24hodinovka na bicykli

Sobota, 01 júl 2017

Romantika, zábava čo drina na bicykli? Aké boli 24hodinové preteky na Slovakia Ringu? Súťažili šesťčlenné družstvá, ale pri rekordnej účasti 420 cyklistov štartovalo aj 48 jednotlivcov. Jeden z nich strávil v sedle až neskutočných 21 hodín a 35 minút.

1 24hodinovka SlovRing

Tradičnú cyklistickú 24-hodinovku na Slovakia Ringu v Orechovej Potôni ovládli šesťčlenné mužské tímy. Patrili im všetky tri miesta na stupňoch víťazov.

Pri klasickom Le Mans štarte, behom cez štartovaciu rovinku, bežalo k bicyklom 117 cyklistov, ktorí potom súperili na 5922 metrov dlhom pretekárskom okruhu Slovakia Ring.

Štart bol napoludnie v stredu 28. júna, cieľ rovnako na poludnie vo štvrtok. Víťazmi sa stali členovia tímu Pro Cycling-race team Daniel Klúčik, Robert Janžo, Michal Bálent, Martin Wachs, Tomáš Harag a Jakub Vančo. Spolu dokázali za 24 hodín obkrúžiť 161 okruhov priemernou rýchlosťou 42,2 km/h, spolu teda "prešli" až 953,12 km.

Preteky boli napínavé do samého konca, veď víťazi mali v cieli pred druhým tímom Vitar–Cyklisti Martin náskok len 1 min 59 sekúnd. Tretie miesto získal ďalší 6členný mužský tím BRC-ebajk.sk.

1 24hodinovka SlovRing 2 24hodinovka SlovRing 3 24hodinovka SlovRing
Autor: janGold
Pridať komentár
Bleskovky
1-Sikyna-Imola
Seriál majstrovstiev sveta v motokrose pokračoval v talianskej Imole pätnástym kolom. Jazdcov čakala rýchla a náročná trať na slávnom Autodrome Enza a Dina Ferrariho. Richard Šikyňa (MX Slovakia - JD Gunnex KTM RT), jediný Slovák v štartovom poli, si v kvalifikácii triedy KTM 250 SXF vyjazdil 17. priečku. V pretekoch v úvode prvej jazdy po kolízii s iným jazdcom a poškodení motocykla z pretekov odstúpil. V druhej jazde aj napriek technickým problémom bol v cieli na 14. mieste a pripísal si ďalších 7 bodov do priebežného hodnotenia seriálu. So 105 bodmi mu patrí 22. miesto priebežného hodnotenia.
1-Autíčko
Skupina vysokoškolských študentov prerobila detské elektrické autíčka pre potreby dvoch hendikepovaných deti. Urobili to počas šesťtýždňovej letnej stáže v Technologickom centre Adient v Trenčíne v rámci trinásteho ročníka projektu letnej študentskej stáže. Do projektu sa zapojili talentovaní študenti z viacerých slovenských aj zahraničných vysokých škôl. Projekt zahŕňal návrh, prípravu realizácie a úpravu špeciálnych sedadiel, ako aj ďalších komponentov autíčka. Pracovalo na ňom dvanásť vybraných študentov z vysokých škôl technického smeru z Trenčína, Bratislavy, Brna, Liberca a Edinburgu.
Seat Leon
V posledný júlový týždeň Seat Leon tretej generácie dosiahol významný míľnik, keď od svojho uvedenia na trh sa predal jeden milión exemplárov. Najlepšie predávaný model španielskej značky mal svetovú výstavnú premiéru v októbri 2012 na parížskom autosalóne a krátko na to sa začal predávať. Vďaka úplne novému dizajnu podľa filozofie formula Leon, založenej na harmónii dizajnu a funkčnosti, sa stal najpredávanejším modelom z programu Seatu a prekonal dominanciu modelu Ibiza z predchádzajúcich 30 rokov. Leon tretej generácie, navrhnutý, vyvinutý a vyrábaný v závode Martorell, využíva modulárnu stavebnicu komponentov s priečne uloženým motorom MQB koncernu Volkswagen. Nová stavebnica znamenala skok v oblasti technológie a výroby a kvalita výroby dosiahla štandard koncernu Volkswagen.