Gonda má titul na dosah

Utorok, 08 október 2013

Slovenský formulový jazdec Richard Gonda je blízko k svojmu najväčšiemu úspechu v kariére. Po pretekoch v talianskej Monze vedie seriál European F3 Open Copa s trojbodovým náskokom pred Angličanom Cameronom Twynhamom.

Gonda na Monze
Richard Gonda vyhral vo svojej triede na Monze a je blízko k celkovému prvenstvu

Devätnásťročný jazdec španielskeho tímu Drivex dokázal aj v sobotu na okruhu v talianskej Monze svoju rýchlosť a túžbu po víťazstve. Hoci v kvalifikácii obsadil až 3. miesto, v pretekoch už dokázal, že je extratriedou medzi jazdcami F308 a s prehľadom a veľkým náskokom vyhral v pohárovej triede F308 a doslova rozdrvil konkurenciu. Druhému Menchinimu nadelil na jeho domácej trati 19 sekúnd.

Jeho súper v boji o pohár Brit Twynham skončil až šiesty, takže slovenský jazdec pocestuje do Barcelony na záverečné podujatie roka v pozícii jasného lídra. Navyše v šampionáte už nemôže skončiť horšie ako druhý, čo je pre jazdca zo Slovenska historický úspech.

Gonda na stupni vítazov
Slovenský jazdec Richard Gonda (druhý zľava) na stupni víťazov na talianskej Monze

Záverečné preteky európskej F3 Open sa pôjdu 9. a 10. novembra v španielskej Barcelone na okruhu Catalunya známom z formuly 1.

Autor: jGold
Pridať komentár
Bleskovky
Suzuki-Vitara
Japonská automobilka Suzuki vyrobila za uplynulý fiškálny rok 2019 (apríl 2019 až marec 2020) vo svojich výrobných závodoch na celom svete 2,97 (2 966 399) milióna automobilov. Napriek prerušeniu výroby pre pandémiu koronavírusu dokázala automobilka vyprodukovať 87,4 percent objemu predvlaňajšieho rekordného roku, v ktorom značka vyprodukovala 3,39 milióna (3 393 976) vozidiel, čo je najviac vo svojej storočnej histórii. V závodoch Suzuki ďalej pokračoval trend prehlbovania prevahy produkcie závodov mimo Japonska. V zahraničných závodoch počas vlaňajšieho fiškálneho roku vyrobila automobilka 2,02 milióna (2 022 227) vozidiel, kým automobilky v Japonsku len vyše 944 tisíc vozidiel.
Volvo-heng-du
Výrobný závod spoločnosti Volvo Cars v čínskom meste Čcheng-tu, jej najväčší v Číne, získava 100 percent svojej elektrickej energie z obnoviteľných zdrojov. Celkový obnoviteľný energetický mix v celosvetovej výrobnej sieti spoločnosti tak dosiahol 80 percent. Stopercentný energetický mix z obnoviteľných zdrojov v čínskom závode Čcheng-tu je výsledkom čerstvo podpísanej zmluvy o dodávke elektrickej energie a prispeje k zníženiu emisií CO2 v závode o viac ako 11-tisíc ton ročne. Približne 65 percent vyrobenej elektriny pochádza z vodnej energie, zvyšná časť zo slnečnej a veternej energie a iných obnoviteľných zdrojov.
BMW5-digital-world-premie
Priaznivci a fanúšikovia bavorskej značky BMW sú v očakávaní premiéry modelov radu 5 Sedan a praktickejšieho kombi Touring. Avšak vzhľadom na stále platné cestovné obmedzenia na celom svete sa prezentácia nového BMW radu 5 Sedan, nového BMW radu 5 Touring a nového BMW radu 6 Gran Turismo uskutoční v digitálnej forme. Stane sa tak v stredu 27. mája a záujemcovia o internetovú premiéru týchto troch modelov ju môžu sledovať na internete o 08:00 hod. na www.live.bmwgroup.com/en a http://www.live.bmwgroup.com/en>.