Dunlop pre Šesťdňovú. Bude v novembri v Čile.

Streda, 15 august 2018

Medzinárodná šesťdňová motocyklová súťaž je každoročným vyvrcholením enduráckych súperení. Tento rok bude Šesťdňová v Čile od 12. do 17. novembra, kam po jedenástich rokoch znovu zavíta.

1 Enduro 6D 2
Dunlop je pre Šesťdňovú v Čile výhradným dodávateľom obutia pre motocykle

Medzinárodná šesťdňová motocyklová, International SixDays of Enduro (ISDE), privíta v Čile o necelé tri mesiace jazdcov z viac ako 30 krajín sveta. Jej centrum bude opäť, ako už raz predtým, Viña del Mar. Bude to už 93. ročník najväčšieho motocyklového enduro súperenia vo svete.

Medzinárodná šesťdňová motocyklová súťaž je najväčším off-roadovým podujatím na svete. Vybrané tímy, najlepší vytrvalostní jazdci z celého sveta, absolútna svetová enduro elita, sa v závere roka zídu na jednom mieste bojujú o svetovú trofej. Na Slovensku sme Šesťdňovú v Považskej Bystrici mali štyrikrát - v rokoch 1977, 1982, 1991 a 2005.

Jedným z rozhodujúcich faktorov, ktorý v náročnom teréne Šesťdňovej rozhoduje o úspechu tímov i jednotlivcov, sú pneumatiky. Pre tento rok ich výrobu a servis pre Šesťdňovú zverila Medzinárodná motocyklová federácia FIM Dunlopu.

2 Enduro Chile
Špeciálne pneumatiky Dunlop pre náročné šesťdňové jazdenie v teréne

Luca Davide Andreoni, manažér marketingu Dunlop Motorcycle:"Teší nás, že usporiadatelia FIM-ISDE vybrali za partnera Dunlop. Jazdci si budú môcť zvoliť pneumatiky Dunlop Geomax Enduro alebo Dunlop Enduro Mousse. Sú schválené aj pre jazdu po ceste, ponúkajú vyššiu trakciu a ovládateľnosť, maximálnu priľnavosť v zákrutách a nižšie opotrebovávanie na akomkoľvek povrchu. Dunlop ich skonštruoval s kostrou s optimálnou tuhosťou a vyšším profilom. To prispieva k lepšiemu tlmeniu a dáva jazdcom pocit istoty na najrôznejších typoch terénu."

Autor: janGold
Pridať komentár
Bleskovky
Enyaq-iV
V rozvoji eMobility urobila česká automobilka Škoda na Slovensku ďalší krok, keď po predstavení svojich plug-in hybridných modelov Superb iV, Octavia iV a plne elektrických modelov Citigo iV a Enyaq iV dáva do predaja aj domáce nabíjacie stanice, tzv. wallboxy. Sú dostupné v troch variantoch s maximálnou rýchlosťou nabíjania 11 kW/h a možno ich kúpiť v sieti autorizovaných predajcov značky Škoda. Súčasne automobilka pripravuje riešenie nazvané MyŠkoda Powerpass, vďaka ktorému bude možné nabíjať elektromobil kdekoľvek v Európe s čipovou kartou. Na Slovensku bude dostupná po príchode modelu Enyaq iV. Automobilka vybuduje tiež vlastné nabíjacie stanice v sieti autorizovaných predajcov a chce dať druhý život použitým batériám z elektromobilov.
Homola-Spa
Nevyspytateľné počasie trápilo slovenského automobilového pretekára v ďalších pretekoch európskeho seriálu na belgickom okruhu v Spa-Francorchamps. Nesadlo mu počasie, keď v prvý deň pretekov pred víkendom čakal, že trať po daždi vyschne a bude dobré nasadiť "suché" pneumatiky. Do druhých pretekov o deň neskôr, naopak, obul pneumatiky do mokra a trať okruhu rýchlo vyschla. "Myslel som si, že je to dobrá voľba. Žiaľ, od druhého kola prestalo mrholiť, trať začala vysýchať a moje pneumatiky po pár kolách úplne odišli. Každým kolom som už šiel len dozadu," povedal po druhých pretekoch sklamaný Homola. Dva omyly a tak v prvých pretekoch bolo 15. miesto a v druhých bol dvanásty. Po predposlednom kole v Belgicku je Matej Homola na 8. priečke priebežného hodnotenia šampionátu. O dva týždne čakajú slovenského pretekára záverečné preteky seriálu v španielskej Jarame.
Šikyňa
Ďalší diel seriálu majstrovstiev sveta v motokrose sa po troch predchádzajúcich pretekoch v talianskej Mantove konal počas posledného víkendu na úplne novej trati v Španielsku. Slovenský jazdec Richard Šikyňa obsadil v prvej jazde výborné dvanáste miesto a získal deväť bodov. V druhej jazde mal na náročnej pieskovej trať v Lommely, ktorá je považovaná za jednu z najťažších motokrosových tratí na starom kontinente, pád a preteky nedokončil. So 67 bodmi je v priebežnom poradí seriálu na 24. mieste. Richard Šikyňa: "V prvej jazde som polovicu pretekov jazdil na 9. mieste, ale postupne som sa prepadol na dvanáste a mal som dobrý pocit z jazdy aj výsledku. V druhej jazde som mal horší štart, ale postupne som sa prebojoval na 14. miesto. Pár kôl pred koncom som však mal pomerne ťažký pád a preteky som nedokončil. Zlomené nemám nič, tak snáď budem do najbližších pretekov už najbližší víkend v poriadku."