Dunlop pre Šesťdňovú. Bude v novembri v Čile.

Streda, 15 august 2018

Medzinárodná šesťdňová motocyklová súťaž je každoročným vyvrcholením enduráckych súperení. Tento rok bude Šesťdňová v Čile od 12. do 17. novembra, kam po jedenástich rokoch znovu zavíta.

1 Enduro 6D 2
Dunlop je pre Šesťdňovú v Čile výhradným dodávateľom obutia pre motocykle

Medzinárodná šesťdňová motocyklová, International SixDays of Enduro (ISDE), privíta v Čile o necelé tri mesiace jazdcov z viac ako 30 krajín sveta. Jej centrum bude opäť, ako už raz predtým, Viña del Mar. Bude to už 93. ročník najväčšieho motocyklového enduro súperenia vo svete.

Medzinárodná šesťdňová motocyklová súťaž je najväčším off-roadovým podujatím na svete. Vybrané tímy, najlepší vytrvalostní jazdci z celého sveta, absolútna svetová enduro elita, sa v závere roka zídu na jednom mieste bojujú o svetovú trofej. Na Slovensku sme Šesťdňovú v Považskej Bystrici mali štyrikrát - v rokoch 1977, 1982, 1991 a 2005.

Jedným z rozhodujúcich faktorov, ktorý v náročnom teréne Šesťdňovej rozhoduje o úspechu tímov i jednotlivcov, sú pneumatiky. Pre tento rok ich výrobu a servis pre Šesťdňovú zverila Medzinárodná motocyklová federácia FIM Dunlopu.

2 Enduro Chile
Špeciálne pneumatiky Dunlop pre náročné šesťdňové jazdenie v teréne

Luca Davide Andreoni, manažér marketingu Dunlop Motorcycle:"Teší nás, že usporiadatelia FIM-ISDE vybrali za partnera Dunlop. Jazdci si budú môcť zvoliť pneumatiky Dunlop Geomax Enduro alebo Dunlop Enduro Mousse. Sú schválené aj pre jazdu po ceste, ponúkajú vyššiu trakciu a ovládateľnosť, maximálnu priľnavosť v zákrutách a nižšie opotrebovávanie na akomkoľvek povrchu. Dunlop ich skonštruoval s kostrou s optimálnou tuhosťou a vyšším profilom. To prispieva k lepšiemu tlmeniu a dáva jazdcom pocit istoty na najrôznejších typoch terénu."

Autor: janGold
Pridať komentár
Bleskovky
UltraGrip
Výsledky testov zimných pneumatík dlhodobo potvrdzujú kvalitu pneumatík radu Goodyear UltraGrip. Aj v najnovšom teste zimných pneumatík pre sezónu 2019 boli pneumatiky Goodyear UltraGrip Performance+ vyhlásené za víťaza testu. Rovnako ako Goodyear UltraGrip 9+ aj táto novinka ponúka tú správnu zmes. Špeciálny plastifikátor na báze živice a rastlinných olejov zaisťuje, že si pneumatiky uchovávajú pružnosť i za nízkych teplôt. To spolu so sofistikovaným dezénom a inovatívnymi 3D priečnymi drážkami zaisťuje, že zimné pneumatiky UltraGrip ponúkajú optimálnu priľnavosť a pohodlie za akýchkoľvek zimných podmienok - na snehu, na ľade, na mokrých i suchých komunikáciách.
Matej-Homola
Slovenský automobilový pretekár Matej Homola dokázal v talianskej Monze obsadiť v 13. pretekoch seriálu TCR veľmi pekné piate miesto, keď sa prepracoval zo 17. miesta na štarte na piatu priečku v cieli. Zviedol pre to niekoľko parádnych súbojov. Svoju rýchlosť z tréningu preniesol do pretekov, vďaka ktorej sa dostavil úspech. "Boli to parádne preteky, poriadne som si zapredbiehal, auto tento raz fungovalo výborne," neskrýval nadšenie po pretekoch slovenský jazdec. "Zobral som výborné body, uvidíme ako dopadne zajtra." Nedeľňajšie štrnáste preteky seriálu TCR však nepriniesli Homolovi želaný výsledok a po kontakte s Talianom Pantiaticcimim skončil s poškodenou prednou nápravou a riadením na 14. mieste.
Nové-Dunlop
Dunlop uvádza na trh nové pneumatiky pre motokros Geomax MX53, ktoré nahrádzajú doterajšie MX52 pre pevný terén. Nové MX53 ponúkajú jazdcom najvyššiu výkonnosť vo svojej triede na širšej škále rôznych povrchov, než akú pokrývala predchádzajúca generácia. V širokom portfóliu pneumatík Geomax značky Dunlop sa nachádzajú medzi MX71 určenými do extra tvrdý povrchy a veľmi všestrannými MX33. Nová technológia Dunlopu posúva úžitkové vlastnosti pneumatík na novú úroveň. Veľkou výhodou nových pneumatík je ich vysoká výkonnosť za rôznych terénnych podmienok. Dopĺňajú pneumatiky strednej kategórie Geomax MX33, ktoré pomáhajú jazdcom vyhrávať preteky MXGP a supercross.