Gonda stále vyššie, uviedol sa aj v GP2

Pondelok, 07 december 2015

Slovák Richard Gonda ukončil tohtoročnú úspešnú sezónu na oficiálnych posezónnych testoch GP2 na okruhu Yas Marina v Abú Dhabí v konkurencii najlepších svetových formulových pretekárov. Presvedčil o svojom veľkom talente a pootvoril si dvere do GP2, budúcej formule 2.

2 Gonda v Abu Dhabí
Slovák Richard Gonda si vyskúšal formulu GT2 na okruhu Yas Marina v Abu Dhabí

V Abú Dhabí sa po finálovom víkende formule 1 zišla silná konkurencia najlepších formulových jazdcov z top šampionátov. Väčšina z nich absolvovala kompletnú sezónu v GP2, GP3 alebo formule Renault 3,5. Banskobystrický rodák sa zhostil veľkej príležitosti na ďalší posun vo svojej kariére ukážkovým spôsobom. Každým absolvovaným kolom zlepšoval svoje časy a posúval sa v poradí smerom nahor. Napríklad, aj aktuálny šampión Formule Renault 3,5 zajazdil na konci Richardovho testovania čas len o desatinu rýchlejší ako slovenský pretekár.

Gonda, druhý muž uplynulej sezóny Renault Sport Trophy, si v metropole Spojených arabských emirátov odbil niekoľko premiér. V tíme Manor MP Motorsport si vyskúšal špecifikáciu približujúcu sa F1, teda monopost Dallara-Mecachrome s osemvalcovým motorom (objem 4,0 litra, výkon 612 koní), špecifické pneumatiky Pirelli, jazdu pod umelým osvetlením a po prvý raz jazdu na novej trati, ktorá je súčasťou Veľkej ceny Abú Dhabí.

Po testovaní svoje dojmy a pocity Richard Gonda komentoval takto:"Som veľmi vďačný a šťastný za ďalšiu skvelú príležitosť. Jazda v monoposte GP2 je veľmi náročná po jazdeckej aj fyzickej stránke. O to viac sa teším, že tieto testy dopadli tak dobre. Napriek tomu, že som túto formulu osedlal prvýkrát, dokázal som jazdiť na úrovni svetových elitných formulových pilotov. Tešil som sa na každé ďalšie kolo zajazdené na tejto nádhernej trati. Nielen tieto dni, ale celý rok musím hodnotiť veľmi pozitívne, dosiahli sme veľké úspechy v rámci World Series by Renault, testoval som Formulu Renault 3,5 v top tíme Lotus a teraz GP2. Čo viac si môžem priať? Snáď len nájsť dostatok prostriedkov pre zabezpečenie budúcej sezóny v jednom z týchto top formulových šampionátov."

1 Richard Gonda
Richard Gonda (vpravo) s manažérom tímu Manor MP Motorsport Sanderom Dorsmanom

Spokojný bol manažér tímu Manor MP Motorsport Sander Dorsman:"Máme za sebou veľmi produktívne testovanie GP2 s Richardom. Urobil výbornú prácu, na samotný monopost GP2 či pneumatiky Pirelli sa adaptoval veľmi rýchlo a počas dvoch dní testovania sa neustále zlepšoval. Veríme, že tieto výsledky sú silným výkonom a nepochybujem o tom, že počas prvej sezóny v GP2 by mohol dosiahnuť dobré výsledky."

Autor: red-gold
Pridať komentár
Bleskovky
Suzuki-Vitara
Japonská automobilka Suzuki vyrobila za uplynulý fiškálny rok 2019 (apríl 2019 až marec 2020) vo svojich výrobných závodoch na celom svete 2,97 (2 966 399) milióna automobilov. Napriek prerušeniu výroby pre pandémiu koronavírusu dokázala automobilka vyprodukovať 87,4 percent objemu predvlaňajšieho rekordného roku, v ktorom značka vyprodukovala 3,39 milióna (3 393 976) vozidiel, čo je najviac vo svojej storočnej histórii. V závodoch Suzuki ďalej pokračoval trend prehlbovania prevahy produkcie závodov mimo Japonska. V zahraničných závodoch počas vlaňajšieho fiškálneho roku vyrobila automobilka 2,02 milióna (2 022 227) vozidiel, kým automobilky v Japonsku len vyše 944 tisíc vozidiel.
Volvo-heng-du
Výrobný závod spoločnosti Volvo Cars v čínskom meste Čcheng-tu, jej najväčší v Číne, získava 100 percent svojej elektrickej energie z obnoviteľných zdrojov. Celkový obnoviteľný energetický mix v celosvetovej výrobnej sieti spoločnosti tak dosiahol 80 percent. Stopercentný energetický mix z obnoviteľných zdrojov v čínskom závode Čcheng-tu je výsledkom čerstvo podpísanej zmluvy o dodávke elektrickej energie a prispeje k zníženiu emisií CO2 v závode o viac ako 11-tisíc ton ročne. Približne 65 percent vyrobenej elektriny pochádza z vodnej energie, zvyšná časť zo slnečnej a veternej energie a iných obnoviteľných zdrojov.
BMW5-digital-world-premie
Priaznivci a fanúšikovia bavorskej značky BMW sú v očakávaní premiéry modelov radu 5 Sedan a praktickejšieho kombi Touring. Avšak vzhľadom na stále platné cestovné obmedzenia na celom svete sa prezentácia nového BMW radu 5 Sedan, nového BMW radu 5 Touring a nového BMW radu 6 Gran Turismo uskutoční v digitálnej forme. Stane sa tak v stredu 27. mája a záujemcovia o internetovú premiéru týchto troch modelov ju môžu sledovať na internete o 08:00 hod. na www.live.bmwgroup.com/en a http://www.live.bmwgroup.com/en>.