VC San Marina: Pedrosa zdolal Rossiho a zvíťazil

Nedeľa, 11 september 2016

Dážď pred pretekmi najslabšej triedy Moto3 akoby pokropil živou vodou malého Španiela Daniho Pedrosu. Ten v potom v kráľovskej triede MotoGP ožil a po slabších výkonoch a výsledkoch v tejto sezóne vyhral na svojej Honde trináste preteky seriálu napriek tomu, že štartoval až z ôsmej pozície štartového roštu. Druhý skončil Talian Valentino Rossi a tretí Španiel Jorge Lorenzo, obaja na motocykloch Yamaha.

Dani Pedrosa
Takto so zdvihnutým predným kolesom oslávil svoju víťaznú jazdu Dani Pedrosa

Úvod pretekov patril Rossimu, ktorý si postupne vypracoval náskok takmer dvoch sekúnd. Pätnásť kôl pred koncom pretekov z celkových 28 viedol Rossi pred tímovým partnerom Lorenzom, Marcom Marquezom, Danim Padrosom a Maverickom Viňalesom (Suzuki). Vyzeralo, že na domácej pôde okruhu Misano by Rossi po rokoch mohol znovu zvíťaziť.

Pedrosa v tom čase jazdil najrýchlejšie kolá spomedzi všetkých. Pomerne rýchlo sa dostal najprv pred Marqueza, potom aj pred Lorenza a sedem kôl pred cieľom zdolal aj Rossiho a neohrozene išiel za svojim prvým víťazstvom v tejto sezóne. Rossi skončil druhý a Lorenzovi sa ušlo posledné miesto na stupni víťazov. Marc Marquez sa už na pódium nezmestil a skončil štvrtý, Viňales piaty a Dovizioso šiesty.

Valentino Rossi znovu skončil pred Marquezom a znížil v priebežnom poradí svoju bodovú stratu na Španiela na 43 bodov. Tretí Lorenzo zaostáva za Marquezom o 61 bodov. Štvrtý Pedrosa stráca 78 bodov, piaty Viňales 87 a šiesty Dovizioso 124 bodov.

Seriál majstrovstiev sveta cestných motocyklov bude pokračovať štrnástim podujatím 25. septembra v Španielsku. Na programe je Veľká cena Aragónska.