Atraktívny rallyekros v Orechovej Potôni

Štvrtok, 26 marec 2015

Na šampionáte FIA Zóny strednej Európy v Orechovej Potôni sa postavilo na štart 132 automobilov, ktoré predviedli pre vyše štyrom a pol tisíckam divákom napínavé športové zápolenie.

Rallyekros na Slovringu

V najsinejšej triede Super Cars si na štrkovito-asfaltovej trati viedol maďarslý jazdec Tamás Kárai na upravenej Škode Fabia MKII, ktorej pod kapotu vtesnal motor s výkonom viav ako 500 konských síl a jej pohon upravil na všetky štyri kolesá.

Vo finálovej jazde zdolal obhajcu minuloročného prvenstva Rakúšana Aloisa Höllera na Forde Focus T16 4x4. Slovenské farby v tejto kategórii výborne reprezentoval Juraj Baláž, ktorý skončil na 6. mieste.

V kategórii Super Touring Cars +2000 zvíťazil Rakúšan Karl Schadenhofer na VW Golf. V kategórii do 2000 cm³ s veľkým prehľadom a náskokom vyhral český jazdec Roman Častoral na Opel Astra OPC. Dominanciu českých jazdcov potvrdil aj Jakub Bittmann na Peugeote 206 Maxi.

Cestu za popredným umiestnením zahatala porucha na Seate slovenského jazdca Karola Šedivého ml. V kategórii S1600 malých cestovných áut exceloval Maďar Gábor Szíjj na Suzuki Swift.

Autor: janGold
Pridať komentár
Bleskovky
Suzuki-Vitara
Japonská automobilka Suzuki vyrobila za uplynulý fiškálny rok 2019 (apríl 2019 až marec 2020) vo svojich výrobných závodoch na celom svete 2,97 (2 966 399) milióna automobilov. Napriek prerušeniu výroby pre pandémiu koronavírusu dokázala automobilka vyprodukovať 87,4 percent objemu predvlaňajšieho rekordného roku, v ktorom značka vyprodukovala 3,39 milióna (3 393 976) vozidiel, čo je najviac vo svojej storočnej histórii. V závodoch Suzuki ďalej pokračoval trend prehlbovania prevahy produkcie závodov mimo Japonska. V zahraničných závodoch počas vlaňajšieho fiškálneho roku vyrobila automobilka 2,02 milióna (2 022 227) vozidiel, kým automobilky v Japonsku len vyše 944 tisíc vozidiel.
Volvo-heng-du
Výrobný závod spoločnosti Volvo Cars v čínskom meste Čcheng-tu, jej najväčší v Číne, získava 100 percent svojej elektrickej energie z obnoviteľných zdrojov. Celkový obnoviteľný energetický mix v celosvetovej výrobnej sieti spoločnosti tak dosiahol 80 percent. Stopercentný energetický mix z obnoviteľných zdrojov v čínskom závode Čcheng-tu je výsledkom čerstvo podpísanej zmluvy o dodávke elektrickej energie a prispeje k zníženiu emisií CO2 v závode o viac ako 11-tisíc ton ročne. Približne 65 percent vyrobenej elektriny pochádza z vodnej energie, zvyšná časť zo slnečnej a veternej energie a iných obnoviteľných zdrojov.
BMW5-digital-world-premie
Priaznivci a fanúšikovia bavorskej značky BMW sú v očakávaní premiéry modelov radu 5 Sedan a praktickejšieho kombi Touring. Avšak vzhľadom na stále platné cestovné obmedzenia na celom svete sa prezentácia nového BMW radu 5 Sedan, nového BMW radu 5 Touring a nového BMW radu 6 Gran Turismo uskutoční v digitálnej forme. Stane sa tak v stredu 27. mája a záujemcovia o internetovú premiéru týchto troch modelov ju môžu sledovať na internete o 08:00 hod. na www.live.bmwgroup.com/en a http://www.live.bmwgroup.com/en>.