Formula1: Glock skúšal súťažný špeciál

Štvrtok, 13 marec 2008

Nová jazdecká posila tímu F1 Panasonic Toyota Racing Timo Glock si pred štartom prvých pretekov majstrovstiev sveta automobilov formuly 1 v Austrálii vyskúšal súťažný špeciál.

Timo Glock Timo Glock

Nemecký pilot Toyoty formuly 1 Timo Glock, si počas prezentácie značky Toyota pred prvými pretekmi F1 v Austrálii vyskúšal súťažný špeciál Toyota Auris S2000. Partnerom na krátkej ceste do sveta rallye mu bola legenda austrálskeho súťažného športu, viacnásobný majster Austrálie v automobilových súťažiach Neal Bates.

Na špeciálne pripravenom okruhu vo Werribee Park západne od Melbourne Timo Glock si vyskúšal ako jazdí špeciál Auris S2000. Jeho Prirodzený cit Tima Glocka pre automobilový šport sa prejavil aj po oficiálnom skončení propagačnej akcie, keď znovu sadol do súťažného automobilu a demonštroval svoj prirodzený cit pre rallye v ťažkom prašnom teréne.

Timo Glock Timo Glock

O svoje pocitoch pred prvými pretekmi F1 v Austrálii sa Timo Glock vyjadril: "Veľká cena Austrálie bude mojím pretekárskym debutom v tíme Toyoty, takže sa veľmi teším. Albert Park je veľmi malebný mestský okruh, ale z pohľadu jazdca určite nepatrí medzi najnáročnejšie trate šampionátu. Je to pomerne výnimočný okruh, pretože sa na ňom jazdí len VC Austrálie – po celý rok sa tam žiadne iné motoristické akcie nekonajú. To však znamená, že zakaždým, keď prídete do Melbourne, jazdíte na novom povrchu, ktorý nemá vôbec nijakú priľnavosť, a občas býva veľmi náročné zvoliť to správne nastavenie. Všetky tímy však budú v rovnakej situácii. Ja mám vedľa seba skúseného kolegu Jarna Trulliho a to mi určite aspoň trošku pomôže. Navyše austrálski fanúšikovia sú vždy absolútne nadšení, takže sa veľmi teším. Mojím cieľom na tento rok je neustály boj o body a dúfam, že mi v Melbourne vyjde vstup do sezóny."

Autor: J. Goldberger
Foto: Toyota
Pridať komentár
Bleskovky
bmw-i5-touring-flash kopie
Šiesty ročník ankety Elektromobil roka 2024 o najlepšie elektrické a plug-in hybridné automobily na slovenskom trhu za rok 2024 pozná svojich víťazov. Automobily BMW získali tri pódiové umiestnenia: BMW i7 M70 prvé miesto v kategórii luxusný elektromobil, BMW XM v kategórii plug-in hybrid, a BMW radu 5 Touring druhé miesto v kategórii rodinných elektromobilov. Ankety sa zúčastnilo 8656 hlasujúcich, ktorí svojimi hlasmi na internetovom portáli mojelektromobil.sk vybrali tie najlepšie automobily na slovenskom trhu v troch kategóriách. O priazeň slovenskej verejnosti sa uchádzalo spolu 123 nominovaných vozidiel.BMW i5 Touring
bmw-group
BMW Group, nemecký výrobca prémiových vozidiel, chce pokračovať v raste svojej produkcie i v tomto fiškálnom roku. Motivuje ho k tomu úspešný rok 2023, v ktorom jeho prémiový segment dodal na trh historicky najviac vozidiel a zaznamenal najvyššie predaje. Modelmi, ktoré majú produkciu bavorského producenta najviac potiahnuť na požadovanú úroveň, majú byť aj v roku 2024 čisto elektrické vozidlá a modely z vyššieho prémiového segmentu, vrátane modelov BMW radu 7, BMW X7 a luxusné Rolls-Royce s čisto elektrickým pohonom Rolls-Royce Spectre. V oboch týchto segmentoch verí skupina BMW vo výrazný dvojciferný rast. Očakáva sa, že prispejú k tomu aj modely BMW radu 5, BMW i5, ale aj elektrické kombi Touring i5.
matador
V prieskume spotrebiteľskej dôvery Slováci po ôsmy raz volili značky, ktorým dôverujú najviac. Zúčastnila sa ho reprezentatívna vzorka dvetisíc respondentov. Do prieskumu boli zahrnuté značky, ktoré sú najsilnejšími na slovenskom trhu. V kategórii výrobcov pneumatík získal ocenenie Najdôveryhodnejšia značka roku 2023 tradičný výrobca pneumatík Matador, ktorý je súčasťou koncernu Continental. Matador tak potvrdil povesť spoľahlivosti a kvality za rozumnú cenu. Značka s viac ako 115 rokmi skúseností je najdôveryhodnejšia pre 20,6 % respondentov. Na druhom mieste sa umiestnila značka Continental. Roman Moško, komunikačný manažér Continental Barum: "Sme hrdí, že značka Matador je medzi slovenskými vodičmi vnímaná ako symbol dôvery a kvality. Má dlhoročnú tradíciu, široké portfólio a spoľahlivú kvalitu.”Matador Hectorra 5