Gonda aj po pretekoch v Spa prvý

Piatok, 13 september 2013

Formulový jazdec Richard Gonda má za sebou dramatické preteky európskej F3 Open na slávnom okruhu Spa-Francorchamps. Dve kolá pred koncom seriálu European F3 Open je naďalej lídrom priebežného poradia v hodnotení Championship Cup.

Richard Gonda
Richard Gonda si aj po pretekoch na okruhu Spa udržal v seriáli líderské postavenie

Pohárový šampionát formulových áut Dallara F308 priniesol v Ardenách veľmi napínavé momenty. Už v piatkových tréningoch to bolo v Spa zaujímavé. Po prvýkrát sa jazdilo na novom type pneumatík Dunlop. "Bolo to veľmi náročné, museli sme si na nové pneumatiky rýchlo zvyknúť, lebo sme mali na to len dva 30-minútové tréningy," poznamenal slovenský jazdec.

V prvých pretekoch v sobotu si Slovák počínal veľmi dobre. Napriek tomu, že štartoval po treste za restriktor z posledného miesta (v kvalifikácii si vyjazdil pole position), a krátko po štarte sa vyhol všetkým nehodám, ktoré na vlhkej trati hneď po štarte vznikli, po piatich kolách už viedol vo svojej kategórii. Pri nájazde do posledného kola však zlyhala na jeho monoposte elektronika a preteky nedokončil.

V nedeľu sa počasie nad Spa trochu umúdrilo a tak sa jazdilo na suchej trati. V kvalifikácii si vyjazdil 4. miesto v Cup hodnotení, tesne za Britom Cameronom Twynhamom, s ktorým bojuje o celkový triumf. Už v prvom kole bola hromadná havária, ktorej sa Gonda stihol vyhnúť. Po nej preteky prerušili na viac ako dvadsať minút.

Keďže v tejto hromadnej nehode skončil aj Brit Twynham, slovenský jazdec musel po reštarte skončiť najhoršie na štvrtom mieste, aby si udržal líderskú pozíciu v priebežnom hodnotení seriálu. Do cieľa nakoniec prišiel na štvrtej pozícii a v pohárovom hodnotení je prvý pred Britom Twynhamom.

Autor: janGold
Pridať komentár
Bleskovky
Suzuki-Vitara
Japonská automobilka Suzuki vyrobila za uplynulý fiškálny rok 2019 (apríl 2019 až marec 2020) vo svojich výrobných závodoch na celom svete 2,97 (2 966 399) milióna automobilov. Napriek prerušeniu výroby pre pandémiu koronavírusu dokázala automobilka vyprodukovať 87,4 percent objemu predvlaňajšieho rekordného roku, v ktorom značka vyprodukovala 3,39 milióna (3 393 976) vozidiel, čo je najviac vo svojej storočnej histórii. V závodoch Suzuki ďalej pokračoval trend prehlbovania prevahy produkcie závodov mimo Japonska. V zahraničných závodoch počas vlaňajšieho fiškálneho roku vyrobila automobilka 2,02 milióna (2 022 227) vozidiel, kým automobilky v Japonsku len vyše 944 tisíc vozidiel.
Volvo-heng-du
Výrobný závod spoločnosti Volvo Cars v čínskom meste Čcheng-tu, jej najväčší v Číne, získava 100 percent svojej elektrickej energie z obnoviteľných zdrojov. Celkový obnoviteľný energetický mix v celosvetovej výrobnej sieti spoločnosti tak dosiahol 80 percent. Stopercentný energetický mix z obnoviteľných zdrojov v čínskom závode Čcheng-tu je výsledkom čerstvo podpísanej zmluvy o dodávke elektrickej energie a prispeje k zníženiu emisií CO2 v závode o viac ako 11-tisíc ton ročne. Približne 65 percent vyrobenej elektriny pochádza z vodnej energie, zvyšná časť zo slnečnej a veternej energie a iných obnoviteľných zdrojov.
BMW5-digital-world-premie
Priaznivci a fanúšikovia bavorskej značky BMW sú v očakávaní premiéry modelov radu 5 Sedan a praktickejšieho kombi Touring. Avšak vzhľadom na stále platné cestovné obmedzenia na celom svete sa prezentácia nového BMW radu 5 Sedan, nového BMW radu 5 Touring a nového BMW radu 6 Gran Turismo uskutoční v digitálnej forme. Stane sa tak v stredu 27. mája a záujemcovia o internetovú premiéru týchto troch modelov ju môžu sledovať na internete o 08:00 hod. na www.live.bmwgroup.com/en a http://www.live.bmwgroup.com/en>.