Dunlop pre Šesťdňovú. Bude v novembri v Čile.

Streda, 15 august 2018

Medzinárodná šesťdňová motocyklová súťaž je každoročným vyvrcholením enduráckych súperení. Tento rok bude Šesťdňová v Čile od 12. do 17. novembra, kam po jedenástich rokoch znovu zavíta.

1 Enduro 6D 2
Dunlop je pre Šesťdňovú v Čile výhradným dodávateľom obutia pre motocykle

Medzinárodná šesťdňová motocyklová, International SixDays of Enduro (ISDE), privíta v Čile o necelé tri mesiace jazdcov z viac ako 30 krajín sveta. Jej centrum bude opäť, ako už raz predtým, Viña del Mar. Bude to už 93. ročník najväčšieho motocyklového enduro súperenia vo svete.

Medzinárodná šesťdňová motocyklová súťaž je najväčším off-roadovým podujatím na svete. Vybrané tímy, najlepší vytrvalostní jazdci z celého sveta, absolútna svetová enduro elita, sa v závere roka zídu na jednom mieste bojujú o svetovú trofej. Na Slovensku sme Šesťdňovú v Považskej Bystrici mali štyrikrát - v rokoch 1977, 1982, 1991 a 2005.

Jedným z rozhodujúcich faktorov, ktorý v náročnom teréne Šesťdňovej rozhoduje o úspechu tímov i jednotlivcov, sú pneumatiky. Pre tento rok ich výrobu a servis pre Šesťdňovú zverila Medzinárodná motocyklová federácia FIM Dunlopu.

2 Enduro Chile
Špeciálne pneumatiky Dunlop pre náročné šesťdňové jazdenie v teréne

Luca Davide Andreoni, manažér marketingu Dunlop Motorcycle:"Teší nás, že usporiadatelia FIM-ISDE vybrali za partnera Dunlop. Jazdci si budú môcť zvoliť pneumatiky Dunlop Geomax Enduro alebo Dunlop Enduro Mousse. Sú schválené aj pre jazdu po ceste, ponúkajú vyššiu trakciu a ovládateľnosť, maximálnu priľnavosť v zákrutách a nižšie opotrebovávanie na akomkoľvek povrchu. Dunlop ich skonštruoval s kostrou s optimálnou tuhosťou a vyšším profilom. To prispieva k lepšiemu tlmeniu a dáva jazdcom pocit istoty na najrôznejších typoch terénu."

Autor: janGold
Pridať komentár
Bleskovky
1-Autíčko
Skupina vysokoškolských študentov prerobila detské elektrické autíčka pre potreby dvoch hendikepovaných deti. Urobili to počas šesťtýždňovej letnej stáže v Technologickom centre Adient v Trenčíne v rámci trinásteho ročníka projektu letnej študentskej stáže. Do projektu sa zapojili talentovaní študenti z viacerých slovenských aj zahraničných vysokých škôl. Projekt zahŕňal návrh, prípravu realizácie a úpravu špeciálnych sedadiel, ako aj ďalších komponentov autíčka. Pracovalo na ňom dvanásť vybraných študentov z vysokých škôl technického smeru z Trenčína, Bratislavy, Brna, Liberca a Edinburgu.
Seat Leon
V posledný júlový týždeň Seat Leon tretej generácie dosiahol významný míľnik, keď od svojho uvedenia na trh sa predal jeden milión exemplárov. Najlepšie predávaný model španielskej značky mal svetovú výstavnú premiéru v októbri 2012 na parížskom autosalóne a krátko na to sa začal predávať. Vďaka úplne novému dizajnu podľa filozofie formula Leon, založenej na harmónii dizajnu a funkčnosti, sa stal najpredávanejším modelom z programu Seatu a prekonal dominanciu modelu Ibiza z predchádzajúcich 30 rokov. Leon tretej generácie, navrhnutý, vyvinutý a vyrábaný v závode Martorell, využíva modulárnu stavebnicu komponentov s priečne uloženým motorom MQB koncernu Volkswagen. Nová stavebnica znamenala skok v oblasti technológie a výroby a kvalita výroby dosiahla štandard koncernu Volkswagen.
Goodyear-Eagle-F1-SuperSport
Nové pneumatiky Eagle F1 SuperSport spoločnosti Goodyear obsadili prvé miesto v teste veľmi vysoko výkonných pneumatík Ultra Ultra High Performance. Test sa konal na skúšobnom okruhu spoločnosti Continental v texaskom Uvalde. Hodnotili sa pneumatiky ôsmich rôznych výrobcov, vrátane značiek Continental a Michelin na vozidle BMW M2 s pneumatikami rozmeru 245/35 R19 na prednej náprave a 265/35 R19 vzadu. Pokrýval všetky hlavné disciplíny obvyklé v testoch pneumatík, vrátane hodnotenia ovládateľnosti za sucha i mokra, brzdných vlastností na suchom i mokrom povrchu, sklonu k aquaplaningu, valivého odporu, hlučnosti a pohodlia pre vodiča.