Gonda na Silverstone víťazne

Utorok, 16 júl 2013

Slovenský formulový jazdec Richard Gonda dosiahol na slávnom Silverstone výrazný úspech, keď v pretekoch European F3 Open získal ďalších 10 bodov do priebežného hodnotenia seriálu Cup Championship a udržal si líderskú pozíciu.

Gonda - Silverstone
Víťazstvom na slávnom okruhu Siverstone sa môže pochváliť Slovák Richard Gonda

V sobotu vyhral prvú kvalifikáciu, ale v pretekoch po nezavinenom kontakte zo súperom musel do boxov a na body už nedosiahol. V nedeľu v kvalifikácii opäť zvíťazil. V pretekoch sa po štarte z prvej pozície snažil vyhnúť akýmkoľvek kontaktom, jeho formula mala dostatočnú rýchlosť a po súbojoch s novými Dallarami F3 12 dokázal vyhrať. Za ním skončil domáci Cameron Twynham, pred ktorým vedie mladý Slovák v priebežnom hodnotení o 6 bodov.

"Tento víkend na Silvestrone bol pre náš tím takmer dokonalý. V tréningoch a kvalifikáciách sme dominovali, ale kolízia v prvých pretekoch mi ukradla príležitosť zvíťaziť. Preto hovorím, že víkend bol takmer dokonalý. Bol som z toho sklamaný, keďže som stratil vedúcu pozíciu nie mojím zavinením. V nedeľňajšej kvalifikácii som na plyn silno tlačil a bol som znovu prvý v kvalifikácii i v samotných pretekoch," zhodnotil svoje účinkovanie na Silverstone Richard Gonda.

Gonda - Silverstone
Mladý Banskobystričan Richard Gonda s cennou trofejou za víťazstvo na Silverstone

Seriál European F3 Open bude mať teraz letnú prestávku. Ďalšie preteky čakajú na Richarda Gondu až 7. a 8. septembra na belgickom okruhu Spa-Francorchamps.

Autor: jGold
Pridať komentár
Bleskovky
Suzuki-Vitara
Japonská automobilka Suzuki vyrobila za uplynulý fiškálny rok 2019 (apríl 2019 až marec 2020) vo svojich výrobných závodoch na celom svete 2,97 (2 966 399) milióna automobilov. Napriek prerušeniu výroby pre pandémiu koronavírusu dokázala automobilka vyprodukovať 87,4 percent objemu predvlaňajšieho rekordného roku, v ktorom značka vyprodukovala 3,39 milióna (3 393 976) vozidiel, čo je najviac vo svojej storočnej histórii. V závodoch Suzuki ďalej pokračoval trend prehlbovania prevahy produkcie závodov mimo Japonska. V zahraničných závodoch počas vlaňajšieho fiškálneho roku vyrobila automobilka 2,02 milióna (2 022 227) vozidiel, kým automobilky v Japonsku len vyše 944 tisíc vozidiel.
Volvo-heng-du
Výrobný závod spoločnosti Volvo Cars v čínskom meste Čcheng-tu, jej najväčší v Číne, získava 100 percent svojej elektrickej energie z obnoviteľných zdrojov. Celkový obnoviteľný energetický mix v celosvetovej výrobnej sieti spoločnosti tak dosiahol 80 percent. Stopercentný energetický mix z obnoviteľných zdrojov v čínskom závode Čcheng-tu je výsledkom čerstvo podpísanej zmluvy o dodávke elektrickej energie a prispeje k zníženiu emisií CO2 v závode o viac ako 11-tisíc ton ročne. Približne 65 percent vyrobenej elektriny pochádza z vodnej energie, zvyšná časť zo slnečnej a veternej energie a iných obnoviteľných zdrojov.
BMW5-digital-world-premie
Priaznivci a fanúšikovia bavorskej značky BMW sú v očakávaní premiéry modelov radu 5 Sedan a praktickejšieho kombi Touring. Avšak vzhľadom na stále platné cestovné obmedzenia na celom svete sa prezentácia nového BMW radu 5 Sedan, nového BMW radu 5 Touring a nového BMW radu 6 Gran Turismo uskutoční v digitálnej forme. Stane sa tak v stredu 27. mája a záujemcovia o internetovú premiéru týchto troch modelov ju môžu sledovať na internete o 08:00 hod. na www.live.bmwgroup.com/en a http://www.live.bmwgroup.com/en>.