Gondov úspešný víkend v Le Mans

Nedeľa, 27 september 2015

Slovák Richard Gonda štartoval počas víkendu na vytrvalostných automobilových pretekoch seriálu Renault Sport Trophy na okruhu Le Mans. V prvých zvíťazil a v druhých skončil druhý.

Gonda - Le Mans
Slovenský jazdec Richard Gonda (prvý zľava) na stupni víťazov Le Mans

V sobotňajších pretekoch štartoval z pole position a spolu s kolegom Andreom Pizzitolom si dokázali s prototypom Renault RS01 udržať vedúce postavenie až do cieľa a preteky vyhrať.

Po troch tretích miestach v belgickom Spa-Francorchamps, maďarskom Hungaroringu a nemeckom Nürburgringu tak oslavoval slovenský jazdec prvé víťazstvo v kategórii endurance v tejto sezóne a na svoje konto si pripísal 25 bodov.

Z prvého miesta štartoval Gonda aj do nedeľňajších 25-minútových šprintových pretekov. Vedenie stratil už v úvodných metroch, keď po tvrdom súboji a kontakte áut ho predbehol Talian Dario Capitanio. Dvojica predvádzala ostré súboje až do posledného kola, ale poradie sa už nezmenilo. Gonda skončil s menej ako pol sekundovou stratou druhý.

V priebežnom hodnotení je slovenský automobilový jazdec po piatich podujatiach seriálu so 105 bodmi na tretej pozícii. Posledné šiesty diel seriálu sa uskutoční 17. a 18. októbra v Jereze.

Autor: red-gold
Pridať komentár
Bleskovky
Suzuki-Vitara
Japonská automobilka Suzuki vyrobila za uplynulý fiškálny rok 2019 (apríl 2019 až marec 2020) vo svojich výrobných závodoch na celom svete 2,97 (2 966 399) milióna automobilov. Napriek prerušeniu výroby pre pandémiu koronavírusu dokázala automobilka vyprodukovať 87,4 percent objemu predvlaňajšieho rekordného roku, v ktorom značka vyprodukovala 3,39 milióna (3 393 976) vozidiel, čo je najviac vo svojej storočnej histórii. V závodoch Suzuki ďalej pokračoval trend prehlbovania prevahy produkcie závodov mimo Japonska. V zahraničných závodoch počas vlaňajšieho fiškálneho roku vyrobila automobilka 2,02 milióna (2 022 227) vozidiel, kým automobilky v Japonsku len vyše 944 tisíc vozidiel.
Volvo-heng-du
Výrobný závod spoločnosti Volvo Cars v čínskom meste Čcheng-tu, jej najväčší v Číne, získava 100 percent svojej elektrickej energie z obnoviteľných zdrojov. Celkový obnoviteľný energetický mix v celosvetovej výrobnej sieti spoločnosti tak dosiahol 80 percent. Stopercentný energetický mix z obnoviteľných zdrojov v čínskom závode Čcheng-tu je výsledkom čerstvo podpísanej zmluvy o dodávke elektrickej energie a prispeje k zníženiu emisií CO2 v závode o viac ako 11-tisíc ton ročne. Približne 65 percent vyrobenej elektriny pochádza z vodnej energie, zvyšná časť zo slnečnej a veternej energie a iných obnoviteľných zdrojov.
BMW5-digital-world-premie
Priaznivci a fanúšikovia bavorskej značky BMW sú v očakávaní premiéry modelov radu 5 Sedan a praktickejšieho kombi Touring. Avšak vzhľadom na stále platné cestovné obmedzenia na celom svete sa prezentácia nového BMW radu 5 Sedan, nového BMW radu 5 Touring a nového BMW radu 6 Gran Turismo uskutoční v digitálnej forme. Stane sa tak v stredu 27. mája a záujemcovia o internetovú premiéru týchto troch modelov ju môžu sledovať na internete o 08:00 hod. na www.live.bmwgroup.com/en a http://www.live.bmwgroup.com/en>.