Pedrosa vyhral aj v Česku, pred Lorenzom

Pondelok, 27 august 2012

V triede MotoGp to prituhuje. Po tom, ako postavou malý Španiel Dani Pedrosa vyhral pre týždňom preteky v Indianopolise, zaumienil si, že vyhrá aj Veľkú cenu Českej republiky. Aj mu to vyšlo! Druhý skončil jeho krajan Jorge Lorenzo a tretí Brit Cal Crutchlow.

Pedrosa - Lorenzo
Dani Pedrosa a Jorge Lorenzo v ostrom súboji o víťazstvo, ale aj titul majstra sveta

Taký istý plán ako Pedrosa mal aj jeho krajan Lorenzo. A tak rovnako ako pred týždňom v Amerike aj teraz sa o víťazovi rozhodovali medzi týmito dvoma Španielmi. Pedrosa však pripúšťal len jedno riešenie: vyhrať a znovu znížiť stratu na lídra Lorenza v boji o titul majstra sveta. A to sa mu aj podarilo, keď o 178 tisícin sekundy bol v cieli skôr ako jeho krajan. Tretí prešiel cieľom Brit Cal Crutchlow, pre ktorého to bolo prvým pódiovým umiestnením v kariére v kráľovskej triede MotoGP.

Lorenzo pred týždňom v Indianopolise mal v cieli stratu na Pedrosu takmer jedenásť sekúnd. Teraz na Masarykovom okruhu v Brne mu pred cieľom doslova dýchal na chrbát. Menší z dvoch Španielov, Pedrosa, mu však nedal šancu a po tretí raz v tento sezóne sa tešil z víťazstva. Znovu znížil Lorenzov náskok – teraz je už len trinásť bodový, a to je pre Pedrosu nádejné.

Minuloročný majster, Austrálčan Stoner, neštartoval pre zranenie, ktoré utrpel pred vyše týždňom v kvalifikácie v Indianopolise a je takmer isté, že titul neobháji. Získa ho Lorenzo alebo Pedrosa. Pre Pedrosu by to bol prvý titul v triede MotoGP, pre Lorenza už tretí. Valentino Rossi jazdí naďalej iba "druhú ligu", keď jeho Ducati na najlepšie stroje nemá. V Brne skončil siedmy, keď pred ním boli Talian Dovizioso (4.), Nemec Bradl (5.) a Španiel Bautista (6.).

Seriál cestných motocyklov bude mať pokračovanie 16. septembra na okruhu v San Marine.

bmw-i5-touring-flash kopie
Šiesty ročník ankety Elektromobil roka 2024 o najlepšie elektrické a plug-in hybridné automobily na slovenskom trhu za rok 2024 pozná svojich víťazov. Automobily BMW získali tri pódiové umiestnenia: BMW i7 M70 prvé miesto v kategórii luxusný elektromobil, BMW XM v kategórii plug-in hybrid, a BMW radu 5 Touring druhé miesto v kategórii rodinných elektromobilov. Ankety sa zúčastnilo 8656 hlasujúcich, ktorí svojimi hlasmi na internetovom portáli mojelektromobil.sk vybrali tie najlepšie automobily na slovenskom trhu v troch kategóriách. O priazeň slovenskej verejnosti sa uchádzalo spolu 123 nominovaných vozidiel.BMW i5 Touring
bmw-group
BMW Group, nemecký výrobca prémiových vozidiel, chce pokračovať v raste svojej produkcie i v tomto fiškálnom roku. Motivuje ho k tomu úspešný rok 2023, v ktorom jeho prémiový segment dodal na trh historicky najviac vozidiel a zaznamenal najvyššie predaje. Modelmi, ktoré majú produkciu bavorského producenta najviac potiahnuť na požadovanú úroveň, majú byť aj v roku 2024 čisto elektrické vozidlá a modely z vyššieho prémiového segmentu, vrátane modelov BMW radu 7, BMW X7 a luxusné Rolls-Royce s čisto elektrickým pohonom Rolls-Royce Spectre. V oboch týchto segmentoch verí skupina BMW vo výrazný dvojciferný rast. Očakáva sa, že prispejú k tomu aj modely BMW radu 5, BMW i5, ale aj elektrické kombi Touring i5.
matador
V prieskume spotrebiteľskej dôvery Slováci po ôsmy raz volili značky, ktorým dôverujú najviac. Zúčastnila sa ho reprezentatívna vzorka dvetisíc respondentov. Do prieskumu boli zahrnuté značky, ktoré sú najsilnejšími na slovenskom trhu. V kategórii výrobcov pneumatík získal ocenenie Najdôveryhodnejšia značka roku 2023 tradičný výrobca pneumatík Matador, ktorý je súčasťou koncernu Continental. Matador tak potvrdil povesť spoľahlivosti a kvality za rozumnú cenu. Značka s viac ako 115 rokmi skúseností je najdôveryhodnejšia pre 20,6 % respondentov. Na druhom mieste sa umiestnila značka Continental. Roman Moško, komunikačný manažér Continental Barum: "Sme hrdí, že značka Matador je medzi slovenskými vodičmi vnímaná ako symbol dôvery a kvality. Má dlhoročnú tradíciu, široké portfólio a spoľahlivú kvalitu.”Matador Hectorra 5