VC Španielska: Lorenzo! Prekvapenie?

Utorok, 04 máj 2010

Skvelý úvod do sezóny najrýchlejších motocyklov Moto GP mal v Katare Valentino Rossi, keď suverénnym spôsobom porazil všetkých svojich súperov. Bude ich valcovať aj v Španielku na okruhu v Jereze? Ako to už u Rossiho býva zvykom, dlhšiu pauzu využil na svoju "zábavku" a cestný motocyklový pretekár si odskočil do iného "revíru". Tentoraz to nebola automobilová rallye, ani formula 1, ale motokros. Pritom spadol a zranil si rameno. Bude to mať vplyv na jeho výkon v sedle Yamahy na Veľkej cene Španielska?

Jorge Lorenzo
Španiel Jorge Lorenzo zajazdil preteky v Jereze bez najmenšej chybičky a zvíťazil

Spočiatku to vyzeralo, že Valentino Rossi zopakuje svoje víťazstvo z prvých pretekov seriálu majstrovstiev sveta. Zo štvrtého miesta na štarte sa rýchlo dostal na druhé za Pedrosu. Na zvyšok sveta si vypracovala táto dvojica aj malý náskok. Lorenzo sa však postupne predieral dopredu a dve kolá pred koncom sa dostal najprv pred Rossiho a v závere pretekov aj pred Pedrosu a zvíťazil. Aj Rossi pridal, ale pred Pedrosu sa už nedostal a skončil tretí.

Skvele jazdil bývalý majster sveta Hayden a dlho sa držal na tretej priečke. V cieli bol nakoniec štvrtý pred svojim tímovým spolujazdcom z Ducati Stonerom, čo v dvoch predchádzajúcich sezónach nebývalo. Šiesty skončil Dovizioso.

Trieda Moto2

V triede Moto 2 dominoval Tomi Elias pre víťazom prvých pretekov v Katare Japoncom Šojom Tomizawom a Švajčiarom Thomasom Luthim.

Trieda do 125cm³

V najslabšej triede zvíťazil domáci jazdec Pol Espargaro pred svojimi krajanmi Nicolasom Terolom a Estevem Rabatom.

UltraGrip
Výsledky testov zimných pneumatík dlhodobo potvrdzujú kvalitu pneumatík radu Goodyear UltraGrip. Aj v najnovšom teste zimných pneumatík pre sezónu 2019 boli pneumatiky Goodyear UltraGrip Performance+ vyhlásené za víťaza testu. Rovnako ako Goodyear UltraGrip 9+ aj táto novinka ponúka tú správnu zmes. Špeciálny plastifikátor na báze živice a rastlinných olejov zaisťuje, že si pneumatiky uchovávajú pružnosť i za nízkych teplôt. To spolu so sofistikovaným dezénom a inovatívnymi 3D priečnymi drážkami zaisťuje, že zimné pneumatiky UltraGrip ponúkajú optimálnu priľnavosť a pohodlie za akýchkoľvek zimných podmienok - na snehu, na ľade, na mokrých i suchých komunikáciách.
Matej-Homola
Slovenský automobilový pretekár Matej Homola dokázal v talianskej Monze obsadiť v 13. pretekoch seriálu TCR veľmi pekné piate miesto, keď sa prepracoval zo 17. miesta na štarte na piatu priečku v cieli. Zviedol pre to niekoľko parádnych súbojov. Svoju rýchlosť z tréningu preniesol do pretekov, vďaka ktorej sa dostavil úspech. "Boli to parádne preteky, poriadne som si zapredbiehal, auto tento raz fungovalo výborne," neskrýval nadšenie po pretekoch slovenský jazdec. "Zobral som výborné body, uvidíme ako dopadne zajtra." Nedeľňajšie štrnáste preteky seriálu TCR však nepriniesli Homolovi želaný výsledok a po kontakte s Talianom Pantiaticcimim skončil s poškodenou prednou nápravou a riadením na 14. mieste.
Nové-Dunlop
Dunlop uvádza na trh nové pneumatiky pre motokros Geomax MX53, ktoré nahrádzajú doterajšie MX52 pre pevný terén. Nové MX53 ponúkajú jazdcom najvyššiu výkonnosť vo svojej triede na širšej škále rôznych povrchov, než akú pokrývala predchádzajúca generácia. V širokom portfóliu pneumatík Geomax značky Dunlop sa nachádzajú medzi MX71 určenými do extra tvrdý povrchy a veľmi všestrannými MX33. Nová technológia Dunlopu posúva úžitkové vlastnosti pneumatík na novú úroveň. Veľkou výhodou nových pneumatík je ich vysoká výkonnosť za rôznych terénnych podmienok. Dopĺňajú pneumatiky strednej kategórie Geomax MX33, ktoré pomáhajú jazdcom vyhrávať preteky MXGP a supercross.