Abraham Racing Team: mladosť a skúsenosti

Sobota, 21 august 2010

Pretekárske autá, motocykle i štvorkolky prežívajú na Slovensku svoj boom. Po útlme v deväťdesiatych rokoch sa znovu preteká ostošesť. Vznikajú nové tímy, rodia sa nový pretekári. Ctibažní tatkovia obstarávajú svojim ratolestiam špičkové stroje. A Slovensko má už aj nový pretekársky areál Slovakia Ring.

Abraham Racing Team
Jadrom Abraham Racing Teamu sú otec a syn Abrahámovci, Miroslav mladší a starší

Otec a syn

Jazdcom, ktorý preberá štafetu v automobilovom športe po svojom otcovi, ktorého Slovensko pozná z dávnejších čias ako súťažného automobilového jazdca, je Miroslav Abrahám mladší. Jeho otec, tiež Miroslav, zavesil rallye šport na klinec v polovici deväťdesiatych rokov. Miroslav Abrahám mladší presedláva zo štvorkoliek (quadov) na automobily, pričom prvé kroky v cestných pretekoch automobilov má už za sebou.

Vlastný pretekársky tím

Teraz čaká Miroslava Abraháma prvé veľké podujatie na Slovakia Ringu – Cena Slovenska. Bude to zároveň prvá verejná prezentácia vlastného novovytvoreného Abraham Racing Teamu. Jeho dušou je Miroslavov otec, ktorý chce pomáhať synovi v kariére automobilového pretekára. Veď za roky za volantom súťažného auta ich nazbieral toľko, že teraz môže rozdávať. Úlohou stmeľovať a riadiť nový tím poverili ambiciózneho manažéra Tomáša Tankoviča.

Mladší z rodu Abrahámovcov má pre tento rok pomerne skromný cieľ: odjazdiť zostávajúce preteky majstrovstiev Slovenska cestných automobilov a v jednotlivých pretekoch sa umiestniť v kategórii šprint do 2000 cm³ do piateho miesta. Cieľ nie je nereálny, musí sa však zžiť s novou Škodou 2000, ktorú si naostro vyskúša práve tu na Slovakia Ringu v Orechovej Potôni.

Abraham Racing Team
Abraham Racing Team má ambiciózne plány a chuť presadiť sa v automobilovom športe

Na dvoch zostávajúcich pretekoch sezóny, na Pannóniaringu koncom augusta a septembrových na Masarykovom okruhu v Brne, by Miroslav už rád naplno zužitkoval svoj jazdecký potenciál. Plánom schovávanom v kútiku duše je účasť na pretekoch európskeho formátu DMV – TCC v Taliansku.

Švorkolky: cieľ Dakar

Miroslava Abraháma ml. však slovenská športová verejnosť pozná najmä z pretekov štvorkoliek, z účasti na súťažiach seriálu Baja. Práve niekoľkodňové "baje" sú Mirovou srdcovou záležitosťou. Tu si jazdec zvyká na rýchlosť, cibrí techniku jazdy a naberá odvahu. V Quad Teame Slovakia vytvorí v budúcom roku so skúseným jazdcom a manažérom Ramonom Malovcom konkurencieschopnú dvojicu s cieľom jazdiť európske podujatia Baja. A ak by boli finančné prostriedky, potom by uvažovali aj o prípadnej účasti na Rallye Dakar 2012.

Autor: J. Goldberger
Komentáre
Prajem mu vela uspechov!!!
Pridal pepo v utorok 19 apríla 2011 o 15:08
Pridať komentár
Bleskovky
UltraGrip
Výsledky testov zimných pneumatík dlhodobo potvrdzujú kvalitu pneumatík radu Goodyear UltraGrip. Aj v najnovšom teste zimných pneumatík pre sezónu 2019 boli pneumatiky Goodyear UltraGrip Performance+ vyhlásené za víťaza testu. Rovnako ako Goodyear UltraGrip 9+ aj táto novinka ponúka tú správnu zmes. Špeciálny plastifikátor na báze živice a rastlinných olejov zaisťuje, že si pneumatiky uchovávajú pružnosť i za nízkych teplôt. To spolu so sofistikovaným dezénom a inovatívnymi 3D priečnymi drážkami zaisťuje, že zimné pneumatiky UltraGrip ponúkajú optimálnu priľnavosť a pohodlie za akýchkoľvek zimných podmienok - na snehu, na ľade, na mokrých i suchých komunikáciách.
Matej-Homola
Slovenský automobilový pretekár Matej Homola dokázal v talianskej Monze obsadiť v 13. pretekoch seriálu TCR veľmi pekné piate miesto, keď sa prepracoval zo 17. miesta na štarte na piatu priečku v cieli. Zviedol pre to niekoľko parádnych súbojov. Svoju rýchlosť z tréningu preniesol do pretekov, vďaka ktorej sa dostavil úspech. "Boli to parádne preteky, poriadne som si zapredbiehal, auto tento raz fungovalo výborne," neskrýval nadšenie po pretekoch slovenský jazdec. "Zobral som výborné body, uvidíme ako dopadne zajtra." Nedeľňajšie štrnáste preteky seriálu TCR však nepriniesli Homolovi želaný výsledok a po kontakte s Talianom Pantiaticcimim skončil s poškodenou prednou nápravou a riadením na 14. mieste.
Nové-Dunlop
Dunlop uvádza na trh nové pneumatiky pre motokros Geomax MX53, ktoré nahrádzajú doterajšie MX52 pre pevný terén. Nové MX53 ponúkajú jazdcom najvyššiu výkonnosť vo svojej triede na širšej škále rôznych povrchov, než akú pokrývala predchádzajúca generácia. V širokom portfóliu pneumatík Geomax značky Dunlop sa nachádzajú medzi MX71 určenými do extra tvrdý povrchy a veľmi všestrannými MX33. Nová technológia Dunlopu posúva úžitkové vlastnosti pneumatík na novú úroveň. Veľkou výhodou nových pneumatík je ich vysoká výkonnosť za rôznych terénnych podmienok. Dopĺňajú pneumatiky strednej kategórie Geomax MX33, ktoré pomáhajú jazdcom vyhrávať preteky MXGP a supercross.