Kvalifikáciu na VC USA vyhral Marquez

Sobota, 12 apríl 2014

Sobotňajšiu kvalifikáciu na druhé kolo seriálu majstrovstiev sveta cestných motocyklov v triede MotoGP pred Veľkou cenou USA v Austine v štáte Texas vyhral Španiel Marc Marquez pred krajanom Dani Pedrosom a Nemcom Stefanom Bradlom. Pre aktuálneho majstra sveta Marqueza je to po Katare druhá víťazná kvalifikácia v tohtoročnej začínajúcej sezóne.

1 Jorge Lorenzo
Jorge Lorenzo na Yamahe nemá rýchlosť na to, aby konkuroval motocyklom Honda

Na nedeľňajšie preteky z prvého radu odštartujú Marquez, Pedrosa a Bradl, všetci traja na Hondách. Zo štvrtej, piatej a šiestej pozície potom Aleix Espargaro, Jorge Lorenzo a Valentino Rossi, všetci na Yamahách. Siedme, ôsme a deviate miesto si v kvalifikácii vybojovali Call Crutchlow (Ducati), Bradley Smith (Yamaha) a Andrea Yanone (Ducati). Do štvrtého radu sa na štarte postavia Andrea Dovizioso (Ducati), Pol Espargaro (Yamaha) a Alvaro Bautista (Honda).

Hondy Marqueza a Pedrosu boli v kvalifikácii najrýchlejšie, Marquez dokonca prekonal rekord trate, keď okruh v Austine zajazdil za 2.02,773 minúty, Pedrosa za ním zaostal o 0,289 sekundy a Bradl o 0,423 sekundy. Piaty Lorenzo strácal na Marqueza 0,470 sekundy a Rossi bol od Lorenza pomalší len o jednu tisícinu sekundy. Tesné výsledky nasvedčujú, že nedeľňajšie preteky môžu byť veľmi zaujímavé.

2 Pedrosa - Marquez - Bradl
Kvalifikáciu na VC USA vyhral Marquez (v strede) pred Pedrosom (vľavo) a Bradlom

Prvé tohtoročné preteky kráľovskej triedy MotoGP, Veľkú cenu Kataru, vyhral minuloročný majster sveta Marquez pred Rossim a Pedrosom. Jorge Lorenzo pre pád už v prvej zákrute preteky nedokončil.

Veľká cena USA triedy MotoGP na okruhu v Austine je na programe v nedeľu 13. apríla so začiatkom o 20,45 hodine nášho času a sledovať ju budeme môcť na stanici Nova Sport. Trieda Moto3 má štart o 17,50 a Moto2 o 19,10 nášho času.

Autor: jGold
Foto: motogp
Pridať komentár
Bleskovky
Mazda-cx30
Mazda CX-30 získala ocenenie Zlatý volant 2019 v kategórii SUV/crossover pre vozidlá do dĺžky 4,4 m. Úplne nové kompaktné SUV tak získava svoje vôbec prvé ocenenie v jednej z najdôležitejších čitateľských súťaží. Cenu odovzdali včera v Berlíne prezidentovi Mazda Motor Europe Yasuhiro Aoyamaovi. Pre Mazdu je to historicky piate ocenenie v kategórii Zlatý volant. Prvé získala Mazda 323 v rokoch 1985 a 1989, potom Mazda 626 v roku 1992 a Mazda2 v roku 2014.
skoda-octavia
Automobilka Škoda predstavila novú generáciu modelu Octavia. Štvrtá generácia najpredávanejšieho modelu českej automobilky má nové dimenzie, emotívnejší vzhľad, je priestrannejšia, bezpečnejšia a ponúka väčšie možností konektivity. Je tiež dlhšia a širšia než predchádzajúce generácie a ponúka aj väčší batožinový priestor. Vďaka novému dizajnovému jazyku značky Škoda pôsobí Octavia ešte emotívnejšie. Nový koncept interiéru kombinuje väčšiu funkčnosť a ponuku priestoru s kvalitnými materiálmi a novými dizajnovými prvkami. Moderné možnosti konektivity a nové asistenčné systémy zaisťujú väčšiu úroveň bezpečnosti a komfortu. Svetová premiéra štvrtej generácie Škody Octavia sa konala netradične v pražskej Národnej galérii.
Igor-Drotár
Tradičné podujatie po skončení sezóny Setkání mistrů v českej Sosnovej neďaleko Českej Lípy,na ktorom nechýbal ani slovenský automobilový pretekár Igor Drotár, sa konalo už po osemnásty raz. Ani nepriazeň jesenného počasia neodradila davy fanúšikov, aby zaplnili priestor okolo sosnovskej arény. Tradičné podujatie otvárajú paralelné vyraďovacie preteky vždy dvoch áut. Z približne päťdesiatky zúčastnených pretekárov skončil Drotár v silnej konkurencii aj profesionálnych jazdcov na výbornom šiestom mieste. Igor Drotár: "V prvej jazde som zajazdil piaty najrýchlejší čas. Čakal som, že v druhej jazde sa zlepším, no pokazil som znovu štart a napokon som skončil šiesty, čo je z 50-ky skvelých jazdcov výborný výsledok."