Gonda do juniorského tímu BMW

Piatok, 12 júl 2019

Talentovaný a dnes už aj veľmi skúsený slovenský automobilový pretekár Richard Gonda bude jazdiť za juniorský tím BMW Motorsport. Premiéru v novom programe si odkrúti už tento víkend na rakúskom Red Bull Ringu. Preteky sú súčasťou prestížneho seriálu International GT Open.

BMW M6 GT3 Gonda
Gonda na BMW M6 GT3 vstupuje v tíme Šenkýř Motorsport do seriálu GT Open

Slovák Richard Gonda vo farbách profesionálny tímu Šenkýř Motorsport prispel k spolupráci s bavorskou značkou výsledkami v seriáli GT Open z minulej sezóny na okruhoch v Spa a Barcelone. Teraz sa do seriálu vracia s potenciálom zabojovať o kvalitné umiestnenia v nabitej konkurencii európskej špičky.

V automobile BMW M6 GT3 s bezmála 600 konskými silami sa bude striedať s talentovanou Holanďankou Beitske Visserovu. Dvojica ukázala pri júnových testoch v Brne dobrú rýchlosť a prísľub uspieť aj v pretekoch. Okrem Red Bull Ringu sa predstaví vo všetkých zostávajúcich pretekoch sezóny, a to v Silverstone, Barcelone a Monze.

Richard Gonda: "Moja zimná príprava na BMW M6 GT3 a GT Open sa síce trochu natiahla, no cítim sa byť skvelo pripravený a poriadne nabudený. Podpora BMW Motorsport je významný aspekt a teším sa, že po vlaňajších štartoch sme opäť o kúsok ďalej. S novou partnerkou Beitske sa poznám už z World Series a formulových pretekov. Je veľmi rýchla a skúsená pilotka . Verím, že cez víkendu vytvoríme pre tím Šenkýř Motorsport kvalitnú posádku."

Preteky naživo prinesie cez víkend stanica Digi Sport a YouTube kanál série GT Open. Sobotňajšia kvalifikácia a preteky sú naplánované na 11:30 a 16:45, nedeľňajšie na 8:50 a 14:10.

Autor: jGold
Pridať komentár
Bleskovky
UltraGrip
Výsledky testov zimných pneumatík dlhodobo potvrdzujú kvalitu pneumatík radu Goodyear UltraGrip. Aj v najnovšom teste zimných pneumatík pre sezónu 2019 boli pneumatiky Goodyear UltraGrip Performance+ vyhlásené za víťaza testu. Rovnako ako Goodyear UltraGrip 9+ aj táto novinka ponúka tú správnu zmes. Špeciálny plastifikátor na báze živice a rastlinných olejov zaisťuje, že si pneumatiky uchovávajú pružnosť i za nízkych teplôt. To spolu so sofistikovaným dezénom a inovatívnymi 3D priečnymi drážkami zaisťuje, že zimné pneumatiky UltraGrip ponúkajú optimálnu priľnavosť a pohodlie za akýchkoľvek zimných podmienok - na snehu, na ľade, na mokrých i suchých komunikáciách.
Matej-Homola
Slovenský automobilový pretekár Matej Homola dokázal v talianskej Monze obsadiť v 13. pretekoch seriálu TCR veľmi pekné piate miesto, keď sa prepracoval zo 17. miesta na štarte na piatu priečku v cieli. Zviedol pre to niekoľko parádnych súbojov. Svoju rýchlosť z tréningu preniesol do pretekov, vďaka ktorej sa dostavil úspech. "Boli to parádne preteky, poriadne som si zapredbiehal, auto tento raz fungovalo výborne," neskrýval nadšenie po pretekoch slovenský jazdec. "Zobral som výborné body, uvidíme ako dopadne zajtra." Nedeľňajšie štrnáste preteky seriálu TCR však nepriniesli Homolovi želaný výsledok a po kontakte s Talianom Pantiaticcimim skončil s poškodenou prednou nápravou a riadením na 14. mieste.
Nové-Dunlop
Dunlop uvádza na trh nové pneumatiky pre motokros Geomax MX53, ktoré nahrádzajú doterajšie MX52 pre pevný terén. Nové MX53 ponúkajú jazdcom najvyššiu výkonnosť vo svojej triede na širšej škále rôznych povrchov, než akú pokrývala predchádzajúca generácia. V širokom portfóliu pneumatík Geomax značky Dunlop sa nachádzajú medzi MX71 určenými do extra tvrdý povrchy a veľmi všestrannými MX33. Nová technológia Dunlopu posúva úžitkové vlastnosti pneumatík na novú úroveň. Veľkou výhodou nových pneumatík je ich vysoká výkonnosť za rôznych terénnych podmienok. Dopĺňajú pneumatiky strednej kategórie Geomax MX33, ktoré pomáhajú jazdcom vyhrávať preteky MXGP a supercross.