Cestné moto: Junior Búlik dvakrát prvý na Pannonia Ringu

Sobota, 27 máj 2017

Na maďarskom Pannonia Ring pokračoval druhým kolom medzinárodný seriál pretekov Motorcycle Championship - MotoCh. Preteky v Maďarsku sa išli po úspešnom úvode na Slovakiaringu, kde mladý Slovák Michal Búlik zvíťazil v oboch pretekoch.

1 Búlik na Pannonia Ringu
Talentovaný juniorský reprezentant Slovenska na pretekoch na Pannonia Ringu

Na "veľkej" trati Pannonie štartoval Michal Búlik po prvýkrát, no areál už pozná z minulosti, keď tu na motokárovej trati pretekal na motocykloch triedy MiniGP.

Na prvé preteky nastúpil napriek bolestiam zo zranenej ruky po páde vinou silného vetra v tréningu. Od štartu viedol, neustále zvyšoval svoj náskok pred ostatnými jazdcami a do cieľa prišiel v podstate ako povinný víťaz.

Silný vietor sa preháňal nad okruhom aj v nedeľu. Michal sa už cítil celkom dobre. V pretekoch bol potom jeho jediným súperom čas, keďže porovnateľného súpera na trati nemal. Cieľom prešiel na prvom mieste.

Počas víkendu si mladý slovenský reprezentant na Pannonia Ringu dobre zatrénoval a pád z tréningu mu nespôsobil väčšie následky. Bola to pre neho dobrá príležitosť zajazdiť si pred nadchádzajúcimi pretekmi španielskeho šampionátu.

1 Búlik na Pannonia Ringu 2 Búlik na Pannonia Ringu 3 Búlik na Pannonia Ringu 4 Búlik na Pannonia Ringu 5 Búlik na Pannonia Ringu
Autor: janGold
Foto: Petr Štola
Pridať komentár
Bleskovky
Suzuki-Vitara
Japonská automobilka Suzuki vyrobila za uplynulý fiškálny rok 2019 (apríl 2019 až marec 2020) vo svojich výrobných závodoch na celom svete 2,97 (2 966 399) milióna automobilov. Napriek prerušeniu výroby pre pandémiu koronavírusu dokázala automobilka vyprodukovať 87,4 percent objemu predvlaňajšieho rekordného roku, v ktorom značka vyprodukovala 3,39 milióna (3 393 976) vozidiel, čo je najviac vo svojej storočnej histórii. V závodoch Suzuki ďalej pokračoval trend prehlbovania prevahy produkcie závodov mimo Japonska. V zahraničných závodoch počas vlaňajšieho fiškálneho roku vyrobila automobilka 2,02 milióna (2 022 227) vozidiel, kým automobilky v Japonsku len vyše 944 tisíc vozidiel.
Volvo-heng-du
Výrobný závod spoločnosti Volvo Cars v čínskom meste Čcheng-tu, jej najväčší v Číne, získava 100 percent svojej elektrickej energie z obnoviteľných zdrojov. Celkový obnoviteľný energetický mix v celosvetovej výrobnej sieti spoločnosti tak dosiahol 80 percent. Stopercentný energetický mix z obnoviteľných zdrojov v čínskom závode Čcheng-tu je výsledkom čerstvo podpísanej zmluvy o dodávke elektrickej energie a prispeje k zníženiu emisií CO2 v závode o viac ako 11-tisíc ton ročne. Približne 65 percent vyrobenej elektriny pochádza z vodnej energie, zvyšná časť zo slnečnej a veternej energie a iných obnoviteľných zdrojov.
BMW5-digital-world-premie
Priaznivci a fanúšikovia bavorskej značky BMW sú v očakávaní premiéry modelov radu 5 Sedan a praktickejšieho kombi Touring. Avšak vzhľadom na stále platné cestovné obmedzenia na celom svete sa prezentácia nového BMW radu 5 Sedan, nového BMW radu 5 Touring a nového BMW radu 6 Gran Turismo uskutoční v digitálnej forme. Stane sa tak v stredu 27. mája a záujemcovia o internetovú premiéru týchto troch modelov ju môžu sledovať na internete o 08:00 hod. na www.live.bmwgroup.com/en a http://www.live.bmwgroup.com/en>.