Homola dominoval na VC Slovenska

Pondelok, 22 august 2022

Slovenský automobilový pretekár Matej Homola bol dvakrát úspešný na Veľkej cene Slovenska na Slovakia Ringu. Vyhral sobotňajšie preteky a dominoval aj v nedeľu v pretekoch, ktoré sú zaradené do seriálu TCR Eastern Europe.

Homola

Preteky seriálu TCR Eastern Europe si Matej Homola zvolil ako prípravu na seriál TCR Europe, ktoré budú najbližší víkend na Nürburgringu. Víkendové na Slovakia Ringu v Orechovej Potôni nemali od Homolu rýchlejšieho jazdca.

Homola bol najrýchlejší vo voľnom tréningu, kvalifikácii, zajazdil najrýchlejšie kolá v oboch pretekoch a oba preteky aj vyhral. Homola predviedol najlepšiu možnú reprezentáciu Slovenska a tak diváci na Slovakia Ringu si vypočuli dvakrát slovenskú hymnu.

"Bolo to fantastické, prišlo množstvo fanúšikov a ja som veľmi šťastný, že som im takto mohol spraviť radosť. Žiaľ, TCR Europe sa už na Slovensku nejazdí a preto som rád, že sa mi vďaka našim partnerom podarilo štartovať aj v TCR Eastern Europe" zhodnotil Homola svoje účinkovanie v pretekoch na Slovakia Ringu.

Už nadchádzajúci víkend bude Matej Homola štartovať v seriáli TCR Europe, ktorý je vo svojej druhej polovici a do konca sezóny zostávajú tri posledné pretekárske víkendy. Ten najbližší na nemeckom Nürburgringu.

"Skúšame nové nastavenia a aj vďaka štartu na Slovakia Ringu verím, že dokážem v Nemecku zajazdiť dobrý výsledok. Nürburgring je fajn, síce nejdeme Severnú slučku, ale "len" grand prix verziu, no na preteky sa veľmi teším," povedal Homola pred odchodom do Nemecka.

Ďalšie, predposledné preteky seriálu TCR Europe sú na programe v posledný septembrový víkend na talianskom okruhu Monza, posledné v polovici októbra v španielskej Barcelone.

(gold)
Foto: (hom)
Pridať komentár
Bleskovky
skoda
Okrúhle výročia sú vždy vhodné na oslavu. Škoda na Slovensku je pripravená osláviť svoju tridsaťročnú prítomnosť na slovenskom trhu a pripravila si u vybraných predajcov po celom Slovensku deň otvorených dverí. Na návštevníkov čaká pestrý program, ako súťaže, testovacie jazdy na modeloch 30 edition, ale aj možnosť vyskúšať si elektrifikované modely najnovších generácií. Ďeň otvorených dverí sa uskutoční v sieti predajcov Škoda počas soboty 1. apríla 2023. Najväčším lákadlom pre návštevníkov okrem príjemného občerstvenia, programov pre celé rodiny a testovacích jázd bude súťaž o dovolenku s elektromobilom Enyaq iV.
1-goodyear-urbanmax
Goodyear uviedol na trh nové pneumatiky pre verejnú osobnú dopravu. Pneumatiky Urbanmax Commuter preklenujú medzeru medzi pneumatikami na diaľkové a mestské použitie. Vyvinuli ich špeciálne pre vozidlá prevádzkované na medzimestských a prímestských spojoch. Pneumatiky Urbanmax Commuter sú pripravené na elektrický pohon, na vozidlá s elektrickým, hybridným aj bežným dieselovým pohonom. To znižuje požiadavky na skladové zásoby prevádzkovateľa, pretože dopravcovia môžu používať rovnaké pneumatiky na všetkých vozidlách bez ohľadu na ich pohon. Pneumatiky spĺňajú najdôležitejšie požiadavky elektrických vozidiel, takže pre dopravcov predstavujú dobré riešenie pri prechode z konvenčného na elektrický pohon.
Martin-Lauer
Na čele marketingového a komunikačného oddelenia českého, slovenského a maďarského zastúpenia výrobcu nákladných vozidiel Scania stojí od januára tohto roku Martin Lauer. Má bohaté skúsenosti z vedúcich pozícií na oddeleniach komunikácie a marketingu. Pracoval okrem iného v spoločnostiach Mercedes-Benz Czech Republic, Škoda Auto, Ogilvy One alebo v Českomoravskej stavebnej sporiteľni. Na pozícii strieda Ondřeja Koubka. Martin Lauer je absolventom pražskej VŠ ekonomickej. Do spoločnosti Scania sa vracia po viac než desiatich rokoch do automotive. V osobe Martina Lauera získala Scania človeka s bohatými skúsenosťami v oblasti marketingu a komunikácie.