Cestné moto: Junior Búlik dvakrát prvý na Pannonia Ringu

Sobota, 27 máj 2017

Na maďarskom Pannonia Ring pokračoval druhým kolom medzinárodný seriál pretekov Motorcycle Championship - MotoCh. Preteky v Maďarsku sa išli po úspešnom úvode na Slovakiaringu, kde mladý Slovák Michal Búlik zvíťazil v oboch pretekoch.

1 Búlik na Pannonia Ringu
Talentovaný juniorský reprezentant Slovenska na pretekoch na Pannonia Ringu

Na "veľkej" trati Pannonie štartoval Michal Búlik po prvýkrát, no areál už pozná z minulosti, keď tu na motokárovej trati pretekal na motocykloch triedy MiniGP.

Na prvé preteky nastúpil napriek bolestiam zo zranenej ruky po páde vinou silného vetra v tréningu. Od štartu viedol, neustále zvyšoval svoj náskok pred ostatnými jazdcami a do cieľa prišiel v podstate ako povinný víťaz.

Silný vietor sa preháňal nad okruhom aj v nedeľu. Michal sa už cítil celkom dobre. V pretekoch bol potom jeho jediným súperom čas, keďže porovnateľného súpera na trati nemal. Cieľom prešiel na prvom mieste.

Počas víkendu si mladý slovenský reprezentant na Pannonia Ringu dobre zatrénoval a pád z tréningu mu nespôsobil väčšie následky. Bola to pre neho dobrá príležitosť zajazdiť si pred nadchádzajúcimi pretekmi španielskeho šampionátu.

1 Búlik na Pannonia Ringu 2 Búlik na Pannonia Ringu 3 Búlik na Pannonia Ringu 4 Búlik na Pannonia Ringu 5 Búlik na Pannonia Ringu
Autor: janGold
Foto: Petr Štola
Pridať komentár
Bleskovky
1-Sikyna-Imola
Seriál majstrovstiev sveta v motokrose pokračoval v talianskej Imole pätnástym kolom. Jazdcov čakala rýchla a náročná trať na slávnom Autodrome Enza a Dina Ferrariho. Richard Šikyňa (MX Slovakia - JD Gunnex KTM RT), jediný Slovák v štartovom poli, si v kvalifikácii triedy KTM 250 SXF vyjazdil 17. priečku. V pretekoch v úvode prvej jazdy po kolízii s iným jazdcom a poškodení motocykla z pretekov odstúpil. V druhej jazde aj napriek technickým problémom bol v cieli na 14. mieste a pripísal si ďalších 7 bodov do priebežného hodnotenia seriálu. So 105 bodmi mu patrí 22. miesto priebežného hodnotenia.
1-Autíčko
Skupina vysokoškolských študentov prerobila detské elektrické autíčka pre potreby dvoch hendikepovaných deti. Urobili to počas šesťtýždňovej letnej stáže v Technologickom centre Adient v Trenčíne v rámci trinásteho ročníka projektu letnej študentskej stáže. Do projektu sa zapojili talentovaní študenti z viacerých slovenských aj zahraničných vysokých škôl. Projekt zahŕňal návrh, prípravu realizácie a úpravu špeciálnych sedadiel, ako aj ďalších komponentov autíčka. Pracovalo na ňom dvanásť vybraných študentov z vysokých škôl technického smeru z Trenčína, Bratislavy, Brna, Liberca a Edinburgu.
Seat Leon
V posledný júlový týždeň Seat Leon tretej generácie dosiahol významný míľnik, keď od svojho uvedenia na trh sa predal jeden milión exemplárov. Najlepšie predávaný model španielskej značky mal svetovú výstavnú premiéru v októbri 2012 na parížskom autosalóne a krátko na to sa začal predávať. Vďaka úplne novému dizajnu podľa filozofie formula Leon, založenej na harmónii dizajnu a funkčnosti, sa stal najpredávanejším modelom z programu Seatu a prekonal dominanciu modelu Ibiza z predchádzajúcich 30 rokov. Leon tretej generácie, navrhnutý, vyvinutý a vyrábaný v závode Martorell, využíva modulárnu stavebnicu komponentov s priečne uloženým motorom MQB koncernu Volkswagen. Nová stavebnica znamenala skok v oblasti technológie a výroby a kvalita výroby dosiahla štandard koncernu Volkswagen.