Homola dominoval na VC Slovenska

Pondelok, 22 august 2022

Slovenský automobilový pretekár Matej Homola bol dvakrát úspešný na Veľkej cene Slovenska na Slovakia Ringu. Vyhral sobotňajšie preteky a dominoval aj v nedeľu v pretekoch, ktoré sú zaradené do seriálu TCR Eastern Europe.

Homola

Preteky seriálu TCR Eastern Europe si Matej Homola zvolil ako prípravu na seriál TCR Europe, ktoré budú najbližší víkend na Nürburgringu. Víkendové na Slovakia Ringu v Orechovej Potôni nemali od Homolu rýchlejšieho jazdca.

Homola bol najrýchlejší vo voľnom tréningu, kvalifikácii, zajazdil najrýchlejšie kolá v oboch pretekoch a oba preteky aj vyhral. Homola predviedol najlepšiu možnú reprezentáciu Slovenska a tak diváci na Slovakia Ringu si vypočuli dvakrát slovenskú hymnu.

"Bolo to fantastické, prišlo množstvo fanúšikov a ja som veľmi šťastný, že som im takto mohol spraviť radosť. Žiaľ, TCR Europe sa už na Slovensku nejazdí a preto som rád, že sa mi vďaka našim partnerom podarilo štartovať aj v TCR Eastern Europe" zhodnotil Homola svoje účinkovanie v pretekoch na Slovakia Ringu.

Už nadchádzajúci víkend bude Matej Homola štartovať v seriáli TCR Europe, ktorý je vo svojej druhej polovici a do konca sezóny zostávajú tri posledné pretekárske víkendy. Ten najbližší na nemeckom Nürburgringu.

"Skúšame nové nastavenia a aj vďaka štartu na Slovakia Ringu verím, že dokážem v Nemecku zajazdiť dobrý výsledok. Nürburgring je fajn, síce nejdeme Severnú slučku, ale "len" grand prix verziu, no na preteky sa veľmi teším," povedal Homola pred odchodom do Nemecka.

Ďalšie, predposledné preteky seriálu TCR Europe sú na programe v posledný septembrový víkend na talianskom okruhu Monza, posledné v polovici októbra v španielskej Barcelone.

(gold)
Foto: (hom)
Pridať komentár
Bleskovky
lexus-lbx-venezia
Lexus sa už po siedmy raz vracia ako oficiálne vozidlo medzinárodného filmového festivalu v Benátkach a potvrdzuje, že je patrí k svetu svetovej kinematografie. Nový kompaktný crossover LBX bude súčasťou flotily elektrifikovaných vozidiel Lexus pre luxusnú prepravu VIP účastníkov festivalu. Medzi hercami, ktorí sa objavia na červenom koberci, budú okrem iných Zendaya (Spider Man: Bez domova), Mike Faist (West Side Story), Josh O’Connor (Koruna) či Caroline Murino (Casino Royale). V poradí 80. ročník festivalu sa bude konať na benátskom Lide od 30. augusta do 9. septembra.
mini-cooper-s-countryman
Britský výrobca automobilov prichádza v edícii Uncharted so zaujímavou ponukou, modelom Mini Cooper S Countryman ALL 4. V exkluzívnom laku ponúka edičný Countryman so štvorvalcovým motorom s výkonom 131 kW/178k a technológiou s dvojitým preplňovaním. Výsledkom je zaručená športová zábava a možnosti všestranného využitia. Model s pohonom všetkých kolies je zábavou na asfaltovej ceste i v teréne, a svojou trakciou dokáže presvedčiť aj na piesku. Mini Countryman v edícii Uncharted je vďaka silnému motoru a pohonu všetkých kolies doma tak na asfaltových cestách, ako aj v teréne.
merc-S63-E
Nový Mercedes-AMG S 63 E Performance, špičkový model zo segmentu luxusných sedanov, si odteraz môže zákazník objednať u predajcov značky Mercedes-Benz na celom Slovensku. Objednať sa dá aj editovaná verzia AMG S 63 E Performance Edition 1 ako exkluzívny model. Výkonný hybrid využíva technológie formuly 1. Nový mercedes spája najlepší výkon vo svojej triede s výnimočným komfortným zážitkom a takmer bezhlučným jazdením na elektrický pohon. Model E Performance kombinuje 4,0-litrový motor AMG V8 biturbo s hybridným hnacím ústrojenstvom špecifickým pre AMG a novou konštrukčnou úrovňou vysokovýkonného akumulátora AMG (HPB). Čisto elektrický dojazd sa tým zvyšuje na 33 km. Cena najvýkonnejšieho modelu S v histórii začína na čiastke 223 554 eur.