Gonda na skusoch v Indianopolis

Pondelok, 17 október 2016

Slovenský formulový jazdec Richard Gonda absolvoval v tíme Andretti Autosport testovacie jazdy v americkom Indianapolise.

Richard Gonda

Dvadsaťdvaročný Gonda dostal príležitosť zúčastniť sa dvojdňových testov a ochutnať zámorskú pretekársku scénu, trénovať a porovnať svoje jazdecké schopnosti s tamojšími pretekármi. Testy absolvoval vo formule Indy Lights, v tíme, ktorý založil syn majstra sveta formuly 1 Maria Andrettiho. Jazdil počas dvoch dní s ďalšími 42 nováčikmi i stálymi pretekármi série Indy Lights a ďalších formulových sérií.

Napriek technickým problémom z prvého dňa zajazdil minuloročný šampión European F3 Open Cup počas druhého dňa na okruhu Indianapolis Grand Prix, ktorý sčasti využíva aj pasáže tradičného amerického oválneho okruhu druhý najrýchlejší čas.

Manažment tímu bol s výsledkami a spoluprácou s našim pretekárom spokojný. Svoje nadšenie neskrýval ani samotný Richard Gonda: "Bola to pre mňa výzva, mnoho som sa naučil a pochopiť množstvo nových vecí. Formula a najmä pneumatiky si vyžadujú dosť rozdielny prístup oproti tomu, na ktorý som zvyknutý. Jazdil som rýchle časy, takže som z mojej prvej skúsenosti nadšený."

Richard Gonda, ktorý absolvoval tento rok viacero pretekov počas štartov formuly 1 v seriáli GP3 Series, uvažuje teraz aj nad pôsobením v Amerike: "S tímom Andretti Autosport máme za sebou dva fantastické dni, za čo som im a sponzorom veľmi vďačný. Pretekať tu je určite jedna z lákavých možností."

Autor: janGold
Pridať komentár
Bleskovky
UltraGrip
Výsledky testov zimných pneumatík dlhodobo potvrdzujú kvalitu pneumatík radu Goodyear UltraGrip. Aj v najnovšom teste zimných pneumatík pre sezónu 2019 boli pneumatiky Goodyear UltraGrip Performance+ vyhlásené za víťaza testu. Rovnako ako Goodyear UltraGrip 9+ aj táto novinka ponúka tú správnu zmes. Špeciálny plastifikátor na báze živice a rastlinných olejov zaisťuje, že si pneumatiky uchovávajú pružnosť i za nízkych teplôt. To spolu so sofistikovaným dezénom a inovatívnymi 3D priečnymi drážkami zaisťuje, že zimné pneumatiky UltraGrip ponúkajú optimálnu priľnavosť a pohodlie za akýchkoľvek zimných podmienok - na snehu, na ľade, na mokrých i suchých komunikáciách.
Matej-Homola
Slovenský automobilový pretekár Matej Homola dokázal v talianskej Monze obsadiť v 13. pretekoch seriálu TCR veľmi pekné piate miesto, keď sa prepracoval zo 17. miesta na štarte na piatu priečku v cieli. Zviedol pre to niekoľko parádnych súbojov. Svoju rýchlosť z tréningu preniesol do pretekov, vďaka ktorej sa dostavil úspech. "Boli to parádne preteky, poriadne som si zapredbiehal, auto tento raz fungovalo výborne," neskrýval nadšenie po pretekoch slovenský jazdec. "Zobral som výborné body, uvidíme ako dopadne zajtra." Nedeľňajšie štrnáste preteky seriálu TCR však nepriniesli Homolovi želaný výsledok a po kontakte s Talianom Pantiaticcimim skončil s poškodenou prednou nápravou a riadením na 14. mieste.
Nové-Dunlop
Dunlop uvádza na trh nové pneumatiky pre motokros Geomax MX53, ktoré nahrádzajú doterajšie MX52 pre pevný terén. Nové MX53 ponúkajú jazdcom najvyššiu výkonnosť vo svojej triede na širšej škále rôznych povrchov, než akú pokrývala predchádzajúca generácia. V širokom portfóliu pneumatík Geomax značky Dunlop sa nachádzajú medzi MX71 určenými do extra tvrdý povrchy a veľmi všestrannými MX33. Nová technológia Dunlopu posúva úžitkové vlastnosti pneumatík na novú úroveň. Veľkou výhodou nových pneumatík je ich vysoká výkonnosť za rôznych terénnych podmienok. Dopĺňajú pneumatiky strednej kategórie Geomax MX33, ktoré pomáhajú jazdcom vyhrávať preteky MXGP a supercross.