Gonda stále vyššie, uviedol sa aj v GP2

Pondelok, 07 december 2015

Slovák Richard Gonda ukončil tohtoročnú úspešnú sezónu na oficiálnych posezónnych testoch GP2 na okruhu Yas Marina v Abú Dhabí v konkurencii najlepších svetových formulových pretekárov. Presvedčil o svojom veľkom talente a pootvoril si dvere do GP2, budúcej formule 2.

2 Gonda v Abu Dhabí
Slovák Richard Gonda si vyskúšal formulu GT2 na okruhu Yas Marina v Abu Dhabí

V Abú Dhabí sa po finálovom víkende formule 1 zišla silná konkurencia najlepších formulových jazdcov z top šampionátov. Väčšina z nich absolvovala kompletnú sezónu v GP2, GP3 alebo formule Renault 3,5. Banskobystrický rodák sa zhostil veľkej príležitosti na ďalší posun vo svojej kariére ukážkovým spôsobom. Každým absolvovaným kolom zlepšoval svoje časy a posúval sa v poradí smerom nahor. Napríklad, aj aktuálny šampión Formule Renault 3,5 zajazdil na konci Richardovho testovania čas len o desatinu rýchlejší ako slovenský pretekár.

Gonda, druhý muž uplynulej sezóny Renault Sport Trophy, si v metropole Spojených arabských emirátov odbil niekoľko premiér. V tíme Manor MP Motorsport si vyskúšal špecifikáciu približujúcu sa F1, teda monopost Dallara-Mecachrome s osemvalcovým motorom (objem 4,0 litra, výkon 612 koní), špecifické pneumatiky Pirelli, jazdu pod umelým osvetlením a po prvý raz jazdu na novej trati, ktorá je súčasťou Veľkej ceny Abú Dhabí.

Po testovaní svoje dojmy a pocity Richard Gonda komentoval takto:"Som veľmi vďačný a šťastný za ďalšiu skvelú príležitosť. Jazda v monoposte GP2 je veľmi náročná po jazdeckej aj fyzickej stránke. O to viac sa teším, že tieto testy dopadli tak dobre. Napriek tomu, že som túto formulu osedlal prvýkrát, dokázal som jazdiť na úrovni svetových elitných formulových pilotov. Tešil som sa na každé ďalšie kolo zajazdené na tejto nádhernej trati. Nielen tieto dni, ale celý rok musím hodnotiť veľmi pozitívne, dosiahli sme veľké úspechy v rámci World Series by Renault, testoval som Formulu Renault 3,5 v top tíme Lotus a teraz GP2. Čo viac si môžem priať? Snáď len nájsť dostatok prostriedkov pre zabezpečenie budúcej sezóny v jednom z týchto top formulových šampionátov."

1 Richard Gonda
Richard Gonda (vpravo) s manažérom tímu Manor MP Motorsport Sanderom Dorsmanom

Spokojný bol manažér tímu Manor MP Motorsport Sander Dorsman:"Máme za sebou veľmi produktívne testovanie GP2 s Richardom. Urobil výbornú prácu, na samotný monopost GP2 či pneumatiky Pirelli sa adaptoval veľmi rýchlo a počas dvoch dní testovania sa neustále zlepšoval. Veríme, že tieto výsledky sú silným výkonom a nepochybujem o tom, že počas prvej sezóny v GP2 by mohol dosiahnuť dobré výsledky."

Autor: red-gold
Pridať komentár
Bleskovky
lexus-lbx-venezia
Lexus sa už po siedmy raz vracia ako oficiálne vozidlo medzinárodného filmového festivalu v Benátkach a potvrdzuje, že je patrí k svetu svetovej kinematografie. Nový kompaktný crossover LBX bude súčasťou flotily elektrifikovaných vozidiel Lexus pre luxusnú prepravu VIP účastníkov festivalu. Medzi hercami, ktorí sa objavia na červenom koberci, budú okrem iných Zendaya (Spider Man: Bez domova), Mike Faist (West Side Story), Josh O’Connor (Koruna) či Caroline Murino (Casino Royale). V poradí 80. ročník festivalu sa bude konať na benátskom Lide od 30. augusta do 9. septembra.
mini-cooper-s-countryman
Britský výrobca automobilov prichádza v edícii Uncharted so zaujímavou ponukou, modelom Mini Cooper S Countryman ALL 4. V exkluzívnom laku ponúka edičný Countryman so štvorvalcovým motorom s výkonom 131 kW/178k a technológiou s dvojitým preplňovaním. Výsledkom je zaručená športová zábava a možnosti všestranného využitia. Model s pohonom všetkých kolies je zábavou na asfaltovej ceste i v teréne, a svojou trakciou dokáže presvedčiť aj na piesku. Mini Countryman v edícii Uncharted je vďaka silnému motoru a pohonu všetkých kolies doma tak na asfaltových cestách, ako aj v teréne.
merc-S63-E
Nový Mercedes-AMG S 63 E Performance, špičkový model zo segmentu luxusných sedanov, si odteraz môže zákazník objednať u predajcov značky Mercedes-Benz na celom Slovensku. Objednať sa dá aj editovaná verzia AMG S 63 E Performance Edition 1 ako exkluzívny model. Výkonný hybrid využíva technológie formuly 1. Nový mercedes spája najlepší výkon vo svojej triede s výnimočným komfortným zážitkom a takmer bezhlučným jazdením na elektrický pohon. Model E Performance kombinuje 4,0-litrový motor AMG V8 biturbo s hybridným hnacím ústrojenstvom špecifickým pre AMG a novou konštrukčnou úrovňou vysokovýkonného akumulátora AMG (HPB). Čisto elektrický dojazd sa tým zvyšuje na 33 km. Cena najvýkonnejšieho modelu S v histórii začína na čiastke 223 554 eur.