Lorenzo vyhral v Aragónsku, Rossi tretí

Nedeľa, 04 október 2015

Vraciame sa k Veľkej cene Aragónska, ktorá priniesla víťazstvo v kráľovskej triede MotoGP domácemu pretekárovi Jorge Lorenzovi na Yamahe. Druhý v cieli bol jeho krajan Dani Pedrosa a tretí líder priebežného poradia Talian Valentino Rossi. Vedenie si naďalej udržiava Rossi pred Lorenzom a ďalším Španielom Marcom Marquezom, ktorý však v Aragónsku preteky pre pád nedokončil.

1 Jorge Lorenzo
Z víťazstva sa v Aragónsku tešil domáci pretekár Jorge Lorenzo na továrenskej Yamahe

Vedenie si aj po treťom mieste na Veľkej cene Aragónska, štrnástom podujatí seriálu majstrovstiev sveta cestných motocyklov udržal Talian Valentino Rossi. Víťaz pretekov Španiel Lorenzo znížil náskok Rossiho na štrnásť bodov a Talian bude mať čo robiť, aby v ďalších pretekoch seriálu uhájil svoje vedenie, keď do jeho skončenia zostávajú ešte štyri podujatia.

Lorenzo vyhral Veľkú cenu Aragónska spôsobom štart ciel. Druhý po štarte jazdil obhajca titulu Marc Marquez, ale v jednej z ľavotočivých zákrut sa mu podkĺzlo predné koleso, vletel do štrkovej zóny a s poškodeným motocyklom už v pretekoch nemohol pokračovať. Rossi mal celkom dobrú kvalifikáciu a hneď po štarte sa usadil za Lorenzom a Marquezom.

Španiel Pedrosa mal v Aragónsku veľmi dobrú formu a veľkú chuť pretekať. Zároveň dokázať svojmu zamestnávateľovi z Hondy, že po horších výsledkoch dokáže zabojovať a rovnocenne súperiť s Yamahami. Po dramatických momentoch, keď si títo dvaja jazdci vymieňali pozície v boji o druhé miesto, lepší a rýchlejší bol Pedrosa a v cieli skončil druhý za Lorenzom, ale pred Rossim.

2 Pedrosa v Rossi
Pedrosa (vpredu s č. 26) s Rossim bojovali na ostrie noža. Šťastnejší v cieli bol Pedrosa.

Lorenzo sa po víťazstve na Veľkej cene Aragónska dostal k lídrovi priebežného poradia Valentinovi Rossimu na dostrel 14 bodov. Ak mu to pôjde aj v nasledujúcich štyroch pretekoch tak ako v Aragónsku, bude mať Rossi veľké problémy splniť si svoje želanie a získať jubilejný desiaty titul majstra sveta. Všetko je však otvorené, takže môžeme očakávať dramatický záver seriálu.

Marc Marquez spadol už piaty raz v tejto sezóne a preteky nedokončil. V priebežnom poradí je tretí a na Rossiho stráca 79 bodov. Bol by zázrak, ak by Marquez ešte siahal po titule, ktorý zrejme rozhodnú medzi sebou Rossi a Lorenzo. Veľa napovie už VC Japonska na okruhu v Motegi, ktorá je na programe už 11. októbra.

Výsledky Veľkej ceny Aragónska

Trieda MotoGP

1. Jorge LorenzoŠpan./Yamaha41:44,933 min
2. Dani PedrosaŠpan./Honda+2,683 s
3. Valentino RossiTal./Yamaha+2,773
4. Andrea IannoneTal./Ducati+7,858
5. Andrea DoviziosoTal./Ducati+24,322
6. Aleix EspargaroŠpan./Suzuki+24.829
7. Cal CrutchlowV. Brit./Honda+25.367
8. Bradley SmithV. Brit./Yamaha+25.503
9. Pol EspargaroŠpan./Yamaha+26.452
10. Yonny HermandezVen./Ducati+43.889

Priebežné výsledky jazdcov (po 14 z 18 podujatí)

1. Valentino Rossi263
2. Jorge Lorenzo249
3. Marc Marquez184
4. Andrea Iannone172
5. Bradley Smith143
6. Andrea Dovizioso139
7. Dani Pedrosa129
8. Danilo Petrucci93
9. Cal Crutchlow88
10. Pol Espargaro88

Autor: J. Goldberger
Foto: motogp
Pridať komentár
Bleskovky
lexus-lbx-venezia
Lexus sa už po siedmy raz vracia ako oficiálne vozidlo medzinárodného filmového festivalu v Benátkach a potvrdzuje, že je patrí k svetu svetovej kinematografie. Nový kompaktný crossover LBX bude súčasťou flotily elektrifikovaných vozidiel Lexus pre luxusnú prepravu VIP účastníkov festivalu. Medzi hercami, ktorí sa objavia na červenom koberci, budú okrem iných Zendaya (Spider Man: Bez domova), Mike Faist (West Side Story), Josh O’Connor (Koruna) či Caroline Murino (Casino Royale). V poradí 80. ročník festivalu sa bude konať na benátskom Lide od 30. augusta do 9. septembra.
mini-cooper-s-countryman
Britský výrobca automobilov prichádza v edícii Uncharted so zaujímavou ponukou, modelom Mini Cooper S Countryman ALL 4. V exkluzívnom laku ponúka edičný Countryman so štvorvalcovým motorom s výkonom 131 kW/178k a technológiou s dvojitým preplňovaním. Výsledkom je zaručená športová zábava a možnosti všestranného využitia. Model s pohonom všetkých kolies je zábavou na asfaltovej ceste i v teréne, a svojou trakciou dokáže presvedčiť aj na piesku. Mini Countryman v edícii Uncharted je vďaka silnému motoru a pohonu všetkých kolies doma tak na asfaltových cestách, ako aj v teréne.
merc-S63-E
Nový Mercedes-AMG S 63 E Performance, špičkový model zo segmentu luxusných sedanov, si odteraz môže zákazník objednať u predajcov značky Mercedes-Benz na celom Slovensku. Objednať sa dá aj editovaná verzia AMG S 63 E Performance Edition 1 ako exkluzívny model. Výkonný hybrid využíva technológie formuly 1. Nový mercedes spája najlepší výkon vo svojej triede s výnimočným komfortným zážitkom a takmer bezhlučným jazdením na elektrický pohon. Model E Performance kombinuje 4,0-litrový motor AMG V8 biturbo s hybridným hnacím ústrojenstvom špecifickým pre AMG a novou konštrukčnou úrovňou vysokovýkonného akumulátora AMG (HPB). Čisto elektrický dojazd sa tým zvyšuje na 33 km. Cena najvýkonnejšieho modelu S v histórii začína na čiastke 223 554 eur.