Gonda aj po pretekoch v Spa prvý

Piatok, 13 september 2013

Formulový jazdec Richard Gonda má za sebou dramatické preteky európskej F3 Open na slávnom okruhu Spa-Francorchamps. Dve kolá pred koncom seriálu European F3 Open je naďalej lídrom priebežného poradia v hodnotení Championship Cup.

Richard Gonda
Richard Gonda si aj po pretekoch na okruhu Spa udržal v seriáli líderské postavenie

Pohárový šampionát formulových áut Dallara F308 priniesol v Ardenách veľmi napínavé momenty. Už v piatkových tréningoch to bolo v Spa zaujímavé. Po prvýkrát sa jazdilo na novom type pneumatík Dunlop. "Bolo to veľmi náročné, museli sme si na nové pneumatiky rýchlo zvyknúť, lebo sme mali na to len dva 30-minútové tréningy," poznamenal slovenský jazdec.

V prvých pretekoch v sobotu si Slovák počínal veľmi dobre. Napriek tomu, že štartoval po treste za restriktor z posledného miesta (v kvalifikácii si vyjazdil pole position), a krátko po štarte sa vyhol všetkým nehodám, ktoré na vlhkej trati hneď po štarte vznikli, po piatich kolách už viedol vo svojej kategórii. Pri nájazde do posledného kola však zlyhala na jeho monoposte elektronika a preteky nedokončil.

V nedeľu sa počasie nad Spa trochu umúdrilo a tak sa jazdilo na suchej trati. V kvalifikácii si vyjazdil 4. miesto v Cup hodnotení, tesne za Britom Cameronom Twynhamom, s ktorým bojuje o celkový triumf. Už v prvom kole bola hromadná havária, ktorej sa Gonda stihol vyhnúť. Po nej preteky prerušili na viac ako dvadsať minút.

Keďže v tejto hromadnej nehode skončil aj Brit Twynham, slovenský jazdec musel po reštarte skončiť najhoršie na štvrtom mieste, aby si udržal líderskú pozíciu v priebežnom hodnotení seriálu. Do cieľa nakoniec prišiel na štvrtej pozícii a v pohárovom hodnotení je prvý pred Britom Twynhamom.

Autor: janGold
Pridať komentár
Bleskovky
Nové-Dunlop
Dunlop uvádza na trh nové pneumatiky pre motokros Geomax MX53, ktoré nahrádzajú doterajšie MX52 pre pevný terén. Nové MX53 ponúkajú jazdcom najvyššiu výkonnosť vo svojej triede na širšej škále rôznych povrchov, než akú pokrývala predchádzajúca generácia. V širokom portfóliu pneumatík Geomax značky Dunlop sa nachádzajú medzi MX71 určenými do extra tvrdý povrchy a veľmi všestrannými MX33. Nová technológia Dunlopu posúva úžitkové vlastnosti pneumatík na novú úroveň. Veľkou výhodou nových pneumatík je ich vysoká výkonnosť za rôznych terénnych podmienok. Dopĺňajú pneumatiky strednej kategórie Geomax MX33, ktoré pomáhajú jazdcom vyhrávať preteky MXGP a supercross.
skoda-kamiq
Automobilka Škoda predstavila svoj nový produkt pomenovaný Laura. Nejde o nový model automobilu, ale o digitálnu asistentku do mestského SUV Kamiq a kompaktného modelu Scala. Laura rozumie a hovorí až v šiestich jazykoch, dohovoríte sa s ňou po anglicky, ale aj po česky. Laura rozumie aj pokynom, ktoré sa zadávajú v celých vetách. Jedinou podmienkou fungovania hlasovej asistentky Laura je, aby auto bolo vybavené najvyššou verziou multimediálneho systému Amundsen. Nové rozšírené hlasové ovládanie reaguje na meno Laura. Zavedenie novej digitálnej asistentky potvrdzuje, že oba modely sú v rámci svojich segmentov priekopníkmi v oblasti infoteinment systémov a konektivity. Nová funkcia vrcholného infotainment systému Amundsen využíva štandardne dodávanú eSIM-kartu.
2-Ultragrip-performance
Výrobca pneumatík Goodyear rozšíril rad zimných pneumatík UltraGrip a majitelia menších mestských modelov, úžitkových vozidiel a silných áut si budú môcť na zimu obuť pneumatiky UltraGrip9+, UltraGrip Cargo a UltraGrip Performance+. Model UltraGrip 9+ ponúka dlhší kilometrový výkon a vyššiu priľnavosť na snehovej pokrývke a zľadovatenej ceste, UltraGrip Cargo zlepšujú brzdné vlastnosti úžitkových vozidiel na zľadovatených cestách a Ultra Grip Performance+ ponúkajú lepšie brzdné vlastnosti a vyššiu priľnavosť pre vodičov výkonných áut a mimoriadne jazdné vlastnosti na mokrom aj suchom povrchu v zimných podmienkach. Základom technológie WinterGrip je nová zmes, ktorá zlepšuje pružnosť gumy za nízkych teplôt a zvyšuje tak priľnavosť na zasneženej a zľadovatenej vozovke.