Gonda má titul na dosah

Utorok, 08 október 2013

Slovenský formulový jazdec Richard Gonda je blízko k svojmu najväčšiemu úspechu v kariére. Po pretekoch v talianskej Monze vedie seriál European F3 Open Copa s trojbodovým náskokom pred Angličanom Cameronom Twynhamom.

Gonda na Monze
Richard Gonda vyhral vo svojej triede na Monze a je blízko k celkovému prvenstvu

Devätnásťročný jazdec španielskeho tímu Drivex dokázal aj v sobotu na okruhu v talianskej Monze svoju rýchlosť a túžbu po víťazstve. Hoci v kvalifikácii obsadil až 3. miesto, v pretekoch už dokázal, že je extratriedou medzi jazdcami F308 a s prehľadom a veľkým náskokom vyhral v pohárovej triede F308 a doslova rozdrvil konkurenciu. Druhému Menchinimu nadelil na jeho domácej trati 19 sekúnd.

Jeho súper v boji o pohár Brit Twynham skončil až šiesty, takže slovenský jazdec pocestuje do Barcelony na záverečné podujatie roka v pozícii jasného lídra. Navyše v šampionáte už nemôže skončiť horšie ako druhý, čo je pre jazdca zo Slovenska historický úspech.

Gonda na stupni vítazov
Slovenský jazdec Richard Gonda (druhý zľava) na stupni víťazov na talianskej Monze

Záverečné preteky európskej F3 Open sa pôjdu 9. a 10. novembra v španielskej Barcelone na okruhu Catalunya známom z formuly 1.

Autor: jGold
Pridať komentár
Bleskovky
1-Autíčko
Skupina vysokoškolských študentov prerobila detské elektrické autíčka pre potreby dvoch hendikepovaných deti. Urobili to počas šesťtýždňovej letnej stáže v Technologickom centre Adient v Trenčíne v rámci trinásteho ročníka projektu letnej študentskej stáže. Do projektu sa zapojili talentovaní študenti z viacerých slovenských aj zahraničných vysokých škôl. Projekt zahŕňal návrh, prípravu realizácie a úpravu špeciálnych sedadiel, ako aj ďalších komponentov autíčka. Pracovalo na ňom dvanásť vybraných študentov z vysokých škôl technického smeru z Trenčína, Bratislavy, Brna, Liberca a Edinburgu.
Seat Leon
V posledný júlový týždeň Seat Leon tretej generácie dosiahol významný míľnik, keď od svojho uvedenia na trh sa predal jeden milión exemplárov. Najlepšie predávaný model španielskej značky mal svetovú výstavnú premiéru v októbri 2012 na parížskom autosalóne a krátko na to sa začal predávať. Vďaka úplne novému dizajnu podľa filozofie formula Leon, založenej na harmónii dizajnu a funkčnosti, sa stal najpredávanejším modelom z programu Seatu a prekonal dominanciu modelu Ibiza z predchádzajúcich 30 rokov. Leon tretej generácie, navrhnutý, vyvinutý a vyrábaný v závode Martorell, využíva modulárnu stavebnicu komponentov s priečne uloženým motorom MQB koncernu Volkswagen. Nová stavebnica znamenala skok v oblasti technológie a výroby a kvalita výroby dosiahla štandard koncernu Volkswagen.
Goodyear-Eagle-F1-SuperSport
Nové pneumatiky Eagle F1 SuperSport spoločnosti Goodyear obsadili prvé miesto v teste veľmi vysoko výkonných pneumatík Ultra Ultra High Performance. Test sa konal na skúšobnom okruhu spoločnosti Continental v texaskom Uvalde. Hodnotili sa pneumatiky ôsmich rôznych výrobcov, vrátane značiek Continental a Michelin na vozidle BMW M2 s pneumatikami rozmeru 245/35 R19 na prednej náprave a 265/35 R19 vzadu. Pokrýval všetky hlavné disciplíny obvyklé v testoch pneumatík, vrátane hodnotenia ovládateľnosti za sucha i mokra, brzdných vlastností na suchom i mokrom povrchu, sklonu k aquaplaningu, valivého odporu, hlučnosti a pohodlia pre vodiča.