Gonda na Silverstone víťazne

Utorok, 16 júl 2013

Slovenský formulový jazdec Richard Gonda dosiahol na slávnom Silverstone výrazný úspech, keď v pretekoch European F3 Open získal ďalších 10 bodov do priebežného hodnotenia seriálu Cup Championship a udržal si líderskú pozíciu.

Gonda - Silverstone
Víťazstvom na slávnom okruhu Siverstone sa môže pochváliť Slovák Richard Gonda

V sobotu vyhral prvú kvalifikáciu, ale v pretekoch po nezavinenom kontakte zo súperom musel do boxov a na body už nedosiahol. V nedeľu v kvalifikácii opäť zvíťazil. V pretekoch sa po štarte z prvej pozície snažil vyhnúť akýmkoľvek kontaktom, jeho formula mala dostatočnú rýchlosť a po súbojoch s novými Dallarami F3 12 dokázal vyhrať. Za ním skončil domáci Cameron Twynham, pred ktorým vedie mladý Slovák v priebežnom hodnotení o 6 bodov.

"Tento víkend na Silvestrone bol pre náš tím takmer dokonalý. V tréningoch a kvalifikáciách sme dominovali, ale kolízia v prvých pretekoch mi ukradla príležitosť zvíťaziť. Preto hovorím, že víkend bol takmer dokonalý. Bol som z toho sklamaný, keďže som stratil vedúcu pozíciu nie mojím zavinením. V nedeľňajšej kvalifikácii som na plyn silno tlačil a bol som znovu prvý v kvalifikácii i v samotných pretekoch," zhodnotil svoje účinkovanie na Silverstone Richard Gonda.

Gonda - Silverstone
Mladý Banskobystričan Richard Gonda s cennou trofejou za víťazstvo na Silverstone

Seriál European F3 Open bude mať teraz letnú prestávku. Ďalšie preteky čakajú na Richarda Gondu až 7. a 8. septembra na belgickom okruhu Spa-Francorchamps.

Autor: jGold
Pridať komentár
Bleskovky
UltraGrip
Výsledky testov zimných pneumatík dlhodobo potvrdzujú kvalitu pneumatík radu Goodyear UltraGrip. Aj v najnovšom teste zimných pneumatík pre sezónu 2019 boli pneumatiky Goodyear UltraGrip Performance+ vyhlásené za víťaza testu. Rovnako ako Goodyear UltraGrip 9+ aj táto novinka ponúka tú správnu zmes. Špeciálny plastifikátor na báze živice a rastlinných olejov zaisťuje, že si pneumatiky uchovávajú pružnosť i za nízkych teplôt. To spolu so sofistikovaným dezénom a inovatívnymi 3D priečnymi drážkami zaisťuje, že zimné pneumatiky UltraGrip ponúkajú optimálnu priľnavosť a pohodlie za akýchkoľvek zimných podmienok - na snehu, na ľade, na mokrých i suchých komunikáciách.
Matej-Homola
Slovenský automobilový pretekár Matej Homola dokázal v talianskej Monze obsadiť v 13. pretekoch seriálu TCR veľmi pekné piate miesto, keď sa prepracoval zo 17. miesta na štarte na piatu priečku v cieli. Zviedol pre to niekoľko parádnych súbojov. Svoju rýchlosť z tréningu preniesol do pretekov, vďaka ktorej sa dostavil úspech. "Boli to parádne preteky, poriadne som si zapredbiehal, auto tento raz fungovalo výborne," neskrýval nadšenie po pretekoch slovenský jazdec. "Zobral som výborné body, uvidíme ako dopadne zajtra." Nedeľňajšie štrnáste preteky seriálu TCR však nepriniesli Homolovi želaný výsledok a po kontakte s Talianom Pantiaticcimim skončil s poškodenou prednou nápravou a riadením na 14. mieste.
Nové-Dunlop
Dunlop uvádza na trh nové pneumatiky pre motokros Geomax MX53, ktoré nahrádzajú doterajšie MX52 pre pevný terén. Nové MX53 ponúkajú jazdcom najvyššiu výkonnosť vo svojej triede na širšej škále rôznych povrchov, než akú pokrývala predchádzajúca generácia. V širokom portfóliu pneumatík Geomax značky Dunlop sa nachádzajú medzi MX71 určenými do extra tvrdý povrchy a veľmi všestrannými MX33. Nová technológia Dunlopu posúva úžitkové vlastnosti pneumatík na novú úroveň. Veľkou výhodou nových pneumatík je ich vysoká výkonnosť za rôznych terénnych podmienok. Dopĺňajú pneumatiky strednej kategórie Geomax MX33, ktoré pomáhajú jazdcom vyhrávať preteky MXGP a supercross.