Formula1: Glock skúšal súťažný špeciál

Štvrtok, 13 marec 2008

Nová jazdecká posila tímu F1 Panasonic Toyota Racing Timo Glock si pred štartom prvých pretekov majstrovstiev sveta automobilov formuly 1 v Austrálii vyskúšal súťažný špeciál.

Timo Glock Timo Glock

Nemecký pilot Toyoty formuly 1 Timo Glock, si počas prezentácie značky Toyota pred prvými pretekmi F1 v Austrálii vyskúšal súťažný špeciál Toyota Auris S2000. Partnerom na krátkej ceste do sveta rallye mu bola legenda austrálskeho súťažného športu, viacnásobný majster Austrálie v automobilových súťažiach Neal Bates.

Na špeciálne pripravenom okruhu vo Werribee Park západne od Melbourne Timo Glock si vyskúšal ako jazdí špeciál Auris S2000. Jeho Prirodzený cit Tima Glocka pre automobilový šport sa prejavil aj po oficiálnom skončení propagačnej akcie, keď znovu sadol do súťažného automobilu a demonštroval svoj prirodzený cit pre rallye v ťažkom prašnom teréne.

Timo Glock Timo Glock

O svoje pocitoch pred prvými pretekmi F1 v Austrálii sa Timo Glock vyjadril: "Veľká cena Austrálie bude mojím pretekárskym debutom v tíme Toyoty, takže sa veľmi teším. Albert Park je veľmi malebný mestský okruh, ale z pohľadu jazdca určite nepatrí medzi najnáročnejšie trate šampionátu. Je to pomerne výnimočný okruh, pretože sa na ňom jazdí len VC Austrálie – po celý rok sa tam žiadne iné motoristické akcie nekonajú. To však znamená, že zakaždým, keď prídete do Melbourne, jazdíte na novom povrchu, ktorý nemá vôbec nijakú priľnavosť, a občas býva veľmi náročné zvoliť to správne nastavenie. Všetky tímy však budú v rovnakej situácii. Ja mám vedľa seba skúseného kolegu Jarna Trulliho a to mi určite aspoň trošku pomôže. Navyše austrálski fanúšikovia sú vždy absolútne nadšení, takže sa veľmi teším. Mojím cieľom na tento rok je neustály boj o body a dúfam, že mi v Melbourne vyjde vstup do sezóny."

Autor: J. Goldberger
Foto: Toyota
Pridať komentár
Bleskovky
Suzuki-Vitara
Japonská automobilka Suzuki vyrobila za uplynulý fiškálny rok 2019 (apríl 2019 až marec 2020) vo svojich výrobných závodoch na celom svete 2,97 (2 966 399) milióna automobilov. Napriek prerušeniu výroby pre pandémiu koronavírusu dokázala automobilka vyprodukovať 87,4 percent objemu predvlaňajšieho rekordného roku, v ktorom značka vyprodukovala 3,39 milióna (3 393 976) vozidiel, čo je najviac vo svojej storočnej histórii. V závodoch Suzuki ďalej pokračoval trend prehlbovania prevahy produkcie závodov mimo Japonska. V zahraničných závodoch počas vlaňajšieho fiškálneho roku vyrobila automobilka 2,02 milióna (2 022 227) vozidiel, kým automobilky v Japonsku len vyše 944 tisíc vozidiel.
Volvo-heng-du
Výrobný závod spoločnosti Volvo Cars v čínskom meste Čcheng-tu, jej najväčší v Číne, získava 100 percent svojej elektrickej energie z obnoviteľných zdrojov. Celkový obnoviteľný energetický mix v celosvetovej výrobnej sieti spoločnosti tak dosiahol 80 percent. Stopercentný energetický mix z obnoviteľných zdrojov v čínskom závode Čcheng-tu je výsledkom čerstvo podpísanej zmluvy o dodávke elektrickej energie a prispeje k zníženiu emisií CO2 v závode o viac ako 11-tisíc ton ročne. Približne 65 percent vyrobenej elektriny pochádza z vodnej energie, zvyšná časť zo slnečnej a veternej energie a iných obnoviteľných zdrojov.
BMW5-digital-world-premie
Priaznivci a fanúšikovia bavorskej značky BMW sú v očakávaní premiéry modelov radu 5 Sedan a praktickejšieho kombi Touring. Avšak vzhľadom na stále platné cestovné obmedzenia na celom svete sa prezentácia nového BMW radu 5 Sedan, nového BMW radu 5 Touring a nového BMW radu 6 Gran Turismo uskutoční v digitálnej forme. Stane sa tak v stredu 27. mája a záujemcovia o internetovú premiéru týchto troch modelov ju môžu sledovať na internete o 08:00 hod. na www.live.bmwgroup.com/en a http://www.live.bmwgroup.com/en>.