Abrahám na Pannonia-ringu tretí

Piatok, 17 september 2010

Domáca sezóna automobilových pretekov vrcholí. Ku koncu spejú aj majstrovstvá Slovenska v cestných pretekoch. O tých na Slovakia Ringu v rámci Ceny Slovenska v prvej polovici septembra a účasti Abraham Racing Teamu (ART) na týchto pretekoch sme informovali. Koncom septembra sa tento ambiciózny bratislavský tím zúčastnil na Pannonia-ringu v Maďarsku na ďalších pretekoch, ktoré boli súčasťou majstrovstiev Slovenska. Ako si tu viedol jazdec tímu ART Miroslav Abrahám ml.?

Miroslav Abrahám ml.
Tretie miesto na stupňoch víťazov a splnený prvý cieľ pre Miroslava Abraháma ml.

Na Pannonia-ringu, ktorý je pre slovenských jazdcov ľahko dostupný, sa jazdilo poslednú septembrovú sobotu a nedeľu. Pôvodne sa mali oba preteky zaratúvať aj do našich majstrovstiev. Nakoniec slovenskí automobiloví jazdci si body z Pannonia-ringu odnášali domov len z prvého dňa pretekov. Aj keď podujatiu počasie príliš neprialo a takmer celý deň pršalo, preteky prebehli bez komplikácii a úspešné boli aj pre bratislavský tím ART.

Jazdec ART Miroslav Abrahám ml. síce kvalifikáciu nezajazdil najlepšie a do pretekov štartoval až z 21. miesta, v samotných pretekoch sa postupne predieral dopredu a v celkovom poradí obsadil 11. miesto. Čo je však pre jazdca tímu ART potešiteľnejšie, medzi slovenskými jazdcami skončil na pódiovom treťom mieste. Pred sa umiestnili Marek Ďurovkin a Matúš Molnár. Abrahám ml. si však splnil predsavzatie, ktoré vyslovil už na Slovakia Ringu v Orechovej Potôni – že jeho cieľom v tejto začínajúcej sezóne na automobile Škoda Fabia 2000 je stáť v zostávajúcich pretekoch na stupni víťazov.

Nedeľňajšie preteky sa potom do majstrovstiev Slovenska nezapočítavali, a tak väčšina slovenských jazdcov sa rozhodla šetriť techniku a pneumatiky a odcestovali domov. Tím ART Bratislava sa však rozhodol využiť možnosť štartu ako dobrý tréning pre zostávajúce podujatia, z ktorých jedno by malo byť v Poľsku a ďalšie možno v Česku. Abrahám junior zbieral jazdecké skúsenosti v oficiálnom tréningu na tieto medzinárodné preteky, odjazdil si kvalifikáciu (bol v nej z 21. jazdcov 9.). Aj keď neštartoval z ideálnej pozície, v cieli skončil na veľmi peknom 6. mieste v celkovom poradí a 3. vo svojej kategórii.

Autor: J. Goldberger
Pridať komentár
Bleskovky
Kona-Electric
Hyundai Kona Electric prekročil ku koncu júna tohto roku hranicu stotisíc predaných kusov tohto elektrického modelu. Predajný úspech kompaktného elektrického SUV podčiarkujú aj mnohé významné ocenenia, ktoré Kona EV od uvedenia na trh v roku 2018 získal. Kórejská automobilka plánuje do roku 2025 predávať ročne 560 000 elektrických modelov a zužitkovať tak globálny úspech modelu Kona Electric.
Suzuki-Vitara
Japonská automobilka Suzuki vyrobila za uplynulý fiškálny rok 2019 (apríl 2019 až marec 2020) vo svojich výrobných závodoch na celom svete 2,97 (2 966 399) milióna automobilov. Napriek prerušeniu výroby pre pandémiu koronavírusu dokázala automobilka vyprodukovať 87,4 percent objemu predvlaňajšieho rekordného roku, v ktorom značka vyprodukovala 3,39 milióna (3 393 976) vozidiel, čo je najviac vo svojej storočnej histórii. V závodoch Suzuki ďalej pokračoval trend prehlbovania prevahy produkcie závodov mimo Japonska. V zahraničných závodoch počas vlaňajšieho fiškálneho roku vyrobila automobilka 2,02 milióna (2 022 227) vozidiel, kým automobilky v Japonsku len vyše 944 tisíc vozidiel.
Volvo-heng-du
Výrobný závod spoločnosti Volvo Cars v čínskom meste Čcheng-tu, jej najväčší v Číne, získava 100 percent svojej elektrickej energie z obnoviteľných zdrojov. Celkový obnoviteľný energetický mix v celosvetovej výrobnej sieti spoločnosti tak dosiahol 80 percent. Stopercentný energetický mix z obnoviteľných zdrojov v čínskom závode Čcheng-tu je výsledkom čerstvo podpísanej zmluvy o dodávke elektrickej energie a prispeje k zníženiu emisií CO2 v závode o viac ako 11-tisíc ton ročne. Približne 65 percent vyrobenej elektriny pochádza z vodnej energie, zvyšná časť zo slnečnej a veternej energie a iných obnoviteľných zdrojov.