Dvanásťročný Búlik zbieral body v Španielsku

Štvrtok, 19 apríl 2018

Slovenský juniorský reprezentant, iba 12ročný Michal Búlik, začal minulý víkend už svoju tretiu sezónu v majstrovstvách Španielska parádne, keď v triede Moto4 si odnáša prvé tohtoročné body.

1 Michal Bulik
Michal Búlik, 12ročný Slovák zo Skalice, získal v Španielsku v Moto4 prvé body

Dvanásťročný Skaličan Michal Búlik má za sebou prvé tohtoročné preteky medzinárodných majstrovstiev Španielska. Z kraja Dona Quijota si vezie domov 6 bodov za 15. a 11. miesto, z pretekov, na ktorých sa zúčastnili pretekári z 26 štátov sveta.

V úvodnom kvalifikačnom tréningu sa nášmu juniorovi príliš nedarilo a jeho dosiahnutý čas stačil na 13. miesto. V druhej kvalifikácii, v jej poslednej časti, zajazdil okruh v čase, ktorý ho dostal na ôsmu pozíciu. V súčte časov z oboch kvalifikácii to znamenalo deviatu priečku na štarte 35 pretekárov triedy 85GP/Moto4.

Prvé preteky skomplikoval dážď a náš junior, ktorý nemá veľa najazdené na mokrej trati, skončil vo svojej triede na 15. mieste. V nedeľu počas druhých pretekov sa počasie umúdrilo, fúkal však silný vietor. Štart z 9. priečky sa Michalovi príliš nevydaril, no po prvom kole bol už opäť blízko deviatej pozícii a v cieli vo svojej triede 85GT/Moto4 skončil jedenásty.

Očakávania pred víkendom boli v tíme väčšie, na druhej strane však preteky prebehli bez pádu a 12ročný Michal si vezie na Slovensko prvé tohtoročné body. Motorka bola rýchla a mechanici z tímu Héctora Faubela, za ktorý jazdí, pracovali perfektne. Na najbližších pretekoch to môže byť pre mladého Slováka ešte lepšie.

1 Michal Bulik 2 Michal Bulik 3 Michal Bulik
Autor: jGold
Foto: M. Búlik
Pridať komentár
Bleskovky
mini-vision-urbanaut
Pri predstavovaní virtuálnej štúdie Mini Vision Urbanaut v novembri 2020 odhalila značka MINI úplne novú interpretáciu mobility prostredníctvom inovatívnej vízie využitia priestoru. Spoločnosť BMW, ktorej súčasťou Mini je, teraz predstavuje fyzický model automobilu, ktorý záujemcom umožní intenzívnejší kontakt s priestorovým konceptom a použitými trvalo udržateľnými materiálmi. Model zažije svoju svetovú premiéru 1. júla 2021 na konferencii DLD Summer. Nový Mini Vision Urbanaut bližšie predstavíme spolu s fotogalériou obrázkov v najbližších dňoch.
VW-Slovakia
Volkswagen Slovakia avizuje v tejto náročnej koronavírusovej situácii sto voľných pracovných miest. Nových zamestnancov hľadá na montážne linky vozidiel pre svoj výrobný závod v Devínskej Novej Vsi. Dopyt po nových zamestnancoch súvisí s dynamickým vývojom výrobného plánu, ktorý je podmienený aktuálnym nárastom dopytu nových automobilov na svetových trhoch. Volkswagen Slovakia tak potvrdzuje pozíciu podniku ako stabilného a spoľahlivého zamestnávateľa, v ktorom vyše 40 % zamestnancov pracuje nepretržite viac ako 10 rokov. V horizonte najbližších rokov očakáva podnik v súvislosti s príchodom nových generácií modelov Volkswagen Passat a Škoda Superb vytvorenie ďalších približne dvetisíc nových pracovných miest.
1-Eli-Tomac
Pneumatiky Dunlop Geomax MX53 pre motokros dostali ocenenie Výrobok roka 2020. Po rozsiahlom testovaní je to výraz uznania za ich úžitkové vlastností a dlhú životnosť. Testy organizoval špecializovaný Cross Magazin. Ocenenie sa motokrosovým pneumatikám dostalo za vlastnosti na stredne tvrdom až tvrdom teréne a za životnosť, ktorú preukázali v testoch. Dunlop Geomax MX53 nielen že predstavujú pokrok v porovnaní s predchádzajúcou generáciou Geomax MX52, ale sú kompromis medzi úžitkovými vlastnosťami a dlhou životnosťou. Pneumatikám Dunlop Geomax dôverujú poprední motocykloví výrobcovia, ktorí ich používajú na prvotnú výbavu svojich motocyklov, ale aj víťazní jazdci a tímy z majstrovstiev sveta v motokrose MXGP a Monster Energy Supercross.