Gonda po prvý raz v Porsche Cupe

Štvrtok, 11 máj 2017

Automobilový pretekár Richard Gonda absolvoval počas uplynulého víkendu svoje prvé preteky v Porsche Carrera Cupe na slávnom okruhu Hockenheimring.

Gonda v Hokenheimringu
Richard Gonda v novej pozícii jazdca v seriáli Porsche Carrera Cup

Pre dvadsaťtriročného automobilového pretekára, ktorý jazdí vo farbách rakúskeho tímu Zele-Racing išlo o prvý ostrý štart v tejto sezóne za volantom Porsche 911 GT3 Cup. Preteky na Hockenheimringu boli sprievodným podujatím nemeckého seriálu DTM.

Už v úvodnom tréningu odviedol slovenský pretekár výkon, ktorým upútal pozornosť nielen organizátorov pretekov. Naznačil, že bude na tomto podujatí i na ďalších pretekoch seriálu patriť medzi najrýchlejších.

Sobotná kvalifikácia do oboch pretekov sa pre Gondu vyvíjala veľmi dobre. Potvrdil svoju rýchlosť a podľa časov v jednotlivých sektoroch trate mohol v pretekoch bojovať o prvé 3 priečky.

Po havárii, ktorá kvalifikáciu najskôr prerušila a následne ju aj zrušili, Gonda i ďalší pretekári stratili možnosť zajazdiť potrebné dve rýchle kvalifikačné kolá, čo potom ovplyvnilo preteky počas celého víkendu.

Nedeľné preteky poznačilo premenlivé počasie a havárie, kvôli ktorým muselo na trať po dramatických bojoch o pozície vychádzať bezpečnostné vozidlo.

Už v prvej havárii bol aj Gonda, ktorý po štarte z 10. miesta bojoval o vyššie pozície. V druhom kole narazil zozadu do neho Portugalčan Rivas, ktorý tým vyradil ďalších dvoch pretekárov. Slovenský reprezentant s defektom pneumatiky a zničenou zadnou časťou svojho Porsche musel preteky predčasne ukončiť.

"Preteky sa začali perfektne, no prerušenie kvalifikácie nám v podstate narušilo celý víkend a nakoniec ešte prišla tá zbytočná rana na moje zadné koleso. Z pretekov odnášam množstvo nových skúseností, podrobný rozbor nasvedčuje, že dokážem byť v poli veľmi vysoko a to ma tomto šampionáte veľmi teší," komentoval svoje účinkovanie na jednom z najnáročnejších podujatí Richard Gonda.

Autor: J. Goldberger
Pridať komentár
Bleskovky
lexus-lbx-venezia
Lexus sa už po siedmy raz vracia ako oficiálne vozidlo medzinárodného filmového festivalu v Benátkach a potvrdzuje, že je patrí k svetu svetovej kinematografie. Nový kompaktný crossover LBX bude súčasťou flotily elektrifikovaných vozidiel Lexus pre luxusnú prepravu VIP účastníkov festivalu. Medzi hercami, ktorí sa objavia na červenom koberci, budú okrem iných Zendaya (Spider Man: Bez domova), Mike Faist (West Side Story), Josh O’Connor (Koruna) či Caroline Murino (Casino Royale). V poradí 80. ročník festivalu sa bude konať na benátskom Lide od 30. augusta do 9. septembra.
mini-cooper-s-countryman
Britský výrobca automobilov prichádza v edícii Uncharted so zaujímavou ponukou, modelom Mini Cooper S Countryman ALL 4. V exkluzívnom laku ponúka edičný Countryman so štvorvalcovým motorom s výkonom 131 kW/178k a technológiou s dvojitým preplňovaním. Výsledkom je zaručená športová zábava a možnosti všestranného využitia. Model s pohonom všetkých kolies je zábavou na asfaltovej ceste i v teréne, a svojou trakciou dokáže presvedčiť aj na piesku. Mini Countryman v edícii Uncharted je vďaka silnému motoru a pohonu všetkých kolies doma tak na asfaltových cestách, ako aj v teréne.
merc-S63-E
Nový Mercedes-AMG S 63 E Performance, špičkový model zo segmentu luxusných sedanov, si odteraz môže zákazník objednať u predajcov značky Mercedes-Benz na celom Slovensku. Objednať sa dá aj editovaná verzia AMG S 63 E Performance Edition 1 ako exkluzívny model. Výkonný hybrid využíva technológie formuly 1. Nový mercedes spája najlepší výkon vo svojej triede s výnimočným komfortným zážitkom a takmer bezhlučným jazdením na elektrický pohon. Model E Performance kombinuje 4,0-litrový motor AMG V8 biturbo s hybridným hnacím ústrojenstvom špecifickým pre AMG a novou konštrukčnou úrovňou vysokovýkonného akumulátora AMG (HPB). Čisto elektrický dojazd sa tým zvyšuje na 33 km. Cena najvýkonnejšieho modelu S v histórii začína na čiastke 223 554 eur.