Abrahám na Pannonia-ringu tretí

Piatok, 17 september 2010

Domáca sezóna automobilových pretekov vrcholí. Ku koncu spejú aj majstrovstvá Slovenska v cestných pretekoch. O tých na Slovakia Ringu v rámci Ceny Slovenska v prvej polovici septembra a účasti Abraham Racing Teamu (ART) na týchto pretekoch sme informovali. Koncom septembra sa tento ambiciózny bratislavský tím zúčastnil na Pannonia-ringu v Maďarsku na ďalších pretekoch, ktoré boli súčasťou majstrovstiev Slovenska. Ako si tu viedol jazdec tímu ART Miroslav Abrahám ml.?

Miroslav Abrahám ml.
Tretie miesto na stupňoch víťazov a splnený prvý cieľ pre Miroslava Abraháma ml.

Na Pannonia-ringu, ktorý je pre slovenských jazdcov ľahko dostupný, sa jazdilo poslednú septembrovú sobotu a nedeľu. Pôvodne sa mali oba preteky zaratúvať aj do našich majstrovstiev. Nakoniec slovenskí automobiloví jazdci si body z Pannonia-ringu odnášali domov len z prvého dňa pretekov. Aj keď podujatiu počasie príliš neprialo a takmer celý deň pršalo, preteky prebehli bez komplikácii a úspešné boli aj pre bratislavský tím ART.

Jazdec ART Miroslav Abrahám ml. síce kvalifikáciu nezajazdil najlepšie a do pretekov štartoval až z 21. miesta, v samotných pretekoch sa postupne predieral dopredu a v celkovom poradí obsadil 11. miesto. Čo je však pre jazdca tímu ART potešiteľnejšie, medzi slovenskými jazdcami skončil na pódiovom treťom mieste. Pred sa umiestnili Marek Ďurovkin a Matúš Molnár. Abrahám ml. si však splnil predsavzatie, ktoré vyslovil už na Slovakia Ringu v Orechovej Potôni – že jeho cieľom v tejto začínajúcej sezóne na automobile Škoda Fabia 2000 je stáť v zostávajúcich pretekoch na stupni víťazov.

Nedeľňajšie preteky sa potom do majstrovstiev Slovenska nezapočítavali, a tak väčšina slovenských jazdcov sa rozhodla šetriť techniku a pneumatiky a odcestovali domov. Tím ART Bratislava sa však rozhodol využiť možnosť štartu ako dobrý tréning pre zostávajúce podujatia, z ktorých jedno by malo byť v Poľsku a ďalšie možno v Česku. Abrahám junior zbieral jazdecké skúsenosti v oficiálnom tréningu na tieto medzinárodné preteky, odjazdil si kvalifikáciu (bol v nej z 21. jazdcov 9.). Aj keď neštartoval z ideálnej pozície, v cieli skončil na veľmi peknom 6. mieste v celkovom poradí a 3. vo svojej kategórii.

Autor: J. Goldberger
Pridať komentár
Bleskovky
UltraGrip
Výsledky testov zimných pneumatík dlhodobo potvrdzujú kvalitu pneumatík radu Goodyear UltraGrip. Aj v najnovšom teste zimných pneumatík pre sezónu 2019 boli pneumatiky Goodyear UltraGrip Performance+ vyhlásené za víťaza testu. Rovnako ako Goodyear UltraGrip 9+ aj táto novinka ponúka tú správnu zmes. Špeciálny plastifikátor na báze živice a rastlinných olejov zaisťuje, že si pneumatiky uchovávajú pružnosť i za nízkych teplôt. To spolu so sofistikovaným dezénom a inovatívnymi 3D priečnymi drážkami zaisťuje, že zimné pneumatiky UltraGrip ponúkajú optimálnu priľnavosť a pohodlie za akýchkoľvek zimných podmienok - na snehu, na ľade, na mokrých i suchých komunikáciách.
Matej-Homola
Slovenský automobilový pretekár Matej Homola dokázal v talianskej Monze obsadiť v 13. pretekoch seriálu TCR veľmi pekné piate miesto, keď sa prepracoval zo 17. miesta na štarte na piatu priečku v cieli. Zviedol pre to niekoľko parádnych súbojov. Svoju rýchlosť z tréningu preniesol do pretekov, vďaka ktorej sa dostavil úspech. "Boli to parádne preteky, poriadne som si zapredbiehal, auto tento raz fungovalo výborne," neskrýval nadšenie po pretekoch slovenský jazdec. "Zobral som výborné body, uvidíme ako dopadne zajtra." Nedeľňajšie štrnáste preteky seriálu TCR však nepriniesli Homolovi želaný výsledok a po kontakte s Talianom Pantiaticcimim skončil s poškodenou prednou nápravou a riadením na 14. mieste.
Nové-Dunlop
Dunlop uvádza na trh nové pneumatiky pre motokros Geomax MX53, ktoré nahrádzajú doterajšie MX52 pre pevný terén. Nové MX53 ponúkajú jazdcom najvyššiu výkonnosť vo svojej triede na širšej škále rôznych povrchov, než akú pokrývala predchádzajúca generácia. V širokom portfóliu pneumatík Geomax značky Dunlop sa nachádzajú medzi MX71 určenými do extra tvrdý povrchy a veľmi všestrannými MX33. Nová technológia Dunlopu posúva úžitkové vlastnosti pneumatík na novú úroveň. Veľkou výhodou nových pneumatík je ich vysoká výkonnosť za rôznych terénnych podmienok. Dopĺňajú pneumatiky strednej kategórie Geomax MX33, ktoré pomáhajú jazdcom vyhrávať preteky MXGP a supercross.