Gonda do juniorského tímu BMW

Piatok, 12 júl 2019

Talentovaný a dnes už aj veľmi skúsený slovenský automobilový pretekár Richard Gonda bude jazdiť za juniorský tím BMW Motorsport. Premiéru v novom programe si odkrúti už tento víkend na rakúskom Red Bull Ringu. Preteky sú súčasťou prestížneho seriálu International GT Open.

BMW M6 GT3 Gonda
Gonda na BMW M6 GT3 vstupuje v tíme Šenkýř Motorsport do seriálu GT Open

Slovák Richard Gonda vo farbách profesionálny tímu Šenkýř Motorsport prispel k spolupráci s bavorskou značkou výsledkami v seriáli GT Open z minulej sezóny na okruhoch v Spa a Barcelone. Teraz sa do seriálu vracia s potenciálom zabojovať o kvalitné umiestnenia v nabitej konkurencii európskej špičky.

V automobile BMW M6 GT3 s bezmála 600 konskými silami sa bude striedať s talentovanou Holanďankou Beitske Visserovu. Dvojica ukázala pri júnových testoch v Brne dobrú rýchlosť a prísľub uspieť aj v pretekoch. Okrem Red Bull Ringu sa predstaví vo všetkých zostávajúcich pretekoch sezóny, a to v Silverstone, Barcelone a Monze.

Richard Gonda: "Moja zimná príprava na BMW M6 GT3 a GT Open sa síce trochu natiahla, no cítim sa byť skvelo pripravený a poriadne nabudený. Podpora BMW Motorsport je významný aspekt a teším sa, že po vlaňajších štartoch sme opäť o kúsok ďalej. S novou partnerkou Beitske sa poznám už z World Series a formulových pretekov. Je veľmi rýchla a skúsená pilotka . Verím, že cez víkendu vytvoríme pre tím Šenkýř Motorsport kvalitnú posádku."

Preteky naživo prinesie cez víkend stanica Digi Sport a YouTube kanál série GT Open. Sobotňajšia kvalifikácia a preteky sú naplánované na 11:30 a 16:45, nedeľňajšie na 8:50 a 14:10.

Autor: jGold
Pridať komentár
Bleskovky
Kona-Electric
Hyundai Kona Electric prekročil ku koncu júna tohto roku hranicu stotisíc predaných kusov tohto elektrického modelu. Predajný úspech kompaktného elektrického SUV podčiarkujú aj mnohé významné ocenenia, ktoré Kona EV od uvedenia na trh v roku 2018 získal. Kórejská automobilka plánuje do roku 2025 predávať ročne 560 000 elektrických modelov a zužitkovať tak globálny úspech modelu Kona Electric.
Suzuki-Vitara
Japonská automobilka Suzuki vyrobila za uplynulý fiškálny rok 2019 (apríl 2019 až marec 2020) vo svojich výrobných závodoch na celom svete 2,97 (2 966 399) milióna automobilov. Napriek prerušeniu výroby pre pandémiu koronavírusu dokázala automobilka vyprodukovať 87,4 percent objemu predvlaňajšieho rekordného roku, v ktorom značka vyprodukovala 3,39 milióna (3 393 976) vozidiel, čo je najviac vo svojej storočnej histórii. V závodoch Suzuki ďalej pokračoval trend prehlbovania prevahy produkcie závodov mimo Japonska. V zahraničných závodoch počas vlaňajšieho fiškálneho roku vyrobila automobilka 2,02 milióna (2 022 227) vozidiel, kým automobilky v Japonsku len vyše 944 tisíc vozidiel.
Volvo-heng-du
Výrobný závod spoločnosti Volvo Cars v čínskom meste Čcheng-tu, jej najväčší v Číne, získava 100 percent svojej elektrickej energie z obnoviteľných zdrojov. Celkový obnoviteľný energetický mix v celosvetovej výrobnej sieti spoločnosti tak dosiahol 80 percent. Stopercentný energetický mix z obnoviteľných zdrojov v čínskom závode Čcheng-tu je výsledkom čerstvo podpísanej zmluvy o dodávke elektrickej energie a prispeje k zníženiu emisií CO2 v závode o viac ako 11-tisíc ton ročne. Približne 65 percent vyrobenej elektriny pochádza z vodnej energie, zvyšná časť zo slnečnej a veternej energie a iných obnoviteľných zdrojov.