Gonda po prvý raz v Porsche Cupe

Štvrtok, 11 máj 2017

Automobilový pretekár Richard Gonda absolvoval počas uplynulého víkendu svoje prvé preteky v Porsche Carrera Cupe na slávnom okruhu Hockenheimring.

Gonda v Hokenheimringu
Richard Gonda v novej pozícii jazdca v seriáli Porsche Carrera Cup

Pre dvadsaťtriročného automobilového pretekára, ktorý jazdí vo farbách rakúskeho tímu Zele-Racing išlo o prvý ostrý štart v tejto sezóne za volantom Porsche 911 GT3 Cup. Preteky na Hockenheimringu boli sprievodným podujatím nemeckého seriálu DTM.

Už v úvodnom tréningu odviedol slovenský pretekár výkon, ktorým upútal pozornosť nielen organizátorov pretekov. Naznačil, že bude na tomto podujatí i na ďalších pretekoch seriálu patriť medzi najrýchlejších.

Sobotná kvalifikácia do oboch pretekov sa pre Gondu vyvíjala veľmi dobre. Potvrdil svoju rýchlosť a podľa časov v jednotlivých sektoroch trate mohol v pretekoch bojovať o prvé 3 priečky.

Po havárii, ktorá kvalifikáciu najskôr prerušila a následne ju aj zrušili, Gonda i ďalší pretekári stratili možnosť zajazdiť potrebné dve rýchle kvalifikačné kolá, čo potom ovplyvnilo preteky počas celého víkendu.

Nedeľné preteky poznačilo premenlivé počasie a havárie, kvôli ktorým muselo na trať po dramatických bojoch o pozície vychádzať bezpečnostné vozidlo.

Už v prvej havárii bol aj Gonda, ktorý po štarte z 10. miesta bojoval o vyššie pozície. V druhom kole narazil zozadu do neho Portugalčan Rivas, ktorý tým vyradil ďalších dvoch pretekárov. Slovenský reprezentant s defektom pneumatiky a zničenou zadnou časťou svojho Porsche musel preteky predčasne ukončiť.

"Preteky sa začali perfektne, no prerušenie kvalifikácie nám v podstate narušilo celý víkend a nakoniec ešte prišla tá zbytočná rana na moje zadné koleso. Z pretekov odnášam množstvo nových skúseností, podrobný rozbor nasvedčuje, že dokážem byť v poli veľmi vysoko a to ma tomto šampionáte veľmi teší," komentoval svoje účinkovanie na jednom z najnáročnejších podujatí Richard Gonda.

Autor: J. Goldberger
Pridať komentár
Bleskovky
bmw-group
BMW Group, nemecký výrobca prémiových vozidiel, chce pokračovať v raste svojej produkcie i v tomto fiškálnom roku. Motivuje ho k tomu úspešný rok 2023, v ktorom jeho prémiový segment dodal na trh historicky najviac vozidiel a zaznamenal najvyššie predaje. Modelmi, ktoré majú produkciu bavorského producenta najviac potiahnuť na požadovanú úroveň, majú byť aj v roku 2024 čisto elektrické vozidlá a modely z vyššieho prémiového segmentu, vrátane modelov BMW radu 7, BMW X7 a luxusné Rolls-Royce s čisto elektrickým pohonom Rolls-Royce Spectre. V oboch týchto segmentoch verí skupina BMW vo výrazný dvojciferný rast. Očakáva sa, že prispejú k tomu aj modely BMW radu 5, BMW i5, ale aj elektrické kombi Touring i5.
matador
V prieskume spotrebiteľskej dôvery Slováci po ôsmy raz volili značky, ktorým dôverujú najviac. Zúčastnila sa ho reprezentatívna vzorka dvetisíc respondentov. Do prieskumu boli zahrnuté značky, ktoré sú najsilnejšími na slovenskom trhu. V kategórii výrobcov pneumatík získal ocenenie Najdôveryhodnejšia značka roku 2023 tradičný výrobca pneumatík Matador, ktorý je súčasťou koncernu Continental. Matador tak potvrdil povesť spoľahlivosti a kvality za rozumnú cenu. Značka s viac ako 115 rokmi skúseností je najdôveryhodnejšia pre 20,6 % respondentov. Na druhom mieste sa umiestnila značka Continental. Roman Moško, komunikačný manažér Continental Barum: "Sme hrdí, že značka Matador je medzi slovenskými vodičmi vnímaná ako symbol dôvery a kvality. Má dlhoročnú tradíciu, široké portfólio a spoľahlivú kvalitu.”Matador Hectorra 5
lexus-lbx-venezia
Lexus sa už po siedmy raz vracia ako oficiálne vozidlo medzinárodného filmového festivalu v Benátkach a potvrdzuje, že je patrí k svetu svetovej kinematografie. Nový kompaktný crossover LBX bude súčasťou flotily elektrifikovaných vozidiel Lexus pre luxusnú prepravu VIP účastníkov festivalu. Medzi hercami, ktorí sa objavia na červenom koberci, budú okrem iných Zendaya (Spider Man: Bez domova), Mike Faist (West Side Story), Josh O’Connor (Koruna) či Caroline Murino (Casino Royale). V poradí 80. ročník festivalu sa bude konať na benátskom Lide od 30. augusta do 9. septembra.