Dvanásťročný Búlik zbieral body v Španielsku

Štvrtok, 19 apríl 2018

Slovenský juniorský reprezentant, iba 12ročný Michal Búlik, začal minulý víkend už svoju tretiu sezónu v majstrovstvách Španielska parádne, keď v triede Moto4 si odnáša prvé tohtoročné body.

1 Michal Bulik
Michal Búlik, 12ročný Slovák zo Skalice, získal v Španielsku v Moto4 prvé body

Dvanásťročný Skaličan Michal Búlik má za sebou prvé tohtoročné preteky medzinárodných majstrovstiev Španielska. Z kraja Dona Quijota si vezie domov 6 bodov za 15. a 11. miesto, z pretekov, na ktorých sa zúčastnili pretekári z 26 štátov sveta.

V úvodnom kvalifikačnom tréningu sa nášmu juniorovi príliš nedarilo a jeho dosiahnutý čas stačil na 13. miesto. V druhej kvalifikácii, v jej poslednej časti, zajazdil okruh v čase, ktorý ho dostal na ôsmu pozíciu. V súčte časov z oboch kvalifikácii to znamenalo deviatu priečku na štarte 35 pretekárov triedy 85GP/Moto4.

Prvé preteky skomplikoval dážď a náš junior, ktorý nemá veľa najazdené na mokrej trati, skončil vo svojej triede na 15. mieste. V nedeľu počas druhých pretekov sa počasie umúdrilo, fúkal však silný vietor. Štart z 9. priečky sa Michalovi príliš nevydaril, no po prvom kole bol už opäť blízko deviatej pozícii a v cieli vo svojej triede 85GT/Moto4 skončil jedenásty.

Očakávania pred víkendom boli v tíme väčšie, na druhej strane však preteky prebehli bez pádu a 12ročný Michal si vezie na Slovensko prvé tohtoročné body. Motorka bola rýchla a mechanici z tímu Héctora Faubela, za ktorý jazdí, pracovali perfektne. Na najbližších pretekoch to môže byť pre mladého Slováka ešte lepšie.

1 Michal Bulik 2 Michal Bulik 3 Michal Bulik
Autor: jGold
Foto: M. Búlik
Pridať komentár
Bleskovky
UltraGrip
Výsledky testov zimných pneumatík dlhodobo potvrdzujú kvalitu pneumatík radu Goodyear UltraGrip. Aj v najnovšom teste zimných pneumatík pre sezónu 2019 boli pneumatiky Goodyear UltraGrip Performance+ vyhlásené za víťaza testu. Rovnako ako Goodyear UltraGrip 9+ aj táto novinka ponúka tú správnu zmes. Špeciálny plastifikátor na báze živice a rastlinných olejov zaisťuje, že si pneumatiky uchovávajú pružnosť i za nízkych teplôt. To spolu so sofistikovaným dezénom a inovatívnymi 3D priečnymi drážkami zaisťuje, že zimné pneumatiky UltraGrip ponúkajú optimálnu priľnavosť a pohodlie za akýchkoľvek zimných podmienok - na snehu, na ľade, na mokrých i suchých komunikáciách.
Matej-Homola
Slovenský automobilový pretekár Matej Homola dokázal v talianskej Monze obsadiť v 13. pretekoch seriálu TCR veľmi pekné piate miesto, keď sa prepracoval zo 17. miesta na štarte na piatu priečku v cieli. Zviedol pre to niekoľko parádnych súbojov. Svoju rýchlosť z tréningu preniesol do pretekov, vďaka ktorej sa dostavil úspech. "Boli to parádne preteky, poriadne som si zapredbiehal, auto tento raz fungovalo výborne," neskrýval nadšenie po pretekoch slovenský jazdec. "Zobral som výborné body, uvidíme ako dopadne zajtra." Nedeľňajšie štrnáste preteky seriálu TCR však nepriniesli Homolovi želaný výsledok a po kontakte s Talianom Pantiaticcimim skončil s poškodenou prednou nápravou a riadením na 14. mieste.
Nové-Dunlop
Dunlop uvádza na trh nové pneumatiky pre motokros Geomax MX53, ktoré nahrádzajú doterajšie MX52 pre pevný terén. Nové MX53 ponúkajú jazdcom najvyššiu výkonnosť vo svojej triede na širšej škále rôznych povrchov, než akú pokrývala predchádzajúca generácia. V širokom portfóliu pneumatík Geomax značky Dunlop sa nachádzajú medzi MX71 určenými do extra tvrdý povrchy a veľmi všestrannými MX33. Nová technológia Dunlopu posúva úžitkové vlastnosti pneumatík na novú úroveň. Veľkou výhodou nových pneumatík je ich vysoká výkonnosť za rôznych terénnych podmienok. Dopĺňajú pneumatiky strednej kategórie Geomax MX33, ktoré pomáhajú jazdcom vyhrávať preteky MXGP a supercross.