Gondov úspešný víkend v Le Mans

Nedeľa, 27 september 2015

Slovák Richard Gonda štartoval počas víkendu na vytrvalostných automobilových pretekoch seriálu Renault Sport Trophy na okruhu Le Mans. V prvých zvíťazil a v druhých skončil druhý.

Gonda - Le Mans
Slovenský jazdec Richard Gonda (prvý zľava) na stupni víťazov Le Mans

V sobotňajších pretekoch štartoval z pole position a spolu s kolegom Andreom Pizzitolom si dokázali s prototypom Renault RS01 udržať vedúce postavenie až do cieľa a preteky vyhrať.

Po troch tretích miestach v belgickom Spa-Francorchamps, maďarskom Hungaroringu a nemeckom Nürburgringu tak oslavoval slovenský jazdec prvé víťazstvo v kategórii endurance v tejto sezóne a na svoje konto si pripísal 25 bodov.

Z prvého miesta štartoval Gonda aj do nedeľňajších 25-minútových šprintových pretekov. Vedenie stratil už v úvodných metroch, keď po tvrdom súboji a kontakte áut ho predbehol Talian Dario Capitanio. Dvojica predvádzala ostré súboje až do posledného kola, ale poradie sa už nezmenilo. Gonda skončil s menej ako pol sekundovou stratou druhý.

V priebežnom hodnotení je slovenský automobilový jazdec po piatich podujatiach seriálu so 105 bodmi na tretej pozícii. Posledné šiesty diel seriálu sa uskutoční 17. a 18. októbra v Jereze.

Autor: red-gold
Pridať komentár
Bleskovky
lexus-lbx-venezia
Lexus sa už po siedmy raz vracia ako oficiálne vozidlo medzinárodného filmového festivalu v Benátkach a potvrdzuje, že je patrí k svetu svetovej kinematografie. Nový kompaktný crossover LBX bude súčasťou flotily elektrifikovaných vozidiel Lexus pre luxusnú prepravu VIP účastníkov festivalu. Medzi hercami, ktorí sa objavia na červenom koberci, budú okrem iných Zendaya (Spider Man: Bez domova), Mike Faist (West Side Story), Josh O’Connor (Koruna) či Caroline Murino (Casino Royale). V poradí 80. ročník festivalu sa bude konať na benátskom Lide od 30. augusta do 9. septembra.
mini-cooper-s-countryman
Britský výrobca automobilov prichádza v edícii Uncharted so zaujímavou ponukou, modelom Mini Cooper S Countryman ALL 4. V exkluzívnom laku ponúka edičný Countryman so štvorvalcovým motorom s výkonom 131 kW/178k a technológiou s dvojitým preplňovaním. Výsledkom je zaručená športová zábava a možnosti všestranného využitia. Model s pohonom všetkých kolies je zábavou na asfaltovej ceste i v teréne, a svojou trakciou dokáže presvedčiť aj na piesku. Mini Countryman v edícii Uncharted je vďaka silnému motoru a pohonu všetkých kolies doma tak na asfaltových cestách, ako aj v teréne.
merc-S63-E
Nový Mercedes-AMG S 63 E Performance, špičkový model zo segmentu luxusných sedanov, si odteraz môže zákazník objednať u predajcov značky Mercedes-Benz na celom Slovensku. Objednať sa dá aj editovaná verzia AMG S 63 E Performance Edition 1 ako exkluzívny model. Výkonný hybrid využíva technológie formuly 1. Nový mercedes spája najlepší výkon vo svojej triede s výnimočným komfortným zážitkom a takmer bezhlučným jazdením na elektrický pohon. Model E Performance kombinuje 4,0-litrový motor AMG V8 biturbo s hybridným hnacím ústrojenstvom špecifickým pre AMG a novou konštrukčnou úrovňou vysokovýkonného akumulátora AMG (HPB). Čisto elektrický dojazd sa tým zvyšuje na 33 km. Cena najvýkonnejšieho modelu S v histórii začína na čiastke 223 554 eur.