Dvanásťročný Búlik zbieral body v Španielsku

Štvrtok, 19 apríl 2018

Slovenský juniorský reprezentant, iba 12ročný Michal Búlik, začal minulý víkend už svoju tretiu sezónu v majstrovstvách Španielska parádne, keď v triede Moto4 si odnáša prvé tohtoročné body.

1 Michal Bulik
Michal Búlik, 12ročný Slovák zo Skalice, získal v Španielsku v Moto4 prvé body

Dvanásťročný Skaličan Michal Búlik má za sebou prvé tohtoročné preteky medzinárodných majstrovstiev Španielska. Z kraja Dona Quijota si vezie domov 6 bodov za 15. a 11. miesto, z pretekov, na ktorých sa zúčastnili pretekári z 26 štátov sveta.

V úvodnom kvalifikačnom tréningu sa nášmu juniorovi príliš nedarilo a jeho dosiahnutý čas stačil na 13. miesto. V druhej kvalifikácii, v jej poslednej časti, zajazdil okruh v čase, ktorý ho dostal na ôsmu pozíciu. V súčte časov z oboch kvalifikácii to znamenalo deviatu priečku na štarte 35 pretekárov triedy 85GP/Moto4.

Prvé preteky skomplikoval dážď a náš junior, ktorý nemá veľa najazdené na mokrej trati, skončil vo svojej triede na 15. mieste. V nedeľu počas druhých pretekov sa počasie umúdrilo, fúkal však silný vietor. Štart z 9. priečky sa Michalovi príliš nevydaril, no po prvom kole bol už opäť blízko deviatej pozícii a v cieli vo svojej triede 85GT/Moto4 skončil jedenásty.

Očakávania pred víkendom boli v tíme väčšie, na druhej strane však preteky prebehli bez pádu a 12ročný Michal si vezie na Slovensko prvé tohtoročné body. Motorka bola rýchla a mechanici z tímu Héctora Faubela, za ktorý jazdí, pracovali perfektne. Na najbližších pretekoch to môže byť pre mladého Slováka ešte lepšie.

1 Michal Bulik 2 Michal Bulik 3 Michal Bulik
Autor: jGold
Foto: M. Búlik
Pridať komentár
Bleskovky
1-Sikyna-Imola
Seriál majstrovstiev sveta v motokrose pokračoval v talianskej Imole pätnástym kolom. Jazdcov čakala rýchla a náročná trať na slávnom Autodrome Enza a Dina Ferrariho. Richard Šikyňa (MX Slovakia - JD Gunnex KTM RT), jediný Slovák v štartovom poli, si v kvalifikácii triedy KTM 250 SXF vyjazdil 17. priečku. V pretekoch v úvode prvej jazdy po kolízii s iným jazdcom a poškodení motocykla z pretekov odstúpil. V druhej jazde aj napriek technickým problémom bol v cieli na 14. mieste a pripísal si ďalších 7 bodov do priebežného hodnotenia seriálu. So 105 bodmi mu patrí 22. miesto priebežného hodnotenia.
1-Autíčko
Skupina vysokoškolských študentov prerobila detské elektrické autíčka pre potreby dvoch hendikepovaných deti. Urobili to počas šesťtýždňovej letnej stáže v Technologickom centre Adient v Trenčíne v rámci trinásteho ročníka projektu letnej študentskej stáže. Do projektu sa zapojili talentovaní študenti z viacerých slovenských aj zahraničných vysokých škôl. Projekt zahŕňal návrh, prípravu realizácie a úpravu špeciálnych sedadiel, ako aj ďalších komponentov autíčka. Pracovalo na ňom dvanásť vybraných študentov z vysokých škôl technického smeru z Trenčína, Bratislavy, Brna, Liberca a Edinburgu.
Seat Leon
V posledný júlový týždeň Seat Leon tretej generácie dosiahol významný míľnik, keď od svojho uvedenia na trh sa predal jeden milión exemplárov. Najlepšie predávaný model španielskej značky mal svetovú výstavnú premiéru v októbri 2012 na parížskom autosalóne a krátko na to sa začal predávať. Vďaka úplne novému dizajnu podľa filozofie formula Leon, založenej na harmónii dizajnu a funkčnosti, sa stal najpredávanejším modelom z programu Seatu a prekonal dominanciu modelu Ibiza z predchádzajúcich 30 rokov. Leon tretej generácie, navrhnutý, vyvinutý a vyrábaný v závode Martorell, využíva modulárnu stavebnicu komponentov s priečne uloženým motorom MQB koncernu Volkswagen. Nová stavebnica znamenala skok v oblasti technológie a výroby a kvalita výroby dosiahla štandard koncernu Volkswagen.