Dvanásťročný Búlik zbieral body v Španielsku

Štvrtok, 19 apríl 2018

Slovenský juniorský reprezentant, iba 12ročný Michal Búlik, začal minulý víkend už svoju tretiu sezónu v majstrovstvách Španielska parádne, keď v triede Moto4 si odnáša prvé tohtoročné body.

1 Michal Bulik
Michal Búlik, 12ročný Slovák zo Skalice, získal v Španielsku v Moto4 prvé body

Dvanásťročný Skaličan Michal Búlik má za sebou prvé tohtoročné preteky medzinárodných majstrovstiev Španielska. Z kraja Dona Quijota si vezie domov 6 bodov za 15. a 11. miesto, z pretekov, na ktorých sa zúčastnili pretekári z 26 štátov sveta.

V úvodnom kvalifikačnom tréningu sa nášmu juniorovi príliš nedarilo a jeho dosiahnutý čas stačil na 13. miesto. V druhej kvalifikácii, v jej poslednej časti, zajazdil okruh v čase, ktorý ho dostal na ôsmu pozíciu. V súčte časov z oboch kvalifikácii to znamenalo deviatu priečku na štarte 35 pretekárov triedy 85GP/Moto4.

Prvé preteky skomplikoval dážď a náš junior, ktorý nemá veľa najazdené na mokrej trati, skončil vo svojej triede na 15. mieste. V nedeľu počas druhých pretekov sa počasie umúdrilo, fúkal však silný vietor. Štart z 9. priečky sa Michalovi príliš nevydaril, no po prvom kole bol už opäť blízko deviatej pozícii a v cieli vo svojej triede 85GT/Moto4 skončil jedenásty.

Očakávania pred víkendom boli v tíme väčšie, na druhej strane však preteky prebehli bez pádu a 12ročný Michal si vezie na Slovensko prvé tohtoročné body. Motorka bola rýchla a mechanici z tímu Héctora Faubela, za ktorý jazdí, pracovali perfektne. Na najbližších pretekoch to môže byť pre mladého Slováka ešte lepšie.

1 Michal Bulik 2 Michal Bulik 3 Michal Bulik
Autor: jGold
Foto: M. Búlik
Pridať komentár
Bleskovky
Suzuki-Vitara
Japonská automobilka Suzuki vyrobila za uplynulý fiškálny rok 2019 (apríl 2019 až marec 2020) vo svojich výrobných závodoch na celom svete 2,97 (2 966 399) milióna automobilov. Napriek prerušeniu výroby pre pandémiu koronavírusu dokázala automobilka vyprodukovať 87,4 percent objemu predvlaňajšieho rekordného roku, v ktorom značka vyprodukovala 3,39 milióna (3 393 976) vozidiel, čo je najviac vo svojej storočnej histórii. V závodoch Suzuki ďalej pokračoval trend prehlbovania prevahy produkcie závodov mimo Japonska. V zahraničných závodoch počas vlaňajšieho fiškálneho roku vyrobila automobilka 2,02 milióna (2 022 227) vozidiel, kým automobilky v Japonsku len vyše 944 tisíc vozidiel.
Volvo-heng-du
Výrobný závod spoločnosti Volvo Cars v čínskom meste Čcheng-tu, jej najväčší v Číne, získava 100 percent svojej elektrickej energie z obnoviteľných zdrojov. Celkový obnoviteľný energetický mix v celosvetovej výrobnej sieti spoločnosti tak dosiahol 80 percent. Stopercentný energetický mix z obnoviteľných zdrojov v čínskom závode Čcheng-tu je výsledkom čerstvo podpísanej zmluvy o dodávke elektrickej energie a prispeje k zníženiu emisií CO2 v závode o viac ako 11-tisíc ton ročne. Približne 65 percent vyrobenej elektriny pochádza z vodnej energie, zvyšná časť zo slnečnej a veternej energie a iných obnoviteľných zdrojov.
BMW5-digital-world-premie
Priaznivci a fanúšikovia bavorskej značky BMW sú v očakávaní premiéry modelov radu 5 Sedan a praktickejšieho kombi Touring. Avšak vzhľadom na stále platné cestovné obmedzenia na celom svete sa prezentácia nového BMW radu 5 Sedan, nového BMW radu 5 Touring a nového BMW radu 6 Gran Turismo uskutoční v digitálnej forme. Stane sa tak v stredu 27. mája a záujemcovia o internetovú premiéru týchto troch modelov ju môžu sledovať na internete o 08:00 hod. na www.live.bmwgroup.com/en a http://www.live.bmwgroup.com/en>.