VC Argentiny: 1. M. Marquez, 2. Rossi, 3. Dovizioso

Utorok, 02 apríl 2019

Druhé preteky seriálu majstrovstiev sveta cestných motocyklov, Veľká cena Argentiny, sa jazdili na okruhu Termas de Rio Hondo. V jednotlivých triedach vyhrali Marc Marquez (MotoGP), Lorenzo Baldassarri (Moto2) a Jaume Masiá (Moto3).

Valentino Rossi
Legendárny Valentino Rossi túži po desiatom titule motocyklového majstra sveta

Predpovede meteorológov o daždi a búrke nevyšli, a tak preteky počasie nenarušilo. V každej z troch tried to však poriadne vrelo. Vari najmenej v najsilnejšej MotoGP, kde hneď po štarte sa pretekárskemu poli vyše dvadsiatich jazdcov postupne vzďaľoval obhajca titulu Španiel Marc Marquez. Nikým neohrozovaný mal v cieli náskok takmer desať sekúnd a pripísal si prvé tohtoročné víťazstvo, keď prvé preteky v Qatare vyhral Talian Andrea Dovizioso.

Valentino Rossi, deväťnásobný majster sveta, ktorý by rád získal jubilejný titul, skončil v Austrálii až piaty, ale tentoraz jeho Yahaha bola rýchlejšia a bojoval s krajanom Dovoziosom o stupne víťazov do posledných metrov. Vari tri zákruta pred cieľom dovtedy na treťom mieste jazdiaci Rossi predviedol naplno svoje jazdecké umenie, podbehol Doviziosa a v cieli bol druhý za víťazným Marquezom. Dovizioso skončil tretí.

Po dvoch pretekoch vedie priebežne Marc Marquez (45 bodov) pred Andreom Doviziosom (41 b) a Valentinom Rossim (31 b). Štvrtý je Alex Rins (Špan., 24 b), piaty Danilo Petrucci (Tal.,20 b) a šiesty Cal Crutchlow (V.Brit., 19 b).

Najbližšie pokračuje seriál MotoGP 14. apríla Veľkou cenou USA na okruhu v Austine.