Alonso si plní sen, pôjde na Le Mans

Štvrtok, 15 február 2018

Dvojnásobný majster sveta formuly1 Fernando Alonso často hovoril o tom, že jazdiť 24hodinovku v Le Mans by sa mu splnil ďalší zo svojich snov. Teraz sa priblížil k jeho naplneniu a štart na 24-hodinových najslávnejších vytrvalostných pretekoch je na spadnutie.

1 Toyota TS050 Hybrid
Toyota TS050 Hybrid splní Alonsov sen a v jej kokpite bude krúžiť aj v Le Mans

Španielsky pilot sa na celú nasledujúcu sezónu šampionátu FIA vytrvalostných pretekov stáva členom tímu Toyota Gazoo Racing a bude štartovať s modelom Toyota TS050 Hybrid na všetkých pretekoch seriálu, ktoré nekolidujú s kalendárom formuly 1.

"Štartovať na najlepších tratiach sveta, ako napríklad v Le Mans, a s najlepšími tímami sveta, to je privilégium a splnenie sna," povedal Alonso.

Alonso, ktorý dvakrát zvíťazil na VC Monaka, má šancu získať neoficiálne trojnásobnú korunu: víťazstvo v Monaku doplniť triumfom v 24h Le Mans a Indianapolis 500. Teší sa najmä na štart na najslávnejších pretekoch na francúzskej trati, ktorá predstavuje najdôležitejšie kolo FIA World Endurance Championship.

2 Fernando Alonso
Fernando Alonso je pripravený splniť si sen a jazdiť v Le Mans

"Nemôžem sa dočkať júna, ale viem, že pred touto veľkou udalosťou musím absolvovať celú sériu testov, aby som sa dobre pripravil. K pretekom Le Mans treba pristupovať s rešpektom a presne to aj urobím," povedal dvojnásobný majster sveta formuly 1.

Alonso už absolvoval prvé testy s Toyotou TS050 Hybrid. "Je to neuveriteľné auto, výnimočný stroj. Vďaka pohonu štyroch kolies a výkonnosti hybridného pohonu auto zrýchľuje ako raketa. Keď vyjdete zo zákruty, cítite, ako vás sila tlačí do sedadla," dodal.

Sezónu FIA World Endurance Championship otvoria šesťhodinové preteky v Spa. Táto sezóna bude výnimočná, pretože ju predĺžili na dva roky a zahŕňa dvoje pretekov v Le Mans. Prvý z nich sa pôjde 16. a 17. júna tohto roku.

Autor: janGold
Zdroj: Toyota

Pridať komentár
Bleskovky
UltraGrip
Výsledky testov zimných pneumatík dlhodobo potvrdzujú kvalitu pneumatík radu Goodyear UltraGrip. Aj v najnovšom teste zimných pneumatík pre sezónu 2019 boli pneumatiky Goodyear UltraGrip Performance+ vyhlásené za víťaza testu. Rovnako ako Goodyear UltraGrip 9+ aj táto novinka ponúka tú správnu zmes. Špeciálny plastifikátor na báze živice a rastlinných olejov zaisťuje, že si pneumatiky uchovávajú pružnosť i za nízkych teplôt. To spolu so sofistikovaným dezénom a inovatívnymi 3D priečnymi drážkami zaisťuje, že zimné pneumatiky UltraGrip ponúkajú optimálnu priľnavosť a pohodlie za akýchkoľvek zimných podmienok - na snehu, na ľade, na mokrých i suchých komunikáciách.
Matej-Homola
Slovenský automobilový pretekár Matej Homola dokázal v talianskej Monze obsadiť v 13. pretekoch seriálu TCR veľmi pekné piate miesto, keď sa prepracoval zo 17. miesta na štarte na piatu priečku v cieli. Zviedol pre to niekoľko parádnych súbojov. Svoju rýchlosť z tréningu preniesol do pretekov, vďaka ktorej sa dostavil úspech. "Boli to parádne preteky, poriadne som si zapredbiehal, auto tento raz fungovalo výborne," neskrýval nadšenie po pretekoch slovenský jazdec. "Zobral som výborné body, uvidíme ako dopadne zajtra." Nedeľňajšie štrnáste preteky seriálu TCR však nepriniesli Homolovi želaný výsledok a po kontakte s Talianom Pantiaticcimim skončil s poškodenou prednou nápravou a riadením na 14. mieste.
Nové-Dunlop
Dunlop uvádza na trh nové pneumatiky pre motokros Geomax MX53, ktoré nahrádzajú doterajšie MX52 pre pevný terén. Nové MX53 ponúkajú jazdcom najvyššiu výkonnosť vo svojej triede na širšej škále rôznych povrchov, než akú pokrývala predchádzajúca generácia. V širokom portfóliu pneumatík Geomax značky Dunlop sa nachádzajú medzi MX71 určenými do extra tvrdý povrchy a veľmi všestrannými MX33. Nová technológia Dunlopu posúva úžitkové vlastnosti pneumatík na novú úroveň. Veľkou výhodou nových pneumatík je ich vysoká výkonnosť za rôznych terénnych podmienok. Dopĺňajú pneumatiky strednej kategórie Geomax MX33, ktoré pomáhajú jazdcom vyhrávať preteky MXGP a supercross.