Citroën ovládol WTCC na Slovakia Ringu

Streda, 24 jún 2015

Seriál majstrovstiev sveta cestovných automobilov WTCC pokračoval tento víkend dvoma pretekmi na Slovakia Ringu pri Orechovej Potôni. Po sobotňajšej kvalifikácii, kde prvé tri posty získali Citroëny C-Elysée, si rovnako úspešne viedli aj v nedeľňajších pretekoch a na stupni víťazov obsadili jazdci Citroënu v oboch pretekoch všetky stupienky.

1 Sebastien Loeb
Sebastien Loeb si na Slovensku zopakoval minuloročný úspech a vyhral druhé preteky

Prvé preteky vyhral štvornásobný majster sveta Francúz Yvan Muller pred úradujúcim šampiónom a lídrom priebežného poradia Argentínčanom Jose Mariom Lopezom. Tretie miesto na stupni víťazov obsadil deväťnásobný majster sveta rallye Francúz Sebastien Loeb.

V druhých pretekoch predviedol Sebastien Loeb raketový štart. Už po prvej zákrute po štarte bol na druhej pozícii, aj keď štartoval až z ôsmeho miesta. Loeb nasadil ostré tempo a v priamom súboji sa mu podarilo dostať sa pred vedúceho Taliana Gabriele Tarquiniho. V každom ďalšom kole potom zvyšoval svoj náskok a vzďaľoval svojim súperom. Tarquini v ďalšom priebehu pretekov neodolal Mullerovi ani Lopezovi, ktorí potom prišli za víťazných Loebom do cieľa na druhom a treťom mieste. Štvrtý skončil Tarquini.

2 Sebastien Loeb
Loebovi sa po úspešnej kariére v rallye darí aj v pretekoch cestných automobilov WTCC

Historický zápis do seriálu WTCC urobil slovenský jazdec Matej Homola na Chevrolete Cruze. Pri svojej premiére sa mu nevydarili štarty ani do jedného z dvoch pretekov. V prvej jazde mal technické problémy na svojom aute a v cieli ho klasifikovali na 13. mieste. V druhej jazde mu na štarte zhasol motor a z posledného miesta bol potom v cieli pätnásty.

3 Matej Homola
Matej Homola sa na Slovakia Ringu zapísal do majstrovstiev sveta WTCC ako prvý Slovák

Mladý Homola bol úspešnejší v rovnaký deň ako sa jazdí WTCC pretekoch Európskeho pohára cestovných automobilov ETCC. V súčte bodov z dvoch jázd skončil so svojim Seatom Leon na výbornom druhom mieste za Čechom Petrom Fulínom. Tretí bol Srb Borkovič.

Výsledky majstrovstiev sveta WTCC

Prvé preteky

1. Yvan MullerCitroën C-Elysée
2. José María LópezCitroën C-Elysée
3. Sébastien LoebCitroën C-Elysée
4. Rob HuffLada Vesta
5. Hugo ValenteChevrolet Cruze
6. Gabriele TarquiniHonda Civic
7. Tom ChiltonChevrolet Cruze
8. Tiago MonteiroHonda Civic
9. Tom CoronelChevrolet Cruze
10. Nestor GirolamiHonda Civic
...
13. Matej HomolaChevrolet Cruze

Druhé preteky

1. Sebastien LoebCitroën C-Elysée
2. Jose Maria LopezCitroën C-Elysée
3. Yvan MullerCitroën C-Elysée
4. Gabriele TarquiniHonda Civic
5. Hugo ValenteChevrolet Cruze
6. Jaap van LagenLada Vesta
7. Mehdi BennaniCitroën C-Elysée
8. Norbert MicheliszHonda Civic
9. Tiago MonteiroHonda Civic
10. Tom CoronelChevrolet Cruze
...
15. Matej HomolaChevrolet Cruze

Priebežné výsledky jazdcov

1. Jose Maria Lopez239 bodov
2. Yvan Muller209
3. Sebastien Loeb178
4. Tiago Monteiro108
5. Gabriele Tarquini96
6. Norbert Michelisz86
7. Ma Qing Hua84
...
11. Mehdi Bennani40

Priebežné výsledky tímov (Pohár konštruktérov)

1. Citroën529 bodov
2. Honda366
3. Lada157

Autor: J. Goldberger
Pridať komentár
Bleskovky
UltraGrip
Výsledky testov zimných pneumatík dlhodobo potvrdzujú kvalitu pneumatík radu Goodyear UltraGrip. Aj v najnovšom teste zimných pneumatík pre sezónu 2019 boli pneumatiky Goodyear UltraGrip Performance+ vyhlásené za víťaza testu. Rovnako ako Goodyear UltraGrip 9+ aj táto novinka ponúka tú správnu zmes. Špeciálny plastifikátor na báze živice a rastlinných olejov zaisťuje, že si pneumatiky uchovávajú pružnosť i za nízkych teplôt. To spolu so sofistikovaným dezénom a inovatívnymi 3D priečnymi drážkami zaisťuje, že zimné pneumatiky UltraGrip ponúkajú optimálnu priľnavosť a pohodlie za akýchkoľvek zimných podmienok - na snehu, na ľade, na mokrých i suchých komunikáciách.
Matej-Homola
Slovenský automobilový pretekár Matej Homola dokázal v talianskej Monze obsadiť v 13. pretekoch seriálu TCR veľmi pekné piate miesto, keď sa prepracoval zo 17. miesta na štarte na piatu priečku v cieli. Zviedol pre to niekoľko parádnych súbojov. Svoju rýchlosť z tréningu preniesol do pretekov, vďaka ktorej sa dostavil úspech. "Boli to parádne preteky, poriadne som si zapredbiehal, auto tento raz fungovalo výborne," neskrýval nadšenie po pretekoch slovenský jazdec. "Zobral som výborné body, uvidíme ako dopadne zajtra." Nedeľňajšie štrnáste preteky seriálu TCR však nepriniesli Homolovi želaný výsledok a po kontakte s Talianom Pantiaticcimim skončil s poškodenou prednou nápravou a riadením na 14. mieste.
Nové-Dunlop
Dunlop uvádza na trh nové pneumatiky pre motokros Geomax MX53, ktoré nahrádzajú doterajšie MX52 pre pevný terén. Nové MX53 ponúkajú jazdcom najvyššiu výkonnosť vo svojej triede na širšej škále rôznych povrchov, než akú pokrývala predchádzajúca generácia. V širokom portfóliu pneumatík Geomax značky Dunlop sa nachádzajú medzi MX71 určenými do extra tvrdý povrchy a veľmi všestrannými MX33. Nová technológia Dunlopu posúva úžitkové vlastnosti pneumatík na novú úroveň. Veľkou výhodou nových pneumatík je ich vysoká výkonnosť za rôznych terénnych podmienok. Dopĺňajú pneumatiky strednej kategórie Geomax MX33, ktoré pomáhajú jazdcom vyhrávať preteky MXGP a supercross.