Európsky Dakar? - Central Europe Rally

Pondelok, 10 marec 2008

Tak predsa bude Dakar. Nie síce na africkom kontinente, ale so štartom a cieľom v Maďarsku – z Budapešti do Rumunska a odtiaľ na Balaton, kde bude cieľ.

Central Europe Rally Central Europe Rally

Dakar má náhradu. Je ňou novovzniknutý seriál menších a kratších súťaží nazvaný Dakar Series. Jeho prvou časťou bude Central Europe Rally. Uskutoční sa v termíne od 20. do 26. apríla v Maďarsku a Rumunsku. Prípravy na podujatie sú v plnom prúde a tímy už ohlasujú zostavy svojich posádok.

Aj spoločnosť Mitsubishi Motors Corporation a jej "sestra" MMSP, ktoré sa špecializujú na motoristický šport oznámili, že tím Repsol Mitsubishi Ralliart sa zúčastní na podujatí Central Europe Rally. Zostava súťažných posádok tímu Mitsubishi budú tvoriť Luc Alphand/Gilles Picard a Stéphane Peterhansel/Jean-Paul Cottret z Francúzska, japonsko-francúzska posádka Hiroshi Masuoka/Pascal Maimon a Joan Nani Roma/Lucas Cruz zo Španielska. Všetky štyri posádky boli nominované aj na zrušenú Rally Dakar 2008 spolu s najnovšími špeciálmi Pajero/Montero Evolution.

Central Europe Rally Central Europe Rally

Štart súťaže Central Europe Rally bude v Budapešti v nedeľu 20. apríla 2008. Harmonogram novej rallye ráta so siedmimi súťažnými etapami v Maďarsku a Rumunsku, pričom cieľ súťaže bbude na Balatone v sobotu 26. apríla 2008. Celková trasa tejto rallye meria 3061 km, vrátane 1570 km špeciálnych úsekov. Podujatie nemá za cieľ nahradiť Rally Dakar, ktoré zostane po roku 2009 aj naďalej základným pilierom ostatných sérií súťaží Dakar organizovaných v priebehu sezóny. Central Europe Rally je prvým podujatím, ktoré odštartuje túto novú sériu.

Na podujatiach seriálu budú štartovať automobily i motocykle. Istá na prvom podujatí Central Europe Rally je účasť slovenského motocyklového reprezentanta Ivana Jakeša. Štartovať by mal aj na ďalšom v Portugalsku a Španielsku a chcel by štartovať koncom roku aj na treťom, ktoré sa bude jazdiť v Južnej Amerike.

Autor: J. Goldberger
Pridať komentár
Bleskovky
lexus-lbx-venezia
Lexus sa už po siedmy raz vracia ako oficiálne vozidlo medzinárodného filmového festivalu v Benátkach a potvrdzuje, že je patrí k svetu svetovej kinematografie. Nový kompaktný crossover LBX bude súčasťou flotily elektrifikovaných vozidiel Lexus pre luxusnú prepravu VIP účastníkov festivalu. Medzi hercami, ktorí sa objavia na červenom koberci, budú okrem iných Zendaya (Spider Man: Bez domova), Mike Faist (West Side Story), Josh O’Connor (Koruna) či Caroline Murino (Casino Royale). V poradí 80. ročník festivalu sa bude konať na benátskom Lide od 30. augusta do 9. septembra.
mini-cooper-s-countryman
Britský výrobca automobilov prichádza v edícii Uncharted so zaujímavou ponukou, modelom Mini Cooper S Countryman ALL 4. V exkluzívnom laku ponúka edičný Countryman so štvorvalcovým motorom s výkonom 131 kW/178k a technológiou s dvojitým preplňovaním. Výsledkom je zaručená športová zábava a možnosti všestranného využitia. Model s pohonom všetkých kolies je zábavou na asfaltovej ceste i v teréne, a svojou trakciou dokáže presvedčiť aj na piesku. Mini Countryman v edícii Uncharted je vďaka silnému motoru a pohonu všetkých kolies doma tak na asfaltových cestách, ako aj v teréne.
merc-S63-E
Nový Mercedes-AMG S 63 E Performance, špičkový model zo segmentu luxusných sedanov, si odteraz môže zákazník objednať u predajcov značky Mercedes-Benz na celom Slovensku. Objednať sa dá aj editovaná verzia AMG S 63 E Performance Edition 1 ako exkluzívny model. Výkonný hybrid využíva technológie formuly 1. Nový mercedes spája najlepší výkon vo svojej triede s výnimočným komfortným zážitkom a takmer bezhlučným jazdením na elektrický pohon. Model E Performance kombinuje 4,0-litrový motor AMG V8 biturbo s hybridným hnacím ústrojenstvom špecifickým pre AMG a novou konštrukčnou úrovňou vysokovýkonného akumulátora AMG (HPB). Čisto elektrický dojazd sa tým zvyšuje na 33 km. Cena najvýkonnejšieho modelu S v histórii začína na čiastke 223 554 eur.