Dunlop pre Šesťdňovú. Bude v novembri v Čile.

Streda, 15 august 2018

Medzinárodná šesťdňová motocyklová súťaž je každoročným vyvrcholením enduráckych súperení. Tento rok bude Šesťdňová v Čile od 12. do 17. novembra, kam po jedenástich rokoch znovu zavíta.

1 Enduro 6D 2
Dunlop je pre Šesťdňovú v Čile výhradným dodávateľom obutia pre motocykle

Medzinárodná šesťdňová motocyklová, International SixDays of Enduro (ISDE), privíta v Čile o necelé tri mesiace jazdcov z viac ako 30 krajín sveta. Jej centrum bude opäť, ako už raz predtým, Viña del Mar. Bude to už 93. ročník najväčšieho motocyklového enduro súperenia vo svete.

Medzinárodná šesťdňová motocyklová súťaž je najväčším off-roadovým podujatím na svete. Vybrané tímy, najlepší vytrvalostní jazdci z celého sveta, absolútna svetová enduro elita, sa v závere roka zídu na jednom mieste bojujú o svetovú trofej. Na Slovensku sme Šesťdňovú v Považskej Bystrici mali štyrikrát - v rokoch 1977, 1982, 1991 a 2005.

Jedným z rozhodujúcich faktorov, ktorý v náročnom teréne Šesťdňovej rozhoduje o úspechu tímov i jednotlivcov, sú pneumatiky. Pre tento rok ich výrobu a servis pre Šesťdňovú zverila Medzinárodná motocyklová federácia FIM Dunlopu.

2 Enduro Chile
Špeciálne pneumatiky Dunlop pre náročné šesťdňové jazdenie v teréne

Luca Davide Andreoni, manažér marketingu Dunlop Motorcycle:"Teší nás, že usporiadatelia FIM-ISDE vybrali za partnera Dunlop. Jazdci si budú môcť zvoliť pneumatiky Dunlop Geomax Enduro alebo Dunlop Enduro Mousse. Sú schválené aj pre jazdu po ceste, ponúkajú vyššiu trakciu a ovládateľnosť, maximálnu priľnavosť v zákrutách a nižšie opotrebovávanie na akomkoľvek povrchu. Dunlop ich skonštruoval s kostrou s optimálnou tuhosťou a vyšším profilom. To prispieva k lepšiemu tlmeniu a dáva jazdcom pocit istoty na najrôznejších typoch terénu."

Autor: janGold
Pridať komentár
Bleskovky
skoda-scala-monte-carlo
Škoda rozširuje ponuku nového kompaktného modelu Scala a mestského crossoveru Kamiq o verziu Monte Carlo. Monte Carlo odkazuje na úspešnú pretekársku históriu značky Škoda. Výrazné čierne dizajnové prvky a čierny nápis Škoda na zadnej strane dodávajú vozidlám ešte športovejší vzhľad. Nová Škoda Scala vo verzii Monte Carlo začína na cene 18 100 eur a cena kompaktného SUV Kamig Monte Carlo sa odvíja od ceny 19 690 eur. Záujemcovia si môžu model Scala a Kamiq vo verzii Monte Carlo nakonfigurovať online, alebo si ho objednať u predajcov. V Škode veria, že verzie Monte Carlo zdôraznia športový a dynamický charakter vozidiel modelov Scala a Kamiq, tiež že veľké kolesá a zvučný názov oslovia zákazníkov, ktorí ocenia štýl a emocionálny a lifestylový dizajn oboch modelov.
World-Endurance
Goodyear bude od úvodných pretekov sezóny 2020 dodávať pre Svetový pohár cestovných automobilov najnovšiu generáciu svojich pretekárskych pneumatík Goodyear Eagle F1 SuperSport vo verziách bez dezénu i do dažďa. Značka Goodyear je tak oficiálnym dodávateľom pneumatík pre World Touring Car Cup (WTCR). Na základe oficiálneho výberového konania FIA bude Goodyear partnerom seriálu po dobu najbližších troch rokov, v sezónach 2020 až 2022. V sezóne 2020 bude desať pretekov na troch svetadieloch – v Maroku, Maďarsku, Nemecku, Slovensku, Portugalsku, Španielsku, Číne, Južnej Kórei a Macau. Záverečné preteky sezóny sa uskutočnia v Malajzii. Každé podujatie pozostáva z troch samostatných pretekov, takže spolu bude súčasťou pretekárskeho kalendára sezóny tridsať napínavých pretekov.
Auto-komunikuje
Budem mať na najbližšom semafore zelenú ak budem pokračovať v jazde touto rýchlosťou? Odpoveď na túto otázku už od technológie, ktorú pripravuje SEAT-u v spolupráci s ministerstvom dopravy, magistrátom Barcelony a spoločnosťou ETRA úspešne prepája vozidlá so semaformi a centrálnym dispečingom riadenia premávky, takže vodiči dostávajú informácie o aktuálnej situácii. Projekt okrem toho umožňuje informácie o nehodách na diaľniciach zasielať rovno do vozidiel bez nutnosti využívať na to premenlivé informačné tabule. Automobily a infraštruktúra sú navzájom prepojené pomocou cloudu mobilným dátovým pripojením s reakčnou dobou 300 milisekúnd. Projekt prepája vozidlá so semaformi a informačnými panelmi prostredníctvom platformy DGT 3.0 a vodiči dostávajú v predstihu upozornenie o statuse najbližších semaforov, aby mohli podľa toho prispôsobiť rýchlosť jazdy. Dopravné informácie sa zobrazujú v reálnom čase na displejoch v automobiloch.