Európsky Dakar? - Central Europe Rally

Pondelok, 10 marec 2008

Tak predsa bude Dakar. Nie síce na africkom kontinente, ale so štartom a cieľom v Maďarsku – z Budapešti do Rumunska a odtiaľ na Balaton, kde bude cieľ.

Central Europe Rally Central Europe Rally

Dakar má náhradu. Je ňou novovzniknutý seriál menších a kratších súťaží nazvaný Dakar Series. Jeho prvou časťou bude Central Europe Rally. Uskutoční sa v termíne od 20. do 26. apríla v Maďarsku a Rumunsku. Prípravy na podujatie sú v plnom prúde a tímy už ohlasujú zostavy svojich posádok.

Aj spoločnosť Mitsubishi Motors Corporation a jej "sestra" MMSP, ktoré sa špecializujú na motoristický šport oznámili, že tím Repsol Mitsubishi Ralliart sa zúčastní na podujatí Central Europe Rally. Zostava súťažných posádok tímu Mitsubishi budú tvoriť Luc Alphand/Gilles Picard a Stéphane Peterhansel/Jean-Paul Cottret z Francúzska, japonsko-francúzska posádka Hiroshi Masuoka/Pascal Maimon a Joan Nani Roma/Lucas Cruz zo Španielska. Všetky štyri posádky boli nominované aj na zrušenú Rally Dakar 2008 spolu s najnovšími špeciálmi Pajero/Montero Evolution.

Central Europe Rally Central Europe Rally

Štart súťaže Central Europe Rally bude v Budapešti v nedeľu 20. apríla 2008. Harmonogram novej rallye ráta so siedmimi súťažnými etapami v Maďarsku a Rumunsku, pričom cieľ súťaže bbude na Balatone v sobotu 26. apríla 2008. Celková trasa tejto rallye meria 3061 km, vrátane 1570 km špeciálnych úsekov. Podujatie nemá za cieľ nahradiť Rally Dakar, ktoré zostane po roku 2009 aj naďalej základným pilierom ostatných sérií súťaží Dakar organizovaných v priebehu sezóny. Central Europe Rally je prvým podujatím, ktoré odštartuje túto novú sériu.

Na podujatiach seriálu budú štartovať automobily i motocykle. Istá na prvom podujatí Central Europe Rally je účasť slovenského motocyklového reprezentanta Ivana Jakeša. Štartovať by mal aj na ďalšom v Portugalsku a Španielsku a chcel by štartovať koncom roku aj na treťom, ktoré sa bude jazdiť v Južnej Amerike.

Autor: J. Goldberger
Pridať komentár
Bleskovky
UltraGrip
Výsledky testov zimných pneumatík dlhodobo potvrdzujú kvalitu pneumatík radu Goodyear UltraGrip. Aj v najnovšom teste zimných pneumatík pre sezónu 2019 boli pneumatiky Goodyear UltraGrip Performance+ vyhlásené za víťaza testu. Rovnako ako Goodyear UltraGrip 9+ aj táto novinka ponúka tú správnu zmes. Špeciálny plastifikátor na báze živice a rastlinných olejov zaisťuje, že si pneumatiky uchovávajú pružnosť i za nízkych teplôt. To spolu so sofistikovaným dezénom a inovatívnymi 3D priečnymi drážkami zaisťuje, že zimné pneumatiky UltraGrip ponúkajú optimálnu priľnavosť a pohodlie za akýchkoľvek zimných podmienok - na snehu, na ľade, na mokrých i suchých komunikáciách.
Matej-Homola
Slovenský automobilový pretekár Matej Homola dokázal v talianskej Monze obsadiť v 13. pretekoch seriálu TCR veľmi pekné piate miesto, keď sa prepracoval zo 17. miesta na štarte na piatu priečku v cieli. Zviedol pre to niekoľko parádnych súbojov. Svoju rýchlosť z tréningu preniesol do pretekov, vďaka ktorej sa dostavil úspech. "Boli to parádne preteky, poriadne som si zapredbiehal, auto tento raz fungovalo výborne," neskrýval nadšenie po pretekoch slovenský jazdec. "Zobral som výborné body, uvidíme ako dopadne zajtra." Nedeľňajšie štrnáste preteky seriálu TCR však nepriniesli Homolovi želaný výsledok a po kontakte s Talianom Pantiaticcimim skončil s poškodenou prednou nápravou a riadením na 14. mieste.
Nové-Dunlop
Dunlop uvádza na trh nové pneumatiky pre motokros Geomax MX53, ktoré nahrádzajú doterajšie MX52 pre pevný terén. Nové MX53 ponúkajú jazdcom najvyššiu výkonnosť vo svojej triede na širšej škále rôznych povrchov, než akú pokrývala predchádzajúca generácia. V širokom portfóliu pneumatík Geomax značky Dunlop sa nachádzajú medzi MX71 určenými do extra tvrdý povrchy a veľmi všestrannými MX33. Nová technológia Dunlopu posúva úžitkové vlastnosti pneumatík na novú úroveň. Veľkou výhodou nových pneumatík je ich vysoká výkonnosť za rôznych terénnych podmienok. Dopĺňajú pneumatiky strednej kategórie Geomax MX33, ktoré pomáhajú jazdcom vyhrávať preteky MXGP a supercross.