Gonda na Silverstone víťazne

Utorok, 16 júl 2013

Slovenský formulový jazdec Richard Gonda dosiahol na slávnom Silverstone výrazný úspech, keď v pretekoch European F3 Open získal ďalších 10 bodov do priebežného hodnotenia seriálu Cup Championship a udržal si líderskú pozíciu.

Gonda - Silverstone
Víťazstvom na slávnom okruhu Siverstone sa môže pochváliť Slovák Richard Gonda

V sobotu vyhral prvú kvalifikáciu, ale v pretekoch po nezavinenom kontakte zo súperom musel do boxov a na body už nedosiahol. V nedeľu v kvalifikácii opäť zvíťazil. V pretekoch sa po štarte z prvej pozície snažil vyhnúť akýmkoľvek kontaktom, jeho formula mala dostatočnú rýchlosť a po súbojoch s novými Dallarami F3 12 dokázal vyhrať. Za ním skončil domáci Cameron Twynham, pred ktorým vedie mladý Slovák v priebežnom hodnotení o 6 bodov.

"Tento víkend na Silvestrone bol pre náš tím takmer dokonalý. V tréningoch a kvalifikáciách sme dominovali, ale kolízia v prvých pretekoch mi ukradla príležitosť zvíťaziť. Preto hovorím, že víkend bol takmer dokonalý. Bol som z toho sklamaný, keďže som stratil vedúcu pozíciu nie mojím zavinením. V nedeľňajšej kvalifikácii som na plyn silno tlačil a bol som znovu prvý v kvalifikácii i v samotných pretekoch," zhodnotil svoje účinkovanie na Silverstone Richard Gonda.

Gonda - Silverstone
Mladý Banskobystričan Richard Gonda s cennou trofejou za víťazstvo na Silverstone

Seriál European F3 Open bude mať teraz letnú prestávku. Ďalšie preteky čakajú na Richarda Gondu až 7. a 8. septembra na belgickom okruhu Spa-Francorchamps.

Autor: jGold
Pridať komentár
Bleskovky
1-Sikyna-Imola
Seriál majstrovstiev sveta v motokrose pokračoval v talianskej Imole pätnástym kolom. Jazdcov čakala rýchla a náročná trať na slávnom Autodrome Enza a Dina Ferrariho. Richard Šikyňa (MX Slovakia - JD Gunnex KTM RT), jediný Slovák v štartovom poli, si v kvalifikácii triedy KTM 250 SXF vyjazdil 17. priečku. V pretekoch v úvode prvej jazdy po kolízii s iným jazdcom a poškodení motocykla z pretekov odstúpil. V druhej jazde aj napriek technickým problémom bol v cieli na 14. mieste a pripísal si ďalších 7 bodov do priebežného hodnotenia seriálu. So 105 bodmi mu patrí 22. miesto priebežného hodnotenia.
1-Autíčko
Skupina vysokoškolských študentov prerobila detské elektrické autíčka pre potreby dvoch hendikepovaných deti. Urobili to počas šesťtýždňovej letnej stáže v Technologickom centre Adient v Trenčíne v rámci trinásteho ročníka projektu letnej študentskej stáže. Do projektu sa zapojili talentovaní študenti z viacerých slovenských aj zahraničných vysokých škôl. Projekt zahŕňal návrh, prípravu realizácie a úpravu špeciálnych sedadiel, ako aj ďalších komponentov autíčka. Pracovalo na ňom dvanásť vybraných študentov z vysokých škôl technického smeru z Trenčína, Bratislavy, Brna, Liberca a Edinburgu.
Seat Leon
V posledný júlový týždeň Seat Leon tretej generácie dosiahol významný míľnik, keď od svojho uvedenia na trh sa predal jeden milión exemplárov. Najlepšie predávaný model španielskej značky mal svetovú výstavnú premiéru v októbri 2012 na parížskom autosalóne a krátko na to sa začal predávať. Vďaka úplne novému dizajnu podľa filozofie formula Leon, založenej na harmónii dizajnu a funkčnosti, sa stal najpredávanejším modelom z programu Seatu a prekonal dominanciu modelu Ibiza z predchádzajúcich 30 rokov. Leon tretej generácie, navrhnutý, vyvinutý a vyrábaný v závode Martorell, využíva modulárnu stavebnicu komponentov s priečne uloženým motorom MQB koncernu Volkswagen. Nová stavebnica znamenala skok v oblasti technológie a výroby a kvalita výroby dosiahla štandard koncernu Volkswagen.