Formula1: Glock skúšal súťažný špeciál

Štvrtok, 13 marec 2008

Nová jazdecká posila tímu F1 Panasonic Toyota Racing Timo Glock si pred štartom prvých pretekov majstrovstiev sveta automobilov formuly 1 v Austrálii vyskúšal súťažný špeciál.

Timo Glock Timo Glock

Nemecký pilot Toyoty formuly 1 Timo Glock, si počas prezentácie značky Toyota pred prvými pretekmi F1 v Austrálii vyskúšal súťažný špeciál Toyota Auris S2000. Partnerom na krátkej ceste do sveta rallye mu bola legenda austrálskeho súťažného športu, viacnásobný majster Austrálie v automobilových súťažiach Neal Bates.

Na špeciálne pripravenom okruhu vo Werribee Park západne od Melbourne Timo Glock si vyskúšal ako jazdí špeciál Auris S2000. Jeho Prirodzený cit Tima Glocka pre automobilový šport sa prejavil aj po oficiálnom skončení propagačnej akcie, keď znovu sadol do súťažného automobilu a demonštroval svoj prirodzený cit pre rallye v ťažkom prašnom teréne.

Timo Glock Timo Glock

O svoje pocitoch pred prvými pretekmi F1 v Austrálii sa Timo Glock vyjadril: "Veľká cena Austrálie bude mojím pretekárskym debutom v tíme Toyoty, takže sa veľmi teším. Albert Park je veľmi malebný mestský okruh, ale z pohľadu jazdca určite nepatrí medzi najnáročnejšie trate šampionátu. Je to pomerne výnimočný okruh, pretože sa na ňom jazdí len VC Austrálie – po celý rok sa tam žiadne iné motoristické akcie nekonajú. To však znamená, že zakaždým, keď prídete do Melbourne, jazdíte na novom povrchu, ktorý nemá vôbec nijakú priľnavosť, a občas býva veľmi náročné zvoliť to správne nastavenie. Všetky tímy však budú v rovnakej situácii. Ja mám vedľa seba skúseného kolegu Jarna Trulliho a to mi určite aspoň trošku pomôže. Navyše austrálski fanúšikovia sú vždy absolútne nadšení, takže sa veľmi teším. Mojím cieľom na tento rok je neustály boj o body a dúfam, že mi v Melbourne vyjde vstup do sezóny."

Autor: J. Goldberger
Foto: Toyota
Pridať komentár
Bleskovky
1-Sikyna-Imola
Seriál majstrovstiev sveta v motokrose pokračoval v talianskej Imole pätnástym kolom. Jazdcov čakala rýchla a náročná trať na slávnom Autodrome Enza a Dina Ferrariho. Richard Šikyňa (MX Slovakia - JD Gunnex KTM RT), jediný Slovák v štartovom poli, si v kvalifikácii triedy KTM 250 SXF vyjazdil 17. priečku. V pretekoch v úvode prvej jazdy po kolízii s iným jazdcom a poškodení motocykla z pretekov odstúpil. V druhej jazde aj napriek technickým problémom bol v cieli na 14. mieste a pripísal si ďalších 7 bodov do priebežného hodnotenia seriálu. So 105 bodmi mu patrí 22. miesto priebežného hodnotenia.
1-Autíčko
Skupina vysokoškolských študentov prerobila detské elektrické autíčka pre potreby dvoch hendikepovaných deti. Urobili to počas šesťtýždňovej letnej stáže v Technologickom centre Adient v Trenčíne v rámci trinásteho ročníka projektu letnej študentskej stáže. Do projektu sa zapojili talentovaní študenti z viacerých slovenských aj zahraničných vysokých škôl. Projekt zahŕňal návrh, prípravu realizácie a úpravu špeciálnych sedadiel, ako aj ďalších komponentov autíčka. Pracovalo na ňom dvanásť vybraných študentov z vysokých škôl technického smeru z Trenčína, Bratislavy, Brna, Liberca a Edinburgu.
Seat Leon
V posledný júlový týždeň Seat Leon tretej generácie dosiahol významný míľnik, keď od svojho uvedenia na trh sa predal jeden milión exemplárov. Najlepšie predávaný model španielskej značky mal svetovú výstavnú premiéru v októbri 2012 na parížskom autosalóne a krátko na to sa začal predávať. Vďaka úplne novému dizajnu podľa filozofie formula Leon, založenej na harmónii dizajnu a funkčnosti, sa stal najpredávanejším modelom z programu Seatu a prekonal dominanciu modelu Ibiza z predchádzajúcich 30 rokov. Leon tretej generácie, navrhnutý, vyvinutý a vyrábaný v závode Martorell, využíva modulárnu stavebnicu komponentov s priečne uloženým motorom MQB koncernu Volkswagen. Nová stavebnica znamenala skok v oblasti technológie a výroby a kvalita výroby dosiahla štandard koncernu Volkswagen.