Formula1: Glock skúšal súťažný špeciál

Štvrtok, 13 marec 2008

Nová jazdecká posila tímu F1 Panasonic Toyota Racing Timo Glock si pred štartom prvých pretekov majstrovstiev sveta automobilov formuly 1 v Austrálii vyskúšal súťažný špeciál.

Timo Glock Timo Glock

Nemecký pilot Toyoty formuly 1 Timo Glock, si počas prezentácie značky Toyota pred prvými pretekmi F1 v Austrálii vyskúšal súťažný špeciál Toyota Auris S2000. Partnerom na krátkej ceste do sveta rallye mu bola legenda austrálskeho súťažného športu, viacnásobný majster Austrálie v automobilových súťažiach Neal Bates.

Na špeciálne pripravenom okruhu vo Werribee Park západne od Melbourne Timo Glock si vyskúšal ako jazdí špeciál Auris S2000. Jeho Prirodzený cit Tima Glocka pre automobilový šport sa prejavil aj po oficiálnom skončení propagačnej akcie, keď znovu sadol do súťažného automobilu a demonštroval svoj prirodzený cit pre rallye v ťažkom prašnom teréne.

Timo Glock Timo Glock

O svoje pocitoch pred prvými pretekmi F1 v Austrálii sa Timo Glock vyjadril: "Veľká cena Austrálie bude mojím pretekárskym debutom v tíme Toyoty, takže sa veľmi teším. Albert Park je veľmi malebný mestský okruh, ale z pohľadu jazdca určite nepatrí medzi najnáročnejšie trate šampionátu. Je to pomerne výnimočný okruh, pretože sa na ňom jazdí len VC Austrálie – po celý rok sa tam žiadne iné motoristické akcie nekonajú. To však znamená, že zakaždým, keď prídete do Melbourne, jazdíte na novom povrchu, ktorý nemá vôbec nijakú priľnavosť, a občas býva veľmi náročné zvoliť to správne nastavenie. Všetky tímy však budú v rovnakej situácii. Ja mám vedľa seba skúseného kolegu Jarna Trulliho a to mi určite aspoň trošku pomôže. Navyše austrálski fanúšikovia sú vždy absolútne nadšení, takže sa veľmi teším. Mojím cieľom na tento rok je neustály boj o body a dúfam, že mi v Melbourne vyjde vstup do sezóny."

Autor: J. Goldberger
Foto: Toyota
Pridať komentár
Bleskovky
lexus-lbx-venezia
Lexus sa už po siedmy raz vracia ako oficiálne vozidlo medzinárodného filmového festivalu v Benátkach a potvrdzuje, že je patrí k svetu svetovej kinematografie. Nový kompaktný crossover LBX bude súčasťou flotily elektrifikovaných vozidiel Lexus pre luxusnú prepravu VIP účastníkov festivalu. Medzi hercami, ktorí sa objavia na červenom koberci, budú okrem iných Zendaya (Spider Man: Bez domova), Mike Faist (West Side Story), Josh O’Connor (Koruna) či Caroline Murino (Casino Royale). V poradí 80. ročník festivalu sa bude konať na benátskom Lide od 30. augusta do 9. septembra.
mini-cooper-s-countryman
Britský výrobca automobilov prichádza v edícii Uncharted so zaujímavou ponukou, modelom Mini Cooper S Countryman ALL 4. V exkluzívnom laku ponúka edičný Countryman so štvorvalcovým motorom s výkonom 131 kW/178k a technológiou s dvojitým preplňovaním. Výsledkom je zaručená športová zábava a možnosti všestranného využitia. Model s pohonom všetkých kolies je zábavou na asfaltovej ceste i v teréne, a svojou trakciou dokáže presvedčiť aj na piesku. Mini Countryman v edícii Uncharted je vďaka silnému motoru a pohonu všetkých kolies doma tak na asfaltových cestách, ako aj v teréne.
merc-S63-E
Nový Mercedes-AMG S 63 E Performance, špičkový model zo segmentu luxusných sedanov, si odteraz môže zákazník objednať u predajcov značky Mercedes-Benz na celom Slovensku. Objednať sa dá aj editovaná verzia AMG S 63 E Performance Edition 1 ako exkluzívny model. Výkonný hybrid využíva technológie formuly 1. Nový mercedes spája najlepší výkon vo svojej triede s výnimočným komfortným zážitkom a takmer bezhlučným jazdením na elektrický pohon. Model E Performance kombinuje 4,0-litrový motor AMG V8 biturbo s hybridným hnacím ústrojenstvom špecifickým pre AMG a novou konštrukčnou úrovňou vysokovýkonného akumulátora AMG (HPB). Čisto elektrický dojazd sa tým zvyšuje na 33 km. Cena najvýkonnejšieho modelu S v histórii začína na čiastke 223 554 eur.