Európsky Dakar? - Central Europe Rally

Pondelok, 10 marec 2008

Tak predsa bude Dakar. Nie síce na africkom kontinente, ale so štartom a cieľom v Maďarsku – z Budapešti do Rumunska a odtiaľ na Balaton, kde bude cieľ.

Central Europe Rally Central Europe Rally

Dakar má náhradu. Je ňou novovzniknutý seriál menších a kratších súťaží nazvaný Dakar Series. Jeho prvou časťou bude Central Europe Rally. Uskutoční sa v termíne od 20. do 26. apríla v Maďarsku a Rumunsku. Prípravy na podujatie sú v plnom prúde a tímy už ohlasujú zostavy svojich posádok.

Aj spoločnosť Mitsubishi Motors Corporation a jej "sestra" MMSP, ktoré sa špecializujú na motoristický šport oznámili, že tím Repsol Mitsubishi Ralliart sa zúčastní na podujatí Central Europe Rally. Zostava súťažných posádok tímu Mitsubishi budú tvoriť Luc Alphand/Gilles Picard a Stéphane Peterhansel/Jean-Paul Cottret z Francúzska, japonsko-francúzska posádka Hiroshi Masuoka/Pascal Maimon a Joan Nani Roma/Lucas Cruz zo Španielska. Všetky štyri posádky boli nominované aj na zrušenú Rally Dakar 2008 spolu s najnovšími špeciálmi Pajero/Montero Evolution.

Central Europe Rally Central Europe Rally

Štart súťaže Central Europe Rally bude v Budapešti v nedeľu 20. apríla 2008. Harmonogram novej rallye ráta so siedmimi súťažnými etapami v Maďarsku a Rumunsku, pričom cieľ súťaže bbude na Balatone v sobotu 26. apríla 2008. Celková trasa tejto rallye meria 3061 km, vrátane 1570 km špeciálnych úsekov. Podujatie nemá za cieľ nahradiť Rally Dakar, ktoré zostane po roku 2009 aj naďalej základným pilierom ostatných sérií súťaží Dakar organizovaných v priebehu sezóny. Central Europe Rally je prvým podujatím, ktoré odštartuje túto novú sériu.

Na podujatiach seriálu budú štartovať automobily i motocykle. Istá na prvom podujatí Central Europe Rally je účasť slovenského motocyklového reprezentanta Ivana Jakeša. Štartovať by mal aj na ďalšom v Portugalsku a Španielsku a chcel by štartovať koncom roku aj na treťom, ktoré sa bude jazdiť v Južnej Amerike.

Autor: J. Goldberger
Pridať komentár
Bleskovky
Suzuki-Vitara
Japonská automobilka Suzuki vyrobila za uplynulý fiškálny rok 2019 (apríl 2019 až marec 2020) vo svojich výrobných závodoch na celom svete 2,97 (2 966 399) milióna automobilov. Napriek prerušeniu výroby pre pandémiu koronavírusu dokázala automobilka vyprodukovať 87,4 percent objemu predvlaňajšieho rekordného roku, v ktorom značka vyprodukovala 3,39 milióna (3 393 976) vozidiel, čo je najviac vo svojej storočnej histórii. V závodoch Suzuki ďalej pokračoval trend prehlbovania prevahy produkcie závodov mimo Japonska. V zahraničných závodoch počas vlaňajšieho fiškálneho roku vyrobila automobilka 2,02 milióna (2 022 227) vozidiel, kým automobilky v Japonsku len vyše 944 tisíc vozidiel.
Volvo-heng-du
Výrobný závod spoločnosti Volvo Cars v čínskom meste Čcheng-tu, jej najväčší v Číne, získava 100 percent svojej elektrickej energie z obnoviteľných zdrojov. Celkový obnoviteľný energetický mix v celosvetovej výrobnej sieti spoločnosti tak dosiahol 80 percent. Stopercentný energetický mix z obnoviteľných zdrojov v čínskom závode Čcheng-tu je výsledkom čerstvo podpísanej zmluvy o dodávke elektrickej energie a prispeje k zníženiu emisií CO2 v závode o viac ako 11-tisíc ton ročne. Približne 65 percent vyrobenej elektriny pochádza z vodnej energie, zvyšná časť zo slnečnej a veternej energie a iných obnoviteľných zdrojov.
BMW5-digital-world-premie
Priaznivci a fanúšikovia bavorskej značky BMW sú v očakávaní premiéry modelov radu 5 Sedan a praktickejšieho kombi Touring. Avšak vzhľadom na stále platné cestovné obmedzenia na celom svete sa prezentácia nového BMW radu 5 Sedan, nového BMW radu 5 Touring a nového BMW radu 6 Gran Turismo uskutoční v digitálnej forme. Stane sa tak v stredu 27. mája a záujemcovia o internetovú premiéru týchto troch modelov ju môžu sledovať na internete o 08:00 hod. na www.live.bmwgroup.com/en a http://www.live.bmwgroup.com/en>.