Atraktívny rallyekros v Orechovej Potôni

Štvrtok, 26 marec 2015

Na šampionáte FIA Zóny strednej Európy v Orechovej Potôni sa postavilo na štart 132 automobilov, ktoré predviedli pre vyše štyrom a pol tisíckam divákom napínavé športové zápolenie.

Rallyekros na Slovringu

V najsinejšej triede Super Cars si na štrkovito-asfaltovej trati viedol maďarslý jazdec Tamás Kárai na upravenej Škode Fabia MKII, ktorej pod kapotu vtesnal motor s výkonom viav ako 500 konských síl a jej pohon upravil na všetky štyri kolesá.

Vo finálovej jazde zdolal obhajcu minuloročného prvenstva Rakúšana Aloisa Höllera na Forde Focus T16 4x4. Slovenské farby v tejto kategórii výborne reprezentoval Juraj Baláž, ktorý skončil na 6. mieste.

V kategórii Super Touring Cars +2000 zvíťazil Rakúšan Karl Schadenhofer na VW Golf. V kategórii do 2000 cm³ s veľkým prehľadom a náskokom vyhral český jazdec Roman Častoral na Opel Astra OPC. Dominanciu českých jazdcov potvrdil aj Jakub Bittmann na Peugeote 206 Maxi.

Cestu za popredným umiestnením zahatala porucha na Seate slovenského jazdca Karola Šedivého ml. V kategórii S1600 malých cestovných áut exceloval Maďar Gábor Szíjj na Suzuki Swift.

Autor: janGold
Pridať komentár
Bleskovky
1-Autíčko
Skupina vysokoškolských študentov prerobila detské elektrické autíčka pre potreby dvoch hendikepovaných deti. Urobili to počas šesťtýždňovej letnej stáže v Technologickom centre Adient v Trenčíne v rámci trinásteho ročníka projektu letnej študentskej stáže. Do projektu sa zapojili talentovaní študenti z viacerých slovenských aj zahraničných vysokých škôl. Projekt zahŕňal návrh, prípravu realizácie a úpravu špeciálnych sedadiel, ako aj ďalších komponentov autíčka. Pracovalo na ňom dvanásť vybraných študentov z vysokých škôl technického smeru z Trenčína, Bratislavy, Brna, Liberca a Edinburgu.
Seat Leon
V posledný júlový týždeň Seat Leon tretej generácie dosiahol významný míľnik, keď od svojho uvedenia na trh sa predal jeden milión exemplárov. Najlepšie predávaný model španielskej značky mal svetovú výstavnú premiéru v októbri 2012 na parížskom autosalóne a krátko na to sa začal predávať. Vďaka úplne novému dizajnu podľa filozofie formula Leon, založenej na harmónii dizajnu a funkčnosti, sa stal najpredávanejším modelom z programu Seatu a prekonal dominanciu modelu Ibiza z predchádzajúcich 30 rokov. Leon tretej generácie, navrhnutý, vyvinutý a vyrábaný v závode Martorell, využíva modulárnu stavebnicu komponentov s priečne uloženým motorom MQB koncernu Volkswagen. Nová stavebnica znamenala skok v oblasti technológie a výroby a kvalita výroby dosiahla štandard koncernu Volkswagen.
Goodyear-Eagle-F1-SuperSport
Nové pneumatiky Eagle F1 SuperSport spoločnosti Goodyear obsadili prvé miesto v teste veľmi vysoko výkonných pneumatík Ultra Ultra High Performance. Test sa konal na skúšobnom okruhu spoločnosti Continental v texaskom Uvalde. Hodnotili sa pneumatiky ôsmich rôznych výrobcov, vrátane značiek Continental a Michelin na vozidle BMW M2 s pneumatikami rozmeru 245/35 R19 na prednej náprave a 265/35 R19 vzadu. Pokrýval všetky hlavné disciplíny obvyklé v testoch pneumatík, vrátane hodnotenia ovládateľnosti za sucha i mokra, brzdných vlastností na suchom i mokrom povrchu, sklonu k aquaplaningu, valivého odporu, hlučnosti a pohodlia pre vodiča.