Gonda po prvý raz v Porsche Cupe

Štvrtok, 11 máj 2017

Automobilový pretekár Richard Gonda absolvoval počas uplynulého víkendu svoje prvé preteky v Porsche Carrera Cupe na slávnom okruhu Hockenheimring.

Gonda v Hokenheimringu
Richard Gonda v novej pozícii jazdca v seriáli Porsche Carrera Cup

Pre dvadsaťtriročného automobilového pretekára, ktorý jazdí vo farbách rakúskeho tímu Zele-Racing išlo o prvý ostrý štart v tejto sezóne za volantom Porsche 911 GT3 Cup. Preteky na Hockenheimringu boli sprievodným podujatím nemeckého seriálu DTM.

Už v úvodnom tréningu odviedol slovenský pretekár výkon, ktorým upútal pozornosť nielen organizátorov pretekov. Naznačil, že bude na tomto podujatí i na ďalších pretekoch seriálu patriť medzi najrýchlejších.

Sobotná kvalifikácia do oboch pretekov sa pre Gondu vyvíjala veľmi dobre. Potvrdil svoju rýchlosť a podľa časov v jednotlivých sektoroch trate mohol v pretekoch bojovať o prvé 3 priečky.

Po havárii, ktorá kvalifikáciu najskôr prerušila a následne ju aj zrušili, Gonda i ďalší pretekári stratili možnosť zajazdiť potrebné dve rýchle kvalifikačné kolá, čo potom ovplyvnilo preteky počas celého víkendu.

Nedeľné preteky poznačilo premenlivé počasie a havárie, kvôli ktorým muselo na trať po dramatických bojoch o pozície vychádzať bezpečnostné vozidlo.

Už v prvej havárii bol aj Gonda, ktorý po štarte z 10. miesta bojoval o vyššie pozície. V druhom kole narazil zozadu do neho Portugalčan Rivas, ktorý tým vyradil ďalších dvoch pretekárov. Slovenský reprezentant s defektom pneumatiky a zničenou zadnou časťou svojho Porsche musel preteky predčasne ukončiť.

"Preteky sa začali perfektne, no prerušenie kvalifikácie nám v podstate narušilo celý víkend a nakoniec ešte prišla tá zbytočná rana na moje zadné koleso. Z pretekov odnášam množstvo nových skúseností, podrobný rozbor nasvedčuje, že dokážem byť v poli veľmi vysoko a to ma tomto šampionáte veľmi teší," komentoval svoje účinkovanie na jednom z najnáročnejších podujatí Richard Gonda.

Autor: J. Goldberger
Pridať komentár
Bleskovky
UltraGrip
Výsledky testov zimných pneumatík dlhodobo potvrdzujú kvalitu pneumatík radu Goodyear UltraGrip. Aj v najnovšom teste zimných pneumatík pre sezónu 2019 boli pneumatiky Goodyear UltraGrip Performance+ vyhlásené za víťaza testu. Rovnako ako Goodyear UltraGrip 9+ aj táto novinka ponúka tú správnu zmes. Špeciálny plastifikátor na báze živice a rastlinných olejov zaisťuje, že si pneumatiky uchovávajú pružnosť i za nízkych teplôt. To spolu so sofistikovaným dezénom a inovatívnymi 3D priečnymi drážkami zaisťuje, že zimné pneumatiky UltraGrip ponúkajú optimálnu priľnavosť a pohodlie za akýchkoľvek zimných podmienok - na snehu, na ľade, na mokrých i suchých komunikáciách.
Matej-Homola
Slovenský automobilový pretekár Matej Homola dokázal v talianskej Monze obsadiť v 13. pretekoch seriálu TCR veľmi pekné piate miesto, keď sa prepracoval zo 17. miesta na štarte na piatu priečku v cieli. Zviedol pre to niekoľko parádnych súbojov. Svoju rýchlosť z tréningu preniesol do pretekov, vďaka ktorej sa dostavil úspech. "Boli to parádne preteky, poriadne som si zapredbiehal, auto tento raz fungovalo výborne," neskrýval nadšenie po pretekoch slovenský jazdec. "Zobral som výborné body, uvidíme ako dopadne zajtra." Nedeľňajšie štrnáste preteky seriálu TCR však nepriniesli Homolovi želaný výsledok a po kontakte s Talianom Pantiaticcimim skončil s poškodenou prednou nápravou a riadením na 14. mieste.
Nové-Dunlop
Dunlop uvádza na trh nové pneumatiky pre motokros Geomax MX53, ktoré nahrádzajú doterajšie MX52 pre pevný terén. Nové MX53 ponúkajú jazdcom najvyššiu výkonnosť vo svojej triede na širšej škále rôznych povrchov, než akú pokrývala predchádzajúca generácia. V širokom portfóliu pneumatík Geomax značky Dunlop sa nachádzajú medzi MX71 určenými do extra tvrdý povrchy a veľmi všestrannými MX33. Nová technológia Dunlopu posúva úžitkové vlastnosti pneumatík na novú úroveň. Veľkou výhodou nových pneumatík je ich vysoká výkonnosť za rôznych terénnych podmienok. Dopĺňajú pneumatiky strednej kategórie Geomax MX33, ktoré pomáhajú jazdcom vyhrávať preteky MXGP a supercross.