holandska: Assen patril Rossimu po jedinečnom a oslnivom výkone

Sobota, 07 júl 2007

Valentino Rossi opäť potvrdil svoje kvality. Doctor je fenomenálny pretekár a určite najlepší motocyklový jazdec súčasnosti. Potvrdil to tento víkend v Assene na Veľkej cene Holandska, keď z jedenástej pozície na štartovom rošte dokázal zdolať desaťčlenné pole najsilnejšej triedy MotoGP a zvíťaziť. Napriek tomu, že jeho Yamaha nie je ani najvýkonnejšia ani najrýchlejšia.

GP Holandska GP Holandska

Doctor to však vie. Čo stratí na rýchlych rovinkách, doženie jedinečnou a precíznou jazdou v technických pasážach, takže aj superrýchle Ducati vedúceho pretekára predbežného poradia Caseyho Stonera na Rossiho nestačí. Jazdecký koncert v jeho podaní je pre vyznávačov rýchlostí na dvoch kolesách zážitkom na celý život. V Assene podal Rossi určite oslnivý a životný výkon. Silou vôle doslova tlačil svoj stroj vpred tak, aby potom nikým neohrozovaný prešiel víťazne cieľom.

GP Holandska GP Holandska

Určite to nebolo ľahké víťazstvo a Rossiho stálo nemálo síl. Svoju stíhaciu jazdu začal v treťom kole a predbiehal jedného jazdca za druhým, pričom každý z nich vzdoroval ako sa len dalo. V piatom kole bol už piaty, potom si poradil s Pedrosom a aj s minuloročným majstrom Haydenom z USA. Problémom nebol ani ďalší Američan Hopkins, zato až desať kôl odolával Stoner. Jeho jazda zaberala celú trať a tak nedal Rossimu priestor na predbehnutie. Štyri kolá pred koncom však Talian išiel neskôr na brzdy a predbiehací manéver víťazne dokončil. A bolo rozhodnuté. V šikane získal potom dostatočný náskok na to, aby sa na rovine rýchlejší Stonerov stroj už pred neho nedostal.

GP Holandska GP Holandska

V triede do 125 cm3 sa opäť ukázalo, ako na predchádzajúcej veľkej cene v Doningtone, že ak Pasiniho Aprilia okrem rýchlosti má aj spoľahlivosť, a ak neurobí jazdeckú chybu, o víťazovi je prakticky rozhodnuté. Ďalších šesť jazdcov bojovalo už iba o miesta na stupňoch pre víťazov, a o to, kto na nich stáť nebude. Nevyšlo to českému pretekárovi Tomášovi Peškovi, skončil siedmy a klesol z celkového tretieho miesta na štvrté. Španiel Faubel skončil druhý a udržal si vedenie v priebežnom hodnotí, podobne Maďar Talmácsy si za tretie miesto v pretekoch udržal tretie miesto aj celkovo.

Do 250 cm3 si najlepšie viedol Španiel Lorenzo na Aprilii. Od konca 1. kola až do cieľa neprepustil nikomu vedenie. Spočiatku sa za ním držal Talian Dovizioso (Honda), ale rýchlejší bol de Angelis, tiež na Aprilii. Doviziosova Honda neodolala potom ani tempu tretej Aprilii, na ktorej sedel Bautista a Dovizioso skončil štvrtý. Piaty prešiel cieľom Japonec Aoyama (KTM) a šiesty Simoncelli (Gilera), Čech Karel Abraham obsadil 15. miesto a získal 1 bod.

Pridať komentár
Bleskovky
Suzuki-Vitara
Japonská automobilka Suzuki vyrobila za uplynulý fiškálny rok 2019 (apríl 2019 až marec 2020) vo svojich výrobných závodoch na celom svete 2,97 (2 966 399) milióna automobilov. Napriek prerušeniu výroby pre pandémiu koronavírusu dokázala automobilka vyprodukovať 87,4 percent objemu predvlaňajšieho rekordného roku, v ktorom značka vyprodukovala 3,39 milióna (3 393 976) vozidiel, čo je najviac vo svojej storočnej histórii. V závodoch Suzuki ďalej pokračoval trend prehlbovania prevahy produkcie závodov mimo Japonska. V zahraničných závodoch počas vlaňajšieho fiškálneho roku vyrobila automobilka 2,02 milióna (2 022 227) vozidiel, kým automobilky v Japonsku len vyše 944 tisíc vozidiel.
Volvo-heng-du
Výrobný závod spoločnosti Volvo Cars v čínskom meste Čcheng-tu, jej najväčší v Číne, získava 100 percent svojej elektrickej energie z obnoviteľných zdrojov. Celkový obnoviteľný energetický mix v celosvetovej výrobnej sieti spoločnosti tak dosiahol 80 percent. Stopercentný energetický mix z obnoviteľných zdrojov v čínskom závode Čcheng-tu je výsledkom čerstvo podpísanej zmluvy o dodávke elektrickej energie a prispeje k zníženiu emisií CO2 v závode o viac ako 11-tisíc ton ročne. Približne 65 percent vyrobenej elektriny pochádza z vodnej energie, zvyšná časť zo slnečnej a veternej energie a iných obnoviteľných zdrojov.
BMW5-digital-world-premie
Priaznivci a fanúšikovia bavorskej značky BMW sú v očakávaní premiéry modelov radu 5 Sedan a praktickejšieho kombi Touring. Avšak vzhľadom na stále platné cestovné obmedzenia na celom svete sa prezentácia nového BMW radu 5 Sedan, nového BMW radu 5 Touring a nového BMW radu 6 Gran Turismo uskutoční v digitálnej forme. Stane sa tak v stredu 27. mája a záujemcovia o internetovú premiéru týchto troch modelov ju môžu sledovať na internete o 08:00 hod. na www.live.bmwgroup.com/en a http://www.live.bmwgroup.com/en>.