Európsky Dakar? - Central Europe Rally

Pondelok, 10 marec 2008

Tak predsa bude Dakar. Nie síce na africkom kontinente, ale so štartom a cieľom v Maďarsku – z Budapešti do Rumunska a odtiaľ na Balaton, kde bude cieľ.

Central Europe Rally Central Europe Rally

Dakar má náhradu. Je ňou novovzniknutý seriál menších a kratších súťaží nazvaný Dakar Series. Jeho prvou časťou bude Central Europe Rally. Uskutoční sa v termíne od 20. do 26. apríla v Maďarsku a Rumunsku. Prípravy na podujatie sú v plnom prúde a tímy už ohlasujú zostavy svojich posádok.

Aj spoločnosť Mitsubishi Motors Corporation a jej "sestra" MMSP, ktoré sa špecializujú na motoristický šport oznámili, že tím Repsol Mitsubishi Ralliart sa zúčastní na podujatí Central Europe Rally. Zostava súťažných posádok tímu Mitsubishi budú tvoriť Luc Alphand/Gilles Picard a Stéphane Peterhansel/Jean-Paul Cottret z Francúzska, japonsko-francúzska posádka Hiroshi Masuoka/Pascal Maimon a Joan Nani Roma/Lucas Cruz zo Španielska. Všetky štyri posádky boli nominované aj na zrušenú Rally Dakar 2008 spolu s najnovšími špeciálmi Pajero/Montero Evolution.

Central Europe Rally Central Europe Rally

Štart súťaže Central Europe Rally bude v Budapešti v nedeľu 20. apríla 2008. Harmonogram novej rallye ráta so siedmimi súťažnými etapami v Maďarsku a Rumunsku, pričom cieľ súťaže bbude na Balatone v sobotu 26. apríla 2008. Celková trasa tejto rallye meria 3061 km, vrátane 1570 km špeciálnych úsekov. Podujatie nemá za cieľ nahradiť Rally Dakar, ktoré zostane po roku 2009 aj naďalej základným pilierom ostatných sérií súťaží Dakar organizovaných v priebehu sezóny. Central Europe Rally je prvým podujatím, ktoré odštartuje túto novú sériu.

Na podujatiach seriálu budú štartovať automobily i motocykle. Istá na prvom podujatí Central Europe Rally je účasť slovenského motocyklového reprezentanta Ivana Jakeša. Štartovať by mal aj na ďalšom v Portugalsku a Španielsku a chcel by štartovať koncom roku aj na treťom, ktoré sa bude jazdiť v Južnej Amerike.

Autor: J. Goldberger
Pridať komentár
Bleskovky
veronika-hammond
Novou generálnou riaditeľkou spoločnosti BMW Slovenská republika sa od 1. septembra 2024 stane Veronika Hammond. Na tejto pozícii nahradí Olivera Rademachera, ktorý po takmer piatich rokoch úspešného pôsobenia na Slovensku zaujme pozíciu riaditeľa spoločnosti BMW v Rumunsku. Veronika Hammond, rodáčka z Nemecka, má dlhoročné skúsenosti v automobilovom priemysle. V spoločnosti BMW pôsobí viac ako 25 rokov, kde získavala skúsenosti v rôznych pozíciách. Pred nástupom do funkcie obchodnej riaditeľky pre importérske trhy v juhovýchodnej Ázii a Tichomorí so sídlom v Singapure v roku 2018 viedla obchodný región Východné Nemecko. Veronika Hammond vyštudovala sociálne vedy na Univerzite Paula Valeryho vo francúzskom Montpellieri.Veronika Hammond
produkcia-VW-passat
Bratislavský závod Volkswagen Slovakia pozastavuje na dva týždne výrobu vozidiel z dôvodu letnej odstávky. Ide o pravidelnú letnú odstávku, počas ktorej čerpajú jeho zamestnanci celozávodnú dovolenku. Výroba vozidiel začala postupne vybiehať tento týždeň. Úplne sa zastaví od 15. do 28. júla. Martinský závod pokračuje plynule vo výrobe komponentov aj počas letných prázdnin. V nasledujúcich dvoch týždňoch bude v nasadení v priemere približne 1700 zamestnancov externých firiem, ktorí sa budú venovať aj výmenám a úpravám zariadení, inštalácii nových technológií či prestavbám na výrobných linkách naprieč celým podnikom. Pred odchodom na dovolenku vypláca Volkswagen Slovakia zamestnancom 13. plat vo forme dovolenkovej odmeny. Zamestnanci využívajú tiež zákonný príspevok na rekreáciu na Slovensku do výšky 700 eur.
aaa-auto
V týchto dňoch si spoločnosť AAA Auto pripomína dvadsať rokov na trhu jazdených áut na Slovensku. Jej sieť predajných centier, v ktorých ponúka jazdené automobily slovenským motoristom, tvoria Mototechna, Mototechna Drive, Driverama a Auto Diskon a patria do skupiny Aures Holding. Za dobu svojej existencie na slovenskom trhu sa v jej sieti predalo autá viac ako 300 tisíc zákazníkom, a rovnaký počet vozidiel sa aj vykúpilo. V súčasnosti má sieť Aures Holding na Slovensku dvanásť pobočiek AAA Auto. V rámci celej skupiny Aures pôsobí na viac než šesťdesiatich miestach v piatich krajinách Európy a v ponuke má až 15 000 áut. Počas svojej dvadsaťročnej histórie už skupina na výkupe a predaji obslúžila spolu viac ako 3,1 milióna zákazníkov.