Abraham Racing Team: mladosť a skúsenosti

Sobota, 21 august 2010

Pretekárske autá, motocykle i štvorkolky prežívajú na Slovensku svoj boom. Po útlme v deväťdesiatych rokoch sa znovu preteká ostošesť. Vznikajú nové tímy, rodia sa nový pretekári. Ctibažní tatkovia obstarávajú svojim ratolestiam špičkové stroje. A Slovensko má už aj nový pretekársky areál Slovakia Ring.

Abraham Racing Team
Jadrom Abraham Racing Teamu sú otec a syn Abrahámovci, Miroslav mladší a starší

Otec a syn

Jazdcom, ktorý preberá štafetu v automobilovom športe po svojom otcovi, ktorého Slovensko pozná z dávnejších čias ako súťažného automobilového jazdca, je Miroslav Abrahám mladší. Jeho otec, tiež Miroslav, zavesil rallye šport na klinec v polovici deväťdesiatych rokov. Miroslav Abrahám mladší presedláva zo štvorkoliek (quadov) na automobily, pričom prvé kroky v cestných pretekoch automobilov má už za sebou.

Vlastný pretekársky tím

Teraz čaká Miroslava Abraháma prvé veľké podujatie na Slovakia Ringu – Cena Slovenska. Bude to zároveň prvá verejná prezentácia vlastného novovytvoreného Abraham Racing Teamu. Jeho dušou je Miroslavov otec, ktorý chce pomáhať synovi v kariére automobilového pretekára. Veď za roky za volantom súťažného auta ich nazbieral toľko, že teraz môže rozdávať. Úlohou stmeľovať a riadiť nový tím poverili ambiciózneho manažéra Tomáša Tankoviča.

Mladší z rodu Abrahámovcov má pre tento rok pomerne skromný cieľ: odjazdiť zostávajúce preteky majstrovstiev Slovenska cestných automobilov a v jednotlivých pretekoch sa umiestniť v kategórii šprint do 2000 cm³ do piateho miesta. Cieľ nie je nereálny, musí sa však zžiť s novou Škodou 2000, ktorú si naostro vyskúša práve tu na Slovakia Ringu v Orechovej Potôni.

Abraham Racing Team
Abraham Racing Team má ambiciózne plány a chuť presadiť sa v automobilovom športe

Na dvoch zostávajúcich pretekoch sezóny, na Pannóniaringu koncom augusta a septembrových na Masarykovom okruhu v Brne, by Miroslav už rád naplno zužitkoval svoj jazdecký potenciál. Plánom schovávanom v kútiku duše je účasť na pretekoch európskeho formátu DMV – TCC v Taliansku.

Švorkolky: cieľ Dakar

Miroslava Abraháma ml. však slovenská športová verejnosť pozná najmä z pretekov štvorkoliek, z účasti na súťažiach seriálu Baja. Práve niekoľkodňové "baje" sú Mirovou srdcovou záležitosťou. Tu si jazdec zvyká na rýchlosť, cibrí techniku jazdy a naberá odvahu. V Quad Teame Slovakia vytvorí v budúcom roku so skúseným jazdcom a manažérom Ramonom Malovcom konkurencieschopnú dvojicu s cieľom jazdiť európske podujatia Baja. A ak by boli finančné prostriedky, potom by uvažovali aj o prípadnej účasti na Rallye Dakar 2012.

Autor: J. Goldberger
Komentáre
Prajem mu vela uspechov!!!
Pridal pepo v utorok 19 apríla 2011 o 15:08
Pridať komentár
Bleskovky
Suzuki-Vitara
Japonská automobilka Suzuki vyrobila za uplynulý fiškálny rok 2019 (apríl 2019 až marec 2020) vo svojich výrobných závodoch na celom svete 2,97 (2 966 399) milióna automobilov. Napriek prerušeniu výroby pre pandémiu koronavírusu dokázala automobilka vyprodukovať 87,4 percent objemu predvlaňajšieho rekordného roku, v ktorom značka vyprodukovala 3,39 milióna (3 393 976) vozidiel, čo je najviac vo svojej storočnej histórii. V závodoch Suzuki ďalej pokračoval trend prehlbovania prevahy produkcie závodov mimo Japonska. V zahraničných závodoch počas vlaňajšieho fiškálneho roku vyrobila automobilka 2,02 milióna (2 022 227) vozidiel, kým automobilky v Japonsku len vyše 944 tisíc vozidiel.
Volvo-heng-du
Výrobný závod spoločnosti Volvo Cars v čínskom meste Čcheng-tu, jej najväčší v Číne, získava 100 percent svojej elektrickej energie z obnoviteľných zdrojov. Celkový obnoviteľný energetický mix v celosvetovej výrobnej sieti spoločnosti tak dosiahol 80 percent. Stopercentný energetický mix z obnoviteľných zdrojov v čínskom závode Čcheng-tu je výsledkom čerstvo podpísanej zmluvy o dodávke elektrickej energie a prispeje k zníženiu emisií CO2 v závode o viac ako 11-tisíc ton ročne. Približne 65 percent vyrobenej elektriny pochádza z vodnej energie, zvyšná časť zo slnečnej a veternej energie a iných obnoviteľných zdrojov.
BMW5-digital-world-premie
Priaznivci a fanúšikovia bavorskej značky BMW sú v očakávaní premiéry modelov radu 5 Sedan a praktickejšieho kombi Touring. Avšak vzhľadom na stále platné cestovné obmedzenia na celom svete sa prezentácia nového BMW radu 5 Sedan, nového BMW radu 5 Touring a nového BMW radu 6 Gran Turismo uskutoční v digitálnej forme. Stane sa tak v stredu 27. mája a záujemcovia o internetovú premiéru týchto troch modelov ju môžu sledovať na internete o 08:00 hod. na www.live.bmwgroup.com/en a http://www.live.bmwgroup.com/en>.