VC Nemecka: Marc Marquez opäť vo forme

Nedeľa, 12 júl 2015

Veľkou cenou Nemecka na okruhu Sachsenring pokračovali majstrovstvá sveta cestných motocyklových pretekov. Deviate podujatie v najsilnejšej triede MotoGP vyhral na najkratšom okruhu španielsky jazdec Marc Marquez pred krajanom Danim Pedrosom a Talianom Valentinom Rossim. Rossi je naďalej lídrom priebežného hodnotenia pred Španielom Jorge Lorenzom a Talianom Andreom Yannone.

Marc Marquez
Marc Marquez ovládol preteky na Sachsenringu a suverénne vyhral triedu MotoGP

Marquez v kvalifikácii svojim víťazstvom naznačil podobne ako už viackrát v tomto roku svoje ambície. Tak tomu bolo aj pred Veľkou cenou Nemecka ma Sachsenringu. Vyhral ju pred Danim Pedrosom. Tretí bol Jorge Lorenzo, štvrtý Andrea Yannone, piaty Yonny Hernandez a šiesty Valentino Rossi.

Vedenia v pretekoch sa najlepším štartom ujal Lorenzo, za ním jazdili Marquez, Pedrosa a na štvrté miesto poskočil Rossi. Ale už v druhom kole sa do čela dostal Marquez a Rossi potom pred Pedrosu i Lorenza. Vyzeralo to tak, že v takomto poradí prejdú aj cieľom. Pedrosa však najprv ukázal chrbát Lorenzovi a neskôr aj Rossimu. Ku koncu pretekov mal Marquez pred Pedrosom náskok až šesť a pol sekundy. V závere potom zvoľnil a v cieli bol pred Pedrosom o vyše dve sekundy. Tretí Rossi zaostal za Marquezom o viac ako päť sekúnd a Lorenzo o takmer desať sekúnd.

Vyhrali teda oranžové Hondy Repsol, na ktoré teraz Yamahy Rossiho či Lorenza nestačili. Rossi, keďže skončil pred Lorenzom, zvýšil svoj náskok na svojho tímového partnera na 13 bodov. Yannone bol piaty a drží si priebežné tretie miesto. Marquez zaostáva za ním len o štyri body. Keďže do konca seriáli zostáva odjazdiť ešte deväť pretekov, na titul môže siahnuť ešte aj obhajca titulu a dvojnásobný majster sveta Marc Marquez. Aktuálny líder Rossi ak chce desiaty titul, musí vyhrávať.

Teraz bude v seriáli väčšia prestávka. Nasledujúce desiate podujatie, Veľká cena Indianopolisu, bude 9. augusta.