Citroën ovládol WTCC na Slovakia Ringu

Streda, 24 jún 2015

Seriál majstrovstiev sveta cestovných automobilov WTCC pokračoval tento víkend dvoma pretekmi na Slovakia Ringu pri Orechovej Potôni. Po sobotňajšej kvalifikácii, kde prvé tri posty získali Citroëny C-Elysée, si rovnako úspešne viedli aj v nedeľňajších pretekoch a na stupni víťazov obsadili jazdci Citroënu v oboch pretekoch všetky stupienky.

1 Sebastien Loeb
Sebastien Loeb si na Slovensku zopakoval minuloročný úspech a vyhral druhé preteky

Prvé preteky vyhral štvornásobný majster sveta Francúz Yvan Muller pred úradujúcim šampiónom a lídrom priebežného poradia Argentínčanom Jose Mariom Lopezom. Tretie miesto na stupni víťazov obsadil deväťnásobný majster sveta rallye Francúz Sebastien Loeb.

V druhých pretekoch predviedol Sebastien Loeb raketový štart. Už po prvej zákrute po štarte bol na druhej pozícii, aj keď štartoval až z ôsmeho miesta. Loeb nasadil ostré tempo a v priamom súboji sa mu podarilo dostať sa pred vedúceho Taliana Gabriele Tarquiniho. V každom ďalšom kole potom zvyšoval svoj náskok a vzďaľoval svojim súperom. Tarquini v ďalšom priebehu pretekov neodolal Mullerovi ani Lopezovi, ktorí potom prišli za víťazných Loebom do cieľa na druhom a treťom mieste. Štvrtý skončil Tarquini.

2 Sebastien Loeb
Loebovi sa po úspešnej kariére v rallye darí aj v pretekoch cestných automobilov WTCC

Historický zápis do seriálu WTCC urobil slovenský jazdec Matej Homola na Chevrolete Cruze. Pri svojej premiére sa mu nevydarili štarty ani do jedného z dvoch pretekov. V prvej jazde mal technické problémy na svojom aute a v cieli ho klasifikovali na 13. mieste. V druhej jazde mu na štarte zhasol motor a z posledného miesta bol potom v cieli pätnásty.

3 Matej Homola
Matej Homola sa na Slovakia Ringu zapísal do majstrovstiev sveta WTCC ako prvý Slovák

Mladý Homola bol úspešnejší v rovnaký deň ako sa jazdí WTCC pretekoch Európskeho pohára cestovných automobilov ETCC. V súčte bodov z dvoch jázd skončil so svojim Seatom Leon na výbornom druhom mieste za Čechom Petrom Fulínom. Tretí bol Srb Borkovič.

Výsledky majstrovstiev sveta WTCC

Prvé preteky

1. Yvan MullerCitroën C-Elysée
2. José María LópezCitroën C-Elysée
3. Sébastien LoebCitroën C-Elysée
4. Rob HuffLada Vesta
5. Hugo ValenteChevrolet Cruze
6. Gabriele TarquiniHonda Civic
7. Tom ChiltonChevrolet Cruze
8. Tiago MonteiroHonda Civic
9. Tom CoronelChevrolet Cruze
10. Nestor GirolamiHonda Civic
...
13. Matej HomolaChevrolet Cruze

Druhé preteky

1. Sebastien LoebCitroën C-Elysée
2. Jose Maria LopezCitroën C-Elysée
3. Yvan MullerCitroën C-Elysée
4. Gabriele TarquiniHonda Civic
5. Hugo ValenteChevrolet Cruze
6. Jaap van LagenLada Vesta
7. Mehdi BennaniCitroën C-Elysée
8. Norbert MicheliszHonda Civic
9. Tiago MonteiroHonda Civic
10. Tom CoronelChevrolet Cruze
...
15. Matej HomolaChevrolet Cruze

Priebežné výsledky jazdcov

1. Jose Maria Lopez239 bodov
2. Yvan Muller209
3. Sebastien Loeb178
4. Tiago Monteiro108
5. Gabriele Tarquini96
6. Norbert Michelisz86
7. Ma Qing Hua84
...
11. Mehdi Bennani40

Priebežné výsledky tímov (Pohár konštruktérov)

1. Citroën529 bodov
2. Honda366
3. Lada157

Autor: J. Goldberger
Pridať komentár
Bleskovky
Suzuki-Vitara
Japonská automobilka Suzuki vyrobila za uplynulý fiškálny rok 2019 (apríl 2019 až marec 2020) vo svojich výrobných závodoch na celom svete 2,97 (2 966 399) milióna automobilov. Napriek prerušeniu výroby pre pandémiu koronavírusu dokázala automobilka vyprodukovať 87,4 percent objemu predvlaňajšieho rekordného roku, v ktorom značka vyprodukovala 3,39 milióna (3 393 976) vozidiel, čo je najviac vo svojej storočnej histórii. V závodoch Suzuki ďalej pokračoval trend prehlbovania prevahy produkcie závodov mimo Japonska. V zahraničných závodoch počas vlaňajšieho fiškálneho roku vyrobila automobilka 2,02 milióna (2 022 227) vozidiel, kým automobilky v Japonsku len vyše 944 tisíc vozidiel.
Volvo-heng-du
Výrobný závod spoločnosti Volvo Cars v čínskom meste Čcheng-tu, jej najväčší v Číne, získava 100 percent svojej elektrickej energie z obnoviteľných zdrojov. Celkový obnoviteľný energetický mix v celosvetovej výrobnej sieti spoločnosti tak dosiahol 80 percent. Stopercentný energetický mix z obnoviteľných zdrojov v čínskom závode Čcheng-tu je výsledkom čerstvo podpísanej zmluvy o dodávke elektrickej energie a prispeje k zníženiu emisií CO2 v závode o viac ako 11-tisíc ton ročne. Približne 65 percent vyrobenej elektriny pochádza z vodnej energie, zvyšná časť zo slnečnej a veternej energie a iných obnoviteľných zdrojov.
BMW5-digital-world-premie
Priaznivci a fanúšikovia bavorskej značky BMW sú v očakávaní premiéry modelov radu 5 Sedan a praktickejšieho kombi Touring. Avšak vzhľadom na stále platné cestovné obmedzenia na celom svete sa prezentácia nového BMW radu 5 Sedan, nového BMW radu 5 Touring a nového BMW radu 6 Gran Turismo uskutoční v digitálnej forme. Stane sa tak v stredu 27. mája a záujemcovia o internetovú premiéru týchto troch modelov ju môžu sledovať na internete o 08:00 hod. na www.live.bmwgroup.com/en a http://www.live.bmwgroup.com/en>.