Dunlop pre Šesťdňovú. Bude v novembri v Čile.

Streda, 15 august 2018

Medzinárodná šesťdňová motocyklová súťaž je každoročným vyvrcholením enduráckych súperení. Tento rok bude Šesťdňová v Čile od 12. do 17. novembra, kam po jedenástich rokoch znovu zavíta.

1 Enduro 6D 2
Dunlop je pre Šesťdňovú v Čile výhradným dodávateľom obutia pre motocykle

Medzinárodná šesťdňová motocyklová, International SixDays of Enduro (ISDE), privíta v Čile o necelé tri mesiace jazdcov z viac ako 30 krajín sveta. Jej centrum bude opäť, ako už raz predtým, Viña del Mar. Bude to už 93. ročník najväčšieho motocyklového enduro súperenia vo svete.

Medzinárodná šesťdňová motocyklová súťaž je najväčším off-roadovým podujatím na svete. Vybrané tímy, najlepší vytrvalostní jazdci z celého sveta, absolútna svetová enduro elita, sa v závere roka zídu na jednom mieste bojujú o svetovú trofej. Na Slovensku sme Šesťdňovú v Považskej Bystrici mali štyrikrát - v rokoch 1977, 1982, 1991 a 2005.

Jedným z rozhodujúcich faktorov, ktorý v náročnom teréne Šesťdňovej rozhoduje o úspechu tímov i jednotlivcov, sú pneumatiky. Pre tento rok ich výrobu a servis pre Šesťdňovú zverila Medzinárodná motocyklová federácia FIM Dunlopu.

2 Enduro Chile
Špeciálne pneumatiky Dunlop pre náročné šesťdňové jazdenie v teréne

Luca Davide Andreoni, manažér marketingu Dunlop Motorcycle:"Teší nás, že usporiadatelia FIM-ISDE vybrali za partnera Dunlop. Jazdci si budú môcť zvoliť pneumatiky Dunlop Geomax Enduro alebo Dunlop Enduro Mousse. Sú schválené aj pre jazdu po ceste, ponúkajú vyššiu trakciu a ovládateľnosť, maximálnu priľnavosť v zákrutách a nižšie opotrebovávanie na akomkoľvek povrchu. Dunlop ich skonštruoval s kostrou s optimálnou tuhosťou a vyšším profilom. To prispieva k lepšiemu tlmeniu a dáva jazdcom pocit istoty na najrôznejších typoch terénu."

Autor: janGold
Pridať komentár
Bleskovky
Kona-Electric
Hyundai Kona Electric prekročil ku koncu júna tohto roku hranicu stotisíc predaných kusov tohto elektrického modelu. Predajný úspech kompaktného elektrického SUV podčiarkujú aj mnohé významné ocenenia, ktoré Kona EV od uvedenia na trh v roku 2018 získal. Kórejská automobilka plánuje do roku 2025 predávať ročne 560 000 elektrických modelov a zužitkovať tak globálny úspech modelu Kona Electric.
Suzuki-Vitara
Japonská automobilka Suzuki vyrobila za uplynulý fiškálny rok 2019 (apríl 2019 až marec 2020) vo svojich výrobných závodoch na celom svete 2,97 (2 966 399) milióna automobilov. Napriek prerušeniu výroby pre pandémiu koronavírusu dokázala automobilka vyprodukovať 87,4 percent objemu predvlaňajšieho rekordného roku, v ktorom značka vyprodukovala 3,39 milióna (3 393 976) vozidiel, čo je najviac vo svojej storočnej histórii. V závodoch Suzuki ďalej pokračoval trend prehlbovania prevahy produkcie závodov mimo Japonska. V zahraničných závodoch počas vlaňajšieho fiškálneho roku vyrobila automobilka 2,02 milióna (2 022 227) vozidiel, kým automobilky v Japonsku len vyše 944 tisíc vozidiel.
Volvo-heng-du
Výrobný závod spoločnosti Volvo Cars v čínskom meste Čcheng-tu, jej najväčší v Číne, získava 100 percent svojej elektrickej energie z obnoviteľných zdrojov. Celkový obnoviteľný energetický mix v celosvetovej výrobnej sieti spoločnosti tak dosiahol 80 percent. Stopercentný energetický mix z obnoviteľných zdrojov v čínskom závode Čcheng-tu je výsledkom čerstvo podpísanej zmluvy o dodávke elektrickej energie a prispeje k zníženiu emisií CO2 v závode o viac ako 11-tisíc ton ročne. Približne 65 percent vyrobenej elektriny pochádza z vodnej energie, zvyšná časť zo slnečnej a veternej energie a iných obnoviteľných zdrojov.