Formula1: Glock skúšal súťažný špeciál

Štvrtok, 13 marec 2008

Nová jazdecká posila tímu F1 Panasonic Toyota Racing Timo Glock si pred štartom prvých pretekov majstrovstiev sveta automobilov formuly 1 v Austrálii vyskúšal súťažný špeciál.

Timo Glock Timo Glock

Nemecký pilot Toyoty formuly 1 Timo Glock, si počas prezentácie značky Toyota pred prvými pretekmi F1 v Austrálii vyskúšal súťažný špeciál Toyota Auris S2000. Partnerom na krátkej ceste do sveta rallye mu bola legenda austrálskeho súťažného športu, viacnásobný majster Austrálie v automobilových súťažiach Neal Bates.

Na špeciálne pripravenom okruhu vo Werribee Park západne od Melbourne Timo Glock si vyskúšal ako jazdí špeciál Auris S2000. Jeho Prirodzený cit Tima Glocka pre automobilový šport sa prejavil aj po oficiálnom skončení propagačnej akcie, keď znovu sadol do súťažného automobilu a demonštroval svoj prirodzený cit pre rallye v ťažkom prašnom teréne.

Timo Glock Timo Glock

O svoje pocitoch pred prvými pretekmi F1 v Austrálii sa Timo Glock vyjadril: "Veľká cena Austrálie bude mojím pretekárskym debutom v tíme Toyoty, takže sa veľmi teším. Albert Park je veľmi malebný mestský okruh, ale z pohľadu jazdca určite nepatrí medzi najnáročnejšie trate šampionátu. Je to pomerne výnimočný okruh, pretože sa na ňom jazdí len VC Austrálie – po celý rok sa tam žiadne iné motoristické akcie nekonajú. To však znamená, že zakaždým, keď prídete do Melbourne, jazdíte na novom povrchu, ktorý nemá vôbec nijakú priľnavosť, a občas býva veľmi náročné zvoliť to správne nastavenie. Všetky tímy však budú v rovnakej situácii. Ja mám vedľa seba skúseného kolegu Jarna Trulliho a to mi určite aspoň trošku pomôže. Navyše austrálski fanúšikovia sú vždy absolútne nadšení, takže sa veľmi teším. Mojím cieľom na tento rok je neustály boj o body a dúfam, že mi v Melbourne vyjde vstup do sezóny."

Autor: J. Goldberger
Foto: Toyota
Pridať komentár
Bleskovky
UltraGrip
Výsledky testov zimných pneumatík dlhodobo potvrdzujú kvalitu pneumatík radu Goodyear UltraGrip. Aj v najnovšom teste zimných pneumatík pre sezónu 2019 boli pneumatiky Goodyear UltraGrip Performance+ vyhlásené za víťaza testu. Rovnako ako Goodyear UltraGrip 9+ aj táto novinka ponúka tú správnu zmes. Špeciálny plastifikátor na báze živice a rastlinných olejov zaisťuje, že si pneumatiky uchovávajú pružnosť i za nízkych teplôt. To spolu so sofistikovaným dezénom a inovatívnymi 3D priečnymi drážkami zaisťuje, že zimné pneumatiky UltraGrip ponúkajú optimálnu priľnavosť a pohodlie za akýchkoľvek zimných podmienok - na snehu, na ľade, na mokrých i suchých komunikáciách.
Matej-Homola
Slovenský automobilový pretekár Matej Homola dokázal v talianskej Monze obsadiť v 13. pretekoch seriálu TCR veľmi pekné piate miesto, keď sa prepracoval zo 17. miesta na štarte na piatu priečku v cieli. Zviedol pre to niekoľko parádnych súbojov. Svoju rýchlosť z tréningu preniesol do pretekov, vďaka ktorej sa dostavil úspech. "Boli to parádne preteky, poriadne som si zapredbiehal, auto tento raz fungovalo výborne," neskrýval nadšenie po pretekoch slovenský jazdec. "Zobral som výborné body, uvidíme ako dopadne zajtra." Nedeľňajšie štrnáste preteky seriálu TCR však nepriniesli Homolovi želaný výsledok a po kontakte s Talianom Pantiaticcimim skončil s poškodenou prednou nápravou a riadením na 14. mieste.
Nové-Dunlop
Dunlop uvádza na trh nové pneumatiky pre motokros Geomax MX53, ktoré nahrádzajú doterajšie MX52 pre pevný terén. Nové MX53 ponúkajú jazdcom najvyššiu výkonnosť vo svojej triede na širšej škále rôznych povrchov, než akú pokrývala predchádzajúca generácia. V širokom portfóliu pneumatík Geomax značky Dunlop sa nachádzajú medzi MX71 určenými do extra tvrdý povrchy a veľmi všestrannými MX33. Nová technológia Dunlopu posúva úžitkové vlastnosti pneumatík na novú úroveň. Veľkou výhodou nových pneumatík je ich vysoká výkonnosť za rôznych terénnych podmienok. Dopĺňajú pneumatiky strednej kategórie Geomax MX33, ktoré pomáhajú jazdcom vyhrávať preteky MXGP a supercross.