Gonda na skusoch v Indianopolis

Pondelok, 17 október 2016

Slovenský formulový jazdec Richard Gonda absolvoval v tíme Andretti Autosport testovacie jazdy v americkom Indianapolise.

Richard Gonda

Dvadsaťdvaročný Gonda dostal príležitosť zúčastniť sa dvojdňových testov a ochutnať zámorskú pretekársku scénu, trénovať a porovnať svoje jazdecké schopnosti s tamojšími pretekármi. Testy absolvoval vo formule Indy Lights, v tíme, ktorý založil syn majstra sveta formuly 1 Maria Andrettiho. Jazdil počas dvoch dní s ďalšími 42 nováčikmi i stálymi pretekármi série Indy Lights a ďalších formulových sérií.

Napriek technickým problémom z prvého dňa zajazdil minuloročný šampión European F3 Open Cup počas druhého dňa na okruhu Indianapolis Grand Prix, ktorý sčasti využíva aj pasáže tradičného amerického oválneho okruhu druhý najrýchlejší čas.

Manažment tímu bol s výsledkami a spoluprácou s našim pretekárom spokojný. Svoje nadšenie neskrýval ani samotný Richard Gonda: "Bola to pre mňa výzva, mnoho som sa naučil a pochopiť množstvo nových vecí. Formula a najmä pneumatiky si vyžadujú dosť rozdielny prístup oproti tomu, na ktorý som zvyknutý. Jazdil som rýchle časy, takže som z mojej prvej skúsenosti nadšený."

Richard Gonda, ktorý absolvoval tento rok viacero pretekov počas štartov formuly 1 v seriáli GP3 Series, uvažuje teraz aj nad pôsobením v Amerike: "S tímom Andretti Autosport máme za sebou dva fantastické dni, za čo som im a sponzorom veľmi vďačný. Pretekať tu je určite jedna z lákavých možností."

Autor: janGold
Pridať komentár
Bleskovky
Suzuki-Vitara
Japonská automobilka Suzuki vyrobila za uplynulý fiškálny rok 2019 (apríl 2019 až marec 2020) vo svojich výrobných závodoch na celom svete 2,97 (2 966 399) milióna automobilov. Napriek prerušeniu výroby pre pandémiu koronavírusu dokázala automobilka vyprodukovať 87,4 percent objemu predvlaňajšieho rekordného roku, v ktorom značka vyprodukovala 3,39 milióna (3 393 976) vozidiel, čo je najviac vo svojej storočnej histórii. V závodoch Suzuki ďalej pokračoval trend prehlbovania prevahy produkcie závodov mimo Japonska. V zahraničných závodoch počas vlaňajšieho fiškálneho roku vyrobila automobilka 2,02 milióna (2 022 227) vozidiel, kým automobilky v Japonsku len vyše 944 tisíc vozidiel.
Volvo-heng-du
Výrobný závod spoločnosti Volvo Cars v čínskom meste Čcheng-tu, jej najväčší v Číne, získava 100 percent svojej elektrickej energie z obnoviteľných zdrojov. Celkový obnoviteľný energetický mix v celosvetovej výrobnej sieti spoločnosti tak dosiahol 80 percent. Stopercentný energetický mix z obnoviteľných zdrojov v čínskom závode Čcheng-tu je výsledkom čerstvo podpísanej zmluvy o dodávke elektrickej energie a prispeje k zníženiu emisií CO2 v závode o viac ako 11-tisíc ton ročne. Približne 65 percent vyrobenej elektriny pochádza z vodnej energie, zvyšná časť zo slnečnej a veternej energie a iných obnoviteľných zdrojov.
BMW5-digital-world-premie
Priaznivci a fanúšikovia bavorskej značky BMW sú v očakávaní premiéry modelov radu 5 Sedan a praktickejšieho kombi Touring. Avšak vzhľadom na stále platné cestovné obmedzenia na celom svete sa prezentácia nového BMW radu 5 Sedan, nového BMW radu 5 Touring a nového BMW radu 6 Gran Turismo uskutoční v digitálnej forme. Stane sa tak v stredu 27. mája a záujemcovia o internetovú premiéru týchto troch modelov ju môžu sledovať na internete o 08:00 hod. na www.live.bmwgroup.com/en a http://www.live.bmwgroup.com/en>.